Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Αγορά νέας FZ6 Fazer S2 / ABS - Πότε βγαίνει το καινούργιο;

  1. #1
    Life Less Serious Το avatar του/της IPL
    Εγγραφή
    20/10/2008
    Μηνύματα
    189

    Αγορά νέας FZ6 Fazer S2 / ABS - Πότε βγαίνει το καινούργιο;

    Γεια προς όλους,

    Όπως συνηθίζεται, θέλω να πω μια καλησπέρα. Είμαι νέος στο forum, νέος στις μηχανές αν και 31 ετών. Μετά από +14 χρόνια λέω να ξανακαβαλήσω 2-τροχο, αν και ποτέ δεν είχα τόσα κυβικά όσα σκέφτομαι τώρα.

    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω την FZ6 Fazer S2 / ABS και θα ήθελα τις γνώμες σας σαν μηχανή για κάποιον που θέλει απλά βόλτες. Μαγκιές δεν χρειάζομαι πλέον, απλά μια μηχανή για απόλαυση. Επίσης, έχω ακούσει πως είναι καλή και για ταξίδια και επειδή η κοπέλα με ψήνει για βόλτα Μοντενέγκρο και μετά νότια Γαλλία σε γνωστούς το επόμενο καλοκαίρι θα ήταν καλό να μπορούσε να βγάλει τέτοιο τεξίδι. Γενικά ότι γνώμες έχετε για αυτή τη μηχανή θα ήταν ενδιαφέρουσες. Υπόψη πως είμαι νέος στις μηχανές, δεν έχω πολύ εμπειρία, και αυτή που έχω είναι παλιά, αλλά γενικά δεν ρισκάρω. Επίσης, χάρηκα που διάβασα ότι είναι καλή για ψηλούς.

    Επίσης, επειδή μπορώ να περιμένω και μερικούς μήνες, μήπως έχετε ακούσει πότε μπορεί να βγει νέο μοντέλο; Για παράδειγμα, επειδή πριν την Fazer κοίταγα για CBR600RR (μικρόβιο από μικρός), όταν έμαθα πως έρχεται νέα τον Ιανουάριο είπα θα περιμένω. Τώρα αν μιλάμε για Μάρτιο και μετά, σίγουρα δεν περιμένω. Μήπως έχουν ακουστεί νέα ή αν υπάρχει ένας συγκεκριμένος μήνας που βγαίνει πάντα η νέα Fazer κάθε χρόνο;

    Thanks προς όλους

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    παρε το βστρομ,αφου θελεις ταξιδια

  3. #3
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591

    Re: Αγορά νέας FZ6 Fazer S2 / ABS - Πότε βγαίνει το καινούργιο;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL
    Γεια προς όλους,

    Όπως συνηθίζεται, θέλω να πω μια καλησπέρα. Είμαι νέος στο forum, νέος στις μηχανές αν και 31 ετών. Μετά από +14 χρόνια λέω να ξανακαβαλήσω 2-τροχο, αν και ποτέ δεν είχα τόσα κυβικά όσα σκέφτομαι τώρα.

    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω την FZ6 Fazer S2 / ABS και θα ήθελα τις γνώμες σας σαν μηχανή για κάποιον που θέλει απλά βόλτες. Μαγκιές δεν χρειάζομαι πλέον, απλά μια μηχανή για απόλαυση. Επίσης, έχω ακούσει πως είναι καλή και για ταξίδια και επειδή η κοπέλα με ψήνει για βόλτα Μοντενέγκρο και μετά νότια Γαλλία σε γνωστούς το επόμενο καλοκαίρι θα ήταν καλό να μπορούσε να βγάλει τέτοιο τεξίδι. Γενικά ότι γνώμες έχετε για αυτή τη μηχανή θα ήταν ενδιαφέρουσες. Υπόψη πως είμαι νέος στις μηχανές, δεν έχω πολύ εμπειρία, και αυτή που έχω είναι παλιά, αλλά γενικά δεν ρισκάρω. Επίσης, χάρηκα που διάβασα ότι είναι καλή για ψηλούς.

    Επίσης, επειδή μπορώ να περιμένω και μερικούς μήνες, μήπως έχετε ακούσει πότε μπορεί να βγει νέο μοντέλο; Για παράδειγμα, επειδή πριν την Fazer κοίταγα για CBR600RR (μικρόβιο από μικρός), όταν έμαθα πως έρχεται νέα τον Ιανουάριο είπα θα περιμένω. Τώρα αν μιλάμε για Μάρτιο και μετά, σίγουρα δεν περιμένω. Μήπως έχουν ακουστεί νέα ή αν υπάρχει ένας συγκεκριμένος μήνας που βγαίνει πάντα η νέα Fazer κάθε χρόνο;

    Thanks προς όλους
    παμε....

    καλως ηρθες,καλη αγορα και παντα ορθιος.
    το fazer ειναι τιμιο μηχανακι.παει παντου και ειναι λιγο απ' ολα.παρ' ολα αυτα σε σωστα χερια κανει παπαδες.το ταξιδι η μηχανη θα στο βγαλει.εσυ και η κοπελια σου δε ξερω αν θα το καταφερετε.γενικα χωρις χιλιομετρα στο μηχανακι να πας δικαβαλος φορτωμενος εξωτερικο...
    τελος οσο για το νεο μοντελο...εχω ακουσει οτι η yamaha δεν θα συνεχισει την παραγωγη του συγκεκριμενου μοντελου.αν κανω λαθος μια και δεν ειμαι και σιγουρος ας με διωρθωσει καποιος.

    να 'σαι καλα !!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #4
    Life Less Serious Το avatar του/της IPL
    Εγγραφή
    20/10/2008
    Μηνύματα
    189

    Re: Re: Αγορά νέας FZ6 Fazer S2 / ABS - Πότε βγαίνει το καινούργιο;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    παμε....

    καλως ηρθες,καλη αγορα και παντα ορθιος.
    το fazer ειναι τιμιο μηχανακι.παει παντου και ειναι λιγο απ' ολα.παρ' ολα αυτα σε σωστα χερια κανει παπαδες.το ταξιδι η μηχανη θα στο βγαλει.εσυ και η κοπελια σου δε ξερω αν θα το καταφερετε.γενικα χωρις χιλιομετρα στο μηχανακι να πας δικαβαλος φορτωμενος εξωτερικο...
    τελος οσο για το νεο μοντελο...εχω ακουσει οτι η yamaha δεν θα συνεχισει την παραγωγη του συγκεκριμενου μοντελου.αν κανω λαθος μια και δεν ειμαι και σιγουρος ας με διωρθωσει καποιος.

    να 'σαι καλα !!!!
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το αν συνεχίσει την παραγωγή η Yamaha είναι πολύ ενδιαφέρον και πραγματικά θα ήθελα να μάθω.

    Για το ταξίδι, οκ, μιλάμε για το επόμενο καλοκαίρι, το νωρίτερο.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    To S2 είναι το 2ης γενιάς FZ6 που κυκλοφορεί από το 2007-8...
    Έχει αναβαθμιστεί σε σχέση με το αρχικό FZ6 στα φρένα, όργανα, ψαλίδι, αισθητικά, κλπ... Λογικά αφού αναβαθμίστηκε πρόσφατα θα βγαίνει ακριβώς το ίδιο για άλλα 2 τουλάχιστον χρόνια με μερικές αλλαγές στους χρωματισμούς... Αν σου αρέσει πάρτο άφοβα...

  6. #6
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Καλώς ήρθες φίλε στο φόρουμ και στο χώρο.
    Για να μη σε παραμυθιάζει κανένας δεν ξέρω τι οδήγησες ή νόμισες πως οδηγούσες στα 17 με βάση την ηλικία που είχες την αντίστοιχη μοτοσυκλετιστική παιδεία και τα διατιθέμενα μηχανάκια που μπορεί να οδήγησες, εγώ δε θα σου πω οτι δε μπορείς να πάρεις το fazer, αλλά για ταξίδια και μάλιστα εξωτερικού όταν δε γνωρίζεις πολλά βασικά πράγματα όπως η συμπεριφορά μιας μηχανής δικάβαλη, η συμπεριφορά της μηχανής στον αέρα μονοκάβαλη και δικάβαλη, η συμπεριφορά της φορτωμένη και φορτωμένη με αέρα και δικάβαλη, το βάρος που πρέπει να συνηθίσεις και να μάθεις να οδηγείς και όχι μόνο για τα ταξίδια αλλά και για κάθε απλό ή απλούστερο πράγμα όπως η οδήγηση με κίνηση και ιδιαίτερα σε αστικό κέντρο μικρό ή μεγάλο, οι διηθήσεις, οι ελιγμοί ανάγκης. Αλλά ακόμη και σε πτώση (όλοι έχουμε πέσει) είτε εν κινήσει είτε σε στάση ώστε να μπορείς να σηκώσεις το βάρος της μηχανής σου όπως λέγανε κι οι παλιοί και το οποίο δε σημαίνει οτι εγώ για

    παράδειγμά σηκώνω 200άρες στην καθησιά μου (με το ζόρι σηκώνω γύρω στα 90 κιλά ) αλλά σημαίνει πως έχεις βρεις τις ιδιαίτερες ''αόρατες'' λαβές ώστε να μπορείς σε πιθανή πτώση να σηκώσεις τη μηχανή σου.


    Καλά είναι τα όνειρα αλλά κοστίζουν. Είναι πολλά εκείνα που πρέπει να μάθεις πριν βάλεις την κοπελιά σου και φύγετε για Νίκαια ή οπουδήποτε αλλού. Και όχι για τους δρόμους, οι δρόμοι είναι το λιγότερο ο καθένας μπορεί να οδηγήσει σε μια ευθεία, η στροφή είναι άλλη ιστορία την οποία θα μάθεις όμως είτε με τον εύκολο τρόπο πηγαίνοντας αργά και αυξάνοντας σταδιακά την ταχύτητα σου είτε με το δύσκολο τρόπο δηλαδή είτε με μεγαλύτερη ταχύτητα απ' όσο μπορείς να πας, είτε μπαίνοντας με λάθος τρόπο που η μηχανή δεν είναι αυτοκίνητο ώστε να έχει ένα ευρύ φάσμα συμπεριφορών, ή ψαράκια θα σου κάνει, ή θα πέσεις κι ενώ θα σου έχει δείξει τη σηματολογία της πτώσης δε θα μπορέσεις εκ των προτέρων να αναγνωρίσεις τα σημάδια.


    Μηχανή δε σημαίνει κράνος για 'σενα. Σημαίνει και κράνος και γάντια και μπότες και μπουφάν και παντελόνι και κράνος για τον/την συνεπιβάτη και σε ταξίδι ακόμη και φουλ εξοπλισμό για τον/τη συνεπιβάτη.


    Πάμε στο RR
    Δεν είσαι μπέμπης για να σε κατσαδιάσω γι' αυτό θα προσπαθήσω όμορφα να σου πω αυτό που θέλω. Η κατηγορία ss δεν είναι κατάλληλη για άπειρο ή πρωτόπειρο αν και θα βρεθούν κι εκείνοι που θα σου πουν οτι κάτι παρόμοιο πήραν για πρώτη φορά και δεν αντιθμετώπισαν κανένα πρόβλημα, αλλά είναι λίγοι και στην πραγματικότητα λίγοι πιστεύουν πως δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα.

    Στα πάντα πάνω στη μηχανή πρέπει να κινείσαι με μέτρο και με ανοδικά βήματα και όχι στα κουτουρού αλλά με βάση όχι τις άμεσες επιθυμίες όταν είσαι νέος στο χώρο, αλλά πρώτα με βάση τις απαιτήσεις, τις δυνατότητες σου και το τι λέει η λογική. Ξεκινάς από μια μηχανή που δε θα σε τρομάξει και που πάνω στον πανικό σου δε θα γίνει επικίνδυνη. Γιατί ωραίος ο ήλιος αλλά εδώ είναι Ελλάδα και ο αίθριος καιρός ακόμη και ο βροχερός είναι πολύ συχνός αλλά και σ' ένα ταξίδι μπορεί ανά πάσα στιγμή να βρέξει και είναι πολλά που πρέπει να έχεις μάθει στην πορεία.

    Πάμε πάλι στα βήματα. Εγώ ξεκίνησα μετά από τα κλασικά 50άρια με Virago 250, Venox 250, CB400SF, Fazer FZ6 και Xmax250 κι ενώ το απολύτως λογικό θα ήταν να πάω σε κάποιο μικρό ss, ή κάποιο street 800, 1000 κυβικά εντούτοις ξεφεύγω τελείως σε βάρος, κυβικά και κατηγορία και πάω στη Haya αλλά τη μηχανή την έχω καβαλήσει αρκετές φορές και δεν ισχυρίζομαι οτι την ξέρω στο ελάχιστο, αλλά ξέρω τι έχω ν' αντιμετωπίσω όσον αφορά και τη μηχανή και τον εαυτό μου.

    Τέλος, θα ήθελα να σε προειδοποιήσω για κάτι σχετικά με το Fazer. Στις χαμηλές στροφές δεν έχει δύναμη και μερικές φορές δίνει την εντύπωση πως μπορεί να σε ρίξει, άλλο που σιγά σιγά συνηθίζεις το χειρισμό του, παίζοντας πλέον με τη ροπή, παρ' αυτά μέσα σε κίνηση μπορεί να γίνει πολύ κουραστικό.

    Ελπίζω να βοήθησα κάπως και να μην ακούστηκα ιδιαίτερα επικριτικός.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  7. #7
    Life Less Serious Το avatar του/της IPL
    Εγγραφή
    20/10/2008
    Μηνύματα
    189
    Φίλε Road67 ευχαριστώ για τις συμβουλές και ότι έγραψες. Ειλικρινά επικριτικός δεν ήσουν και δεν υπάρχει κανένα θέμα, αντίθετα χάρηκα από αυτά που άκουσα.

    Για την έλλειψη εμπειρίας μου συμφωνώ μαζί σου. Είμαι όμως πιο ώριμος πλέον και δεν ρισκάρω στον δρόμο ούτε μια. Το ταξίδι δεν πρόκειται να γίνει πριν κλείσω 1 χρόνο με την μηχανή έτσι κι αλλιώς οπότε μια καλύτερη εμπειρία με την μηχανή θα την έχω. Σίγουρα δεν θα το αρχίσω να δεν αισθανθώ πως μπορώ να το κάνω αλλά έτσι κι αλλιώς για άλλους λόγους δεν γίνεται τους επόμενους 12 μήνες.

    Για την RR. Έχεις δίκιο και το είδα και εγώ. Πλέον την έχω ξεχάσει. Οδήγησα μια και εκεί που την σεβόμουν, με τρόμαξε λίγο. Οπότε ξέρω πως δεν θα πάω για RR πλέον.

    Σε ευχαριστώ για αυτά που έγραψες και πάλι

  8. #8
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    To S2 είναι αυτό με 78 άλογα;
    Αν, ναι, τότε όντως σταματά η παραγωγή καθώς ουσιαστικά αντικαθιστάται
    από το καινούργιο XJ6 diversion, επίσης με 78 άλογα αλλά ρυθμισμένο ώστε να
    αποδίδει καλύτερα σε χαμηλές και μεσσαίες.
    Όπως καταλαβαίνω από αυτά που γράφεις, πιστεύω ότι θα σε βολέψει και θα
    ευχαριστηθείς περισσότερο ένα τέτοιο μηχανάκι.

    Ρίξτου μια ματιά εδώ
    Από ότι ακούγεται θα μας έρθει γύρω στην άνοιξη;
    Ξέρω από βέσπα!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
    To S2 είναι αυτό με 78 άλογα;
    Αν, ναι, τότε όντως σταματά η παραγωγή καθώς ουσιαστικά αντικαθιστάται
    από το καινούργιο XJ6 diversion, επίσης με 78 άλογα αλλά ρυθμισμένο ώστε να
    αποδίδει καλύτερα σε χαμηλές και μεσσαίες.
    Όπως καταλαβαίνω από αυτά που γράφεις, πιστεύω ότι θα σε βολέψει και θα
    ευχαριστηθείς περισσότερο ένα τέτοιο μηχανάκι.

    Ρίξτου μια ματιά εδώ
    Από ότι ακούγεται θα μας έρθει γύρω στην άνοιξη;
    Δεν υπήρξε ποτέ s2 με 78 άλογα...εδώ που τα λέμε δεν υπήρξε ποτέ κανένα μοντέλο Fazer με 78 άλογα...

    Αυτό που το "πασσάρουν" έτσι δεν είναι τιποτε άλλο παρά το παλιό-καλό fz6 που κυκλοφορούσε το 03-07 με την προσθήκη ενός επιπλέον στοπ στην γκαζιέρα για να μειώσει την διαδρομή της...
    Απλά παρά την εμφάνιση του S2 συνέχισαν παράλληλα και την παραγωγή του παλιού (ίσως και για ξεστοκάρισμα εξαρτημάτων) και του έβαλαν ένα λαμάκι στην γκαζιέρα για να μειώσουν το γκάζι και έτσι να το παρουσιάσουν ώς "διαφορετικό" μοντέλο για αρχάριους με προσιτή τιμή...Με αποτέλεσμα 2 συνεχόμενα μοντέλα - ο προκάτοχος και ο διάδοχος να κυκλοφορούν ταυτόχρονα...Μπούρδες του μάρκετινγκ δηλαδή...

  10. #10
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Γειά σου φίλε και καλά να περνάς! Το fazer θα σε βολέψει αρκετά σε αυτά που θες να κάνεις, μπορεί να κάνει πάρα πολλά διαφορετικά πράγματα (βόλτες, ταξίδια, πίστα) και θα το κατευχαριστηθείς. Αυτό που πρέπει να σκεφτείς είναι ότι δεν έχει κατασκευαστεί για πολύ μακρινά ταξίδια, όχι απο άποψη κινητήρα ή στησίματος της μηχανής, αλλά απο άποψη άνεσης αναβατών (ιδιαίτερα του συνεπιβάτη) και φορτώματος. Άρα με λίγα λόγια τα όρια θα τα θέσετε εσείς και όχι το μηχανάκι. Πάντως γενικά δεν μπορώ να πώ ότι η θέση οδήγησης είναι κουραστική. Αν για σένα είναι λόγω ύψους, μπορείς αργότερα να ψαχτείς με διαφορετικά τιμόνια ή και ρυθμιστές ύψους τιμονιού (aftermarket) για να σου έρθει το τιμόνι στα μέτρα σου (όχι να αλλάξεις την γεωμετρία, μόνο το ύψος του τιμονιού)

    Όσο για την εμπειρία, το fazer είναι πολύ εύκολο μηχανάκι, αλλά σίγουρα χρειάζεται εμπειρία και δεν κάνει για εντελώς αρχάριο. Κρίνε μόνος σου και αποφάσισε αν έχεις αρκετή εμπειρία. Για το RR, κάτσε κανα δυό χρονάκια με το fazer και μετά το RR θα είναι εύκολη υπόθεση

    Καλά χιλιόμετρα!

    Υ.Γ: Το diversion δεν έχει καμία σχέση με το fazer s2, ούτε με το απλό fazer των 72 αλόγων. Δεν ξέρω αν το απλό fazer θα αποσυρθεί απο την παραγωγή, πάντως το s2 μάλλον θα συνεχίσει αφού το βελτιώσαν και εξάλου ακόμη πουλάει πολύ.
    Chris

  11. #11
    Life Less Serious Το avatar του/της IPL
    Εγγραφή
    20/10/2008
    Μηνύματα
    189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
    Γειά σου φίλε και καλά να περνάς! Το fazer θα σε βολέψει αρκετά σε αυτά που θες να κάνεις, μπορεί να κάνει πάρα πολλά διαφορετικά πράγματα (βόλτες, ταξίδια, πίστα) και θα το κατευχαριστηθείς. Αυτό που πρέπει να σκεφτείς είναι ότι δεν έχει κατασκευαστεί για πολύ μακρινά ταξίδια, όχι απο άποψη κινητήρα ή στησίματος της μηχανής, αλλά απο άποψη άνεσης αναβατών (ιδιαίτερα του συνεπιβάτη) και φορτώματος. Άρα με λίγα λόγια τα όρια θα τα θέσετε εσείς και όχι το μηχανάκι. Πάντως γενικά δεν μπορώ να πώ ότι η θέση οδήγησης είναι κουραστική. Αν για σένα είναι λόγω ύψους, μπορείς αργότερα να ψαχτείς με διαφορετικά τιμόνια ή και ρυθμιστές ύψους τιμονιού (aftermarket) για να σου έρθει το τιμόνι στα μέτρα σου (όχι να αλλάξεις την γεωμετρία, μόνο το ύψος του τιμονιού)

    Όσο για την εμπειρία, το fazer είναι πολύ εύκολο μηχανάκι, αλλά σίγουρα χρειάζεται εμπειρία και δεν κάνει για εντελώς αρχάριο. Κρίνε μόνος σου και αποφάσισε αν έχεις αρκετή εμπειρία. Για το RR, κάτσε κανα δυό χρονάκια με το fazer και μετά το RR θα είναι εύκολη υπόθεση

    Καλά χιλιόμετρα!

    Υ.Γ: Το diversion δεν έχει καμία σχέση με το fazer s2, ούτε με το απλό fazer των 72 αλόγων. Δεν ξέρω αν το απλό fazer θα αποσυρθεί απο την παραγωγή, πάντως το s2 μάλλον θα συνεχίσει αφού το βελτιώσαν και εξάλου ακόμη πουλάει πολύ.
    Φίλε σε ευχαριστώ για τις πληροφοριές. Το μηχανάκι γενικά το σέβομαι και ξέρω τι μπορεί να πάθει κανείς, τόσα έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό. Ευτυχώς αν και δεν έχω την εμπειρία οδήγησης, έχω όμως πλέον το μυαλό να κρίνω και να μην ρισκάρω. Την μηχανή την θέλω για ηρεμία και χαλάρωμα, όχι για να ξεδώσω.

    Το μόνο θέμα που με απασχολεί είναι τα σχόλια που άκουσα πως μπορεί να αποσυρθεί. Και αυτό δεν το θέλω γιατί σίγουρα δεν θα την κρατήσω για πάντα και θα ήθελα να μπορέσω να την πουλήσω εύκολα κάποια στιγμή.

  12. #12
    Διαβασα με προσοχη αυτα που εγραψες φιλε IPL, και καταλαβα πως δυο ειναι τα μηχανακια που πρεπει να κοιταξεις για να μεινεις 100 τις 100 ικανοποιημενος για το προφιλ σου, συμφωνα παντα με τα λεγομενα σου.
    Honda cbf 600s η suzuki gsf 650 s bandit.
    Θα καλυψουν με το παραπανω τις αναγκες σου και θα ειναι πολυ φιλικοτερα σε σχεση με την σημερινη νοοτροπια και εμπειρια σου.
    Εχουνε γινει απειρες συζητησεις για τα συγκεκριμενα μηχανακια στο φορουμ και μια βολτα εδω μεσα, θα σε κατατοπισει για τα υπερ και τα κατα και ειμαι σιγουρος οτι θα καταλαβεις, πως ενα απο αυτα τα δυο, σου παει γαντι.

  13. #13
    Life Less Serious Το avatar του/της IPL
    Εγγραφή
    20/10/2008
    Μηνύματα
    189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Διαβασα με προσοχη αυτα που εγραψες φιλε IPL, και καταλαβα πως δυο ειναι τα μηχανακια που πρεπει να κοιταξεις για να μεινεις 100 τις 100 ικανοποιημενος για το προφιλ σου, συμφωνα παντα με τα λεγομενα σου.
    Honda cbf 600s η suzuki gsf 650 s bandit.
    Θα καλυψουν με το παραπανω τις αναγκες σου και θα ειναι πολυ φιλικοτερα σε σχεση με την σημερινη νοοτροπια και εμπειρια σου.
    Εχουνε γινει απειρες συζητησεις για τα συγκεκριμενα μηχανακια στο φορουμ και μια βολτα εδω μεσα, θα σε κατατοπισει για τα υπερ και τα κατα και ειμαι σιγουρος οτι θα καταλαβεις, πως ενα απο αυτα τα δυο, σου παει γαντι.
    Σε ευχαριστώ, τις κοίταξα, αλλά να σου πω η Fazer μου αρέσει καλύτερα εξωτερικά. Όσο για το ταξίδι που έλεγα, μιλάμε ότι θα γίνει μια φορά, και αν γίνει γιατί σίγουρο δεν είναι, απλά μια ιδέα προς το παρόν.

  14. #14
    Παω πασο τοτε. Το φαιιζερ ειναι γ@ματο, απλως θεωρησα οτι επειδη συκριτικα με αυτα που σου προτινα, δουλευει ψηλοτερα μηπως δεν θα σε βολευε για καθε μερα εντος.

Παρόμοια θέματα

  1. FZ6 Fazer S2 Full Fairing
    από morpheus στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2012, 18:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF