Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: ΑΠΑΤΗ ΑΓΟΡΑΣ Serow ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΠΛΑΣΤΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

  1. #1

    ΑΠΑΤΗ ΑΓΟΡΑΣ Serow ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΠΛΑΣΤΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

    Βρήκα τελικά το serow που ονειρευόμουνα. Μόνο που παίχτηκε μία πολύ χοντρή απάτη εις βάρος μου. Το αγόρασα μέσω Ιντερνετ από μεγάλη εταιρία πώλησης μηχανών της Αθήνας. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους admins να ενημερώσω για το ποιά είναι αυτή η εταιρία γιατί δεν θέλω και άλλοι να πάθουν το ίδιο. Μου στείλανε άλλες φωτογραφίες οι οποίες ήταν από την μηχανή την οποία θα μου στέλνανε. Αψογες φωτο αλλά γνώριζα ότι το μηχανάκι που έβλεπα στην φωτογραφία ήταν μεταχειρισμένο. Όταν το παρέλαβα με φορτωτική έχοντας καταβάλλει 1700 ευρώ για τη μηχανή και άλλα 238 ευρώ για τη ν μεταφορά, είδα ότι μου έχει έρθει ήδη η άδεια μεταβίβασης στο όνομά μου, όμως το μηχανάκι που μου ήρθε ουδεμία σχέση είχε με το μηχανάκι που είχα δει στην φωτογραφία, το οποίο ερωτεύτηκα και αμέσως πήγα και έβαλα τα χρήματα στονλογαριασμό της εταιρίας. Το μηχανάκι ήταν ένα πράσινο με μαύρα πλαίσια και τελείως διαφορετικό από αυτό που υποτίθεται ότι περίμενα, τα λάστιχα ήταν έτοιμα να σκάσουν από την φθορά, είχε σκουριές στο ρεζερβουάρ, από τον διακόπτη του κινητήρα είχε διαρροή βενζίνης, σπασμένο μπροστινό φτερό, κολλημένο κοντέρ, δεν έπαιρνε με τίποτα μπροστά, και αναγκάστηκα να τους πάρω τηλέφωνο και να τους πω ότι δεν το θέλω και να το πάρουν πίσω και το ίδιο έκανε και η δικηγόρος μου. Με τα πολλά με ψήσανε να το πάω σε ένα συνεργείο της εμπιστοσύνης μου για έλεγχο το οποίο και έκανα αμέσως πληρώνοντας άλλα 45 ευρώ για τη μεταφορά του. Όταν το είδανε δεν πίστευαν ότι αγόρασα κάτι τέτοιο. ΥΠοτίθεται ότι το μηχανάκι είχε περάσει από σέρβις πριν μου αποσταλλεί και είχε μέσα στο ρεζερβουάρ λάδια και το κακομοίρικο μπούκωσε. Όλα σε ασυ τό το μηχανάκι δεν λειτουργούσαν. έιχε το μαύρο του το χάλι. Την πάτησα γιατί δεν το παίρνουν πίσω με καμμία κυβέρνηση. Αυτή είναι η ιστορία μιας ακόμα αποτυχημένης αγοράς μέσω ιντερνετ και εξ΄αποστάσεως. Μακάρι να μπορούσα να ενημερώσω για την εν΄λόγω εταιρία γιατί πιστεύω ότι έτσι θα έσωζα πολύ κόσμο από τ ην επαρχία ιδίως, και από την δική μου πόλη, γιατί άτομα σαν και αυτούς δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι. Εγώ τώρα παλεύω να το φτιάξω και μόλις το φτιάξω αφού μου φύγουν δεν ξέρω πόσα λεφτά, στο τέλος να σκοτωθώ κιόλας άλλη μία φορά να τελειώνουμε. Βαρέθηκα παιδιά βαρέθηκα τα ψέμματα ειδικά όταν γίνονται για ύλη και χρήμα.

    Χαιρετίσματα σε όλους με την αγάπη μου Μανού.
    Με πίστη στη φιλία ακόμα και αν προδοθώ

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Μήνυση χρησιμοποιώντας τις φωτογραφίες που σου στείλανε.
    Σου εύχομαι καλά κουράγια!

  3. #3

    Re: ΑΠΑΤΗ ΑΓΟΡΑΣ Serow ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΠΛΑΣΤΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Μανού
    Χαιρετίσματα σε όλους με την αγάπη μου Μανού.
    Για το report που έστειλες θα συννενοηθώ με τους admins και θα σου απαντήσω.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    Αγορά μεταχειρισμένης μοτό από φωτογραφία στο διαδίκτυο και παράδοση στον χώρο σας...
    Μήπως τα θέλει κι εμάς ο κωλ@ρ@κος μας?
    Αλλά από την άλλη θα μου πεις.. οι δικηγόροι κλεφτοκοτάδες θα γίνουνε?

  5. #5
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    φίλε μου δυστυχώς αυτα έχουν κάποιους κινδύνους...
    δεν είχες έστω κάναν γνωστό να το δει?
    συμβουλέψου δικηγόρο αλλά δεν ξέρω κατα πόσο μπορείς και τι εσύ να αποδείξεις...
    μακάρι να έχεις αποδείξεις και να τους κρατάς!

  6. #6
    Ηράκλειο, Κρήτη Το avatar του/της mikios400
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    195
    στο συνήγορο του πολίτη και γρήγορα!
    Άλλαξέ τους τα φώτα γιατί μπορείς, για να μην σου πω να πάς νύχτα και με μολότοφ!

    πολύ καλή τύχη και καλό κουράγιο.

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
    στο συνήγορο του πολίτη και γρήγορα!
    Άλλαξέ τους τα φώτα γιατί μπορείς, για να μην σου πω να πάς νύχτα και με μολότοφ!

    πολύ καλή τύχη και καλό κουράγιο.

    Ξέρεις τι θα πάθει αν συλληφθεί νύχτα με μολότωφ?
    Σκεφτείτε πριν γράψετε, έλεος.

  8. #8
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Συγνωμη αλλα 1700? το Serow?
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Στειλε μου σε παρακαλω με pm το ονομα του καταστηματος,ευχαριστω.

    Καλα ξεμπερδεματα.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2008
    Μηνύματα
    16
    παλικαρι την πατησεσ,αλλα μπορεισ καπωσ πιστευω να κινηθεισ....τεσπα μπορεισ να μου στελεισ το ονομα του μαγαζιου κτλ...ευχαριστω

  11. #11
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Καλο θα ηταν να κυκλοφορησει το ονομα του καταστηματος και του επαγγελματια

    ΕΦΟΣΟΝ ευσταθουν αυτα που αναφερει στο πρωτο ποστ η παθουσα





    Κριμα παντως κριμα

  12. #12
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Επικοινώνησε με τη ΜΟΤΕΚ
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  13. #13
    Ο Συνήγορος του πολίτη κάνει θαύματα, μιλώ εκ πείρας. Πάρε τους και να έχεις μαζί σου όσο πιο πολλά ντοκουμέντα μπορείς να μαζέψεις.
    # unzip ; strip ; touch ; grep ; > finger ; mount ; fsck ; > more ; yes ; umount ; sleep ...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Απάτη είναι και μάλιστα καραμπινάτη, αλλά...αγορά μεταχειρισμένης μηχανής εξ' αποστάσεως και με προπληρωμή του ποσού δεν είναι και ότι πιο έξυπνο μπορούσες να κάνεις...

    Τέσπα...όπως σου είπανε με τις φωτογραφίες στο χέρι και όλη την ηλεκτρονική αλληλογραφία και τα αποδεικτικά στοιχέία πήγαινε σε δικηγόρο...Το πιθανότερο είναι μόλις δουν ότι είσαι αποφασισμένος να το τραβήξεις το σκοινί να κάνουν πίσω ολοταχώς...

    Και το πάθημα να σου γίνει μάθημα για το μέλλον...

  15. #15
    να φανταστώ ότι ήταν και μοντέλο 10 ετίας με μόλις 10.000 χλμ ???

    λέω τώρα ....



    εγώ πάλι προχθές αγόρασα μέσω internet ένα οκόπεδο στον Άρη ... αν δεν είναι παραθαλάσσιο όπως στη φωτογραφία, τους γ@#$σα ....


    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προσοχή! απάτη σε αγγελία μέσω Internet
    από PortisHead στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 175
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2018, 23:43
  2. Αγορά εξπλισμού μέσω ίντερνετ
    από katath στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2010, 21:27
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2010, 09:22
  4. Ανταλλακτικα μεσω Ιντερνετ
    από ledz στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2008, 23:24
  5. αγορα μοτο μεσω ιντερνετ
    από kostas71 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2006, 20:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF