Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 62

Θέμα: BMW Sport Integral Carbon Helmets

  1. #31
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Μη ψωνίσεις από κανένα μαγαζί στο Ηράκλειο!!!
    Είναι το λιγότερο αγιογδήτες, εκτός από τη Colori.
    Πήγαινε δοκίμασε & αγόρασε από το Internet.
    Ακριβώς έτσι ................. μόνο αν θες HJC πήγαινε στην Colori, αλλιώς πήγαινε να δοκιμάσεις και έλα να σε καθοδηγήσουμε και αν θες να κάνουμε και την παραγγελια ...............

    Πολύ καλή επίσης λύση είναι το ΗQ 1 Carbon της HJC, αν και λίγο βαρύτερο από το UVEX αλλά και (κατά τη γνώμη μου) ποιοτικότερο ...........

    Το BMW δεν το γνωρίζω ................. αλήθεια πόσο το κοπανάνε οι αγιογδύτες της εν λόγω λησταρχικής αντιπροσωπίας ;;; Δώσε τιμή ..........

    Τα UVEX τα έχει ο Πνευματικάκης στην Ακαδημίας (Α.Παπανδρέου)

  2. #32
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Δοκιμασε το Shark RSR 2 κι αισθητικα εχει αρκετα σχεδια αν και δεν ερχονται ολα στην Ελλαδα παροτι η μοτοδυναμικη μπορει να σε διευκολυνει. Εγω προτιμω το ABSOLUTE MAT
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  3. #33
    και τα μυαλά στα κάγκελα Το avatar του/της gsx1400
    Εγγραφή
    25/03/2008
    Μηνύματα
    124
    ευχαριστω κωστα... η bmw το κοστολογη Euro 1.762,00. αστα βραστα... εγω οταν το ακουσα επαθα πατατρακ.
    http://www.youtube.com/watch?v=_7TcoP0bTSs&eurl=http

  4. #34
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsx1400
    ευχαριστω κωστα... η bmw το κοστολογη Euro 1.762,00. αστα βραστα... εγω οταν το ακουσα επαθα πατατρακ.
    Και συζητάς ακόμα την αγορά του ;;;;;;;;;;;
    Είπαμε ρε γαμώτο ........... έλεος ...............
    Πήγαινε πάρε το HQ 1 ή το UVEX με λιγότερο από το 1/3 της τιμής και πες στην BMW να πάει να ..............
    Μετά φταίω εγώ που δεν τους γουστάρω !!!
    ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ !!!!!!!!!!!!!

  5. #35
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsx1400
    1.762,00
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Ο χριστός και η παναγία.. αλλά ξέχασα είναι bmw.. όπως στα είπαν ο Κώστας και ο Μιχάλης..

  6. #36
    και τα μυαλά στα κάγκελα Το avatar του/της gsx1400
    Εγγραφή
    25/03/2008
    Μηνύματα
    124
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Και συζητάς ακόμα την αγορά του ;;;;;;;;;;;
    Είπαμε ρε γαμώτο ........... έλεος ...............
    Πήγαινε πάρε το HQ 1 ή το UVEX με λιγότερο από το 1/3 της τιμής και πες στην BMW να πάει να ..............
    Μετά φταίω εγώ που δεν τους γουστάρω !!!
    ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ !!!!!!!!!!!!!
    το ξεχασα οτι θελω αυτο το κρανος μολις μου ειπε την τιμη
    ο πωλητη..
    http://www.youtube.com/watch?v=_7TcoP0bTSs&eurl=http

  7. #37
    παλιος αναγνωστης ... Το avatar του/της Themis_81
    Εγγραφή
    20/11/2006
    Μηνύματα
    92
    Σαν κατοχος του Uvex σχεδον απο οταν βγηκε στην αγορα μπορω να σου πω οτι ειναι οντως απιστευτα ελαφρυ , εχει κανονικη εισροη αερα στο εσωτερικο και οτι αν το προσεχεις ( που λογικα θα πρεπει να το κανεις γιατι ειναι ωραιο κρανος ... ) θα το ευχαριστηθεις . Σαν παραπονα που εχω ειναι οτι θα μπορουσαν να ειχαν πιο ποιοτικο εσωτερικο ( κατα τα λεγομενα αντιπροσωπου δεν εγινε για να διατηρηθει το βαρος σε πιο χαμηλα επιπεδα ) και να ειχαν πιο καλα σχεδιασμενο τον αεραγωγο στο σαγονι γιατι κλεινει απο καποια χιλιομετρα και πανω . Απο θεμα ορατοτητας ειναι απο τα καλυτερα που εχω φορεσει σαν ποιοτητα ζελατινας με μονη ενσταση οτι οι καθρεπτες θελουν πολυ μεγαλυτερη προσοχη απο της Shoei πχ γιατι γδερνονται πολυ πιο ευκολα ... αλλα κατα τα αλλα σαν ζελατινες ειναι πραγματικα εξαιρετικες !
    Απο θεμα αεροδυναμικης δεν ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις και αυτο θα το καταλαβεις μονο αν βαλεις αλλο κρανος .Με naked street και ψιλοπλαγιους ανεμους υπαρχει η πιθανοτητα να σου κουνησει αριστερα δεξια , κατι το οποιο για παραδειγμα δεν μου κανει το X-Spirit της Shoei . και επειδη ειναι αρκετα μικροκαμωμενο κρανος χωρις να εχει εμπροσθια εισαγωγη και εκτονωση απο καποιον αεραγωγο πισω που εχουν συνηθως πιο supersport κρανη τεινει καποιες φορες να σου κολλαει στο προσωπο ( αυτα βεβαια τα λεω σαν προσωπικη διαπιστωση γνωριζοντας οτι μπορει να φταινε και τα μαξιλαρια που μετα απο 3 χρονια και κατι ειναι λογικο να εχουν κατσει λιγακι ... ).
    Σε επιπεδο αερα ειναι κανονικο , ουτε πολυ θορυβο ουτε ησυχια , κοινως δεν ειναι ουτε ARAI , αλλα ουτε και Schubert . ειναι σε πολυ λογικα πλαισια .
    Σε γενικες γραμμες δεν το μετανοιωσα που το πηρα αλλα μετα την αγορα του X-Spirit το εχω κυριως για χρηση εντος πολης μιας και μου φαινεται πιο ασταθες ... Βεβαια αλλαζοντας τα μαξιλαρια και ξανακανοντας το Small μπορει να μειωθουν κατα πολυ αυτα ...

    Ελπιζω να σε βοηθησα καπως και επαναλαμβανω οτι αυτα ειναι δικες μου διαπιστωσεις μετα απο 3 χρονια χρησης ...
    Το σημαντικοτερο ειναι οτι και να παρεις να σου αγκαλιαζει σωστα το κεφαλι ...




    www.fazerclub.gr

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2006
    Μηνύματα
    167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsx1400
    ευχαριστω κωστα... η bmw το κοστολογη Euro 1.762,00. αστα βραστα... εγω οταν το ακουσα επαθα πατατρακ.
    Τα 62 ευρώ τους μαράνανε.
    Δηλαδή άμα του πεις 1500? θα ζοριστεί να στο δώσει;
    Πάντως αν θέλεις να το πάρεις,ζήτα τους δώρο κανά παπί (καινούργιο).

    Πάντως έχω την εξής απορία.Γιατί αυτοί στο
    http://www.webbikeworld.com/r2/motor...port-integral/
    λένε στο τέλος
    "Suggested Retail Price: ?1,250 (About US$1,500 or A$2,000)"
    και μεις στα 1762?;Απορία το χω.
    A,και "Made in: Italy".Για το AGV του Rossi το κόβω.

    Για have a look στη παρακάτω εικόνα:
    http://freespace.virgin.net/tony.jam.../MyGSX0005.JPG

  9. #39
    OGK FF-5

    ...για ψάξτο αξίζει τον κόπο. Διεθνώς ίσως απο τα καλύτερα κράνη σήμερα. Άριστη αεροδυναμική, σταθερότητα, επίπεδο θορύβου, εξαερισμός. Δοκίμασε ένα και θα καταλάβεις.
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386

  11. #41
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    παντως για τον αερα βαλε και ενα μικρο φαιρινγκ..θα βοηθησει κ αυτο λιγο
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
    OGK FF-5

    ...για ψάξτο αξίζει τον κόπο. Διεθνώς ίσως απο τα καλύτερα κράνη σήμερα. Άριστη αεροδυναμική, σταθερότητα, επίπεδο θορύβου, εξαερισμός. Δοκίμασε ένα και θα καταλάβεις.
    +750

  13. #43
    Πέφτουλας
    Εγγραφή
    25/10/2006
    Μηνύματα
    267
    λοιπον φιλος και μελος του φλωρουμ το εχει.
    Το κρανος το κατασκευαζει η Schuberth για λογαριασμο της Bmw.Ειναι παναλαφρο,κατω απο 1000γραμ(δε θυμαμαι)και απο πλευρας ακουστικης ησυχο οσο το S1.(Στο 650 που το χει ειναι υπερευχαριστημενος).Εχει καλο αερισμο αν και το καλοκαιρι πρεπει σε σταση να ειναι καπως αποπνικτικο.
    Μαλιστα ειχε την ευκαιρια να το δοκιμασει και σε Crash test με 140χλμ σε τσιμεντενιο διαζωμα εθνικης οδου.Το κρανος εσκασε πανω στο διαζωμα και το μονο που ειναι εμφανες ειναι μια εκδορα στο εξωτερικο βερνικι.Τιποτα αλλο.
    Τωρα για το Uvex.Ειναι αρκετοι αυτοι που εχουν παραπονα για την ποιοτητα.Ο eyes που το εχει του ανοιξε στη ραφη (πανω στο κεφαλι),ενω σε αλλους ξεφλουδισε το βερνικι ή ζελατινα.Δε θα το επαιρνα.Καλυτερα HJC για μενα,για τα οποια δεν εχω ακουσει τπτ.
    Η διαφορα της τιμης εγγυται στον αριθμο των φυλλων καρμπον που εχει το κρανος καθως και τον τροπο συνενωσης τους.Ξερω οτι η schuberth νομιζω το βγαζει με 5 φυλλα και θερμοραφες ή χωρις ραφες ενω οι αλλες με λιγοτερα και ραφες αλλου τυπου.Δες τα και θα καταλαβεις.
    Για την ιστορια το πηρε κοντα στα 1200 απο Γαλλια Futurmoto και του ηρθε μεσα σε μια βδομαδα.
    Εδω οι περισσοτεροι το εχουν στα 1800 και στο αφηνουν 1650.(μετρητοις)
    Η Schuberth βγαζει και αυτη δικο της,ιδιο σχεδον στο 1500 και στην Τριουμφ το παιρνεις με 1300...Αυτα

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
    Μαλιστα ειχε την ευκαιρια να το δοκιμασει και σε Crash test με 140χλμ σε τσιμεντενιο διαζωμα εθνικης οδου.Το κρανος εσκασε πανω στο διαζωμα και το μονο που ειναι εμφανες ειναι μια εκδορα στο εξωτερικο βερνικι.Τιποτα αλλο.
    Αυτό δε λέει απολύτως τίποτα για το πόσο προστατεύει το κεφάλι.Τότε να κοπανήσουμε ατσάλινο κράνος:τίποτα δε θα πάθει αλλά το τράνταγμα θα σκοτώσει

    Μην είσαι και τόσο σίγουρος για το 140χλμ...εκτός κι αν απλά γρατζούνισε τον τοίχο...Αν είχε σκάσει σε τοίχο με 140 θα'χε σκοτωθεί,δεν είναι πασατέμπο τα χλμ!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
    ενω σε αλλους ξεφλουδισε το βερνικι ή ζελατινα.Δε θα το επαιρνα.Καλυτερα HJC για μενα,για τα οποια δεν εχω ακουσει τπτ.
    Σ'αυτό έχεις δίκιο,οι ζελατίνες καθρέφτης
    ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ) είναι ευαίσθητες.Αyτές όμως είναι extra πωλείται όμως με τη στάνταρ ελαφρώς φιμέ ζελατίνα που είναι κορυφαία.

  15. #45
    Πέφτουλας
    Εγγραφή
    25/10/2006
    Μηνύματα
    267
    απλα ανεφερα το ατυχημα γιατι ισως καποιος λογω βαρους το θεωρησει οτι ειναι "ψευτικο" το κρανος...Το παληκαρι εκανε νοσοκομειο αλλα για εγκαυματα οχι για τιποτα αλλο.Μπορει τα χλμ να ταν και λιγοτερα,αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι κρανος.


    Επισης να αναφερω οτι στο καρμπον και της Bmw και της Schuberth πινλοκ δεν υπαρχει,οποτε πρεπει να αγορασεις τη ζελατινα με υποδοχες που βγαζουν...(απαραδεκτο για κρανη τετοιας αξιας)

    Επισης εχοντας το εν λογω κρανος,αντιμετωπιζει και εξαιρετικη μεταχειρηση απο τους αντιπροσωπους....(ειπαμε ειμαστε κουμπαραδες...:rotflmao: )Εγω ακομη περιμενω το τεστ ride του 800gs με το ταπεινο μου Αραι....

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος LS2 FF396 CT2 Carbon Helmet
    από 4kings στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2012, 23:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF