Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 18 από 18

Θέμα: Kai meta moy lene na Paro aytokinito...

  1. #16
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δεν θα διαφωνήσω ούτε θα συμφωνήσω....

    Απλά να τονίσω οτι η επικινδυνότητα που μπορεί να υποστόμαστε πάνω στην μηχανή , την ώρα της βροχής και δή καταιγίδας, επιβαρρύνεται απο το ολισθηρό της ασφάλτου, απο την απροσεξία και την αψυχολόγητη αντίδραση των οδηγών που βαρέθηκαν να περιμένουν , όπως και απο θολή ζελατίνα κράνους και ίσως κάποια νερά που μπορεί να πέρασαν απο γάντια ή απο παπούτσια-αδιάβροχο..

    Είναι γεγονός οτι η κίνηση , μάλλον ακινησία με αυτοκίνητο , έχει παραταθεί σήμερα, αλλά απο την άλλη δεν μπορεί κανείς να μην αναγνωρίσει το οτι , όντως στην βροχή προσφέρει περισσότερη ασφάλεια και άνεση...


    Εκεί που όντως η μηχανή είναι έτη φωτός μπροστά και υπερνικά κάθε άλλο αντίτιμο , είναι εν καιρώ καλοκαιριού με 40+ υπό σκιάν , και μια ουρά χιλιομέτρων ... Εκεί πραγματικά η μηχανή είναι βάλσαμο , τόσο σε κίνηση , όσο και σε παρκάρισμα...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #17
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Αθηνών Κορίνθου Χαϊδάρι . ώρα 14.10 προσπάθεια με αυτοκίνητο, να διασχίσω τον δρόμο κάθετα σε διάζωμα με φανάρι. ¾ . ναι δεν καταλάβατε λάθος, τρία τέταρτα.. Από το παλατάκι μέχρι την Θηβών που έβλεπα δεν είχε κίνηση. Είχε πλήρη ακινησία. Το παπί δίπλα μου πέρασε πήγε στην δουλειά του και ξαναγύρισε.. εγώ εκεί. Γαμώ της βόλτες. ευτυχώς είχα τσιγάρα και καφέ.
    Ωραίος είσαι.... Εγώ έχω κάνει με αυτοκίνητο από το σπίτι μου στου Ψυρρή 2 ώρες!!!! Γαμώ?
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #18
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Παιδιά δυστυχώς (ή ευτυχώς!) η μηχανή είναι μονόδρομος για την Αθήνα για όποιον θέλει να διατηρήσει την ψυχική του ηρεμία. Το αυτοκίνητο το παίρνω μόνο αν χρειάζεται να κουβαλήσω κάτι και αυτό συμβαίνει 2-3 φορές το χρόνο. Ακόμα και τότε προσπαθώ να είναι βράδυ. Μια φορά με πέτυχε πρωινό Σαββάτου στο αυτοκίνητο και κοπανιόμουνα μόνος μου στο τιμόνι από τα νεύρα! Είναι και πως θα συνηθίσεις, έχουμε συνηθίσει με την μηχανή που περνάμε παντού και αν εγκλωβιστούμε σε κουτί είναι ότι χειρότερο!!!

    Για την βροχή όντως είναι πολύ πιο επικίνδυνα τα πράματα, απλά θέλει πολύ προσοχή από μέρους μας. Και καλό εξοπλισμό! Αν είναι να πηγαίνει κανείς χωρίς αδιάβροχα και κράνος στη βροχή (όπως έχω δει δυστυχώς πολλές φορές) τότε άντε γειά............

    Γενικά................ας είναι καλά το Runerrάκι μου για τη πόλη και το μωρό μου για έξω από αυτή!!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Leo na paro kai go mia Afrikana siga siga. Ta fota sas loipon
    από bojan στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 162
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2011, 09:40
  2. Eimai neos kai 8elo na paro mixani kali kai na me pigeni
    από Dantex17 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2008, 21:23
  3. Kai meta lene gia mas
    από fallenheaven στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2006, 11:55
  4. Kai meta lene gia ta moto!
    από CyBeRseXX στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 21:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF