Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Φθηνή βάση κινητού τηλεφώνου Gps Navigator

  1. #1
    50 διάζωμα
    Εγγραφή
    09/10/2008
    Μηνύματα
    10

    Φθηνή βάση κινητού τηλεφώνου Gps Navigator

    Γειά και χαρά σέ όλους. βρήκα ακόμα ένα site για το στωματέξ μου. Πολλές και χρήσιμες πληροφορίες εδώ οι οποίες είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσες. Σας παρουσιάζω μια φθηνή λύση για όσους έχουν κινητό τηλέφωνο (στην δική μου περίπτωση έχω το 6110 Navigator ) και θέλουν να στηρίξουν το τηλέφωνο χωρίς να το κρατάνε. Δεν ξέρω εάν έχει ξαναειπωθεί εδώ αλλά δεν έγινε και τίποτα εάν κάποιος έχει χάσει επεισόδια. Παρεμπιπτόντως έχω το στρώμα 4 μήνες το αγόρασα από φίλο μεταχειρισμένο και έχω πάθει με το μοτόρι. Οδηγούσα 10 χρόνια παπί και καταλαβαίνετε. Λοιπόν για αρχή πηγαίνετε στην Στουρνάρη και συγκεκριμένα στο κατάστημα COSMODATA και παίρνετε μία βάση στήριξης 9 euro και την βάση συγκράτησης του τηλεφώνου 11 euro. Η διαδικασία είναι πολύ απλή για την σύνδεση στο τιμόνι. Το μόνο που έκανα για περισσότερη ασφάλεια είναι (πίσω από τη βάση συγκράτησης έβαλα πάνω και κάτω 2 μικρές βίδες με ροδέλα για να μην ξεκουμπώσει η βάση από μεγάλο κραδασμό λόγω βάρους του τηλεφώνου και για ακόμη μεγαλύτερη ασφάλεια που πες ότι σπάει κι αυτό που δεν σπάει με τίποτα στο τηλέφωνο έβαλα από lanyard αυτό που φοράνε σε εκθέσεις το κρεμασταράκι στο λαιμό στο κινητό και το τελείωμά του με γαντζάκι στο τιμόνι σε περίπτωση που φύγει από την βάση να μην πέσει κάτω αλλά να παραμείνει στο τιμόνι. Παραθέτω και τις αντίστοιχες φωτό. Ελπίζω να βοήθησα εάν δεν το έχει κάνει κάποιος άλλος Ευχαριστώ.

    http://i41.servimg.com/u/f41/13/11/40/46/07102012.jpg
    http://i41.servimg.com/u/f41/13/11/40/46/07102013.jpg
    http://i61.servimg.com/u/f61/13/11/40/46/iiiioi11.jpg
    http://i61.servimg.com/u/f61/13/11/40/46/iiiioi11.jpg

  2. #2
    Καλησπέρα,πολύ ωραίο το θεματάκι. 'Εχω κι εγώ το 6110 ΝΑ και έχω στο μυαλό μου μια άλλη πατέντα
    και θα την κάνω σύντομα οπότε και θα βάλω και την ανάλογη φωτογραφία! αγοράζεις ένα δεύτερο καπάκι μπαταρίας
    και το κολλάς πάνω στη βάση που ήδη έχεις φτιάξει ! όταν θα θες να βάλεις το τηλέφωνο πάνω στη βάση θα βγάζεις το καπάκι
    και θα το κουμπώνεις πάνω στο καπάκι που είναι κολλημένο στη βάση!

  3. #3
    50 διάζωμα
    Εγγραφή
    09/10/2008
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG
    Καλησπέρα,πολύ ωραίο το θεματάκι. 'Εχω κι εγώ το 6110 ΝΑ και έχω στο μυαλό μου μια άλλη πατέντα
    και θα την κάνω σύντομα οπότε και θα βάλω και την ανάλογη φωτογραφία! αγοράζεις ένα δεύτερο καπάκι μπαταρίας
    και το κολλάς πάνω στη βάση που ήδη έχεις φτιάξει ! όταν θα θες να βάλεις το τηλέφωνο πάνω στη βάση θα βγάζεις το καπάκι
    και θα το κουμπώνεις πάνω στο καπάκι που είναι κολλημένο στη βάση!
    Για να ξεκουμπώσω το καπάκι του 6110 κάνω μισή ώρα φίλε μου δεν μου φαίνεται βολικό. Άν προσέξεις η μ@μ@κια του 6110 έιναι η κάτω εγκοπή του καπακιού που με λίγα βάλε βγάλε δεν νομίζω ότι θα μείνει όρθια. Άμα σε βολεύει όμως δική σου η επιλογή. Γνώμη μου πάντα.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ospsom
    Για να ξεκουμπώσω το καπάκι του 6110 κάνω μισή ώρα φίλε μου δεν μου φαίνεται βολικό. Άν προσέξεις η μ@μ@κια του 6110 έιναι η κάτω εγκοπή του καπακιού που με λίγα βάλε βγάλε δεν νομίζω ότι θα μείνει όρθια. Άμα σε βολεύει όμως δική σου η επιλογή. Γνώμη μου πάντα.

    Εγώ το ανοίγω 2-3 φορές τη μέρα και δεν έχει πάθει τίποτα!
    και είναι πολύ εύκολο, μπας και τοπροσπαθείς από την ανάποδη?

  5. #5
    50 διάζωμα
    Εγγραφή
    09/10/2008
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG
    Εγώ το ανοίγω 2-3 φορές τη μέρα και δεν έχει πάθει τίποτα!
    και είναι πολύ εύκολο, μπας και τοπροσπαθείς από την ανάποδη?
    Απο κάτω ανοίγει το ριμάδι και για να το ανοίξω θέλω εξωλκέα. Μπορεί το δικό μου να είναι ελλατωματικό δεν ξέρω. Κι εσύ γιατί το ανοίγεις 2 -3 φορές την ημέρα? Ρεκτιφιέ του κάνεις?

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ospsom
    Απο κάτω ανοίγει το ριμάδι και για να το ανοίξω θέλω εξωλκέα. Μπορεί το δικό μου να είναι ελλατωματικό δεν ξέρω. Κι εσύ γιατί το ανοίγεις 2 -3 φορές την ημέρα? Ρεκτιφιέ του κάνεις?
    Καλά,2-3 φορές τη μέρα που λέει ο λόγος! έχω 2 αριθμούς και το δεύτερο κινητό μένει συχνά απο μπαταρία και κάνω σκάντζες! δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο!
    να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν κατάλαβα, τη βάση που πιάνει στο τιμόνι την αγόρασες χωριστά?
    γιατί έχω το καμάτι που κρατάει το κινητό αλλά βάση για το τιμόνι δεν έχω βρεί ακόμα!

  7. #7
    50 διάζωμα
    Εγγραφή
    09/10/2008
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG
    Καλά,2-3 φορές τη μέρα που λέει ο λόγος! έχω 2 αριθμούς και το δεύτερο κινητό μένει συχνά απο μπαταρία και κάνω σκάντζες! δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο!
    να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν κατάλαβα, τη βάση που πιάνει στο τιμόνι την αγόρασες χωριστά?
    γιατί έχω το καμάτι που κρατάει το κινητό αλλά βάση για το τιμόνι δεν έχω βρεί ακόμα!
    Ουί. Η βάση στήριξης στο τιμόνι είναι ξεχωριστό κομμάτι και συνδέεται με το άλλο κομμάτι που είναι η βάση προσαρμογής του τηλεφώνου. Η βάση τιμονιού σου έγραψα απο που την παίρνεις κιαι κοστίζει 9 ευρώ. Αλλά δεν ξέρω εαν προσαρμόζει με την άλλη βάση που έχεις.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    κοιτάτε και μία δική μου πατέντα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_17321_2.jpg 
Προβολές:	923 
Μέγεθος:	96,5 KB 
ID:	144897

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    και από άλλη πλευρά


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_1734_1.jpg 
Προβολές:	914 
Μέγεθος:	84,3 KB 
ID:	144898

  10. #10
    50 διάζωμα
    Εγγραφή
    09/10/2008
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pepes1gr
    και από άλλη πλευρά
    Πολύ ωραία η πατέντα σου και προσεγμένη δουλειά. Βασικά έψαχνα να βρώ κι εγώ κάποιον που να φτιάχνει μικροκατασκευές με αλουμίνιο αλλά δεν βρήκα. Να σου πω την αλήθεια δεν έψαξα και πολύ διότι δεν ήθελα να το βάλω τόσο ψηλά δεν μου άρεσε και πολύ το ήθελα πιο διακριτικό. Γούστα θα μου πείς ε? Πάντως μπράβο για την δουλειά σου.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Την έφτιαξε φίλος που ασχολείται με σόμπες και είναι η κατασκευή από ανοξείδωτο ατσάλι και από πάνω έχει θερμοδιαστελόμμενο.Δεν κουνιέται καθόλου και το βασικό...είναι τσάμπα
    Για το οπτικό πεδίο έχω να πω ότι είναι πολύ καλό (προσωπικό γούστο φυσικά) και ειδικά το βράδυ δένει πολύ καλά ο φωτισμός του GPS με τα όργανα.

  12. #12
    μπραβο ρε παιδια.Εχω ενα κολλημα να εχω και εγω το κινητο μπροστα στην μηχανη.Αληθεια, παιζει ο φιλος σου να μας φτιαξει ενα ακομη????το σχεδιο με την βαση το σκεφτομαι λιγο, εχω ερικσον g900 και θεωρω οτι ειναι γενικα επιφοβο σε λακουβες...
    Ευχαριστώ και Συγνώμη... Λέξεις ζωής. Πρέπει να έχεις δύναμη καρδιάς για να τις πεις.

  13. #13
    Ο παππούς με τη γριά.
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    64
    Επειδή με έχει προβληματίσει αρκετά αυτό το θέμα , θάθελα να ρωτήσω: τα πλαϊνά κρατάνε καλά το τηλέφωνο.
    Εχω ένα TYTN II και θέλω να το βάλω έτσι ακριβώς.
    Προς το παρόν έχω βολευτεί βάζοντάς το κάτω από το bagster (εκεί που βάζεις κάποιο χάρτη)..

  14. #14
    50 διάζωμα
    Εγγραφή
    09/10/2008
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-kal
    Επειδή με έχει προβληματίσει αρκετά αυτό το θέμα , θάθελα να ρωτήσω: τα πλαϊνά κρατάνε καλά το τηλέφωνο.
    Εχω ένα TYTN II και θέλω να το βάλω έτσι ακριβώς.
    Προς το παρόν έχω βολευτεί βάζοντάς το κάτω από το bagster (εκεί που βάζεις κάποιο χάρτη)..
    Τα πλαινα κρατάνε πολύ καλά το τηλέφωνο φιότι είναι με δαγκάνα. Στην πρώτη δική μου περίπτωση για μεγαλύτερη ασφάλεια έχω στο τηλέφωνο και ένα κορδονάκι και το πιάνω για μεγαλύτερη ασφάλεια σε μένα γάτζο μικρό στο τιμόνι για παν ενδεχώμενο εαν φύγει το τηλέφωνο να παραμείνει στο τιμόνι. Προσοχή όμως για όλους μας (ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟ GPS ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ)

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ospsom
    Τα πλαινα κρατάνε πολύ καλά το τηλέφωνο φιότι είναι με δαγκάνα. Στην πρώτη δική μου περίπτωση για μεγαλύτερη ασφάλεια έχω στο τηλέφωνο και ένα κορδονάκι και το πιάνω για μεγαλύτερη ασφάλεια σε μένα γάτζο μικρό στο τιμόνι για παν ενδεχώμενο εαν φύγει το τηλέφωνο να παραμείνει στο τιμόνι. Προσοχή όμως για όλους μας (ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟ GPS ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ)
    Εχεις απόλυτο δίκιο.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βάση κινητού 6210 navigator
    από binzis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2009, 09:06
  2. gps navigator
    από nikmak3 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 15:20
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2007, 23:01
  4. Θήκη και βαση για pda-gps-camera, Πληροφοριες εντος
    από Giannis_L στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 19:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF