Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 83

Θέμα: Gsx650f Bandit 2009

  1. #16
    ε τι να νέο μας πεις... ίδια μοτοσικλέτα είναι, με καλύτερη κάλυψη από τον αέρα. Αυτό που ζηλεύω είναι τα όργανα, πολύ όμορφα στο δικό σου και το gear indicator. Καλές βόλτες φίλε, ελπίζω να σε δούμε από κοντά στην επόμενη εκδρομή...


    θυμίζω, έπεσε ιδέα από τον pektis και τον bikenest για 28η Οκτωβρίου για ορεινή Κορινθία/Αρκαδία, κάτι για γουρουνοπούλες είπαν τα παιδιά και ακόμα τρέχουν τα σάλια μου... (κοιλιόδουλο μέλος).

  2. #17
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.823
    θυμίζω, έπεσε ιδέα από τον pektis και τον bikenest για 28η Οκτωβρίου για ορεινή Κορινθία/Αρκαδία, κάτι για γουρουνοπούλες είπαν τα παιδιά και ακόμα τρέχουν τα σάλια μου... (κοιλιόδουλο μέλος). [/B][/QUOTE]


    Amyroukai τελικά ισχυει για την 28η??
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vgrss
    Ότι άλλο...........ακούω ερωτήσεις
    Αυτό που πραγματικά με ενδιαφέρει, είναι πόσο ύψος έχεις και αν σε καλύπτει "σωστά" το fairing και η ζελατίνα. Που σε βρίσκει ο αέρας στο πάνω μέρος του σώματος; Είδα ότι στο GSXF έχουν "κλείσει" τη σχισμή στη βάση της ζελατίνας με ένα μαύρο πλαστικό κομμάτι που αφήνει μια πολύ μικρή τρύπα για να περνάει αέρας. Οπότε σίγουρα έχουν κάνει αλλαγές στην αεροδυναμική. Είναι και λίγο πιο στενό το πλαστικό κοστούμι. Το έχεις ανοίξει καθόλου, να δεις καμμιά 200αριά στο κοντέρ και να μπορείς να μας πεις; Με τον πλαϊνό αέρα πως τα πάει; Τα φώτα πως είναι το βράδι; Στο δικό μας έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τη δέσμη.

    Ουφ τα είπα όλα....


    Επίσης να σου πω ότι το να μην έχεις ABS δεν είναι και τόοοοσο κακό... Στην Αγγλία παίζει πολύ η αλλαγή των εμπρός καλαμιών με αυτά του GSXR και με το ABS δεν νομίζω να γίνεται. Ένα γλυκούλι χαριτωμένο USD μπροστινό με φτιάχνει τρελλά Και ας μου λέει ο 'nest ότι δεν αξίζει...

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2009
    Μηνύματα
    16
    Φιλαράκο επιδή το στρώνω ακόμα, δεν έχω δει στο κοντερ μου τέτοιες ταχύτητες.(200κμ).
    Το ύψος μου είναι 1.82, και σε όρθια θέση με 150-160, μετά τα 800χλμ. στρωσίματος βέβαια, μπουφαν και κράνος, καταλαβαίνω λίγο αέρα στο λαιμό. Αν σκύψω λίγο τότε δεν καταλαβαίνω τίποτα.
    Όσο για τους πλευρικούς ανέμους, τέτοιο πράμα στο GSXF σεν υπάρχει.
    :smilea:
    ΑΑ!! Για τα φώτα νομίζω ότι θα ήθελαν λίγο ποιο ψηλά........

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2009
    Μηνύματα
    185

    βελτίωση;

    Ξέρει κάποιος, πού να κοιτάξω για βελτίωση απόδοσης της συγκεκριμένης μηχανής χωρίς πείραγμα του μοτέρ; (κάτι σαν επίσημη-κλασσική μετατροπή που έχει λειτουργήσει αποδεδειγμένα...)

    Ενδιαφέρομαι κυρίως για αύξηση του τραβήγματος στις χαμηλομεσαίες και όχι για αύξηση ιπποδύναμης!

    (και γενικότερα, να βελτιώσω κάτι που από το εργοστάσιο επίτηδες το έχουν περιορισμένο, λόγω πχ. κατανάλωσης)

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    197
    Γεια σου φιλε vgrss,καλοριζικη η μοτο σου καλοταξιδη,παντα ορθιος!Να σε ρωτησω αν επιτρεπεις ποσο το πηρες και ποσο παει με το abs μαζι?
    Ρωταω γιατι εγω ψηνομαι τρελα για το bandit το τελευταιο που ειχε βγει το 650sabs,αλλα μολις ειδα την φωτο του νεου εμεινα μακακας. .
    Συγουρα παντως δεν εχουν πειραξει τιποτα απο κινητηρα ετσι?Γιατι ολοι μου λενε για την αξιοπιστια του πως ειναι απροβληματιστο,αρα μας βολευει αν το μοτερ δεν εχει φαει αλλαγες που ισως επιρεασουν την αξιοπιστια του.
    Πες και εντυπωσεις γενικα οτι θες εσυ οτι σου ερχεται pleeeeeeeeeeease
    Kαλοριζικη και παλι φιλε

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2009
    Μηνύματα
    185

    Re: βελτίωση;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από CB...K
    Ξέρει κάποιος, πού να κοιτάξω για βελτίωση απόδοσης της συγκεκριμένης μηχανής χωρίς πείραγμα του μοτέρ; (κάτι σαν επίσημη-κλασσική μετατροπή που έχει λειτουργήσει αποδεδειγμένα...)

    Ενδιαφέρομαι κυρίως για αύξηση του τραβήγματος στις χαμηλομεσαίες και όχι για αύξηση ιπποδύναμης!

    (και γενικότερα, να βελτιώσω κάτι που από το εργοστάσιο επίτηδες το έχουν περιορισμένο, λόγω πχ. κατανάλωσης)
    βρήκα αυτό : http://www.gsx650f.biz/viewtopic.php?f=1&t=7&view=next

    αν ξέρει κανείς κάτι...

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    459

    Re: βελτίωση;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από CB...K
    Ξέρει κάποιος, πού να κοιτάξω για βελτίωση απόδοσης της συγκεκριμένης μηχανής χωρίς πείραγμα του μοτέρ; (κάτι σαν επίσημη-κλασσική μετατροπή που έχει λειτουργήσει αποδεδειγμένα...)

    Ενδιαφέρομαι κυρίως για αύξηση του τραβήγματος στις χαμηλομεσαίες και όχι για αύξηση ιπποδύναμης!

    (και γενικότερα, να βελτιώσω κάτι που από το εργοστάσιο επίτηδες το έχουν περιορισμένο, λόγω πχ. κατανάλωσης)
    Πουλα το και παρε το 1250....
    Δεν υπαρχει κατι στην αγορα που να δινει ειδικα στις χαμηλομεσαιες.Οταν ειχα το 650 αλλαξα τελικο και το μιγμα αλλα εκτος απο πιο μπασο θορυβο δεν κερδιζεις πολλα πραγματα.
    Ισως αν αλλαξεις ολοκληρη την εξατμιση να δεις βελτιωση σε ολο το φασμα στροφων καθως ο καταλυτης το πνιγει λιγο το μοτερ.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2009
    Μηνύματα
    185
    Ευχαριστώ Ληστή!!!

  10. #25
    Οι χαμηλομεσαίες του Bandit είναι από τις πιο "ζωντανές" στα 600άρια. Πολύ γρηγορότερο από CBF, Diversion, Fazer, Hornet, ER-6, GSR, ανοίγματα από χαμηλά ξαναλέω μην γίνει κανένα flame war. Τι να βελτιώσεις... Ψηλά είναι που υστερεί σχετικά σε σχέση με τα "γρήγορα", αλλά δεν το παίρνεις για σκίσιμο το Bandit. Και αν έχεις ήδη εμπειρία από μοτοσικλέτες και ψάχνεσαι για χαλαρά γκάζια, όντως το 1250 είναι πολύ καλή λύση. Δεν αξίζει να ρίξεις λεφτά στο 650 για να το "φτιάξεις", θα φτάσεις τα λεφτά του μεγάλου αδερφού μετά... Και δεν θα γίνει ποτέ τόσο γρήγορο.

  11. #26

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2009
    Μηνύματα
    1
    ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΣΚΟΥΤΕΡ(PIAGGIO XEVO 250) Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ.ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ YAMAHA XJ6 DIVERSION(ΜΕΤΑ ΑΠΟ GSR600 Κ ΑΛΛΑ ΓΥΜΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΕΚΛΕΙΣΑ ΛΟΓΟ ΕΛΛΕΙΨΗΣ FERING) ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ Κ ΤΟ GSX650F Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ 1.90 Κ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΕΡΑ Κ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ Κ ΑΚΟΜΑ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΑΠΟ ΤΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥΖΟΥΚΙ?Κ ΑΝ ΝΑΙ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΑΝΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
    im so good when im......BAAAD !

  13. #28
    Από θέση οδήγησης είναι καλό, είμαι στο 1,87 και είναι και όρθιο και άνετο. Ίσως να θέλεις πιο ψηλά τη σέλα, είναι μερικές βίδες υπόθεση. Από αέρα θα τρως αρκετό με τη μαμά ζελατίνα, στο στήθος και στο λαιμό. Μπορείς να βάλεις την MRA τουριστική που δίνει η Suzuki με το ρυθμιζόμενο φρυδάκι, είναι μάλλον η καλύτερη λύση.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2010
    Μηνύματα
    106
    έκανα μια βολτούλα για καφέ μέχρι την κοζάνη την προηγούμενη βδομάδα και εκεί που πάρκαρα δίπλα μου ήταν και αυτό...έπαθα πλάκα ...μπορεί να το χάζευα και κανένα 10λεπτο και νόμιζα με τον κολλητό μου ότι έχει γίνει μόντα τρελή.είναι πραγματικά πανέμορφο.και μάλιστα κάνω μια στον φίλο μου ''ρε μακακα κοίτα τη καλή δουλειά έχει κάνει ο μάστορας μετά το τρακάρισμα...''πάντα όρθιο να είναι το παλικάρι βέβαια αλλά νόμιζα ότι είχε πέσει και ότι έκανε μόντα με άλλη μούρη από street...

    αν υπήρχε τέτοιο κουστουμάκι και για το δικό μου (650s) θα το περνα με κλειστά μάτια...

  15. #30
    Το πλαίσιο είναι ίδιο με του υδρόψυκτου Κ7 και μετά, οπότε αν θέλεις πραγματικά και δεν λυπάσαι τα ευρώ, το παίρνεις ολόκληρο, το βάζεις, με 'γειά σου... Όπως κανονικά μπαίνει και το μπικίνι του νέου Bandit...

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Bandit Gsf650 - Gsf1250 & Gsx650f Greek Club
    από vgrss στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2013, 19:38
  2. bandit v 400 1997-1998
    από mastermastoras στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2010, 04:00
  3. Gear Indicator για Bandit 1250S (2009)
    από supertp στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2009, 08:25
  4. Τιμες GSX650F Bandit 09?
    από smooth criminal στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2009, 20:42
  5. Bandit 1250s 2009 Den Erxetai Ellada
    από IRONBOY669 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2009, 20:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF