Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: μαλακίες - λάθος εκτιμήσεις - απλούστατη λύση

  1. #16

    Ρε παιδιά....

    ...διαβάζω και ξαναδιαβάζω το post του Wizard13 αλλά
    δεν μπορω να καταλάβω ουτέ πιο είναι το αστείο ουτέ
    τι επάθαν!!! Help plz!!!!!
    Γρήγορο και ασφαλές...είναι μόνο το Πόνυ Εξπρές

    www.alpha-doors.gr

  2. #17
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    οταν γυριζε το κλειδι επαιζε το ραδιο και....................



    hello ατομικη!!!!!!!!!!!!!

  3. #18
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: Ρε παιδιά....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Loudovikos
    ...διαβάζω και ξαναδιαβάζω το post του Wizard13 αλλά
    δεν μπορω να καταλάβω ουτέ πιο είναι το αστείο ουτέ
    τι επάθαν!!! Help plz!!!!!
    re telika eseis oi streetades eisaste periorismenhs eythinis etsi??? akatikito to retire???

    den to katalaves? einai profanes, h mairoyla den eitane mesa sto amaksi re, eixane ksexasei thn mairoulaaaaaaaaaaaaaaaa

  4. #19
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374
    Θυμάστε παλιά που όταν τέλειωνε το πρόγραμμα στη ΕΡΤ, βάζανε τον εθνικό ύμνο και μετά μια εικόνα με χρώματα και γραμμές (που και καλά ήτανε για να ρυθμίσεις την τηλεόρασή σου ως προς γεωμετρία & χρώματα αλλά τότε οι τηλεοράσεις δεν είχαν τέτοιες ρυθμίσεις... ) και σφύριζε ένας ήχος?

    Ε, το ίδιο συνέβει αλλά στο ράδιο. Βγαίνοντας από το αμάξι είχε αφήσει το ράδιο ανοικτό σε ένα σταθμό που είχε κλείσει λόγο ώρας (6.00) και έπαιζε μόνο το σφύριγμα!!!

    Όταν της ζήτησα να βάλει μουσική, στην ουσία το έκλεισε και τότε καταλάβαμε τι ήταν το σφύριγμα

    Σε καταλαβαίνω ρε Loui, είσαι με 3 ώρες ύπνο σαν και εμένα και κάπου κόλλησες, δεν πειράζει! (μην απαντήσεις τώρα, εγώ για να σε δικαιολογήσω το λέω αλλιώς θα μας την πούνε οι endurαδες!!! )
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  5. #20

    Ααααα......

    ...ετσί εξηγούνται όλα!!!!

    Τι να μας πούνε και αυτοί!!!! Κοιτά τι απάντηση έδωσαν
    και θα καταλάβεις!!!

    einai profanes, h mairoyla den eitane mesa sto amaksi re, eixane ksexasei thn mairoulaaaaaaaaaaaaaaaa
    Γρήγορο και ασφαλές...είναι μόνο το Πόνυ Εξπρές

    www.alpha-doors.gr

  6. #21
    και καλά να έχεις μίζα.αν έχεις μανιβέλα τι έβαψες.μιλάω εκ πείρας.
    είχα φτάσει κοντά τριψήφιο νούμερο με μανιβελιές, το γονατό τα είχε δει όλα και διαπίστωνω έκπληκτος ότι είχα γυρίσει το switch.

    και αν θυμάμαι καλά δεν το είχα πάθει μόνο μία φορά
    Cars are road furniture!!!!

  7. #22
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Να σου πω... ο τετρακέφαλος σου πως είναι;

    Τερατάκι; Τερατάκι;


  8. #23

    εγώ πάντως

    εχω κλειδωθεί έξω από το αμάξι μου με τη μηχανή να δουλεύει επί 2 ώρες με 10 βαθμούς θερμοκρασία και το μπουφάν και το κινητό μέσα. μαλάκας-ευχαριστώ

    έχω καλέσει οδική βοήθεια μπεμβέ γιατί δεν έπαιρνε το γαμίδι και ήρθε ο τύπος και με λίγο γκαζάκι (εγώ δεν του δίνα) πήρε κανονικά. ρόμπα - ευχαριστώ.

    έχω φύγει άπειρες φορές με λουκέτα. μπανάλ.

    αλλά το πιο ωραίο το έκανε ένας κολλητός.
    Είμαστε δίπλα-δίπλα μέσα σε πλοίο, αυτός με άφρικα με πλαινές, φτάνουμε λιμάνι κύθνου, ανοίγει η πόρτα και είμαστε όλα τα μηχανάκι μπροστά, κατεβάζουμε σταντ και βάζουμε μπροστά και περιμένουμε να ορμήξουμε έξω. Ξαφνικά μας λένε στοπ, το πλοίο θα πάει σε άλλο μώλο, κι εκεί που περιμέναμε ακούω ένα "ΓΚΛΑΑΑΝΓΚΓΚΧΡΡΡΡΡΡΡΡΡ". Επεσε ο δικός μου γιατί ξέχασε ότι δεν είχε σταντ!!! γελούσαν και οι σεντίνες...

    Κι ένα άσχετο αλλά καλό που μου είπανε:
    Καλιρρόης, σταματάει απότομα βαν απο το οποίο βγάινουν άσπροι καπνοί από τα παράθυρα με τρέλα, πετάγεται ένας κάτασπρος οδηγός πανικόβλητος και αρπάζουν όλοι οι πέριξ τους πυροσβεστήρες και τρέχουν κατά πάνω του.
    Οπότε αυτός φωνάζει: "ΟΧΙ ΑΛΛΟ‘ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΡΑΑΑΑΑΑ"

    ο τύπος κουβάλαγε πυροσβεστήρες και του έσκασε ένας μέσα στο αυτοκίνητο!!!

  9. #24
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34

    Thumbs up Re paides, epeidi eimi anideos...

    Auto pou den katalava einai ti egine kai den pire brosta otan tou evale venzini -enw eixe girisei tin rezerva sto on... Den itan arketo 1.5L... Tin roufikse i rezerva oli kai den edine stin mixan?? Periergo...

    Malakia mou a): Klasikotaton, piga na ksekinisw me louketo sto diskofreno, sto tsak glitwsa tin touba... oso gia rezili....

    b) Mou vgainei apo aristera malakas, paw na patisw korna kai tipota... -Oxi den trakara- Koitazw kai lew, tetoios m@m@kas pou eimai... Eksigisi: I korna einai aristera kai oxi deksia... patisa tin miza (pws den patisa kana kill switch...). Tipota allo den egine.

    c) 2 mera me tin mixani... kai prrrr.. svinei... eimoun perifereiako likavito kai eutixws eixe kinisi. Katevika kai epsaxna tin rezerva... Entaksei oute 1min den mou pire. Elpizw o pisw na min katalave tin kseftila mou...

    Auta ta oliga...

  10. #25
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ξεκινώ ανάποδα

    c) να μάθεις να την γυρνάς εν κινήση τη ρεζέρβα αν είναι δυνατόν ΠΡΙΝ σβήσει η μηχανή, ή αν σβήσει να ξαναπάρει αμέσως

    b) αυτό που έκανες δεν ήταν και πολύ καλό, να το αποφεύγεις... ότι η κόρνα μπορεί να είναι δεξιά (ή ΟΠΟΙΟ κουμπί) εξάλλου πως σου ήρθε; (δεν έχει σχέση με πρωτάρηδες ή όχι)... δεν σου ήταν λίγο δύσκολο ΚΑΙ να χειρίζεσαι το γκάζι ΚΑΙ να πατάς κουμπιά με το ίδιο χέρι; χμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

    ---

    όσο για αυτό που δεν κατάλαβες (για να γλυτώσω άλλους από το να γράφουν), είναι απλό και λογικό και βέβαια καθόλου περίεργο

    βάζοντας 1.5 λτ. δεν "ξέφυγε" από την ρεζέρβα, απλά γέμισε ένα μικρό κομάτι της (πχ. αν η ρεζέρβα είναι 3.5 λτ. έπρεπε να βάλει κάνα 4άρι για να γεμίζει λίγο και το κανονικό ντεπόζιτο)

    γυρνώντας τον διακόπτη στο κανονικό, ήταν βέβαια ΧΩΡΙΣ βενζίνη, αφού ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ την ρεζέρβα (γιατί στις μηχανές με διακόπτη, ο διακόπτης ακριβώς σημαίνει ότι ΔΕΝ χρησιμοποιείς την ρεζέρβα αν δεν τον γυρίσεις εχμ... σε ρεζέρβα... αλλιώς δεν θα σου έσβηνε και σένα όταν έμεινες μόνο με ρεζέρβα και έψαχνες το διακόπτη! μόνος σου απάντησες δηλαδή!)

    τι δεν καταλαβαίνεις!;

    (πάλι δεν έχει καμία σχέση με το αν είσαι πρωτάρης ή όχι)

  11. #26
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34

    Got it....

    Thank you, gia tin apantisi, katatopistikotatos...

    Oso gia to pws katafera na patisw kai tin miza kai to gkazi... pes mou na sou pw kai gw... Pantws den to ksanakana....

    Giraskw aei didaskomenos
    "into a mind absolutely free from thoughts and emotions, even the tiger finds no room, to inserts its fierce claws/one and the same breeze passes among the trees over the valleys and the mountains. And hence, why do they give such a different sound?"

  12. #27
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    όλοι μας
    (θα έπρεπε)

    εγώ ελπίζω και να διδάσκομαι...
    ...και να γεράσω

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Προβληματικη αναρτηση?? καμια λυση?
    από Todi στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2004, 17:33
  2. Παροχή ρεύματος 12V. Πια λύση υπάρχει;
    από antares στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 17:38
  3. λάθος(μην κάνετε τον κόπο)
    από illuminatios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 13:29
  4. Η λύση του μυστηρίου...
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2004, 15:46
  5. λάθος δώρο
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2004, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF