Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Κανα καλό ταπετσέρη ξέρεις;

  1. #1
    ανέ Μελος
    Εγγραφή
    21/11/2004
    Μηνύματα
    105

    Κανα καλό ταπετσέρι ξέρεις;

    Ψάχνω για καλό ταπετσέρι για την σέλα που μου έσκασε. Το κακό είναι οτι ψάχνω να βρώ πορτοκαλί κάθισμα γιατί το KLE μου είναι το "γνωστό" πορτοκαλοπράσινο και δεν βρίσκω εύκολα το χρώμα.

    Επίσης δεν ξέρω και τι να προσέξω για να μην ψάχνω πάλι και του χρόνου..

    Ο μηχανικός μου μου μίλησε για κάποιον που είχε ακούσει πάρα πολύ καλό κάπου στο τέλος της Συγγρού αριστέρά ίσως και πρίν την Θησέως...Μου είπε οτι ο άνθρωπος είναι πραγματικός επαγγελματίας και για να μην περιμένεις άδικα σου βάζει ένα δικό του κάθισμα, αφήνεις το δικό σου και γυρίζεις να το πάρεις σε κανα 2 μέρες :hypnotize :hypnotize
    Ναι! Συμβαίνει και στην Ελλαδίστα μας τέτοια εξυπηρέτηση σε πελάτη!!!

    Επίσης κάποιος μου μίλησε και για έτοιμες σέλες-ύφασμα(δέρμα ή ότι είναι τελος πάντων) γύρω στα 40-60 ευρώ που τις παίρνεις και ψάχνεις απλά κάποιον να στην γαζώσει στην σέλα...;


    Οτι ξέρετε παιδιά θα με υποχρεώσετε. (Φυσικά ψάχνω και κάτι να κρατάει αλλά φυσικά όχι και να με πιάσει, και το γνωστό, "κότσο")

  2. #2
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    στη πανορμου στο υψος της εξοδου του μετρο εχει ενα γωνιακο ταπετσερη ...αρκετα καλο απο οτι εχω ακουσει
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  3. #3
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484

    Thumbs up

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    στη πανορμου στο υψος της εξοδου του μετρο εχει ενα γωνιακο ταπετσερη ...αρκετα καλο απο οτι εχω ακουσει
    Yep...προσυπογραφω !!!
    Μου ειχε φτιαξει σελα για το XT με αντιολισθητικο καλυμα,
    πολυ προσεγμενη δουλεια !!!
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  4. #4
    ανέ Μελος
    Εγγραφή
    21/11/2004
    Μηνύματα
    105
    Πήγα από εκεί και πραγματικά ο "παππούς" φαίνεται οτι κάνει ΣΩΣΤΗ δουλειά. Πάω αύριο για καινούργια αντιολισθητική που κοστίζει μόλις 5 euro παραπάνω από την απλή.

    Σας ευχαριστώ πολύ

  5. #5
    ανέ Μελος
    Εγγραφή
    21/11/2004
    Μηνύματα
    105
    Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
    Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

    Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

    Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!

  6. #6

    Tapetseris

    Enas allos kalos tapetseris einai sthn Euelpidwn opws pas gia dikasthria sto aristero sou xeri xamila apenanti (sxedon) apo ton Pannelinio.
    Emena mou exei kanei douleia arketa kalh gnwsths kai arketa oikonomikos.


  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
    Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
    Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

    Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

    Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!

    Χαμήλωμα? Δηλαδή πόσο μπορεί να χαμηλώσει από "επεξεργασία" της σέλας? Εγώ έχω ας πούμε ένα XT600 και ψάχνω να το χαμηλώσω αλλά κατευθύνθηκα αμέσως στην περίπτωση του χαμηλώματος μπροστά της τιμονόπλακας και πίσω πατέντα στην ανάρτηση για να έρθει στα ίσια του.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
    Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
    Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

    Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

    Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!
    Στην έφτιαξε αμέσως ? την άφησες για πόσες μέρες? Σου έδωσε άλλη μέχρι να στην φτιάξει? ΛΕΓΕΕΕΕ ΟΜΟΛOΓΑΑΑΑ :smilea:

  9. #9
    Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.
    Ο άνθρωπος είναι ο the best ταπετσερης, με πολύ μεράκι και πάνω από ολα ψείρας με την δουλειά του.
    Έχω φτιάξει 3 σέλες για διάφορα μηχανάκια μου και είναι κορυφή, η τελευταία στο cbr 600f ήταν το αποκορύφωμα, παρόλο που ήταν σκαμμένη μου την έφερε και μου την έκανε ιδία με της μαμας Honda + ότι μου έδωσε από cbr 600f σελα και έκανα την δουλειά για 4 μέρες, το ίδιο είχε κανει και με τα παλιότερα μηχανάκια μου.
    Απλα άρρωστος με την δουλεία του.


    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
    Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.
    Ο άνθρωπος είναι ο the best ταπετσερης, με πολύ μεράκι και πάνω από ολα ψείρας με την δουλειά του.
    Έχω φτιάξει 3 σέλες για διάφορα μηχανάκια μου και είναι κορυφή, η τελευταία στο cbr 600f ήταν το αποκορύφωμα, παρόλο που ήταν σκαμμένη μου την έφερε και μου την έκανε ιδία με της μαμας Honda + ότι μου έδωσε από cbr 600f σελα και έκανα την δουλειά για 4 μέρες, το ίδιο είχε κανει και με τα παλιότερα μηχανάκια μου.
    Απλα άρρωστος με την δουλεία του.


    Tιμές πες τε να ξερουμε

  11. #11
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
    Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.
    Ο άνθρωπος είναι ο the best ταπετσερης, με πολύ μεράκι και πάνω από ολα ψείρας με την δουλειά του.
    Έχω φτιάξει 3 σέλες για διάφορα μηχανάκια μου και είναι κορυφή, η τελευταία στο cbr 600f ήταν το αποκορύφωμα, παρόλο που ήταν σκαμμένη μου την έφερε και μου την έκανε ιδία με της μαμας Honda + ότι μου έδωσε από cbr 600f σελα και έκανα την δουλειά για 4 μέρες, το ίδιο είχε κανει και με τα παλιότερα μηχανάκια μου.
    Απλα άρρωστος με την δουλεία του.


    Εχω την εντύπωση οτι έκλεισε αυτός

    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
    Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.
    Prosupografo k ego.

    70euro mou pire gia kalyma, to miso glistero k to miso (piso) antiolisthitiko. Poly kali douleia!

    Pernei k fotos apo tin douleia tou gia na deixnei ta sxedia.
    "My goal in life is to be as good of a person my dog already thinks I am."

    Os tote, pao gia tsigaro


  13. #13
    Να προσθέσω και γω κάτι. Έχω αλλάξει δυο τρείς ταπετσέρηδες, στο παρελθόν για να διαμορφώσω την σέλλα του SRX όπως ήθελα.
    Ο JKR μου την είχε φτιάξει τελευταία φορά, αλλά είχα πρόβλημα, καθώς γλύστραγα προς το ντεπόζιτο, ενώ ήταν λίγο ¨φρατζολέ¨. Δεν έφταιγε ο άνθρωπος, του πήγα μια φωτό, και του είπα την θέλω έτσι.
    Τεσπα.
    Πριν κανένα μήνα την πήγα στον Ανδρέα - Υμηττού 156 και Εμπεδοκλέους στο Παγκράτι 210-7013 539.
    Το παλληκάρι μου το σύστησε ο sapila racing (Tnx Άρη ) και το παλληκάρι, πρόσθεσε, αφαίρεσε, με έβαλε 2 φορές να την δοκιμάσω κάνοντας βόλτα με την μηχανή, και την έφτιαξε super.
    Κόστος 75? με δύο διαφορετικά σχέδια ταπετσαρίας κλπ. Μέχρι carbon look σχέδιο είχε στο μαγαζί, ενώ κάνει ότι μετατροπή του ζητήσεις.
    Πάρτε και μια φωτό της νέας σέλλας...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sela1.jpg 
Προβολές:	1488 
Μέγεθος:	36,0 KB 
ID:	46912
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Μμμμμμμμ ωραία!

    Μπράβο Βύρωνα, πολύ καλή!
    Τελικά το πίσω δεν το κάνατε ασημί, καλύτερα έτσι.
    Και το σημαντικότερο, θα κρατήσει ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.

    Ο Αντρέας δεν παίζεται, είναι μια κλάση πάνω.
    Κι εγώ ήθελα να ποστάρω εδώ, αλλά λέω άσε μην το παρακάνουμε στη διαφήμιση.....
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #15
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.258
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
    Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
    Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

    Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

    Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!
    Εμένα μια φορά ο παππούς για να μου φτιαξει κάπως την σέλα στο BROS (αντιολισθιτικη και λιγο γέμισμα πίσω ) με ξεκίνησε minimum από τα 80.
    Περασα και απο τον σελλά στην Υμητου και φένεται οντώς να ξέρει τι κάνει . Για τις παραπάνω εργασίες αλλα με αρκετά περισσοτέρο φτιάξιμο στην πίσω θέση και χαμήλωμα ευθυγράμμιση της εμπρός , καπου 90 εβρα μου είπε πάνω κάτω .
    Τόσα μού ειπε και ο σελλας στην Ευελπίδων για τις ίδιες εργασίες .Και αυτος σωστος φαίνεται .Τωρα ξεκινάω να πάω σ'αυτον στην αμφιθέας .Απο λεφτά δεν περιμένω να δω και καμιά σπουδαιά διαφορά προς τα κάτω καθώς απ' οτί φαίνεται τα trust καλά κρατούν ... Θα δούμε
    Παντώς φίλος μου εχει πει πως ειναι πολυ πιο οικονομικό να πας σε ταπετσερή αυτοκινήτων .Αυτος λέει ειχε φτιάξει την δικιά του με 30 εβρουλάκια μόνο ....
    Modenas Kriss 125

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. κανά καλό σέρβις δυτικά υπάρχει?
    από xtapodias στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 11:14
  2. Κανα καλο καθαρηστικο παιζει?
    από xaris_sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 14:12
  3. πειτε ρε και κανα Καλο Πασχα,επιτελους!!!
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2006, 11:44
  4. Κανα καλο σελλά ξερουμε ?
    από Anritsu στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 23:43
  5. Υπαρχει κανά καλο παλικάρι...
    από dodos_1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 20:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF