Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: μηνυμα μου προς 0300 για απατεωνα εμπορο στο ηρακλειο κρητης

  1. #1

    μηνυμα μου προς 0300 για απατεωνα εμπορο στο ηρακλειο κρητης

    το παρον μηνυμα το διαγραφω.δεν θελω την εμπλοκη του site στην υποθεση αυτη γιατι πανω απο ολα δεν αξιζει και δεν θα μπουν καν στην διαδικασια της αληθειας οι υπαιτιοι,ας ξερουν οσοι πραγματικα γνωριζουν το συγκεκριμενο μαγαζι καλα.αυτο που ηθελα ηταν εστω ο λιγος κοσμος που το διαβασε να κατανοησε το τι ειναι να μπλεκεις σε διαδικασιες τετοιες.
    με καθε σεβασμο προς το site και τους μοτοσυκλετιστες μας.
    ευχαριστω
    γιαννης
    κι αν μου ζητηθει απο καποιον διαχειρηστη δεν εχω κανενα προβλημα να ανεβασω ξανα το μηνυμα μου.

  2. #2
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587

    πουκάμισα...

    υποθέτω ότι το edit του ονόματος έγινε απο τον byron,έτσι?

    Αν και κατάλαβα τον χαρακτηρισμό ψεύτες,
    το κλέψιμο απο που προυκύπτει? Μετά απο 5 μηχανές σε έκλεψαν?
    Στα 2 χρόνια αυτά να υποθέσω δεν είχες κάποιο άλλο πρόβλημα,
    αφού δεν αναφέρεις κάτι.
    Επίσης αγόρασες μπουγιαδασμένο μηχανάκι απο εκεί?
    Και εγώ έχω ακούσει για μπουγαδομάγαζα εδώ κάτω,
    αλλά όταν γράφουμε στο net,τα πράγματα είναι λίγο πιό περίπλοκα.

    Επειδή ίσως να κατάλαβα το μαγαζί για το οποίο μιλάς,
    ίσως και εγώ να έχω την ίδια άποψη με σένα.
    ΑΛΛΑ χωρίς στοιχεία...δουλειά δεν γίνεται.

    Άλλο το να σου λέει ψέματα και να σε καθυστερεί
    άλλο το να σου φάει λεφτά,
    και άλλο να σου πουλήσει μπουγάδα.

    Ξέρεις,δημιουργείται εύλογα το ερώτημα,μήπως δεν τα βρήκατε στην τιμή του TDM.
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  3. #3
    το οτι μου κρατησε 500 τι ειναι?καλη κινηση?
    χωρια που οταν επαιρνε τις αλλες μηχανες που ειχα σε ξεφτιλα τιμη τις μηδενιζε κιολας και τις εβαζε για καινουριες.αλλα ο πρωτος υπαιτιος ειμαι εγω που τους προτιμουσα κιολας τους απατεωνες.
    κακος εγινε edit στο μηνυμα μου,επρεπε να το βλεπει ο κοσμος.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    κακος εγινε edit στο μηνυμα μου,επρεπε να το βλεπει ο κοσμος.
    Aν κάνεις κλικ πάνω στο edit:byr0n, θα καταλάβεις γιατί έγινε edit το μήνυμα σου. Διαβάστε τους κανόνες του forum παίδες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    το οτι μου κρατησε 500 τι ειναι?καλη κινηση?
    χωρια που οταν επαιρνε τις αλλες μηχανες που ειχα σε ξεφτιλα τιμη τις μηδενιζε κιολας και τις εβαζε για καινουριες.αλλα ο πρωτος υπαιτιος ειμαι εγω που τους προτιμουσα κιολας τους απατεωνες.
    κακος εγινε edit στο μηνυμα μου,επρεπε να το βλεπει ο κοσμος.
    Κάτι παρόμοιο δεν είχες γράψεις και πέρσυ;

    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=2

    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    δεν ξερω τι γινεται φιλε μου κι αν εσβηνε η οχι το θεμα ειναι οτι το σπασιμο το εφαγα.
    οσο δε για την αντιπροσωπεια?πολυ γυφτοι,τουλαχιστον απο το καταστημα του κορνηλακη που εχει την αντιπροσωπεια εδω στο ηρακλειο.
    τελικα εχω καταληξει οτι για να παρει καποιος πλεον μηχανη ακομα και καινουρια πρεπει να το ψαξει πολυ,κι οχι τοσο για την μηχανη αλλα για τα καταστηματα που υπαρχουν εδω.
    ΓΥΦΤΟΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΓΥΦΤΟΙ για αυτο και δεν θα δουν ποτε φως.
    Από την στιγμή που σου έδινε τα μηχανάκια για 1-2 εβδομάδες και μετά τα επέστρεφες, δεν παραξενεύτηκες τι τα κάνει μετά;

    Άσχετο αλλά, το LC8 που έχεις τώρα, είναι το περσυνό;

  6. #6
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587

    το πουκάμισο το θαλασσί...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    το οτι μου κρατησε 500 τι ειναι?καλη κινηση?
    χωρια που οταν επαιρνε τις αλλες μηχανες που ειχα σε ξεφτιλα τιμη τις μηδενιζε κιολας και τις εβαζε για καινουριες.αλλα ο πρωτος υπαιτιος ειμαι εγω που τους προτιμουσα κιολας τους απατεωνες.
    κακος εγινε edit στο μηνυμα μου,επρεπε να το βλεπει ο κοσμος.
    Έδωσες μια μηχανή,και σου έδωσε 5500Ε.
    Αν δεν ήθελες,δεν παίρνεις την επιταγή,αλλά την μηχανή σου πίσω.
    Αρα του την πούλησες (πίσω) για 5500Ε.Τι δεν κατάλαβα σωστά?

    απο εκεί και έπειτα,όποιος αγοράζει ταξινομημένη μοτό,για καινούρια...τι να πώ.


    Μια χαρά φως βλέπουν πάντως! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    (κανείς δεν έχει κλείσει)
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  7. #7
    Καλησπέρα.

    Την καταγγελία σου την γνωστοποίησες καθόλου στην ΜΟΤ.Ε.Κ (Μοτοσυκλετιστική Ένωση Καταναλωτών)

    Για ρώτα και τα παιδιά εκεί , σίγουρα θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν.

    Όσο για τον "απατεωνάκο" , υπάρχουν δυστηχώς πολλοί απο δ'αύτους!!!Δυστηχώς!!!

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Κάτι παρόμοιο δεν είχες γράψεις και πέρσυ;

    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=2



    Από την στιγμή που σου έδινε τα μηχανάκια για 1-2 εβδομάδες και μετά τα επέστρεφες, δεν παραξενεύτηκες τι τα κάνει μετά;

    Άσχετο αλλά, το LC8 που έχεις τώρα, είναι το περσυνό;
    φιλε μου τοτε το μπερδεμα δεν ηταν τελικα μεταξυ του αντιπροσωπου της ktm εδω,αλλα με ελληνμοτο,εκατσε και μου το εξηγησε ο ανθρωπος και μου εδωσε να καταλαβω τι περιθωρια υπαρχουν.η παρεξηγηση ηταν δικια μου και αδικη απλα δεν τροποποιησα το μηνυμα.βλακεια μου.
    το ktm δεν ειναι το περσινο φιλε μου.
    και μην συγκρηνουμε τον πρωτο κυριο με τον δευτερο και συγκεκριμενο <<κυριο>>.
    να παραξενευτω???αυτο θα πρεπε να αφορα τους μελλοντικους αγοραστες,παντως ενα fazer 1000 μπορντω,του χα κανει λιγα χιλιομετρα κοντα στα 200,μου το κρατησε 1500 λιγοτερο μετα απο 2-3 μερες,την μηδενισε και την εδωσε σαν καινουρια,δυστυχως δε προλαβα τον νεο αγοραστη να τον ενημερωσω.
    κι ενα tenere660 που ειχα το καινουριο εκει το εδωσα κι εκανε το ιδιο και παλι με 260 χιλιομετρα η μηχανη,βασικα την πουλησα σε αλλον εμπορο κι ο εμπορος αυτος την πηγε εκει,συνεργασιες βλεπεις εχουνε.
    δεν μπορω ομως σε καθε μηχανη που εδινα να ειμαι απο πανω και να φυλαω τσιλιες για το ποιος θα ειναι το θυμα που θα την παρει σαν καινουρια,κι εγω την πατησα με ενα gsx 1400,τι να πω δεν ξερω.υπηρχαν και υπαρχουν 2-3 καταστηματα που κανουν τετοιες μπουγαδες,τα απεφευγα τουλαχιστον για αγορα καινουριου,για το συγκεκριμενο καταστημα ειχα ακουσει αλλα δεν το πιστευα στην αρχη,ολα φαινονταν πολυ τυπικα σαν συμπεριφορα καταστηματος,επεσα εξω ομως δυστυχως.
    τωρα μια χαρα ειμαι εδω και μηνες με το gs και το 990 που πηρα πριν 2 μηνες περιπου.
    αν παντως δεν υπηρχαν καποιοι ανθρωποι εκ των οποιων καποιοι ειναι και μελη εδω δεν θα ανοιγαν τα ματια μου.

  9. #9

    Re: το πουκάμισο το θαλασσί...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
    Έδωσες μια μηχανή,και σου έδωσε 5500Ε.
    Αν δεν ήθελες,δεν παίρνεις την επιταγή,αλλά την μηχανή σου πίσω.
    Αρα του την πούλησες (πίσω) για 5500Ε.Τι δεν κατάλαβα σωστά?

    απο εκεί και έπειτα,όποιος αγοράζει ταξινομημένη μοτό,για καινούρια...τι να πώ.


    Μια χαρά φως βλέπουν πάντως! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    (κανείς δεν έχει κλείσει)
    δε καταλαβες η μαλλον δεν το εγραψα,πηγα να την παρω πισω και μου ειπε οτι το tdm πουληθηκε αθηνα.
    εβαλα και δικηγορο που μαλλον ασχετη θα ηταν αλλα μου ειπε οτι αν δε παρω τη επιταγη μπορει και να μην παρω και τιποτα.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
    Καλησπέρα.

    Την καταγγελία σου την γνωστοποίησες καθόλου στην ΜΟΤ.Ε.Κ (Μοτοσυκλετιστική Ένωση Καταναλωτών)

    Για ρώτα και τα παιδιά εκεί , σίγουρα θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν.

    Όσο για τον "απατεωνάκο" , υπάρχουν δυστηχώς πολλοί απο δ'αύτους!!!Δυστηχώς!!!
    δεν ειναι καταγγελια φιλε μου,ειναι ενα μηνυμα απλα προς μελλοντικους πελατες που θα θελησουν να ψωνισουν απο κει,ενα δραμα ηταν για μενα πιστεψε με.ξερεις την παροιμια που λεει εβαλα τα χερακια μου κι εβγαλα τα ματακια μου???ε,κατι τετοιο επαθα ο χαζος.
    κι αν θελησει και συνεχεια ο τυπος,γιατι οχι,θα την εχει αν τυχων και μου κανει καποια μηνυση για σηκοφαντικη δυσφιμιση.το κοροιδακι τους πεθανε.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Aν κάνεις κλικ πάνω στο edit:byr0n, θα καταλάβεις γιατί έγινε edit το μήνυμα σου. Διαβάστε τους κανόνες του forum παίδες.
    σωστη η παρατηρηση σου φιλε μου,δεν το ειχα δει πραγματικα.δεν ειναι θεμα καταγγελιας,ειναι θεμα το τι πρεπει να γινεται σωστα και τι οχι.
    οτι επικοινωνια και να ειχατε με το συγκεκριμενο καταστημα πιστευετε οτι θα περνατε λογια αληθινα???
    τρελο θα με εβγαζαν και θα ελεγαν οτι δεν ηξερα το τι ηθελα,ενω εχω μαρτυρες για το τι ηθελα πραγματικα τοτε,τεσπα,δε θα μπω στη διαδικασια να εξηγησω κιολας το αν την ηθελα η οχι,το θεμα ειναι πως ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν προπληρωνεις για κατι που δεν βλεπεις μπροστα στα ματια σου,κι ενα παραπανω αν εισαι και γνωστος πελατης και πανω απο ολα ΧΟΝΤΡΟΣ πελατης,ουτε καποιος απο το ουζμπεκισταν ημουν ουτε και κανενας κουρελης,ολοι δικαιουμαστε την ιδια αντιμετωπιση οπως και να ημαστε οτι και να εχουμε.τι ειναι δηλαδη,ebay και πρεπει να πληρωσουμε μετρητα αμεσως?η μετα απο 2 μερες?
    απο μενα κλεινει το θεμα,δεν το ξεκινησα σαν καταγγελια,ουτε δικαστηριο ημαστε ουτε και ασφαλιτες.ημαστε μοτοσυκλετιστες και πρεπει να ενημερωνουμε ο ενας τον αλλον.
    τωρα ειτε διαγραφει το θεμα ειτε κλειδωθει ειτε παραμεινει open εγω αυτο που ειχα να πω το ειπα,το εβγαλα απο μεσα μου πως να το κανουμε,τοσο καιρο κοντα 2 μηνες με εκαιγε.
    ναι εχω τρελα με τις μηχανες και τις βολτες με αυτες,αλλαξα μηχανες που δεν ταιριαζαν με το στυλ που θελω,πες το κακια προτιμηση,τις εδωσα,εχασα χρηματα ως γνωστον,κερδισαν αυτοι,μεγια του με χαρα τους δεν με απασχολει πλεον.
    εμενα αυτο πουμε ενδιαφερει ειναι οτι οτι το συγκεκριμενο site το χω αγαπησει και με κανεναν τροπο δεν θελω να προσβαλω με spam η κατι αλλο την σοβαροτητα του site.
    ευχαριστω.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    να παραξενευτω???αυτο θα πρεπε να αφορα τους μελλοντικους αγοραστες
    Μην το παρεξηγήσεις, αλλά έχω την εντύπωση πως αυτό το κομμάτι της ηθικής πλευράς αφορά αποκλειστικά εσένα. Ο πελάτης βλέπει καινούργιο μηχανάκι και το αγοράζει, δεν περιμένει ότι κάποιος θα του έχει κάνει Χ χλμ πριν το επιστρέψει για να πάρει το επόμενο και το μεθεπόμενο.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    καλα μα ειμαστε σοβαροι??γιατι να του φαει τα 500 ευρω?για πηγαινε κανα βραδυ φιλε μου και κατεβασε του την τζαμαρια ετσι για το φταρμοο αντεε:rotflmao:

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
    καλα μα ειμαστε σοβαροι??γιατι να του φαει τα 500 ευρω?για πηγαινε κανα βραδυ φιλε μου και κατεβασε του την τζαμαρια ετσι για το φταρμοο αντεε:rotflmao:

    Άμα είσαι σκληρός άντρας..... πας και βαράς κάποιον από πίσω....


    Αντρίκεια πράγματα....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Άμα είσαι σκληρός άντρας..... πας και βαράς κάποιον από πίσω....


    Αντρίκεια πράγματα....
    αφου του την εχει φερει τοσες φορες απο πισω

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2013, 09:03
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2008, 12:39
  3. Καλός μηχανικός στο Ηράκλειο Κρήτης???
    από sakourdelos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2008, 13:18
  4. Πίστα F1 στο Ηράκλειο Κρήτης
    από MikeG στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2006, 08:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF