Σελίδα 11 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 366

Θέμα: R6 2008 Vs Gsxr 600 K8

  1. #151
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Μ@λ@κ@ το epic thread.. συναγωνίζεται στα ίσα το thread με τον εκλεκτό (ενδεχομένως και να το περνάει, σε ευθεία αν ανοίξουν τα thread συγχρόνως και το έχει γράψει ο ρόσι).. Μπούρδες με το τσουβάλι.. κάρο λέμε.. Απορώ πως δεν καραφλιάζουν κάποια παιδιά (σχετικό αυτό ) που ασχολούνται πιο σοβαρά από μας τους mainstream με το άθλημα και μπαίνουν και πίστα τακτικά. Το πιο ωραίο από όλα με αυτά τα thread είναι ότι εκεί που δεν το περιμένεις με το που θα εμφανιστεί ο πρώτος κάγκουρας, τσουπ, all of a sudden να τους άλλους 2-3 που τόσο καιρό κρύβονταν και ξεκινάει το παραλήρημα. Πέρνα με να σε περνώ να ανεβούμε το βουνό.. Το ένα περνάει το άλλο, και τα δυο τον μπόμπο..

    Μετά βίας συγκρατούμαι γιατί έχω εκεί μερικές απορίες και διαπιστώσεις για εσάς τους 2-3


    1) Επειδή σας έχει πιάσει και ένα άγχος εκεί με το ποιο περνάει ποιο.. για λύστε μου μία απορία.. πιστεύετε ότι θα το "τελειώσετε" το εργαλείο και δεν θα έχει ας πούμε να σας προσφέρει κάτι άλλο?

    2) Έχετε εξαντλήσει τις δυνατότητες του aprilia rs 125 ή απλά το έχετε ανοίξει 2 φορές σε ευθεία?

    3) Έχετε οδηγήσει ποτέ τετρακύλινδρο μηχανάκι? Έστω ένα ταπεινό super four, όχι ένα 600 ss..

    4) Ο κύριος με τον αναλυτικό πίνακα (Περαστικός -> περασμένοι) είναι ταλέντο.. Μετά σου λέει τεχνικοί διευθυντές, στρατηγικές και φίφες.. εσένα θέλουν στα moto gp οι ομάδες να δουν προκοπή..

    5) Αφού δεν σας ενδιαφέρει η ταχύτητα, γιατί έχετε φάει τον κόσμο για το ποιο έχει όχι καλύτερη τελική, όχι ρεπρίζ, όχι από στάση και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.. Όχι γιατί αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η ταχύτητα μάλλον σε καλύπτει και ένα ninja 250..

    6) Όλοι νοιάζεστε για το άν έχει 10 μουλάρια παραπάνω, έναν να ρωτήσει για τα φρένα δεν είδα..

    7) Α και όλα τα παραπάνω στα 18.. Χωρίς δίπλωμα.. (το οποίο προφανώς και δεν υπήρχε ούτε τα προηγούμενα δύο χρόνια του rs)

    8) Και τέλος για λύστε μου μία απορία.. Πως διάολο ένας 18 χρονος μιλάει με τόση άνεση, τι ένα χιλιάρικο πάνω τι ένα κάτω για μοτοσυκλέτες που κοστίζουν πάνω κάτω δέκα χιλιάρικα.. Όχι τπτ άλλο να μου πείτε και μένα το κόλπο που παιδεύομαι με ιδιαίτερα και κώδικα και μένω πάλι με το ybr.. εκτός και αν είστε παιδιά ταχυδρόμου γιατί τότε πάω πάσο

  2. #152
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lefterissss46
    t ginetai re paidia me ton epp... den katalava...!!!!!
    Τίποτα, απλώς έχω μία αδυναμία σε αυτά τα thread.. Βίτσια είναι αυτά..

  3. #153
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
    Να ευχαριστείς να μη δει το thread o epp1640 που σ'αυτά
    τα θέματα γίνεται ράκος!!!!
    Είσαι εσύ μία κουφάλα..

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2008
    Μηνύματα
    123
    M@l@k@
    1 den me endiaferei an tha to teliwsw to ergaleio!!!!
    2 to rs 125 m fenetai poli ligo pia!!!
    3 exw odigisei 600 ss panw apo 5 fores exw odigisei z1000 p exei o pateras m.. k to exw paei 250.. k gsxr1000k6 tou 3aderfou m.. ikanopioimenos???
    4 den me kaliptei to 250 gt to na g@miemai ena 10wro sth douleia k na parw kati p den m aresei den thelw... k apo ti stigmh p den trexw sxedon pote... tote ola einai idia!!!!
    5 k diplwma den iparxei gia 600 oxi den iparxei genika!!! ikanopoiimenos o e3ipnos?????
    R6 08 for Life..!!!!! Iparxei logos pou o Rossi Odigei... YAMAHA...

  5. #155
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lefterissss46
    M@l@k@
    1 den me endiaferei an tha to teliwsw to ergaleio!!!!
    2 to rs 125 m fenetai poli ligo pia!!!
    3 exw odigisei 600 ss panw apo 5 fores exw odigisei z1000 p exei o pateras m.. k to exw paei 250.. k gsxr1000k6 tou 3aderfou m.. ikanopioimenos???
    4 den me kaliptei to 250 gt to na g@miemai ena 10wro sth douleia k na parw kati p den m aresei den thelw... k apo ti stigmh p den trexw sxedon pote... tote ola einai idia!!!!
    5 k diplwma den iparxei gia 600 oxi den iparxei genika!!! ikanopoiimenos o e3ipnos?????


    M@l@k@ : Παλιό

    switch(i){

    case 1: Τότε προς τι όλη η συζήτηση?

    case 2: Το πιστεύεις ότι έχεις εκμεταλλευτεί στο έπακρο το aprilia rs που είναι από τα πιο καλοστημένα μηχανάκια πίστας? Πέρνα μία βόλτα και από css τότε..

    case 3: Το θέμα μας είναι πόσες φορές θα προλάβεις να το ξανακάνεις.. Κατά τα άλλα.. είσαι ώριμος και δεν σε ενδιαφέρουν αυτά.. Και δεν τρέχεις, ούτε θέτεις την ζωή την δική σου, και των συνανθρώπων σου σε κίνδυνο με στα 250 χλμ σε δημόσιο δρόμο..

    case 4: Αν αυτό κατάλαβες πάω πάσο

    case 5: Σώπεν.. και δεν μας λες.. αφού έχεις το rs 2 χρόνια και είσαι τώρα 18.. κάτσε να δεις δεν ξέρω και καλά μαθηματικά.. βοήθεια ρε παιδιά.. ένα calculator
    }


    ΥΓ και κάτι που ξέχασα.. ο πατέρας σου σαν μοτοσυκλετιστής τι σου λέει?

    ΥΓ μην γράφετε με λατινικούς..

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της snow
    Εγγραφή
    25/06/2007
    Μηνύματα
    485
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    [B]:rolleyes








    ΥΓ και κάτι που ξέχασα.. ο πατέρας σου σαν μοτοσυκλετιστής τι σου λέεi??




    toy leei.......My son ...to z.......meta ta 240 ......den paei..

  7. #157
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2008
    Μηνύματα
    123
    paidia.. o pateras m me prizei na min to parw.... k to rs me to zori to pira.... itan poli kathetos sthn arxh...!!! allla to sizitagame 2 xronia peripou... k meta to trako... eide posom iiremos eimai.. k apla simvivastike... apla den asxolitai.... auto!!!
    R6 08 for Life..!!!!! Iparxei logos pou o Rossi Odigei... YAMAHA...

  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2008
    Μηνύματα
    123
    epp1640... rwtisa PLIROFORIAKA k mono... an me deis sto dromo tha to katalaveis file m... prospathw na apodei3w se 3-4 atoma edw mesa oti den trexw... k den 3erw to logo.. k olo auto epeidh ekana mia apli erwtish... gt tha dwsw 11.000 gia to R6 k thelw na 3erw ti paizei..!!!!! etsi to skeftika..!!! ELEOS
    R6 08 for Life..!!!!! Iparxei logos pou o Rossi Odigei... YAMAHA...

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Βρε Λευτεράκη μου...τι να κάθεσαι να αποδείξεις? δν έχεις να αποδείξεις τίποτα και σε κανένα.

    Για να σε ρωτήσω ένα απλό πράγμα...
    αν τυχόν τρακάρεις-οδηγώντας ένα μηχανάκι που δεν καλύπτει το δίπλωμα σου-ξέρεις τι θα συμβεί?

  10. #160
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lefterissss46
    ...an me deis sto dromo tha to katalaveis file m
    Σου είπα αν σε δω στο δρόμο εγώ θα ζητήσω την άδεια και το δίπλωμά σου
    και μετά θα σε καταλάβω.
    ____________________
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lefterissss46
    prospathw na apodei3w se 3-4 atoma edw mesa oti den trexw...
    Όχι φίλε μου λυπάμαι δεν προσπαθείς... Σου θυμίζει τίποτε αυτό?
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lefterissss46
    "tha 3enerwsw an perasei enas gixxerakias!!!"
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  11. #161
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/07/2008
    Μηνύματα
    129

    Ένα τρελό όνειρο!!!

    Τώρα που καταλάβαμε τι θέλει ο αγαπητός μου Λευτέρης πήρα και εγώ μια απόφαση:

    Έλεγα το καλοκαίρι να αγοράσω το ninja 250 και στα 21 το R6 και όταν θεωρήσω ότι έχω την πείρα και τα $$$ το αγαπημένο μου R1!!!

    Αλλά τώρα άλλαξα γνώμη από τον μικρό μου μπόμπο λέω να περάσω κατευθείαν στην R1 τη σημασία έχει που έχουν διαφορά 110 κιλά, 950 κυβικά, 280 χιλιόμετρα τελικής αφού δεν θα παρασυρθώ και δεν θα τρέχω και με το δίπλωμα δεν έχω πρόβλημα ούτε στον Αλμυρό ούτε στον Βόλο γιατί ο πατέρας μου ήταν αστυνόμος και έχω τα μέσα για να με αφήνουν!!! Και όσο για τα λεφτά στην ΒΙ.ΠΕ. Βόλου κάνουν κόντρες θα την ξεχρεώσω έτσι!!!









































    Και μετά ξύπνησα!!!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

  12. #162
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    1)Θα ήτανε καλύτερα το thread R6 2008 Vs Gsxr 600 K8
    να μεταφερθεί στις αντιπαραθέσεις.
    2)Πως μπορούμε να δώσουμε του μικρού μας φίλου Λευτέρη
    να καταλάβει οτι έχει λάβει λάθος τον όρο "μοτοσυκλέτα"?
    3)Γέμισε η Ελλάδα μας από τέτοιους γρηγόρηδες και πρέπει να καταλάβετε
    οτι πέραν της πλάκας τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά!!!
    4)Βάλτε βρε παιδιά μυαλό στο φίλο μας τον Λευτέρη...
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  13. #163
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/07/2008
    Μηνύματα
    129
    Σοβαρά Λευτέρη είσαι ένα τυχερό παιδί με RS125 από τα 16 έχεις πατέρα με μηχανή ο οποίος είναι χρόνια στους δρόμους....Για μένα το σωστό είναι να ακούσεις αυτά που σου λένε οι άλλοι εδώ μέσα και ο πατέρας σου!!! Εμένα χέσε με σε ότι είπα προηγουμένως άκου μόνο αυτό που λέω τώρα!!!Ίσως αυτή η απόφαση είναι η ποιο δύσκολη απόφαση που καλείσαι να πάρεις, η οποία αφορά εσένα και την ασφάλεια όλων γύρω σου!!!!

  14. #164
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Φίλε Λευτέρη εφόσον σου είπαν τα παιδιά (και έτσι είναι) ότι το νέο R6 είναι το πιο πιστάδικο από τα 600άρια, κοινώς πιο απόλυτο και αφού κατάλαβα χωρίς να έχω διαβάσει όλο το θέμα ότι δεν ασχολείσαι (τουλάχιστον προς το παρόν) με το στρίψιμο και τις πίστες, θα σου πρότεινα να μην πάρεις το R6! Πάρε το gsxr ή το cbr που είναι πιο "φιλικά" από την άποψη ότι κάθεσαι μέσα στο μηχανάκι, έχεις ευκολότερα τον έλεγγο (έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστο) και συγχωράνε και κανα λαθάκι. Αν δεν είσαι και κοντράκιας όπως λές, δεν θα σε νοιάξει αν σε περάσει κανα άλλο 600άρι.

    Να σου κάνω μια ερώτηση, του rs τι χρήση του έκανες? Σίγουρα είναι εύκολο να το τελειώσεις στην ευθεία, αλλά σε στρίψιμο το παίδεψες καθόλου? Αν όχι, οι συγκινήσεις που μπορεί να σου προσφέρει το μικρό aprillia είναι πολύ περισσότερες και θα σου έλεγα να το κρατήσεις για να το εκμεταλλευτείς κι άλλο πριν το δώσεις!

    [edit] Μάλλον λάθος συμβουλή έδωσα, το παιδί δεν έχει καν δίπλωμα? Ρε φίλε αν δεν έχεις δίπλωμα απλά ξέχνα το και μείνε με το 125. Είσαι ήδη πολύ τυχερός που έχεις τόσα άλογα σε τέτοια ηλικία (αλήθεια τι ηλικία έχεις)! Το 125 πόσο καιρό το έχεις? Αν το βαρέθηκες, σημαίνει δεν του κάνεις σωστή χρήση!
    Chris

  15. #165
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lefterissss46
    nai re man..ok!!! alla einai i alitheia gt exw kollima me ta R6...!!!!!!!!apla epeidh kanei k ena xiliariko katw to gsxr ... tha einai vlakeia k na exw doei ena xiliariko parapanw kai na me perasei!!! alla.. den eimai poromenos... apla kouventa na ginetai!!!!! thanks padws
    Ρε φίλε μου τι είναι αυτά που διαβάζω? Μάλλον δεν έχεις καταλάβει κάποια σημαντικά πράγματα περί μηχανών! Ελπίζω μόνο να αλλάξεις τρόπο σκέψης πριν καταφέρεις να πάρεις ss! Φιλικά πάντα!
    Chris

Σελίδα 11 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Gsxr 600 K8
    από pantheo στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2008, 22:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF