Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 57

Θέμα: Συχρονισμος tbs

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    270
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MARKOS-V
    εγω παιδια ειμαι στα 34.000 κ ακομα δεν το εχω παει ουτε για ΤΠΣ ουτε για βαλβιδες ουτε για αλυσιδα.λαδια ξυδια φιλτρα μπουζι.το σκεπτικο μου ειναι οτι αφου το ρελαντι ειναι σωστο τοτε δεν το πειραζω, (βαλβιδες και ΤΠΣ).οσον αφορα την αλυσιδα ουτε το 25% της δεν εχει φθαρει.
    ξερω ξερω οτι πολλοι θα διαφωνισουν μαζι μου αλλα ...ακομα δεν θα τους τα χωσω τα ευρα μου.
    Ok για τα περισσότερα αλλά έχεις κάνει 34.000χλμ χωρίς να αλλάξεις λάδια και φίλτρο λαδιού;;;;;;;
    Μήπως δεν το κατάλαβα καλά;;;;

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Προσπέρασες μία τελεία.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2007
    Μηνύματα
    352
    Αρχικά δημιουργήθηκε από domiemic65
    Ok για τα περισσότερα αλλά έχεις κάνει 34.000χλμ χωρίς να αλλάξεις λάδια και φίλτρο λαδιού;;;;;;;
    Μήπως δεν το κατάλαβα καλά;;;;

    μονο λαδια ξυδια φιλτρα μπουζι

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    270
    AAAAAAAAA OK!!!!!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kalamaria
    Εγγραφή
    03/06/2007
    Μηνύματα
    255
    το σβηνουμε για να περασουμε τον σωληνα στα ακροφυσια μας...


    πως το περναμε δηλαδη?
    βαλε φωτο να το εμπεδώσουμε
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

  6. #21
    Waterproof V-strom.. Το avatar του/της KIMONAS
    Εγγραφή
    08/08/2005
    Μηνύματα
    160
    Εχεις π.μ.

  7. #22
    Νέο Μέλλον Το avatar του/της subman21
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    129

    Thumbs up

    Ωραίος ο Κίμωνας +1

    έτσι για να μην νομίζουν οι αντιπροσωπείες ότι βλέπουμε τα μηχανάκια μας και τα ταΐζουμε σανό...

  8. #23
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KIMONAS
    Ποια βιδα να στριψετε....ελαφρα παντα....

    Καταρχήν μπράβο σου που τα ποσταρεις ολα αυτα.Χαίρομαι που υπάρχει ολο αυτο το μοίρασμα σκέψεων εδω μεσα.Εγω ομως θελω να ρωτήσω σχετικά με αυτη την βιδιτσα που λες,κατα ποσο είναι προσβάσιμη και απο που?Την στρίβουμε τόσο όσο να ισορροπήσουν τα υγρά στο σωληνάκι?


    Αν εχεις και αλλες τετοιες τζιβιτζιλιες ριχτες στο λαο!
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  9. #24
    Waterproof V-strom.. Το avatar του/της KIMONAS
    Εγγραφή
    08/08/2005
    Μηνύματα
    160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mhtsorodas
    Καταρχήν μπράβο σου που τα ποσταρεις ολα αυτα.Χαίρομαι που υπάρχει ολο αυτο το μοίρασμα σκέψεων εδω μεσα.Εγω ομως θελω να ρωτήσω σχετικά με αυτη την βιδιτσα που λες,κατα ποσο είναι προσβάσιμη και απο που?Την στρίβουμε τόσο όσο να ισορροπήσουν τα υγρά στο σωληνάκι?


    Αν εχεις και αλλες τετοιες τζιβιτζιλιες ριχτες στο λαο!
    Καλησπερα φιλε μου Μιτσοροδα..
    Αν σηκωσεις το ντεποζιτο θα εχεις προσβαση στην βιδα με την τσιμπιδα που θα χρησιμοποιησες για να βαλεις την επεκταση στον πισω κυλινδρο..μπορεις αν εχεις και κατσαβιδι το οποιο κανει γωνια 90 μοιρων αλλα ειναι σπανιο να το εχεις.Γυριζει σχετικα ευκολα μην ανυσηχεις.καθε φορα που θα κανεις διορθωση της βιδας,παιξε λιγο με το γκαζι να δεις που θα καθονται τα υγρα..
    Σταματας οταν τα υγρα ειναι στην ιδια ευθεια.Περιμενεις για 2 λεπτακια και αν παραμενουν στην ευθεια το σβηνεις.
    Δεν ειναι δυσκολο,καλη επιτυχια..σου δειχνω στην φωτογραφια την βιδα για 06 και πριν..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	untitled (small).jpg 
Προβολές:	843 
Μέγεθος:	40,4 KB 
ID:	144122

  10. #25
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    Μπράβο ρε συ Κίμωνα,αλλά να ρωτήσω και κάτι άλλο.Στο site που αναφέρεις στην πρώτη σελίδα κάπου ο μάστορας μέσα γράφει:

    "Two takeoff points on the rear throttle body are provided so that one can be used to power an accessory (automatic chain oiler, cruise control, etc.) and the other can be used to synchronize the throttle bodies."


    Από όσο κατάλαβα λέει για τα δυο π@π@ρ@κια στον πίσω κύλινδρο που θα συνδέσουμε "εμείς" τα σωληνάκια.Καλά αυτό που αναφέρει για λαδωτήρι αλυσίδας,το'πιασα, εκεί που λέει "cruise control'' τι εννοεί αραγε ο ποιητής?
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  11. #26
    Waterproof V-strom.. Το avatar του/της KIMONAS
    Εγγραφή
    08/08/2005
    Μηνύματα
    160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mhtsorodas
    Μπράβο ρε συ Κίμωνα,αλλά να ρωτήσω και κάτι άλλο.Στο site που αναφέρεις στην πρώτη σελίδα κάπου ο μάστορας μέσα γράφει:

    "Two takeoff points on the rear throttle body are provided so that one can be used to power an accessory (automatic chain oiler, cruise control, etc.) and the other can be used to synchronize the throttle bodies."


    Από όσο κατάλαβα λέει για τα δυο π@π@ρ@κια στον πίσω κύλινδρο που θα συνδέσουμε "εμείς" τα σωληνάκια.Καλά αυτό που αναφέρει για λαδωτήρι αλυσίδας,το'πιασα, εκεί που λέει "cruise control'' τι εννοεί αραγε ο ποιητής?
    cruise control ειναι οτι πατας ενα κουμπακι που εχεις πανω στο τιμονι και το μηχανακι κραταει την ταχυτητα που εχεις εκεινη την στιγμη στο κοντερ,ειτε ειναι ευθεια,ανηφορα,κατηφορα.
    Απενεργοποιειται κατα βουληση με το ιδιο κουμπι, η οποτε αγγιξεις τα φρενα, η το γκαζι...
    Ειναι για μεγαλους αυτοκινητοδρομους βασικα...

  12. #27
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    Ξέρω τι σημαίνει cruise control,απλά ρωτάω από περιέργεια πως μπορεί να έχει εφαρμογή στο v-strom?
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  13. #28
    Waterproof V-strom.. Το avatar του/της KIMONAS
    Εγγραφή
    08/08/2005
    Μηνύματα
    160
    Επειδη ειναι off του θεματος,για να μην γεμιζουμε σελιδες,μιλαμε με π.μ.

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/12/2006
    Μηνύματα
    94
    τις καλημέρες μου!μπράβο σου φιλε!!πολύ ωραίο θεματάκι!αυτό που θέλω να πω άμα είναι κανεις από ηράκλειο κρήτης και δεν βαριέται να στείλει ένα p.m να κάτσουμε ένα σάββατο να κάνουμε την μόντα!γιατί ως γνωστόν ,"δυο χαζοί καλύτεροι του ενός!"(πλακα κάνω

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kalamaria
    Εγγραφή
    03/06/2007
    Μηνύματα
    255
    μεσα ειμαι να παρουμε τα υλικα να ημαστε ετοιμοι!!
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. EΚΑΝΑ ΤΟ Tb Sync ΠΑΛΙ
    από ΚΑΣΤΟΡΙΑ στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2009, 19:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF