Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: απο το πουθενα πλαστογραφος!

  1. #1

    απο το πουθενα πλαστογραφος!

    λοιπον μια ιστορια θα σας πω.....ολα ξεκινησαν την δευτερα το βραδυ στην οδο ουλοφ παλμε στην περιοχη του ζωγραφου.εχουμε κ λεμε
    καθως πηγαινω ωρα 23.00,ζητας εμφανιζεται κ μου λεει να κανω δεξια.εντωμεταξυ αλλος ζητας εχει σταματησει τον φιλο μου με την μηχανη του.μας ζηταει τα χαρτια μας,μου λεει για την πινακιδα(το ξερω....αλλο θεμα αλλη ωρα)μας περνουν τα χαρτια κ μας λενε να τους ακολουθησουμε μεχρι το Α.Τ,οπως κ εγινε.μολις φτανουμε μας δινουν τα δωρακια μας κ στην συνεχεια μας οδηγουν(ειμασταν 3 εγω δικαβαλος)στο κρατητηριο μεχρι να γινει εξακριβωση των στοιχειων.ο ενας δεν ειχε ταυτοτητα.μετα απο περιπου 1 1/5 ωρα ερχετε ο ΑΞ.ΥΠ κ μου λεει οτι υπαρχει προβλημα με το διπλωμα μου κ οτι οι αλλοι μπορουν να φυγουν.μου λεει οτι στον ελεγχο που εκαναν εδειχνε οτι ειναι κλεμμενο το 2001 στην κρητη!κ εγω το εβγαλα με ολες τις απαραιτητες διαδικασιες το 2004!κ μαλιστα πριν απο περιπου 1 1/5 χρονο το εκανα κ απεριοριστων μεσω του ΥΠ.ΜΕ.τεσπα αφου του τα λεω ολα αυτα δεν φανηκε να ενδιαφερθηκε κ πολυ,μου λεει οτι θα πρεπει να περασω την νυχτα στο κρατητηριο κ να παω το πρωι στον εισαγγελεα!περναει η νυχτα που λετε κ ερχετε το πρωι...07.15 με ξυπνανε εκει που ειχα βολευτει πανω στον ξυλινο παγκο παχους 10εκ για να μου παρουν καταθεση.αφου τους εξηγω πως εχει το πραγμα μου περνουν αποτυπωματα κ με οδηγουν ξανα στο υπερλουξ κρατητηριο.κατα τις 09.00 μου λενε οτι φευγουμε για την ΓΑΔΑ κ μετα ευελπιδων.μου βαζουν χειροπεδες,xsara κ βουρ.στην πορεια σταματαμε κ στο Α.Τ βυρωνα να παρουμε εναν ιρακινο που ηταν κ αυτος αυτοφωρο.παμε που λετε ΓΑΔΑ στο κρατητηριο του 7 οροφου κ αναμονη για να βγαλουμε φωτογραφιες για τον φακελο μας.τους δινω το καλυτερο χαμογελο μου κ μετα απο κανα 40 ειμαστε στον δρομο για ευελπιδων(με τον ali δεμενο χερι χερι ε μην ξεχνιομαστε).φτασαμε 11.00 το προεδριο βγηκε 12.30 εφτασε η σειρα μου στις 14.30 πηρα 2ημερη διορια να απολογηθω κ εφυγα.(ελευθερος χωρις χειροπεδες..)την τεταρτη τρεχω στα υπουργεια για να παρω μια βεβαιωση που να δειχνει την εγκυροτητα του διπλωματος κ να δω πως γινεται να φαινεται κλεμμενος ο αρ.εντυπου του διπλωματος μου.κ τελικα το κουφο.απο την κρητη κλαπηκαν 917 κενα εντυπα.μεσα σε αυτα υπηρχε κ ενα με αρ. 1815***.κ το δικο μου εχει αρ. 1815***/3!ε αυτη η /3 κανει την διαφορα!τα τσακαλια δεν την ελαβαν υποψιν τους στον ελεγχο κ με βαφτισαν πλαστογραφο!με τα πολλα μου δινουν την βεβαιωση κ χθες παρουσιαστηκα στο δικαστηριο κ μετα απο αλλες 6 ωρες αναμονης δικαιωθηκα.α ρε ΕΛ.ΑΣ....
    κ λεω εγω τωρα αυτες τις μερες που ταλαιπωρηθηκα κ ετρεχα κ δεν πηγα κ στην δουλεια μου για να αποδειξω το αυτονοητο ποιος θα μου τις πληρωσει ε?υπαρχει η επιλογη της μινησης το ξερω αλλα εδω δικαιωθηκαν αυτοι με την ζαρτινιερα....τσαμπα χρονος κ χρημα κ αν θα βγαλω ακρη μου ειπε δικηγορος
    αχρηστοι ολοι τους.....τουλαχιστον το πηρα στο χαβαλε το ολο θεμα κ οι ασφαλιτες που με συνοδευαν το ειδαν σαν αγγαρεια(δεν ηταν εριστικοι θελω να πω)αν κ μερικα πραγματα με πειραξαν πολυ,ανικανοι ολοι τους...
    ελπιζω ο ενας ασφαλιτης επειδη ειναι μηχανοβιος(αλλα αυτος κυκλοφορει χωρις πινακιδα,αλλα αλλο θεμα αλλη ωρα)να το δει.με ενα τηλ το πρωι της τριτης στο ΥΠ.ΜΕ θα ειχε λυθει το θεμα σε 5'....το τουπε σας μαρανε....
    αυτα δεν πατε να κανετε εναν ελεγχο στα διπλωμα τα σας καλου κακου?!
    despite my rage

    i'm still just a rat in a cage

  2. #2
    Eδω ο αλλος ο Μαικλ Σκοφιλντ εκανε ολοκληρη προσπαθεια να μπει στην φυλακη για να αποδρασει και εφτασε να να παει φυλακη μεχρι τον Παναμα.
    Κ εσενα που σου δωσανε αυτη την ευκαιρια εισαι τοσο αχαριστος;
    Ντροπη σου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  3. #3
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    koyladia kai axristoi!!!!!!!! ti allo na pw??


    pantos min paraponiese.
    mpikes aytoforo me oles tis diadikasies kai tin ebgales kathari
    des to san empiria
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  4. #4
    Πω πω φίλε τι ταλαιπωρία?

    Τουλάχιστον αποκόμισες την εμπειρία.
    Πάρτο στο χαβαλέ και μη δίνεις πολύ σημασία.
    Πήρες το βάπτισμα του πυρός

  5. #5
    σκεφτηκες να αποδρασεις ?? ξερεις μετα .......ο Φυγας ,μπλοκα στους δρομους ,ελικοπτερα να ψαχνουν ,ο ΕΣ με οπλοπολυβολα .........fuck Rambo........

  6. #6
    Δημοσιοι υπαλληλοι τι να πεις....

    Παντως εμπειρια ετσι; Φαινεται διαφορετικος ο κοσμος πισω απο τα καγκελα
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319
    πρεπει να εισαι ο πιο ηρεμος ανθρωπος στον κοσμο.

    μπραβο για την υπομονη σου

  8. #8
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
    πρεπει να εισαι ο πιο ηρεμος ανθρωπος στον κοσμο.

    μπραβο για την υπομονη σου
    + απειρο

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xristos67
    Εγγραφή
    22/11/2007
    Μηνύματα
    254
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
    Πω πω φίλε τι ταλαιπωρία?

    Τουλάχιστον αποκόμισες την εμπειρία.
    Πάρτο στο χαβαλέ και μη δίνεις πολύ σημασία.
    Πήρες το βάπτισμα του πυρός


    Kai tora pou apoktises tin empeiria kai to baptisma tou piros....Rohamis sou efxomai xaxaxaxaxaxaxaxxaa

  10. #10
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    ρε παιδια δεν καταλαβα,ο ιρακινος τελικα τι εγινε??


    :rotflmao: :rotflmao:


    κλασσικες μ@λ@κιες,εσυ νασαι καλα φιλε,αλλη μια ιστορια να λες!

  11. #11
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    γκαντεμιά φίλε

    αλλά τουλάχιστον, όπως σου είπαν, αποκόμισες μία εμπειρία ...

    όσο για αποζημίωση καλύτερα να το ξεχάσεις...
    θα χάσεις χρόνο και χρήμα και δεν θα βγάλεις τίποτα ...

    εκτός και αν δεν σου φέρθηκαν όπως πρέπει, οπότε αλλάζει το πράγμα.
    αλλά αν δεν σε έβρισαν, χτύπησαν ή ό,τι άλλο, δεν θα βγάλεις τίποτα.


  12. #12
    ναι τωρα πια θα μπορω να λεω οτι εκανα κ κρατητηριο...θα μετραει κ στις γκομενες:rotflmao:
    1)ρε παιδια ποσος κοσμος δικαζεται καθε μερα??????μου εκανε τρελη εντυπωση
    2)στην ΓΑΔΑ ηταν η πλακα που στο κρατητηριο ειχε απο πουτανες,τραβελια,νταβατζηδες μεχρι λαθρομεταναστες,πρεζακια κ χαρτοπαικτες!οτι να ναι!ε καποια στιγμη η πουτανα ξεσπαει κ να περνει θαρρος κ το πρεζακι!κ να φωναζουν κ οι δυο για χειροβομβιδες στην αστυνομια! δεν λεω κ εγω μαζι τους ειμαι αλλα ειχε γελιο το σκηνικο...ουτε σε ανεκδοτο
    3)ποσοι αχρηστοι ασφαλιτες κυκλοφορουν!!!!!!πρεπει να ηταν παραπανω απο τους κρατουμενους!κ κατι φατσες μερικοι να μην ξερεις τι να κανεις να παιξεις μαζι τους με καρτες pokemon η να τους αλλαξεις πανα!βυζματαααααααααααα
    4)ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ απο μεριας αστυνομιας κ κοινωνιας γενικοτερα.ανθρωποι που εχουν ταξιδεψει κυριολεκτικα την μιση γη με τα ποδια για να ερθουν εδω τους πιανουν για να τους τρεχουν απο κ απο εκει σαν να ειναι τπτ δουλοι σε καλαμποκοφυτειες σχεδον ολοι με πλαστα χαρτια απο ομονοια...αρε ελλαδα που μας το παιζεις κ φιλοξενη χωρα.μια αποστειρομενη δημοκρατια εχουμε κ το παιζουμε κ οι πολιτιζμενοι του κοσμου.
    5)ο ali τελικα πηρε κ αυτος αναβολη αλλα μιας ημερας κ δικαστηκε την τεταρτη,τον πιασανε την ωρα που ηταν στην δουλεια του απο καρφωτη αλλου μαστορα κ του βρηκαν πλαστα χαρτια.ειχε δωσει 200 ευρω σε καποιον να του τα φτιαξει.δικηγορος στην βαγδατη εφυγε μετα τον DESERT STORM YEAHHHHHH για να βαζει ηλιακα στην αθηνα.ηθελε να παει να βρει τον αδερφο του στην αγγλια που με το που πηγε του βρηκαν σπιτι δουλεια κ του εδωσαν κ laptop.
    αυτα.μηπως να γραψω βιβλιο??:rotflmao:
    despite my rage

    i'm still just a rat in a cage

Παρόμοια θέματα

  1. Δωρακι απο το πουθενα.!!
    από sfigas στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2013, 17:18
  2. Απαντήσεις: 125
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2012, 01:27
  3. Σ' ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...
    από tilo_wolff στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2007, 15:42
  4. Ζημιά από το πουθενά!
    από visnu στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 22:38
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF