Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 62 από 62

Θέμα: BMW Sport Integral Carbon Helmets

  1. #61
    και τα μυαλά στα κάγκελα Το avatar του/της gsx1400
    Εγγραφή
    25/03/2008
    Μηνύματα
    124
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
    Επειδή έχω το 601, 3 χρόνια τώρα, πήγαινε και δοκίμασε το FF5 της OGK-Kabuto. Στην Ελλάδα έρχεται ως Zero και όχι ως FF5. (Προσοxή μην ασχοληθείς κάν με το FF4)

    Αν το 601 σου άρεσε το FF5 θα σε αφήσει με το σαγόνι κάτω. Στα 170 γυρνάς κεφάλι και δεν καταλαβαίνεις καμία πίεση.

    Καλλιρόης 57-59. Δεν θυμάμαι όνομα επιχείρησης

    καλλιροης 57-59.. φιλε ευχαριρσω για την πληροφορια αλλα μενω νοτια κρητη και δεν ανεβενω συχνα αθηνα...
    http://www.youtube.com/watch?v=_7TcoP0bTSs&eurl=http

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Orfeus Προβολή μηνύματος
    απλα ανεφερα το ατυχημα γιατι ισως καποιος λογω βαρους το θεωρησει οτι ειναι "ψευτικο" το κρανος...Το παληκαρι εκανε νοσοκομειο αλλα για εγκαυματα οχι για τιποτα αλλο.Μπορει τα χλμ να ταν και λιγοτερα,αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι κρανος.


    Επισης να αναφερω οτι στο καρμπον και της Bmw και της Schuberth πινλοκ δεν υπαρχει,οποτε πρεπει να αγορασεις τη ζελατινα με υποδοχες που βγαζουν...(απαραδεκτο για κρανη τετοιας αξιας)

    Επισης εχοντας το εν λογω κρανος,αντιμετωπιζει και εξαιρετικη μεταχειρηση απο τους αντιπροσωπους....(ειπαμε ειμαστε κουμπαραδες...:rotflmao: )Εγω ακομη περιμενω το τεστ ride του 800gs με το ταπεινο μου Αραι....
    μετα απο καιρο απλα για να υπαρχει feedback

    Ειμαι ο εν λογω κάτοχος :P (το χρησιμοποιω και σε f650gs και σε K1300S )
    Είναι αγωνιστικό και έχει αρκετους αεραγωγούς (δεν εχει τον τρελο θορυβο αλλα σιγουρα δεν ειναι αθορυβο κράνος ). Αν βγαλεις απο μεσα την coolmax επενδυση
    καλοκαιρι θεσσαλονικη με νταλια ήλιο και 140-150 ενιωθα κρυο αερα στο κουτελο/κεφαλι :O

    Είναι πανάλαφρο όταν το φοράς αλλά και οταν πας με 240-260 ειναι πουπουλο Χρησιμοποιώ και το Sportintegral το απλο 1250γρ (και είναι αισθητή η διαφορα της πιεσης που νιώθω
    στο κεφάλι) αν και πιο μικρο το απλο απο το Carbon , το Carbon εχει καλύτερη αεροδυναμική


    και οπως προειπε και ο Orfeus το τεσταρα και με 140 χλμ xD και δεν έπαθε κατι τρομερο και μιλώντας με BMW γερμανια μου ειπαν πως η γρατζουνια που υπέστη δεν ήταν σοβαρη (τοσο βαθια ωστε να υπάρχει κίνδυνος).

    Μειον ειναι τα λεφτα 1250Ευρω τώρα. αλλα το βρισκεις ebay με 400-700Ευρω

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος LS2 FF396 CT2 Carbon Helmet
    από 4kings στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2012, 23:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF