Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: gsxr600 a-b-c modes

  1. #1

    gsxr600 a-b-c modes

    Γειά χαρά σε όλους. Καινούργιο μέλος στο forum και εχω κάποιες απορίες για το gsxr600,εχω ακούσει ότι η ιπποδυναμη στο c είναι τόσο χαμηλή όσο και ενός sv650. Σε λίγο καιρό θα πάρω την πρώτη μου μεγάλη μηχανή(πριν είχα πάπια)και είχα καταλήξει σε hornet 05-06(ξέρω-ξέρω μικρα βήματα στις μηχανές).
    Ισχύει κάτι τέτοιο με το γκάζι αυτής της μηχανής;



    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Απ ότι κατάλαβα είχες καταλήξει να πάρεις το Hornet και τώρα σκέφτεσαι να πάρεις GSXR 600 K8 λόγω του συστήματος με τα mode.Γενικά για να αγοράσεις ένα SS 600αρι δεν πρέπει να σκεφτείς μόνο την ιπποδύναμη αλλά την δυσκολία χειρισμών, η πολύ γρήγορη γεωμετρία,τα φρένα και το πολύ και σχετικά απότομο γκάζι στα ψηλά (θέμα υποκειμενικό).Τα SS γενικά θέλουν εμπειρία για να οδηγηθούν όπως πρέπει και όχι να κάνουν τη δουλειά ενός παπιού.Δεν μπορώ να πω ότι δεν θα μπορέσεις να το οδηγήσεις.Θα κάνεις καλύτερο ξεκίνημα όμως με το Hornet γιατί θα σου συγχωρεί μερικά από τα λάθη που ΣΙΓΟΥΡΑ θα κάνεις.

  3. #3
    ss ήθελα από την αρχή αλλά φρεναρα στα λεφτά και σε αυτα που άκουγα από άλλους για τα Γκάζια τους. Το hornet πάντως(αν και πύραυλος για μένα)με λίγη υπομονή θα το μάθω σίγουρα. Αυτό που με έκανε να κοιτάξω στο gsxr είναι ότι άκουσα κάτι για 60 άλογα.

  4. #4
    OK γίνομαι υπερβολικός που ζητάω τέτοια μηχανή για πρώτη(έχει ξανά συζητηθεί νομίζω)απλά ακούγεται πολύ καλό αυτό με τα modes. Ξέρω ότι τέτοια θέματα έχουν ειπώθή και στο παρελθόν αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια άποψη για αυτή την εκδοχή με τα "λίγα" άλογα του gsxr και πόσο θα μπορούσε να παίξει τον ρόλο της δασκάλας.




    Φιλικα πάντα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    για μενα φιλε μου παρε κατευθειαν το gsxr , οποιο μηχανακι και να παρεις απο αλλη κατηγορια , οσα χρονια και να το εχεις , οσα χιλιομετρα και να γραψεις , μολις παρεις ss θα ειναι σαν να καβαλας για πρωτη φορα . Aυτα τα μηχανακια εχουν τελειως διαφορετικο τροπο οδηγησης , οποτε απ την στιγμη που εχεις σκοπο να ασχοληθεις με ss παρ το απο τωρα , μην χανεις τσαμπα τα λεφτα σου και τον καιρο σου . Βασικη προυποθεση να εχεις αυτοσυγκρατιση στο γκαζι και να τειρισεις αυτο που ειπες με τα mode . Οντως το μηχανακι με το mode c ειναι παρα πολυ αργο , οποτε απο θεμα γκαζιου δεν εχεις προβλημα .

  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από k7600
    για μενα φιλε μου παρε κατευθειαν το gsxr , οποιο μηχανακι και να παρεις απο αλλη κατηγορια , οσα χρονια και να το εχεις , οσα χιλιομετρα και να γραψεις , μολις παρεις ss θα ειναι σαν να καβαλας για πρωτη φορα . Aυτα τα μηχανακια εχουν τελειως διαφορετικο τροπο οδηγησης , οποτε απ την στιγμη που εχεις σκοπο να ασχοληθεις με ss παρ το απο τωρα , μην χανεις τσαμπα τα λεφτα σου και τον καιρο σου . Βασικη προυποθεση να εχεις αυτοσυγκρατιση στο γκαζι και να τειρισεις αυτο που ειπες με τα mode . Οντως το μηχανακι με το mode c ειναι παρα πολυ αργο , οποτε απο θεμα γκαζιου δεν εχεις προβλημα .
    Σωστα τεκμηριωμενη η αποψη σου Γιαννο και θα συμφωνησω σε αυτο 1000%

    ps:Και γω απο παπι πηγα σε GSXR 600 (25 χρονων) και δεν ειχα προβλημα κανενα.
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #7
    Από ποια μοντέλα και μετά άρχισε η Suzuki να χρησιμοποιεί αυτό το σύστημα;

  8. #8
    To K7 1000 ηταν το πρωτο νομιζω..ισως και Κ6 δεν ειμαι σιγουρος

  9. #9
    Ξαναπροσλήφθηκααααα!!!! Το avatar του/της micele
    Εγγραφή
    29/06/2007
    Μηνύματα
    72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
    To K7 1000 ηταν το πρωτο νομιζω..ισως και Κ6 δεν ειμαι σιγουρος
    από το κ7 1000 ξεκίνησε όλη η ιστορία με τα modes.

  10. #10
    Στο k7 600 παίζει κάτι τέτοιο; Ρωτάω γιατί μόνο μεταχειρισμένο παίζει να πάρω ότι πάρω τελικά.

  11. #11
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orion
    Στο k7 600 παίζει κάτι τέτοιο; Ρωτάω γιατί μόνο μεταχειρισμένο παίζει να πάρω ότι πάρω τελικά.
    Οχι δεν παιζει φιλε μου στα Κ8 600 και 750 το εβγαλε.
    Keep spamming!!!:a13:

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    οντως απο το κ8 και μετα εβγαλε το συστημα αυτο , το οποιο ειναι ιδιο με του κ7-κ8 1000 . Πολλοι βεβαια το σχολιασαν αρνητικα γιατι οπως υποστηριξαν στα 1000αρια υπηρχε λογος αλλα στα 600 ...?

  13. #13
    Ίσως για να τραβήξουν πιο εύκολα νέους και άπειρους αναβάτες η και για να προσφέρουν πιο πολλές επιλογές οδήγησης εκτός πίστας.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    για λογους , marketing ισως ... ?

  15. #15
    to mode εναι σαν την γυναικα, θα την χαιδεβεις μεχρι να μαθεις Η θα πεις οτι ειμαι ετοιμος οταν καποιος θα σε προτρεψει στο φαναρι
    και θα την σκεισεις.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. M5 Vs GSXr600 video....
    από kalesin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 08:36
  2. emulation mode for WinXP
    από dukeandthecity στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2005, 11:00
  3. Αφαίρεση σιγαστήρα από Gsxr600 K4
    από stako στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 13:53
  4. Ψαχνω Gsxr600......---->
    από Todi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2004, 12:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF