Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Έκκληση για βοήθεια

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726

    Έκκληση για βοήθεια

    Ξέρω πολλούς που αν δουν κάποιο να ταΐζει ή να πηγαίνει στο γιατρό κάνα αδέσποτο βγάζουν αφρούς γιατί αυτά τα λεφτά δε τα έδινε σε οικογένεια που πεινάει ... Ξέρω πως οι ίδιοι αν δουν να δίνεις ένα πιάτο φαγητό ή καμιά παλιά κουβέρτα σε μετανάστη, στάζει το μάτι τους αίμα και σου λένε βοήθα κάναν Έλληνα... Είναι οι ίδιοι που θα σου πουν αν σε δουν να δίνεις κάνα δίφραγκο σε κάναν άστεγο θα σου πουν σκούζοντας πως είναι τεμπέλης και να πάει να δουλέψει. Το λοιπόν σε αυτή την περίπτωση δεν έχουμε να κάνουμε με τίποτα από τα παραπάνω, όσοι βοηθάνε ξέρω θα βοηθήσουν όπως και να έχει, όσοι όμως μόνο κάνουν κριτική ελπίζω τώρα να το βουλώσουν και να δώσουν και αυτοί κάτι σε αυτή την ξεχωριστή περίπτωση.


    http://www.dide.ait.sch.gr/index.php...i-gia-voitheia

    http://www.ipaideia.gr/mathitria-per...leoforeiou.htm

    ps: Ούτε το ξέρω το κοριτσάκι, ούτε έχω σχέση με το Αγρίνιο.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    ευκολο για όσους έχουν ebanking, απο 2 ευρω ο καθενας και κατι γινεται. Ενας καφές λιγότερος.

  3. #3
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    ευκολο για όσους έχουν ebanking, απο 2 ευρω ο καθενας και κατι γινεται. Ενας καφές λιγότερος.
    κι ένα κινητό(κλπ) λιγότερο για αρκετούς από εμάς δεν θα ήταν κακό.
    Υπάρχουν καταστάσεις που αξίζουν πολλάκις περισσότερο από την ύλη που έχουμε αναγάγει σε πρώτιστο μέλημά μας.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    ακυρο το ποστ, πηρα στο τμημα ανηλίκων, Το προβλημα λύθηκε (δεν μου είπαν πως). Παρακαλώ να σβηστει το ποστ γιατι μου παν τους εχουν τρελάνει στα τηλέφωνα.

  5. #5
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Xoris na thelo na meioso tin prospatheia, opoios mporei kai opos mporei, kalo tha kanei,
    emena i aporia mou einai i eksis: 30-40 "ekpaideytikoi" tou idiou sxoleiou den mporoun na baloun apo 5 euro gia na lythei to thema ktel toylaxiston??????

    tin idia aporia eixa kai me to paidaki stin patra pou elege o proedros enos idrymatos oti yparxei paidi pou troei 1 aygo kathe 2 meres.
    eixa prothymopoiithei dimosios na kalypso ola ta geymata tou paidiou mexri na paei fantaros, ARKEI NA MOU APODEIKSEI O PROEDROS OTI ADYNATEI na tou plironei 1 aygo kathe deyteri mera.
    Paparia apedeikse.

    Emeis mporoume. Oi armodioi den mporoun???? As akyrosoun tin kopi tis pitas i tin etisia xoroesperida. Kati tha perissepsei........

    en katakleidi: boithate opou , opoion kai opos mporeite, yparxei poly ftoxeia kai anagki trigyro mas.
    Kai krakste tous proedrares pou mono na klaine gia epixorigiseis kseroune.

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    ακυρο το ποστ, πηρα στο τμημα ανηλίκων, Το προβλημα λύθηκε (δεν μου είπαν πως). Παρακαλώ να σβηστει το ποστ γιατι μου παν τους εχουν τρελάνει στα τηλέφωνα.
    Παίζει και να σου είπαν ότι λύθηκε ακριβώς για να ησυχάσουν από τα τηλέφωνα...

  7. #7
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Παίζει και να σου είπαν ότι λύθηκε ακριβώς για να ησυχάσουν από τα τηλέφωνα...


    Μακάρι να είναι έτσι, γιατί διαφορετικά θα νιώσω μεγάλος μαλάκας.............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  8. #8
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Το σίγουρο είναι ότι η γραμμή τους έπεσε από πολύ νωρίς.Γινόταν χαμός για το αληθές ή όχι.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παντως αυτοι δεν φανηκε να μην ξερουν την περιπτωση. Οντως φαίνονταν σα να θελαν να γλυτωσουν τα τηλέφωνα ή δεν πηγε τελικά η κοπέλα να γραφτεί καν...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Αύριο το πρωί θα το τσεκάρω διπλά, ελπίζω να έχει μαζευτεί ένα ποσό και να βρέθηκαν και κάποιοι που θα αναλάβουν στήριξη σε μόνιμη βάση, διαφορετικά αρκετός κόσμος θα νιώσει αρκετά μαλάκας.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Ξέρω πολλούς που αν δουν κάποιο να ταΐζει ή να πηγαίνει στο γιατρό κάνα αδέσποτο βγάζουν αφρούς γιατί αυτά τα λεφτά δε τα έδινε σε οικογένεια που πεινάει ...
    Αυτοί που τα λένε αυτά το πιάτο στην οικογένεια που πεινάει το δίνουν????

    Γιατί εγώ πολλά έχω ακούσει για "καλούς" ανθρώπους αλλά δεν τους έχω δει ΠΟΤΕ ούτε σε αιμοδοσία
    ούτε για τρόφημα στα ΣΟΣ, ούτε για μετανάστες, ούτε για άστεγους.... ΟΥΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ
    Ας μιλήσει λοιπόν όποιος μπορεί και οι άλλοι καλά θα κάνουν να κάνουν
    σαρμάγκο και τουμπεκί ψιλοκομμένο

    (κι αν το ψάξεις θα δεις ότι οι εθελοντές είναι οι ίδιοι άνθρωποι πάνω κάτω που τη
    Δευτερα είναι με τους σκύλους και την Τετάρτη με τους ανθρώπους)
    ανανήψαντας

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Αύριο το πρωί θα το τσεκάρω διπλά, ελπίζω να έχει μαζευτεί ένα ποσό και να βρέθηκαν και κάποιοι που θα αναλάβουν στήριξη σε μόνιμη βάση, διαφορετικά αρκετός κόσμος θα νιώσει αρκετά μαλάκας.
    τσεκαρε το αν μπορεις σε παρακαλω και πες μας...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Κύριοι το τσέκαρα. Καλός ή κακός μου είπαν πως δεν ισχύει πλέον, μίλησα και με την υπηρεσία επιμελητών ανηλίκων, Στοιχεία δε μου έδωσαν πουθενά για το τι έγινε αλλά μου είπαν πως το πρόβλημα υπήρχε αλλά πλέον δεν υπάρχει εδώ και λίγες μέρες. Όπου μίλησα ήταν εκνευρισμένοι πρέπει να τους έχουν ζαλίσει στα τηλέφωνα. Θέλω να ελπίζω πως το πρόβλημα λύθηκε με σωστό τρόπο και όποιος έδωσε κάποια χρήματα δεν πήγαν στράφι. Η αλήθεια είναι πως ένιωσα λίγο μαλάκας, να ζητήσω συγνώμη αν ένιωσαν και άλλοι έτσι για ένα θέμα που ενημερώθηκαν από δικό μου post. Για άλλη μια φορά φαίνεται πως στην Ελλάδα όλα λειτουργούν ΓΤΠ. Μου ζήτησαν να επικοινωνώ εγώ και να ζητάω να κατέβει πλέον το άρθρο ενώ βρίσκεται ακόμα σε site που τα χειρίζονται φορείς του δημοσίου(?)... και μάλιστα οι πλέον αρμόδιες αρχές... βλέπε: http://www.dide.ait.sch.gr/

    Αν νιώθει κάποιος πως θέλει να διεκδικήσει τα χρήματα του πίσω ας ενημερώσει, διαφορετικά αν είναι εύκολο ας σβηστεί το θέμα μη την πατήσει και κάνας άλλος...

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Δε φταις εσύ, το πιο πιθανόν είναι η υπηρεσία επιμελητών ανηλίκων που έκανε την καταχώρηση να λαλακίζονταν.
    Παντως, απάτη δε πιστευω να υπάρχει. Μάλλον ή δεν πήγε τελικά αυτή να σπουδάσει, ή συγκεντρώθηκε το ποσό που χρειάζονταν και δεν ενημέρωσαν έγκαιρα, ή τελικά βρέθηκε απο αλλού το ποσό.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Μου είπαν πως το πρόβλημα μέχρι πριν λίγες μέρες υφίστατο.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2010, 06:08
  2. Έκκληση για βοήθεια
    από netrebel στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2008, 21:32
  3. Εκκληση για βοηθεια: Τα παιδια του ολοκαυτωματος...
    από Ταξιδευτής στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2008, 12:58
  4. ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ (ΑΙΜΑ)
    από sofoklis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2005, 19:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF