Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Σχετικά με την ζελατίνα

  1. #1
    Banned Το avatar του/της gozntari
    Εγγραφή
    27/05/2008
    Μηνύματα
    58

    Σχετικά με την ζελατίνα

    Δυο περιστατικά έχω να σας δηγηθώ με την ανοιχτή ζελατίνα στο κράνος
    Περιστατικό

    Α)Είμαι στο Ρίο ,της πάτρα (όχι της Βραζιλίας ,δυστυχώς) με την πάπια .Όσοι ξέρετε ,παραλία μετά την ανατολική αποβάθρα , παραλία Δημοριγοπουλου. Οδηγώ άνετος σαν άνεμος με το στιλ του δρόμου , κάνω να ανοίξω την ζελατίνα ,από το κράνος , για περισσότερη φιγούρα και για να μπει λίγο η καλοκαιρινή αύρα από την θάλασσα. ΕΕΕ μαζί με την αύρα μπαίνει και μια σφήγκα .ΑΑΑ με συμπάει στον κρόταφο (πόνοςςςςς).φρένα κάνω στην άκρη ,βγάζω το Κάρανος σαν τρελός και με κοίταζαν κάτι γκόμενες σαν να ήμουν εξωγήινος ,έτσι όπως έκανα. Μπαίνω σε ένα εστιατόριο –ταβέρνα και τους λέω με τσίμπησε σφήγκα ,ευτυχώς είχαν αμμωνία και ανακουφιστικά .Αποτέλεσμα πληγωμένος αντρικός εγωισμός και ένα δυσανάλογο κεφάλι ,από το πρήξιμο.

    Β) Είμαι επί τις πανεπιστήμιου ,κάνει ζεστή, έχω εδώ και ώρα ανοιχτή την ζελάτινα και πηγαίνω με 80 περίπου .φτάνω πίσω από ένα ταρίφα δεν μπορώ να τον περάσω. Λέω ας μηνώ πίσω σε θέση προσπέρασης , μόλις βρω ευκαιρία να περάσω. Δεν προλαβαίνω να ολοκληρώσω την σκέψη μου και βλέπω το χέρι του ταρίφα να βγαίνει από το παράθυρο και να μου πετάει ενα τσιγάρο. το τσιγάρο έσκασε κάπου πάνω στο μπροστινό λασπωτήρα ή στην ρόδα αλλά λίγη από την κάφτρα έπεσε στο μέτωπο μου ,πολύ λίγη μια μικρή σπίθα φαντάσου ,αλλά ένιωσα να καίγομε . σταματάμε στο φανάρι, πάω δίπλα του και του λέω ωραίο αμάξι (μερσεντές )χαμογελάει σαν ηλίθιος και μου λέει ναι καλό είναι. Του λέω μετά ,καλό αλλά τασάκι δεν έχει ???? μένει τελείως μ@λ@κ@ς … ανάβει πράσινο και φεύγω.

  2. #2
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431

    Re: Σχετικά με την ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
    ανάβει πράσινο και φεύγω.
    Και πολύ καλά έκανες και μπράβο σου.Στη θέση σου,ακόμα θα πλακωνόμουνα.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480

    Re: Σχετικά με την ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
    Β) Είμαι επί τις πανεπιστήμιου ,κάνει ζεστή, έχω εδώ και ώρα ανοιχτή την ζελάτινα και πηγαίνω με 80 περίπου .
    Άσχετο με τη ζελατίνα και τον ταρίφα, αλλά δεν είναι υπερβολικά 80 σε τόσο κεντρικό δρόμο; Αν πεταγόταν κανένας πεζός τι θα γινόταν;

  4. #4
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217

    Re: Re: Σχετικά με την ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
    Άσχετο με τη ζελατίνα και τον ταρίφα, αλλά δεν είναι υπερβολικά 80 σε τόσο κεντρικό δρόμο; Αν πεταγόταν κανένας πεζός τι θα γινόταν;
    Γουαου!!!
    Keep spamming!!!:a13:

  5. #5
    Banned Το avatar του/της gozntari
    Εγγραφή
    27/05/2008
    Μηνύματα
    58
    Και ο ταρίφας κάπου με 70 πήγαινε ,αν είσαι από πάτρα anf125???αυτό έγινε μετά το Ρίο προς πάτρα . και τον πέτυχα στο φανάρι του makro το τσιγάρο το πέταξε 500 μετρά πριν. δεν κυκλοφορούν πεζοί εκεί δεν έχουν που να πάνε ,δίπλα (στα δεξιά )είναι η εθνική ,και ο δρόμος εκεί θεωρείτε ταχείας κυκλοφορίας .δεν ήταν γρήγορα (νομίζω)για τα δεδομένα του δρόμου ευθεία με πολύ καλή ορατότητα.Ναι είδα στο προφίλ σου είσαι από Αθηνά ,η δίκια μας πανεπιστήμιου δεν έχει καμία σχέση με την δίκια σας .σε εμάς είναι η λεγομένη παλιά εθνική .τέλος πάντων. ελπίζω να σε κάλυψα ?:smilea:

  6. #6
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
    Και ο ταρίφας κάπου με 70 πήγαινε ,αν είσαι από πάτρα anf125???αυτό έγινε μετά το Ρίο προς πάτρα . και τον πέτυχα στο φανάρι του makro το τσιγάρο το πέταξε 500 μετρά πριν. δεν κυκλοφορούν πεζοί εκεί δεν έχουν που να πάνε ,δίπλα (στα δεξιά )είναι η εθνική ,και ο δρόμος εκεί θεωρείτε ταχείας κυκλοφορίας .δεν ήταν γρήγορα (νομίζω)για τα δεδομένα του δρόμου ευθεία με πολύ καλή ορατότητα.Ναι είδα στο προφίλ σου είσαι από Αθηνά ,η δίκια μας πανεπιστήμιου δεν έχει καμία σχέση με την δίκια σας .σε εμάς είναι η λεγομένη παλιά εθνική .τέλος πάντων. ελπίζω να σε κάλυψα ?:smilea:


    80χαω στον συγκεκριμενο δρομο ειναι πολλα, και ειδικα εαν εισαι με παπι ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα...


  7. #7

    Re: Σχετικά με την ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
    πάω δίπλα του και του λέω ωραίο αμάξι (μερσεντές )χαμογελάει σαν ηλίθιος και μου λέει ναι καλό είναι. Του λέω μετά ,καλό αλλά τασάκι δεν έχει ???? μένει τελείως μ@λ@κ@ς … ανάβει πράσινο και φεύγω.
    Θεϊκό :a5: . Χωρίς βρισιές κτλ την άκουσε ο ταρίφας .

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    80χαω στον συγκεκριμενο δρομο ειναι πολλα, και ειδικα εαν εισαι με παπι ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα...

    sto συγκεκριμ'ενο σημείο όχι

    όλοι το λιγότερο με 70~80 πηγαίνουν
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

  9. #9
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
    sto συγκεκριμ'ενο σημείο όχι

    όλοι το λιγότερο με 70~80 πηγαίνουν




    στο συγκεκριμενο δρομο κινουντε ολοι με 50, αντε και 60 χλμ κανενας δε πηγαινει με 80 τουλαχιστον, μην ξεχνας οτι ειναι δρομος με μια λοριδα ανα κατευθυνση και αρκετα ''χωμενα'' στενακια απ'οπου πεταγοντε αυτοκινητα.Δε σου λεω οτι δε μπορεις να πας με 80, και με 180 μπορεις να πας αν εισαι βαρεμενος, απλα τα 80 χλμ ειναι πολλα γιατι οπως ειπα ο δρομος δεν ειναι ασφαλης με τοσα.

    Για να μη μηλισουμε για γιαγιαδες αναποφασηστες που θελουν να πανε στη σταση και οταν βλεπουν οχημα να τις πλησιαζει δεν ξερουν τι να κανουν

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460

    Re: Σχετικά με την ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
    ..............Αποτέλεσμα πληγωμένος αντρικός εγωισμός...........
    Ε ναι, γιατί ως γνωστόν οι πραγματικοί άντρες δεν πονάνε όταν τους τσιμπάει σφήκα. Πονάνε ορέ τα παληκάρια;

  11. #11
    Banned Το avatar του/της gozntari
    Εγγραφή
    27/05/2008
    Μηνύματα
    58
    Όχι ορέ δεν πονάνε τα παλικάρια :smilea: ,όταν τους καρφώνετε ένα ‘τοξικό’ κεντρί στον κρόταφο( που είναι 2 χιλιοστά δέρμα) ,ειδικά αν είναι πάνω σε 2 ροδές ,δεν περνούν χαμπάρι από τέτοια .
    δεν έκανα σαν τρελός oxi μονό από τον πόνο αλλά είχα νευριάσει με την ατυχία μου ούτε 2 μετρά δεν έκανα από την στιγμή που άνοιξα την ζελατίνα ,μέχρι την στιγμή που μπήκε η σφήγκα .γ@μω την ατυχια μου

  12. #12

    Re: Σχετικά με την ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
    Δυο περιστατικά έχω να σας δηγηθώ με την ανοιχτή ζελατίνα στο κράνος
    Περιστατικό

    ...
    γιαυτο την εχουμε την ζελατινα γιανα την κλεινουμε, τωρα αν ζεστενεσαι τοσο πολυ παρε ενα αραι που εχει και αεραγωγους στην ζελατινα ή μπορεις να κανεις μικρες τριπιτσες στην δικια σου και να την εχεις για καλοκαιρινη, λεμε τωρα.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  13. #13

    Re: Σχετικά με την ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari

    Του λέω μετά ,καλό αλλά τασάκι δεν έχει ???? μένει τελείως μ@λ@κ@ς … ανάβει πράσινο και φεύγω.
    υπαρχει και άλλη λύση πιο ακραία: ανάβεις τσιγάρο και το πετάς μέσα.... :a39:

  14. #14
    Ο Πατακός δεν ήταν που τους κυνηγούσε και τους έκανε να γυρνάνε και να μαζεύουν το τσιγάρο από εκεί που το πετάξανε;
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  15. #15
    Banned Το avatar του/της gozntari
    Εγγραφή
    27/05/2008
    Μηνύματα
    58
    Μερικές φόρες νομίζω πως κοιτάζουμε το δέντρο και χάνουμε το δασός.(McTalas).(φιλικα παντα )Την ζελατίνα την έχουν φτιάξει έτσι και για να ανοίγει όποτε γουστάρεις και να την κλίνεις όποτε γουστάρεις ,αλλιώς δεν θα μας έδιναν το δικαίωμα να την ανοίξουμε. θα ήταν μόνιμα κλιστεί . όσο για το αρα’ί’ που λες μάλλον δεν έχω τόσα φράγκα να το πάρω(καλή ιδέα όμως) τώρα για της τρύπες δεν είναι λειτουργικό πιστεύω .πρέπει να είναι αρκετά ψιλά για να αερίζετε καλύτερα αλλά και αρκετά χαμηλά να μην επηρεάζει το οπτικό μου πεδίο .άσε που μπορεί να σπάσει και η ζελατίνα στην προσπαθια να τις ανοίξω

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σχετικά με την δυνατότητα "εύρεση"
    από zzr2005 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 10:26
  2. Απαντηση σχετικα με την εμπειρια 600cc
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2005, 18:57
  3. Σχετικα με την βολτα που "σκατωσα" ...
    από crs-k στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 08:54
  4. Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 15:46
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 17:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF