Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Εγκατάλειψη Παλιάς Μοτοσυκλέτας

  1. #1

    Εγκατάλειψη Παλιάς Μοτοσυκλέτας

    Πριν από λίγες μέρες βρήκα σε έναν δρόμο στο κέντρο της Αθήνας μια όμορφη παλιά μοτοσικλέτα που δείχνει να την έχει εγκαταλείψει ο ιδιοκτήτης της για αρκετό καιρό. Είναι χωρίς πινακίδες, δεν είναι κλειδωμένη, τα λάστιχα ξεφούσκωτα, σπασμένα όργανα και καθρέπτες, και με άλλες μικρό / ελλείψεις. Μάλιστα έχει κι ένα σημείωμα με το τηλ. νούμερο ενός κυρίου που ενδιαφέρεται να την αγοράσει.
    ’φησα με την σειρά μου άλλο ένα σημείωμα προς τον ιδιοκτήτη αλλά ποιός ξέρει τι εάν ποτέ φτάσει σε αυτόν.
    Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε τυχόν διαδικασίες με τις οποίες κάποιος μπορεί να μάθει τον ιδιοκτήτη ενός οχήματος ή εάν υπάρχει τρόπος να δηλωθεί στις Αρχές (Δήμος /Αστυνομία /Τροχαία?) και να έρθει στην κυριότητα ενός τρίτου εφ όσων πάντα το όχημα αυτό κριθεί ότι βρίσκεται σε εγκατάλειψη.
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Τα εγκατελειμένα οχήματα ΧΩΡΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ δηλώνονται στο δήμο και τα χαρακτηρίζει με αυτοκόλλητο χαρτάκι. Αυτός είναι υπεύθυνος για την απομάκρυνσή τους. Κατόπιν νομίζω ότι περνάνε στην δικαίοδωσία του ΟΔΥ και βγαίνουν σε πληστηριασμό.

    Αν έχεις κάποια άκρη στην μηχανογράφηση του μηχανολογικού τότε ίσως μπορέσεις να βρείς στοιχεία μέσω του αριθμού πλαισίου.

  3. #3
    ireneepi
    Για σου ρε ayrt. που ολα τα ξερεις....!


    Ναι φιλαρακι κ εγω κατι τετοιο εχω ακουσει...

Παρόμοια θέματα

  1. 2η Έκθεση Μοτοσυκλέτας
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 23:28
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:56
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 12:35
  4. Γιορτή Μοτοσυκλετας
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2003, 01:17
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF