Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 59

Θέμα: ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ Xt660

  1. #1

    ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ Xt660

    Καλησπέρα φιλαράκια! Είμαι νέος xtακιας 3μηνών και εχω το XT660R μετατροπή σε motard μαύρο χρώμα. Ψάχνω εξατμίσεις γιατί πάνω έχει της μάνας του. Είμαι ανάμεσα σε Acrapovic και Termignoni. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Βέβαια και κάτι απ' τις δυο παραπάνω μάρκες σε ελαφρώς μεταχειρισμένο είναι συζητήσιμο. Όσων αφορά τις ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ Trioval τι τιμές παίζουν Acrapovic Termignoni Trioval ????? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. Να και η μοτο.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00022(01) κ.jpg 
Προβολές:	4557 
Μέγεθος:	16,4 KB 
ID:	121156

  2. #2
    Ωραίο το εργαλείο ωστόσο άλλαξε το μπροστινό φτερό και βάλε το μαμά του 660Χ. Με αυτό το χαμήλωμα και το φτερό του R στην Εθνική θα πηγαίνεις βάρκα γυαλό .Επιπλέον βάλτου γέφυρα στα καλάμια για εξτρα σταθερότητα του μπροστινού σε μεγάλες ταχύτητες .Για περισσότερα πήγαινε στην κατηγορία μοντέλων επέλεξε ΥΑΜΑΗΑ και μπες στην υποκατηγορία ΧΤ .Εκεί θα έχεις πιο άμεση ανταπόκριση στο ερώτημά σου . Πάντως επειδή και εγώ το ίδιο έχω σε Χ τις μαμά εξατμίσεις δεν της άλλαξα διότι δεν φτάνει μόνο αυτό για α δεις αλλαγή ...

  3. #3
    Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τις συμβουλές σου. Φτερό άλλαξα ήδη και έβαλα όπως λες το κοντό απο το X. Η φοτο είναι απο όταν το πήρα (πριν 3 μήνες). Είναι πολύ πιο μπάνικο τώρα και έχει όπως λες καλύτερη ευστάθεια. Για γέφυρα ρώτησα αλλά μου είπαν οτι δεν μπαίνει απο X. Και να μπει θα μπει με πατέντα και δεν θα είναι όμορφο..... Μήπως γνωρίζεις καμιά καλύτερη λύση και πιο αξιόπιστη?????????

  4. #4
    Δεν μπαίνει η γέφυρα από το Χ γιατί έχει διαφορετικές μπότες.Ψάξε μήπως βρείς κάποια aftermarket σαν αυτή που έβαζαν στα 600.
    Όσο για τις εξατμίσεις εγώ έχω τις Termignoni τις κλειστές σε ανθρακόνημα. Όταν τις πήρα διάλεξα αυτές γιατί η Akrapovic τότε έβγαζε μόνο ανοικτές και δεν ήθελα να κάνει πολύ θόρυβο.
    Θα συμφωνήσω με τον Kaps για το θέμα απόδοσης, αν αλλάξεις και το φίλτρο αέρα και ρυθμιστεί το μηχανάκι θα δείς κάποια διαφορά αλλά όχι τρομερή.Σχετικά με τις trioval της Race guns αν κατάλαβα καλά, δεν έχω ακούσει τον ήχο τους αλλά τις έχω δει από κοντά γιατί πήγα από το μαγαζί που τις φτιάχνει.Τότε έφτιαχνε μόνο αλουμινίου και μου είπε πως αν του πάμε τις μαμά τις κόβει, κρατάει τις σωληνώσεις και πάνω τους προσαρμόζει τα δικά του τελικά με 450 ευρώ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xt660_04.jpg 
Προβολές:	4535 
Μέγεθος:	62,2 KB 
ID:	121254
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  5. #5
    Έννοείται οτι θα αλλάξω και φίλτρο!!!! Το K&N τι λέει???? Σε τι τιμές παίζουν οι Termignoni??? Είσαι ευχαριστημένος? Συγκριτικά με Acrapovic??? Τιμές?? Οι ΜΙVV τιτανίου τι λένε παιδιά???? Όσων αφορά την γέφυρα πώς θα πρέπει να την ψάξω σε aftermarket (εννοώ με τι όνομα..)????

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sokis8
    Έννοείται οτι θα αλλάξω και φίλτρο!!!! Το K&N τι λέει????
    Το K&N το έχω 2 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος

    Σε τι τιμές παίζουν οι Termignoni??? Είσαι ευχαριστημένος? Συγκριτικά με Acrapovic??? Τιμές?? Οι ΜΙVV τιτανίου τι λένε παιδιά????
    Δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή που τις έβαλα.Τότε τις έβαλα με 850 ενώ μετά από λίγο καιρό ανέβηκαν στα 950 euro.Για τις Akrapovic δε γνωρίζω να σου πω αλλά για τις mivv μου φαίνεται οτι τις έχει ο dirtbird στο δικό του,ρώτα τον αυτός ξέρει να σου πει.

    Όσων αφορά την γέφυρα πώς θα πρέπει να την ψάξω σε aftermarket (εννοώ με τι όνομα..)????
    Kάπου στην υποκατηγορία των ΧΤ λέγαμε για το τι έχουμε βάλει στα ΧΤ μας ψάξε εκεί μήπως αναφέρει κανένας με 600 τη μάρκα της γέφυρας
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  7. #7
    Ευχαριστώ πολύ φίλε! Θα επανέρθω και με καινούριες φοτο!!!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ και σας χαιρετώ προς το παρόν!!!!

  8. #8
    Μην απογοητεύεσε ...Σε ΧΤ660R μπαίνει η γέφυρα του Χ αλλά και πάλι θέλει έξτρα γέφυρα TARROZI.Θα κατεβάσω φωτό να δεις . Επιπλέον πιάσε και άλλαξε τα λάδια στα καλάμια με πιο σκληρά και βάλε τάπες προφόρτισης για να παίξεις λίγο με το στήσιμο της . Κλείνε τη μηχανή από το διακόπτη όχι από το run off και ας σου λένε άλλοι άλλα . Το Κ.Ν είναι καλό αλλά όχι από μόνο του διότι θα έχεις μπερδέματα στα χαμηλά .Αστο όπως έχει από θέμα αέρα και εξατμίσεων .Μην ξεχνάς πως γράφουνε πια οι τροχαίοι για το θόρυβο αλλά και αν ενδεχομένως εφαρμοστεί ΚΤΕΟ τότε θα τρέχεις να βρεις τις παλιές . Λάστιχα τι φοράς ;

  9. #9
    Εγω φοραω τις trioval τις race guns, πολυ ωραιες εμφανισιακα, αψογη δουλεια, εννοειται με ταπες, κανουν λιγο θορυβο!!!
    Οι termignoni οι κλειστες τι λενε απο θορυβο φιλε trigger?
    Εχει βγαλει η tarrozi γεφυρα για το XTX?

  10. #10
    halls ο θόρυβος είναι σε πολύ ήπια επίπεδα. Ακούγεται ένας μπάσος ήχος αλλά δε σηκώνει τον κόσμο, όπως ακριβώς τις ήθελα δηλαδή.
    Βάλε καμιά φωτο από τις εξατμίσεις σου να τις δούμε πως είναι και πες τιμή. Άλλαξες και λαιμούς;
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  11. #11
    Φοτο θα βαλω συντομα, τους λαιμους μπροστα δεν τους εχω αλλαξει, αλλα τα τελικα τα εβαλα μαζι με σωληνες δεν το εδωσα τις μαμισιες να παρει απο αυτες τους σωληνες!
    Μαζι με τις ταπες και καινουριους σωληνες 600Ε!

  12. #12
    Βάλε απαραίτητα χούφτες .Θα γλυτώσεις μανέτες και γκριπ.Και κάγκελα για το κινητήρα θα σου έλεγα , άλλωστε έχουν γύρω στα 60 ευρώ και κάνουν την δουλειά τους . Τέλος θα σου πρότεινα στην επόμενη αλλαγή λαδιών να δοκιμάσεις να βάλεις Spectro ...Αριστη απόδοση στη σύμπλεξη και τη λίπανση ..

  13. #13
    Να και η φοτο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα007.jpg 
Προβολές:	4450 
Μέγεθος:	53,5 KB 
ID:	121700

  14. #14
    Και μια κοντινη!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα001.jpg 
Προβολές:	4440 
Μέγεθος:	57,4 KB 
ID:	121701

  15. #15
    Οι φωτό με τη γέφυρα στα καλάμια


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Απόκριες 2008 047.jpg 
Προβολές:	4414 
Μέγεθος:	65,3 KB 
ID:	121734

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aftermarket ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ για VStrom...
    από athandim στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 316
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2011, 03:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF