Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Βοηθεια σε μελλοντα οδηγο

  1. #1

    Βοηθεια για Dy50

    Καλησπερα σε ολους,μετα απο 2 χρονια οδηγησης παπιων φιλων και καποια μικροεμπειρια σε οδηγηση με συμπλεκτη (μη φανταστειτε τιποτα ιδιαιτερο)Καταφερα να φτασω κι εγω 16 χρονων (yay!!!hurray!!!κλπ)Το θεμα που δημιουργηθηκε ηταν αρχικα να πεισω τους γονεις μου που με το δικιο τους οι ανθρωποι τρεμουν καθε στιγμη που ακουνε για μηχανη (γνωριζοντας ατομα απο το χωριο μου)Τα καταφερα κουτσα στραβα και αυριο μεθαυριο θα παω στο κ.ε.π για τις υπογραφες.Το προβλημα ειναι πως η μανα μου δεν γουσταρει μεταχειρισμενα (οποτε no glx και καγκουριες)Μιας και τα λεφτα δεν μου φτανουν για καινουργιο 50αρι αποφασισα να αγορασω dy50 με δοσεις.Δυστηχως τα 50cc δεν μου αρκουν μιας και ειμαι το κλασικο ηλιθιο 16χρονο που θελει γκαζια,εξατμησεις και μ@@@@@ες,θελω οπωσδηποτε να αλλαξω μοτερ.Και εδω μπαινετε οι πιο εμπειροι στο παιχνιδι.Τι θα μου προτεινατε να βαλω και το κοστος.Καθε απαντηση ευπροσδεκτη.

    (απο τεχνικα μερη οπως παρατηρειτε ειμαι αρκετα αχρηστος)
    Ευχαριστω για τον χρονο σας

  2. #2
    Τραβαμε το καναλι Το avatar του/της mars696
    Εγγραφή
    20/03/2008
    Μηνύματα
    558
    Γεια σου φιλε.Το να παρεις καινουργιο 50αρι και να του αλλαξεις μοτερ το βλεπω λιγο χαζο.Καλυτερα να προσπαθησεις να παρεις κανα μεταχειρισμενο(εξηγησε στους γονεις σου,αλλα να εχεις το μυαλο μεσα στο κεφαλι σου και οχι απο πανω) παρα να κανεις αυτο που σκεφτεσαι!!!
    Αλλιως η μονη λυση ειναι να βαλεις κανενα μοτερ lifan αλλα δεν στο συνιστω.

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
    (εξηγησε στους γονεις σου,αλλα να εχεις το μυαλο μεσα στο κεφαλι σου και οχι απο πανω)
    Και επίσης ότι το κεφάλι σου θα βρίσκεται μέσα σε ένα κράνος. Καλές βόλτες ότι και αν πάρεις.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  4. #4
    Φυσικα και θα φοραω κρανος.Ετσι κι αλλιως πιστευω δινει κυρος στον αναβατη οταν το φορας και εμπνεει σεβασμο.Σκεφτομουν να το χτισω εσωτερικα.Καμια προταση για χιλιοστα η οτιδηποτε που θα βοηθουσε στην βελτιωση του ? (πληροφοριες σχετικα με την τιμη θα με βολευαν απιστευτα)

  5. #5
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: Βοηθεια για Dy50

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cherouvim
    Καλησπερα σε ολους,μετα απο 2 χρονια οδηγησης παπιων φιλων και καποια μικροεμπειρια σε οδηγηση με συμπλεκτη (μη φανταστειτε τιποτα ιδιαιτερο)Καταφερα να φτασω κι εγω 16 χρονων (yay!!!hurray!!!κλπ)Το θεμα που δημιουργηθηκε ηταν αρχικα να πεισω τους γονεις μου που με το δικιο τους οι ανθρωποι τρεμουν καθε στιγμη που ακουνε για μηχανη (γνωριζοντας ατομα απο το χωριο μου)Τα καταφερα κουτσα στραβα και αυριο μεθαυριο θα παω στο κ.ε.π για τις υπογραφες.Το προβλημα ειναι πως η μανα μου δεν γουσταρει μεταχειρισμενα (οποτε no glx και καγκουριες)Μιας και τα λεφτα δεν μου φτανουν για καινουργιο 50αρι αποφασισα να αγορασω dy50 με δοσεις.Δυστηχως τα 50cc δεν μου αρκουν μιας και ειμαι το κλασικο ηλιθιο 16χρονο που θελει γκαζια,εξατμησεις και μ@@@@@ες,θελω οπωσδηποτε να αλλαξω μοτερ.Και εδω μπαινετε οι πιο εμπειροι στο παιχνιδι.Τι θα μου προτεινατε να βαλω και το κοστος.Καθε απαντηση ευπροσδεκτη.

    (απο τεχνικα μερη οπως παρατηρειτε ειμαι αρκετα αχρηστος)
    Ευχαριστω για τον χρονο σας
    Αν πάρεις παπί, άσε το στην ησυχία του. Να πάρεις ένα κινέζικο παπί 1.000 ευρώ, να ρίξεις άλλα 600 ευρώ για να πάει από τους 3,5 ίππους στους 4,5 και σε 2 χρόνια να το σκοτώσεις για 5 κατοστάρικα το βρίσκω εντελώς χαζό. Ψάξε να βρεις καμία μεταχειρισμένη μοτοσυκλέτα 50 cc καλύτερα που έχει σοβαρά φρένα, πλαίσιο, αναρτήσεις και βγάζει 7-8 άλογα εξαρχής..

    ΥΓ Κράνος πριν ανέβεις..

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    καλησπερα και καλως ηρθες!
    με καλυψε απολυτα ο ακριβως απο πανω!
    το κρανος οπωσδηποτε οπως και το μπουφαν οχι για το κυρος αλλα για την ασφαλεια σου φιλε μου.

  7. #7
    μα δεν ειπα οτι θα φοραω κρανος για το κυρος.Απλα δειχνω και καποια αλλα θετικα.Ευχαριστω παντως για τις συμβουλες.Θα το λαβω σοβαρα υπ'οψιν μου

  8. #8
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Δεν υπάρχει κανένα άλλο θετικό! Το κράνος είναι για να προστατεύει άλλο αν κάποια απ' αυτά είναι πολύ σέξυ και οι γκόμενες κάνουν ουρά :rotflmao:
    Να προσέχεις μικρέ και πάρε το πενηντάρι να μάθεις και μετά τα 2 χρόνια βλέπεις αν κι εγώ γενικά διαφωνώ με αγορά αυτόματου και ημιαυτόματου. Καλύτερα να βρισκες ένα ωραιότατο DT/MTX/Jazz/Apr RS να μάθεις και να κάνεις και τη δουλειά σου και να ξεκ@βλώνεις με τις ταχύτητες παρά αυτά τα σκατά. Κράνος + μπουφάν στάνταρ. Καλοτάξιδος
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  9. #9
    Δεν ενδιαφερομαι για τις γκομενες που κοιτανε οχηματα Ευχαριστω παιδες !

  10. #10
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cherouvim
    Δεν ενδιαφερομαι για τις γκομενες που κοιτανε οχηματα Ευχαριστω παιδες !
    Μεγάλε & το "χιρχιμπίλι" σου , όχημα είναι σε ένα βαθμό...
    Με αυτό "ταξιδεύουν" οι γυναίκες, με αυτό "έρχονται...."

  11. #11
    Μονο για κανα ευκαιρο στα γρηγορα με αυτες.Αμα δεν υπαρχει λιγο μυαλο να δει παραπερα τι να την κανεις την μικρη που κοιταζει πως θα την πει στις φιλες της...

  12. #12
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Μεγάλε & το "χιρχιμπίλι" σου , όχημα είναι σε ένα βαθμό...
    Με αυτό "ταξιδεύουν" οι γυναίκες, με αυτό "έρχονται...."
    Πω ρε.. για αυτό είχα τέτοια ρέντα με το MTX Ρε τον μ@λ@κα.. το πούλησα..

  13. #13
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Πω ρε.. για αυτό είχα τέτοια ρέντα με το MTX Ρε τον μ@λ@κα.. το πούλησα..
    Μεγάλε εσύ με το MTX έκανες τη δουλειά.....?
    Βρε πρόοδος...
    Πουλιέται κιόλας τώρα το εργαλείο?
    & δε μου λες, πόσο πιάνουν αυτά περίπου....?

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cherouvim
    .....Αμα δεν υπαρχει λιγο μυαλο να δει παραπερα τι να την κανεις την μικρη που κοιταζει πως θα την πει στις φιλες της...

    Έλα μου ντε...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    μαλάκα ΔιμΧίε....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Μεγάλε εσύ με το MTX έκανες τη δουλειά.....?
    Βρε πρόοδος...
    Πουλιέται κιόλας τώρα το εργαλείο?
    & δε μου λες, πόσο πιάνουν αυτά περίπου....?
    Παραπάνω απο το δικό σου...


    και μείνε εντός θέματος...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΕΙΓΟΝ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ
    από Marinos-GSXR στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 20:01
  2. Βοήθεια σε συνάνθρωπο...
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2008, 13:45
  3. Βοήθεια σε έναν Νέο.
    από Sebs στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2006, 21:03
  4. Βοήθεια σε θέμα λογικής.
    από wizzy στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 10:39
  5. Βοηθεια σε μια ερωτηση
    από lagel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 08:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF