Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 48 από 48

Θέμα: Virago 250

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiannhsTamvakis Προβολή μηνύματος
    Κάτοχος Yamaha Virago 250cc του 1993. 1η μηχανή και μαθαίνω μαζί της. Γενικά δεν είμαι παλιός οδηγός από τους έμπειρους (ετών 22). Όλα ικανοποιητικά από μέρους της Virago με μια εξαίρεση. Στις ταχύτητες άνω των 70 - 80 χλμ την ώρα και έχοντας σταθερή την γκαζιέρα (4η -5η στο κιβώτιο ταχυτήτων) καμιά φορά ακούγεται για λίγα δεύτερα ένας ήχος από το μοτέρ. Μέσα από το κράνος και με τον αέρα ακούγεται σαν να χτυπάς ξύλινη επιφάνεια με μεταλλικό δαχτυλίδι με γρήγορο ρυθμό. Οι χτύποι δεν ακολουθούν τις στροφές του κινητήρα και σταματάνε αμέσως με το που ρίξω λίγες μοίρες την γκαζιέρα. Δεν εμφανίζει πρόβλημα υπερθέρμανσης ούτε θραύσματα στην αλλαγή λαδιών. Επιπλέον το πρόβλημα αυτό δεν εμφανίζεται σε κάθε μου βόλτα, είναι 5 στις 10 φορές. Φίλος με μεγαλύτερη εμπειρία μου είπε πως χτυπάει η καδένα. Ποτέ δεν ακούγεται αυτός ο θόρυβος στις χαμηλές ταχύτητες και στην χρήση εντός πόλης. Δεν έχω διασταυρώσει καμία πληροφορία ακόμα. Γνώμες;
    μήπως εχει γινει σώβρακο η αλυσίδα κ θελει ρύθμισμα η αλλαγή ?
    (σχεδον το ιδιο εκανε σε φιλο με virago 250 κ εφταιγε αυτο )

  2. #47
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Είναι πολύ πιθανό. Επίσης μαζί με την αλλαγή αλυσίδας-γραναζιού επιβάλλεται και ένας έλεγχος ή αντικατασταση στα silent block της γραναζιερας. Θα δεις μεγάλη βελτίωση.

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2023
    Μηνύματα
    2
    Δεν με βλέπω να το αποφεύγω. Ευχαριστώ μάγκες

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF