Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: f650gs προβλημα με το τσοκ

  1. #1

    f650gs προβλημα με το τσοκ

    Οταν ειναι κρυο το μοτερ δεν κραταει το ρελαντι με συνεπεια να σβυνει το μηχανακι.Απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να μην δουλευει καλα το τσοκ.Μηπως γνωριζει καποιος πως ρυθμιζεται γιατι ειναι αυτοματο?????

  2. #2
    απανταω εγω στο προβλημα μου το οποιοω και επιλυσα.τελικα ηταν το ποτεσιομετρο αντικατασταθηκε και ολα ρολοι....παρακαλω να διαγραφει

  3. #3
    Σε ευχαριστουμε για την ενημερωση.Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα,το εχω παει στον Παναγιωτοπουλο 2 φορες,δεν βρισκει τιποτε,αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει ,το παραδοξο ειναι πως δεν εμφανιζεται συνεχως ,αλλα με ακανονιστη συχνοτητα!Δλδ βαζοντας μπροστα το πρωι,ειναι 50-50 εαν θα κρατησει η οχι ρελαντι,αλλες μερες δουλευει κανονικα,αλλες οχι,ανεξαρτητως εξωτερικης θερμοκρασιας,πολλες φορες μαλιστα σβηνει ακομη και αν ειναι ζεστο..και οπως ειπα ολα τα σερβις και οι ελεγχοι στον Παναγιωτοπουλο..και 95αρα αμολυβδη.Φιλε μου σε ποιο σερβις σου βρηκαν το προβλημα?κοστος?οποιαδηποτε πληροφορια καλοδεχουμενη..
    SAFETY FIRST!

  4. #4
    φιλε μου αρχισε να το κανει προοδευτικα στα 35000χλμ και μετα απο 2-3000χλμ το εκανε σχεδον μονιμα στο ξεκινιμα οταν ζεστενοταν συνηθως δεν το εκανε.Το ποτεσιομετρο κανει περιπου 50-60 ευρω και μου πηραν αλλα 40 για τιν τοποθετηση.Επισησ να πω οτι μεχρι να ζεσταθει το μοτο μου εσβηνε και εν κινηση οταν πεφταν οι στροφες

  5. #5
    σε ευχαριστω για τις πληροφοριες,μηπως θα μπορουσες να μου πεις και το συνεργειο που εγινε η εργασια?θα ηθελα να δω και εαν στην περιπτωση μου φταιει το ποτενσιομετρο.Ο Παναγιωτοπουλος δεν ανεφερε τιποτε γι αυτο,αλλα το προβλημα επιμενει με ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα που αναφερεις,μαλλον δεν ασχοληθηκε παρολο που η μηχανη ηταν 5 μερες μεσα!
    Σε ευχαριστω και παλι,καλη Σαρακοστη
    SAFETY FIRST!

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα με το τσοκ! (CBF-600)
    από arisp στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2010, 22:53
  2. Πρόβλημα με το SV650S στο ξεκάρφωτο...
    από Tropeas στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2006, 05:17
  3. Εχω προβλημα με το μοτερ μου.
    από anco στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2005, 21:42
  4. Πρόβλημα με το φρένο (CBF-250)
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2005, 10:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF