Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 38 από 38

Θέμα: εχετε σκεφτει πως θα αντιδρασετε σε πιθανό χάσιμο του έλεγχου??

  1. #31
    Ολα καλα, ολα ωραια και σκεψη παντα θετικη!Το κακο ειναι οτι σκεφτομαστε τα αγαπημανα μας σιδερα πρωτα και μετα τα κοκκαλα μας. Καλα χιλιομετρα να εχουμε και παντα γεροί για αλλα τοσα.

  2. #32

    η εκδίκηση της ...γκόμενας

    Αδέρφια,
    χτές βράδι έβαλα αγγελία οτι πουλάω τη μηχανή μου.
    Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας βόλτα, με 120, πίσω κλατάρισμα!
    Κωλιές, δεξιά αριστερά, ψυχραιμία, σταθερό τιμόνι, ελάχιστο φρένο, μαλακό κατέβασμα. Αλώβητος. Ενας Χιουντάι πίσω μου κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό από τον τρόπο που το κράτησα.
    Έχουν περάσει τέσσερις ώρες και ακόμα είμαι ...κάτασπρος.
    Δεν θέλει να με αποχωριστεί, η ρουφιάνα, και προτιμάει να πάμε μαζί στα θυμαράκια.
    Αλλά ...θα την πουλήσω και ας την αγαπώ.

  3. #33
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
    και να προλαβενεις ακομα και το να σου πεταχτη ο παππους στην εθνηκη ενω πας με 200.

    τώρα είναι λίγο υπερβολικό νομίζω αυτό ρε Γιώργο...

    αμα κατσει τέτοιο σκηνικό και πάς για μετωπική καλύτερα να φύγεις απο πάνω και να πετάξεις τώρα για την προσγείωση βλέπουμε αλλά με την διακοσάρα στο μοτέρ δεν προλαβαίνεις πολλά...

    έτσι πιστεύω δηλ..
    δεν είναι απαράιτητα και σίγουρο..

    τουλάχιστον δεν το έχω δοκιμάσει...

    τελος πάντων δεν έχω τόσο γρήγορη γεωμετία...


    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Ο γκρεμός θα σε πάρει? Η μπαριέρα θα σε κάνει φέτες? Το φορτηγό από την άλλη θα σε λιώσει? Ο συνάδελφος που σου έχει κολλήσει από πίσω θα σε πατήσει?...
    Ρε φίλε...ήμαρτον...

  5. #35
    απο την στιγμη που δεν νοιαζονται τι γινεται εξω απο το αυτοκινητο ουτε με βουντου δεν γλυτωνεις.

    απο την στιγμη που καποιοι διασκεδαζουν παρα πολυ οταν βρεχει γιατι τοτε μπορουν να προσπερασουν καποιον αμοιρο δικυκλιστη ο οποιος προσεχει να μην φαει καμια γλυστρα και να τον λουζουν στην κυριολεξια με τεραστιες ποσοτητες νερου αρχιζεις να αναρωτιεσαι για της επιλογες σου.

    απο την στιγμη που οι καθρεφτες του αυτοκινητου ειναι για να κοιτανε μερικοι/ες αν εχουν τριχες στην μυτη ή για να βαζουν κραγιον σε κανει να αναρωτιεσαι σε τι κοινωνια ζεις.

    απο την στιγμη που κανενας οδηγος αυτοκινητου (με ελαχιστες εξαιρεσεις) δεν μπορει να υπολογισει την ταχυτητα της μηχανης που ερχεται και απο την στιγμη που κανενας οδηγος αυτοκινητου δεν μπορει να βαλει στην κουτρα του οτι δεν χρειαζεται να ακουμπησεις καποιον με το αυτοκινητο του για να πεσει αλλα μονο με τον πανικο που θα προκαλεσει μπορει να σκοτωσει καποιον επειδη θα τον πανικοβαλει αναγκαζεσαι πολυ απλα να κανεις τον σταυρο σου και να αφεθειςι στον φυλακα αγγελο σου που ισως εκεινη την μερα να εχειι ρεπο.

    ρε μηπως να παρω μπουλντοζα; μου ειπαν οτι παει καλα στο χωμα.

  6. #36
    Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας βόλτα, με 120, πίσω κλατάρισμα!
    Κωλιές, δεξιά αριστερά, ψυχραιμία, σταθερό τιμόνι, ελάχιστο φρένο, μαλακό κατέβασμα. Αλώβητος.
    πω!! πω!! πω!! πω!!

    το εχω ζησει κι εγω αυτο αλλα οχι απο κλαταρισμα αλλα απο σπασμενο σασμαν με 140 - 150 χιλιομετρα και πηγα για λιγο στον αλλο κοσμο να παρω τσιγαρα και γυρισα

    ειλικρινα δεν ξερω γιατι δεν επεσα αλλα ξερω οτι μου εγινε τετραγωνο το λαστιχο και η καρδια μου εσκισε το μπουφαν και πεταχτηκε εξω και με εναν ελιγμο μπηκε απο το μπατζακι,ανεβηκε στο στηθος και παλι μεσα...αργησα να παω και στην δουλεια....και ηταν η πρωτη φορα που χαρηκα που πηγα στην δουλεια.

  7. #37

    Όλοι...

    ...δεν ξέρουν να οδηγούν. Όλοι δεν νοιάζονται γιά τον δικυκλιστή. Αυτό πρέπει να θεωρεί οτι ισχύει, ο κάθε σωστός αναβάτης. Όχι γιατί πραγματικά έτσι είναι (γιατί δεν είναι έτσι) αλλά γιατί αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος να οργανώνεις σωστά τον τρόπο που οδηγείς. Πρέπει να θεωρείς δεδομένο οτι ο "άλλος" θα κάνει αυτό που δεν πρέπει να κάνει. Μόνο έτσι εσύ θα είσαι έτοιμος π ά ν τ α γιά το χειρότερο ενδεχόμενο. Το μάτι σου και το μυαλό σου πρέπει να είναι προσηλωμένα στην επόμενη φάση όχι στην τρέχουσα. Αυτή είναι η πραγματικά και θετικά επιθετική οδήγηση. Που δεν πρέπει να την συγχέουμε με την προκλητική οδήγηση.
    Εκμεταλλεύομαι τις δυνατότητες του δικύκλου μου ανάλογα με τις συνθήκες που επικρατούν. Αυτός που κάνει σούζες ανάμεσα στα μποτιλιαρισμένα αυτοκίνητα, είναι χειρότερος από τον ταρίφα που ψαρεύει πελάτη πάνω από το πτώμα της μοτοσυκλέτας που έρχεται από δεξιά. Αυτός που δεν έχει επίγνωση οτι το δίλυκλο είναι πάντα σε δυσμενέστερη θέση έναντι του αυτοκινήτου, αργά ή γρήγορα θα είναι σε τέτοια θέση που δεν θα προλάβει να εκτιμήσει αν έφταιγε αυτός ή ο άλλος. Ανάσκελα Τι νόημα θα έχει, άλλωστε, να ψάχνεις να βρείς ποιός φταίει όταν είσαι "κάτω". Ένα ερώτημα αξίζει να απαντάμε: Μπορούσα να το αποφύγω;

  8. #38
    the wolf lives in side me Το avatar του/της wolfman13
    Εγγραφή
    28/06/2002
    Μηνύματα
    176
    στπ θεμα της τουμπας καλο στη σηζητησει ειναι να μπει και ο kosdros που ειναι και δασκαλος στο θεμα!αλλα του εχω παρει τα πρωτια εδω και λιγους μηνες.απο της πολλες σαβουρες που εχω φει εχω μαθει το εξης..στο χωμα μαθενεις να πεφτεις και να μην χτυπας παντα αφηνεις το σωμα σου ελευθερο ποτε με κλειστα ματια για να ελενχεις παντα προς τα που πηγενεις θελει λιγο εξικιοσει αυτο και να μην φοβασε μην χτυπησες πολυ ή λιγο αλλα πως θα γλυτωσεις το μεγιστο χτυπημα.....γιαυτο παντα ματια ανοιχτα και κιταμε οσο μπορουμε ειδικα αν γλυστραμε σε μια κατευθηνση και δεν ξερουμε που θα σκασουμε πανο ετσι γλυτωνουμε πολλες ζημιες στο σωμα μας και ειμαστε και ετιμοι να αντιδρασουμε αν γλυστραμε στο αντιθετο ρευμα..στη τελευτεα σουπα που εφαγα η οπια ηταν και μετωπικη πανο σε ενα καρο απλα προσπαθησα οσο μπορω να κοψω χιλιομετρα πριν σκασο πανω στο αμαξι μετα μουτρα για καλη μου τυχη αυτος ειχε ειδη σταματησει και απλα με κοιταγε ο μαλακας απο τη στιγμη που επεσα πανο του αφησα ελευθερο το πανω μερος του σωματος αλλα εσφιξα οσο μπορουσα τα ποδια μου για να μην φυγω απο τη μηχανη και κανω τον πυλοτο προς το παρπριζ του και το χερετισω απο τη θεση του συνοδηγου.το απιστευτο ειναι οτι δεν χτυπησα στο τρακαρισμα αλλα στο πεσιμο απο τη μηχανη αφου ζαλιστηκα και εκλεισα τα ματια (μεγα λαθος) και επεσα με ολο μου το βαρος στο δεξι μου γονατο και ετσι επαθα και το αιματωμα χωρις ομως να το σπασω και ενα σπασμενο γονατο ειναι πιο σοβαρο απο ενα σπασμενο ποδι!!και επιδει η πιο πολλες σουπες ειναι απο χαμενο προστινο προσπαθιστε να μαθετε οσο μπορειτε σε ελενχομενο περιβαλων πχ ενα αδειανο παρκιν πως αντιδρα το προστινο σας σε χασιμο και εσεις καλυτερο να ψιλο γρατσουνισετε το αγαπημενο σας φερινγκ σε ενα παρκιν μονος παρα με παρεα στο δρομο!!!αυτα!!!
    Tous les autres produits chimiques utilisГ©s dans cette Г©tude Г©taient de qualitГ© pharmaceutique, nos chimiques prГ©sentent des activitГ©s nГ©matocides, cytotoxiques et antioxydantes 14,15,16,17.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Πως θα ήταν το MATRIX εαν έτρεχε σε Windows.....!!!!
    από SeNNinhA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2008, 07:57
  2. Πως να αντιδράσετε σε περίπτωση ατυχήματος
    από requiem στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2008, 10:01
  3. Πως θα μπω σε πιστα?
    από Manson στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2007, 12:04
  4. Πως θα ήταν η ζωή μας, αν ζούσαμε σε μια τσόντα
    από veagle στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2007, 12:47
  5. Πως θα ηταν η ζωη μας, αν ζουσαμε σε μια τσοντα:
    από nktR στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2007, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF