Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 62

Θέμα: BMW Sport Integral Carbon Helmets

  1. #1
    και τα μυαλά στα κάγκελα Το avatar του/της gsx1400
    Εγγραφή
    25/03/2008
    Μηνύματα
    124

    BMW Sport Integral Carbon Helmets

    παιδες γεια σας. λογο προβληματος αυχενος μου ειπαν οτι αυτο το κρανος ειναι πολυ ελαφρυ. και
    αεροδυναμικο. το εχει καποιος να μου πει εντυπώσεις και τι λεει το κρανος εκτος οτι ειναι πολυ ακριβο.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sportintegral_carbon.jpg 
Προβολές:	2116 
Μέγεθος:	16,4 KB 
ID:	139623
    http://www.youtube.com/watch?v=_7TcoP0bTSs&eurl=http

  2. #2
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    δεν ξερω το βαρος του αλλα δες και το carbon της uvex και κανα airoh που ξερω πως ειναι ελαφρια
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  3. #3
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Το συγκεκριμενο ειναι το ελαφρυτερο κρανος της αγορας και ενα απο τα ακριβοτερα (μην σου πω το πιο ακριβο...)

    Της UVEX το Helix ειναι ελαφρως βαρυτερο (50 - 100 γρ αναλογα το μεγεθος) και σημαντικα φθηνοτερο...

    Οντας κατοχος ενος UVEX Carbon, μονο τα καλυτερα εχω να πω.

  4. #4
    και τα μυαλά στα κάγκελα Το avatar του/της gsx1400
    Εγγραφή
    25/03/2008
    Μηνύματα
    124
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Το συγκεκριμενο ειναι το ελαφρυτερο κρανος της αγορας και ενα απο τα ακριβοτερα (μην σου πω το πιο ακριβο...)

    Της UVEX το Helix ειναι ελαφρως βαρυτερο (50 - 100 γρ αναλογα το μεγεθος) και σημαντικα φθηνοτερο...

    Οντας κατοχος ενος UVEX Carbon, μονο τα καλυτερα εχω να πω.

    πρωτον ευχαριστω. απο αεροδυναμικη τη λεει το unex γιατι εχω το gsx1400 και ειναι γυμνο, δεν θελω να μου κουδουνιζει το κεφαλη ο αερας γιατι δωρον αδωρο.......
    http://www.youtube.com/watch?v=_7TcoP0bTSs&eurl=http

  5. #5
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsx1400
    πρωτον ευχαριστω. απο αεροδυναμικη τη λεει το unex γιατι εχω το gsx1400 και ειναι γυμνο, δεν θελω να μου κουδουνιζει το κεφαλη ο αερας γιατι δωρον αδωρο.......
    κανει θορυβο αλλα οχι υπερβολικο....στα αποδεκτα πλαισια, το πιο θετικο ειναι η σταθεροτητα του στα πολλα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    os katoxos uvex helix rs to proteino xoris polla polla.Einai poupoulo,enta3ei den einai to pio athorivo,einai mesa sta plaisia,exei kali timi sxetika,poiotikes ependiseis,sou dinoun 2 zelatines mazi me to kranos,exei pisteyo tis korifees zelatines.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Το συγκεκριμενο ειναι το ελαφρυτερο κρανος της αγορας και ενα απο τα ακριβοτερα (μην σου πω το πιο ακριβο...)

    Της UVEX το Helix ειναι ελαφρως βαρυτερο (50 - 100 γρ αναλογα το μεγεθος) και σημαντικα φθηνοτερο...

    Οντας κατοχος ενος UVEX Carbon, μονο τα καλυτερα εχω να πω.
    Και γω το uvex έχω.Τρομερό κράνος,κορυφαία ζελατίνα.
    Σίγουρα της BMW είναι ελαφρύτερο;

  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Δεν έχει σημασία το βάρος του κράνους αλλά το πόσο καλά κάθεται στο κεφάλι του καθενός και η αεροδυναμικότητά του.

    Για παράδειγμα το X-lite X801R ζυγίζει 1250γρ και το Arai RX7 1500+ αλλά όταν φοράς το X-lite νομίζεις ότι κάποιος σου τραβάει το κεφάλι προς τα πίσω ενώ με το Arai νομίζεις ότι δεν φοράς κράνος.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Καλά εννοείται.Ακόμα παίζει ρόλο και η στάση του σώματος σε συνδυασμό με τη ζελατίνα της μηχανής.Επίσης κάποιες μάρκες σε κάποια κεφάλια δεν κάθονται καλά.Πχ όσα Shoei κι αν δοκίμασα δεν με βολεύανε.
    Σε αστικές βόλτες πάντως όπου έχεις μικρές ταχύτητες ή αν τύχει και ανοίξεις θα ξανακόψεις σύντομα το ελαφρύ κράνος βολεύει πολύ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739

    Re: BMW Sport Integral Carbon Helmets

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsx1400
    παιδες γεια σας. λογο προβληματος αυχενος μου ειπαν οτι αυτο το κρανος ειναι πολυ ελαφρυ. και
    αεροδυναμικο. το εχει καποιος να μου πει εντυπώσεις και τι λεει το κρανος εκτος οτι ειναι πολυ ακριβο.....
    οπως κ να αποφασισεις να ξερεις οτι η bmw δεν φτιαχνει κρανη.και για οτι διαλεξεις το δοκιμαζεις ελλαδα και το παραγγελνεις απεξω σημαντικα φθηνοτερο.

  11. #11
    χωμα να ειναι και .... Το avatar του/της jasondakar
    Εγγραφή
    28/12/2006
    Μηνύματα
    631

    Re: Re: BMW Sport Integral Carbon Helmets

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
    παραγγελνεις απεξω σημαντικα φθηνοτερο.

    δεν νομιζω.


    οσο για το κρανος. εγω ειμαι κατοχος ενος απο τα αδερφακια του και απλα το κρανος δεν υπαρχει στο κεφαλι δεν το νοιωθω ειναι πολυ καλα ζυγισμενο οποτε θα φανταζομαι οτι και το carbon θα ειναι μια χαρα.

    πηγαινε να τα δοκιμασεις τσαμπα ειναι
    ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΕΡΡΑΙΝ
    a sub-forum you can trust....

    ΧΧΧΧΧΩΩΩΩΩΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑ

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739

    Re: Re: Re: BMW Sport Integral Carbon Helmets

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
    δεν νομιζω.


    γιατι οχι;
    στο ebay δεν βρομαει ο τοπος αλλα κατι υπαρχει οπως και στο fc-moto(εχει και κατι προσφορες).

  13. #13
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δεν έχει σημασία το βάρος του κράνους αλλά το πόσο καλά κάθεται στο κεφάλι του καθενός και η αεροδυναμικότητά του.

    Για παράδειγμα το X-lite X801R ζυγίζει 1250γρ και το Arai RX7 1500+ αλλά όταν φοράς το X-lite νομίζεις ότι κάποιος σου τραβάει το κεφάλι προς τα πίσω ενώ με το Arai νομίζεις ότι δεν φοράς κράνος.
    Με τι προδιαγραφές είναι το ARAI RX7;;;
    Το δικό μου είναι 1275 - 1290 (διαφορετικές ζυγαριές) με ευρωπαΙκές προδιαγραφές και μέγεθος Large .....

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Με τι προδιαγραφές είναι το ARAI RX7;;;
    Το δικό μου είναι 1275 - 1290 (διαφορετικές ζυγαριές) με ευρωπαΙκές προδιαγραφές και μέγεθος Large .....
    τι να σου πω.... το 2005 το είχα πάρει από μαγαζί εδώ..... (δεν το έχω πια......)
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    και τα μυαλά στα κάγκελα Το avatar του/της gsx1400
    Εγγραφή
    25/03/2008
    Μηνύματα
    124
    γεια σας παιδες περασα απο την BMW στο ηρακλειο, το κρανος δεν το ειχαν εκει να το δω η να το δοκιμασω. ο τυπος εκει μου ειπε μονο οτι μπορω να το παραγειλω, του ειπα φυσικα οτι οχι ευχαριστω, σκευτομαι και το unex αλλα ακουω διαφορα δηλ οτι δεν εχει και πολυ καλη αεροδυναμικη και φοβαμαι τον αερα να μην μου τραβαει το κεφαλη πισω η να με κοποναει ο αερας δεξεια αριστερα....
    http://www.youtube.com/watch?v=_7TcoP0bTSs&eurl=http

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος LS2 FF396 CT2 Carbon Helmet
    από 4kings στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2012, 23:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF