Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Ποιο να πάρω?

  1. #1

    Ποιο να πάρω?

    Καλημέρα σε όλους από τον ηλιόλουστο Βόλο.θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για ένα θέμα που με απασχολεί?Είμαι κάτοχος ενός ΟΝ-ΟΦΦ 1000cc για μακρινές βόλτες και ταξιδάκια και έχω και ένα ΄παπάκι 50cc για την πόλη.θέλω όμως και να πηγαίνω το καλοκαιράκι στο Πήλιο σε όλες τις παραλίες για μπανάκι προσβάσιμες και μη(ναι υπάρχουν και αυτές και είναι θαυμάσιες)
    και επειδή η 1000αρα είναι βαρια για τέτοια δουλειά και το ΄παπάκι το έχω για μεσα στην πόλη θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας στο: να πουλησω το παπί και να πάρω honda xl 125 on off, ή yamaha xt125 ον οφφ, το θέλω να είναι οικονομικό σαν το παπάκι για τη δουλειά μου μέσα στην πόλη αλλά και να οργώνω όλο το Πήλιο με 2 άτομα, ποιο από τα 2 μοντέλα συμφερει ή να πάω σε 250cc ον-οφφ αλλά θα ανέβει η καταναλωση στη πόλη?Ευχαριστώ και περιμένω αποψεις.!!!!!

  2. #2
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Νομιαζω πως τα 250cc θα ηταν καλυτερα αφου θες να εχει και τουριστικες ικανοτητες και μαλιστα για δυο....ετσι νομιζω τουλαχιστον.

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
    Νομιαζω πως τα 250cc θα ηταν καλυτερα αφου θες να εχει και τουριστικες ικανοτητες και μαλιστα για δυο....ετσι νομιζω τουλαχιστον.
    Σ ΄ευχαριστώ για τη γνώμη σου όμως το 250cc θα ανεβάσει την κατανάλωση στη πόλη σε σχέση με το παπί?2ο) το 125cc δε θα αντέχει 2 άτομα στις ανηφόρες? 3ο) αν πάρω DT 125 θα με καλύψει? στη κατανάλωση πόση διαφορά θα έχει? Ευχαριστώ.

  4. #4
    I'm a Stallion baby!!!
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    122
    1)Ολα καινε περισσοτερο απο τα παπια...μην φανταστεις ομως τεραστια διαφορα παπι απο ενα 250cc μονοκυλινδρο

    2)Δυσκολα να σου φτασει ενα 125 για δυο στις ανηφορες!Θα το λιωσεις το καημενο

    3)Το DT ειναι διχρονο,παει καλυτερα απο ενα 1254τ (ΧΤ,ΧR),αλλα οχι καλυτερα απο ενα 250 4τ,καει παραπανω απο ενα 250 4τ και στις ανηφορες που θα το ζοριζεις...πυνκοιιιι καπνοιιιι σκεπασανε το ομορφο βουνιιιι

    Ελπιζω να σε βοηθησα!
    CBF600S

  5. #5
    Είσαι φωτογραφική περίπτωση για κανά XR 250 από αυτά με την μίζα ή αν θες κάτι λίγο πιο γρήγορο, XR400 αλλά έχει μόνο μανιβέλα και κουράζει μέσα στην πόλη.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  6. #6
    Σας ευχαριστώ παιδιά όλους,μαλλον θα πάρω xr250 ή ΑΧ 1 250 .

  7. #7
    pretty like fairy dust!! Το avatar του/της xotiko
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    12
    PSIFHZO yamaha xt125....EM....GIAPONEZOS EINAI AUTOS AGAPH MOU...OXI PAIKSE GELASE....AUTON KSEROUME AUTON EMPISTEUOMASTE!diafonei kaneis?
    Αν τύχει στο παραμύθι να ακούσεις ουρλιαχτά.
    Αν ακούσεις την καρδιά σου να χτυπάει δυνατά.
    Αν αντικρίσεις μια νεράιδα ή ένα μαύρο ξωτικό
    μη τρομάξεις, ποτέ δε θα σου κάνουνε κακό

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LEON_BOLOS
    Σ ΄ευχαριστώ για τη γνώμη σου όμως το 250cc θα ανεβάσει την κατανάλωση στη πόλη σε σχέση με το παπί?2ο) το 125cc δε θα αντέχει 2 άτομα στις ανηφόρες? 3ο) αν πάρω DT 125 θα με καλύψει? στη κατανάλωση πόση διαφορά θα έχει? Ευχαριστώ.
    file voliwth kalhspera kai apo thn hliolousth larisa.kalhspera kai se ola ta paidia tou foroum.loipon akou.to xr 125 to exei o aderfos mou gia th polh alla kai gia kanena xwrafaki.to phre perisy koutiou apo to mega motors apo to nikolakh to polyzo.de kaiei tipota milame to mhxanaki.me ena atomo mporei na se anevasei arga men alla sta8era sto phlio.gia na aneveis me 2 atoma phlio oute na to skeftesai,giati ektos apo to oti 8a kourastei to mhxanaki 8a kourasteis ki esy na anevaineis anhfores me 1h kai 2a taxythta kai me 10-20 km thn wra.

    to DT 125 apo thn allh de 8a to proteina me tipota giati: 1)8a kaiei an oxi perisoterh venzinh,thn idia me ena 250 tetraxrono alla mh ksexnas kai to ladi miksews pou prepei na vazeis. 2)ta dixrona kanoune spastiko hxo pou toulaxiston egw de 8a ton antexa gia na kanw taksidaki 1-2 wrwn. 3)an telika ypofereis ton hxo esy alla kai o synepivaths paw paso.alla otan telika f8anete sto proorismo sas to mono sigouro einai oti 8a vrwmate kai oi 2 dixronolado kai eidika o pisw pou an milame gia gynaika isws sou valei na dialekseis anamesa se ayth kai to mhxanaki

    epomenws pistevw oti h symviwsh sou me ena dixrono ka8e allo para makroxronia 8a einai

    8a sou proteeina anepyfilakta na pareis ena 250 tetraxrono kata protimhsh iapwniko fysika pou de 8a exei megalh katanalwsh (toulaxiston oxi kai toso megalh pou na se tromazei).to mono sigouro einai oti de 8a exei kamia sxesh se katanalwsh me to 1000 dikylindro pou nomizw oti exeis.eksalou an to vreis kai se kalh katastash 8a kaneis polla kai aprovlhmatista xiliometra xwris agxos.

    se zalisa,e?
    h telikh apofash einai dikh sou,kalh epityxia


  9. #9
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    To DT δεν ειναι και πολυ για σενα...εσυ προς XT/XR πλησιαζεις, παντα κατα την γνωμη μου... Επισης δεν μας ειπες ποσα ευρω μπορεις να αποχωριστεις. Ενα 4T 250cc θα σου ηταν just αφου και για την πολη κανει αλλα και στην εθνικη να βγεις εισαι αξιοπρεπεστατος.

  10. #10
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    Δινω την λυση λεμε!

    Αδερφε μου θα συμφωνησω οτι εισαι για 250 4Τ.

    Ισως η καλυτερη λυση ειναι να χτυπησεις καινουριο η' ελαφρος μεταχιρεισμενο ενα D-TRACKER. Ειναι ομορφο,σουπερμοταρντ κ θα σε παει παντου. κ λογω λαστιχων κ στοισιματος θα ειναι καλυτερο απο ολα τα αλλα εντουρακια....ασε που και δυνατο ειναι κ αξιοπιστο.

    Εγω εψαχνα για 250 αλλα ολα τα ΑΧ-1 κλπ τετοια ειναι πιωμενα,παλια,ταλαιπορημενα κ για ανταλλακτικα πρεπει να περιμενεις απο japan.

    Ελπιζω να βοηθισα.

    ΥΓ. Το σκεφτηκες κ για κανα 250-400 σκουτερακι 4Τ?Ανετο αν και ακριβο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dtracker.jpg 
Προβολές:	325 
Μέγεθος:	38,7 KB 
ID:	9756
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  11. #11
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    συμφωνω!!
    D-TRACKER
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  12. #12
    Ναι άλλη μια ψήφος για το D-Tracker άν και είναι λίγο πιο ακριβό από τον συναγωνισμό.
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  13. #13
    Σας ευχαριστώ όλους παιδιά μαλλον κατέληξα στο 250αρι 4τ για το d-trakker δεν το ξέρω πόσο περιπου κοστίζει?

  14. #14
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ...

    Rikse mia matia stis aggelies twn periodikon.
    Pantos pistepse mas einai me diafora h kalyterh epilogh, akoma k an doseis liga parapano.

    Kainourgio kostize peripou 1.700.000 drx nomizo...mporei na kano k la8os....pantos einai to pio kainourio apo ola k exei k fthna antallaktika k htan eisagogh ths antiprosopeias k oxi apo japan kapote....
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό να πάρω??Βοηθηστε λίγο!
    από kostasmms στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2011, 08:20
  2. ποιο να πάρω από τα 3?
    από giorgosxristou στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2008, 10:34
  3. Ποιο να παρώ?LC4 or Prestige?
    από frameupstory στο forum KTM
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2007, 21:38
  4. Ποιο να παρω?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2006, 00:20
  5. ποιο να παρω?!125!
    από piasonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2005, 20:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF