Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: SoS βρισκομαι σε απογνωση

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/06/2008
    Μηνύματα
    6

    SoS βρισκομαι σε απογνωση

    Καταρχας σας ευχαριστω που μπηκατε να το διαβασετε και αν ειστε πραγματικα γνωστες παρακαλω θερμα για μια απαντηση
    Ως νεος οδηγος μολις στα 18 με ενα πενηνταρι αεροχ αλονιζα τους δρομους τις θεσσαλονικης
    χωρις πολλα γκαζια παντα στραμενη ολη η προσοχη μ στους δρομους με ολα τα προστατευτικα π η αξεια τους ξεπερναει και την τιμη του σκουτερ
    Για να μην περιαυτολογισω αλλο
    προ μηνος μια Νεα Οδηγος Ξανθια ηλικιας 19 βγηκε αντιθετα σε μονοδρομο και με τρακαρε
    Δοξα το θεο δν επαθα τπτ κ το μηχανακι ηταν μονο στα πλαστικα η ζημια του
    Το προβλημα μ ειναι οτι δεν εχω διπλωμα και δν ξερω πραγματικα τι γινετε και αν μπορω να παρω αποζημιωση
    Δεν εδωσα πολυ σημασια ειπα δν γ@μεις πλαστικα ειναι παλι καλα οχι το κεφαλι μ και το αφησα να περασει μιας και κανενας δν βρισκοταν να μ πει αν μπορω να πληρωθω η οχι
    Προ 5 ημερων στα γενεθλια της κοπελας μου μετα απο μια ωραια βραδια (χωρις ποτο γιατι η υγεια μου το απαγορευει) οδευαμαι προς το σπιτι της στην τουμπα με νορμαλ ταχυτητα στις 1.00 το βραδυ, ξαφνου καθως ειμαι 200μ πριν το γηπεδο του παοκ και οδηγαω στη λωριδα μου με 50χλμ/ωρα στα δεξια στους παρκαρισμενους ειναι ενα Φιατ Πουντο με αλαρμ και στριμενη ροδα προς τα αριστερα αλλα χωρις αναμενα φωτα
    εγω στα 40μετρα πισω του κορναω και αρχιζω να κοβω καθως κ αρχιζω να αισθανομαι οτι κατι κακο προκειτε να συμβει αν και δν εδειχνε να ειναι κανενας μεσα
    εχοντας φτασει στην πισω ροδα του αυτοκινητου αναβει τα φωτα του και παταει το γκαζι χτυπωντας μας με τη αριστερη πλευρα της μουρης του αυτοκινητου του (εκανε αναστροφη κιριολεκτικα επανω μ) πεσαμε κατω καναμε σβουρες και μπλα μπλα μπλα
    Φοβουμενος εγω ανταλαξαμε στοιχεια και δν καλεσα ουτε 166 ουτε την τροχαια
    Ο οδηγος 20χρονων μαζι με τον κολλητο του ισχυριστικε οτι νομιζε οτι ειχα περασει και δν με προσεξε
    απο την συγκρουση το μηχανακι καταστραφηκε εξολοκληρου τιμη κοστους ζημιων 1300ε
    το χερι μου απο την συγκρουση απεκτησε 3καταγματα απο τον ωμο και κατω πολαπλη κακοση μαλακων ιστων και ενα σπασιμο μετακσι λεμου και ωμου που δν μπορει να μπει γυψος
    η κοπελα εσπασε το ποδι της
    οι φυσικοθεραπειες για το χερι μου αγγιζουν το ποσο των 6000ε και της κοπελας για το ποδι της κοντα στα 1500ε
    δοξα το θεο το παλικαρι εκανε δηλωση οτι ηταν δικο του το φταιξιμο και η ασφαλιστικη τους με καλεσε και πληρωνουν τα παντα
    ΑΛΛΑ πρεπει μου ειπαν να παω απο την τροχαια και να κανω την δηλωση οτι εγινε το παραπανω για ν μου δοσουν κατι εγγραφα τα οποια μαζι με τις αποδειξεις του γιατρου θα πανε στην ασφαλιστικη απο το οποιο θα πληρωθω
    Το θεμα ειναι οτι εγω φοβαμαι να παω στη τροχαια αν δν μ πει καποιος τι προκειτε να επακολουθησει και ο πατερας της κοπελας μ με απειλει οτι θα κινηθει δικαστικως αν δεν αναλαβω εξολοκληρου την αποκατασταση του ποδιου της κορης του στην αρχικη του θεση

    Και παλι ευχαριστω και μονο που το διαβασατε παρακαλω πειτε μου αν ξερετε κατι

  2. #2
    φιλε μου περαστικά, και σε εσενα και στην κοπέλα! απο όσα γνωρίζω εαν δεν υπάρχει δίπλωμα η ασφάλεια δεν πληρώνει τίποτα!!! αλλα δεν είμαι σίγουρος 100%, καλύτερα να βγώ ψεύτης. καλή ανάρωση!

    υ.γ. δεν μπορώ να καταλάβω την λογική του πατέρα του κοριτσιού...

  3. #3
    ο πατερας της κοπελλας εχει καθε δικαιωμα να ειναι καλα η υγεια της κορης του για αρχη....το μηχανακι σε ποιον ανηκει?ασφαλεια εχει?


  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/06/2008
    Μηνύματα
    6
    το μηχανακι ανηκει σε μενα και ειναι ασφαλισμενο κανονικα

  5. #5
    Πρώτα περαστικά σε σένα και την κοπέλα ...


    Μετά ...

    η βασική απορία είναι μία - έχεις η δεν έχεις δίπλωμα ρε παλικαράκι;;

    και αν δεν έχεις αυτή η γαμημένη ασφαλιστική πως σου ασφάλισε το μηχανάκι σου ;;



  6. #6
    στρίβειν εστί φιλοσοφείν Το avatar του/της mizz
    Εγγραφή
    18/06/2007
    Μηνύματα
    203
    sorry κιόλας ρε φίλε, αλλά από τα 16 θα μπορούσες να χεις δίπλωμα για το 50άρι. Τι περιμένεις τόσα χρόνια; Περαστικά και σε σένα και στη κοπελλιά

  7. #7
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    εχεις πμ λεμεεεεεε
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #8
    perastika se esena ka stin kopela s file!prin liges meres ekana asfalia to papaki m(50cc) kai pos rotisa ton asfalisti peri trakarismatos m eipe pos stin asfalia mesa mpainei ena mikto telos ton 15 peripou euro kai auto einai oti se periptosei trakarismatos se kalipti i asfaleia me mia anodo asfalistron 30-50euro sto mixanaki kai 120-150euro sto amaksi!loipon gia na min se paro sto lemo m as epibebeosi kapoios auto pou leo kai pane kai esy mia bolta apo ton asfalisti s...

    kai pai perastika...kai ego trakara prin 1 mina alla xwris ulikes zimies se allous...kados itan!!!!
    RIDE to LIVE....LIVE to RIDE!!!

    ...οποιος φοβαται!!!πεφτει και κοιμαται!!!

  9. #9
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από beatrix
    το μηχανακι ανηκει σε μενα και ειναι ασφαλισμενο κανονικα
    Μα πώς σου έκανε ασφάλεια η εταιρία αν δεν έχεις δίπλωμα ?

    Το να οδηγάς μηχανή δεν είναι αστείο (όπως και ο ίδιος έχεις καταλάβει) .
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  10. #10
    asfalia ginetai kai me ton arithmo plesiou..
    RIDE to LIVE....LIVE to RIDE!!!

    ...οποιος φοβαται!!!πεφτει και κοιμαται!!!

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/06/2008
    Μηνύματα
    6
    τα σηματα για την μηχανη τα εχω περασει αλλα του αυτοκινητου οχι ακομα, το μηχανακι το ειχα για να κινουμε προσωρινα μεχρι να βγει το διπλωμα καθως και εχω μια τρανσαλπ να με περιμενει
    σας ευχαριστω ολους για τα περαστικα
    διπλωμα δν εχω ακομα η ασφαλιστικη δν μ το ζητησε καν το διπλωμα
    και δν ειναι καποια απλη ασφαλιστικη ειναι μεγαλη εταιρια την οποια δν μπορω να εκθεσω τωρα
    επεισης απεναντι απο το χωρο του δυστηχηματος ηταν αυτοπτης μαρτυρας ο οποιος ειναι με το μερος μου παρακαλω πειτε μ τι γινεται

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από beatrix
    τα σηματα για την μηχανη τα εχω περασει αλλα του αυτοκινητου οχι ακομα, το μηχανακι το ειχα για να κινουμε προσωρινα μεχρι να βγει το διπλωμα καθως και εχω μια τρανσαλπ να με περιμενει
    σας ευχαριστω ολους για τα περαστικα
    διπλωμα δν εχω ακομα η ασφαλιστικη δν μ το ζητησε καν το διπλωμα
    και δν ειναι καποια απλη ασφαλιστικη ειναι μεγαλη εταιρια την οποια δν μπορω να εκθεσω τωρα
    επεισης απεναντι απο το χωρο του δυστηχηματος ηταν αυτοπτης μαρτυρας ο οποιος ειναι με το μερος μου παρακαλω πειτε μ τι γινεται
    ego sou eipa pane apo ton asfalisti s na deis ti pezetai....mporei kai na ginetai ontos auto pou seipa!!!kanenas na to epibebeosi?????
    RIDE to LIVE....LIVE to RIDE!!!

    ...οποιος φοβαται!!!πεφτει και κοιμαται!!!

  13. #13
    Λογικα θα εχεις προβλημα με τους μπατσους (θα φας κληση δηλαδη) αλλα θα αποζημιωθεις πληρως...αρκει να μην αλλαξει ο αλλος την καταθεση του...οτι εφταιγε δηλαδη....αλλιως την εκατσες αν το πας δικαστικος...η μαλλον σε πανε....

    ρωτα επειγοντως τον ασφαλιστη σου και εναν δικηγορο...και καλα ξεμπερδεματα....


  14. #14
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586

    Lightbulb

    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    Λογικα θα εχεις προβλημα με τους μπατσους (θα φας κληση δηλαδη) αλλα θα αποζημιωθεις πληρως...αρκει να μην αλλαξει ο αλλος την καταθεση του...οτι εφταιγε δηλαδη....αλλιως την εκατσες αν το πας δικαστικος...η μαλλον σε πανε....

    ρωτα επειγοντως τον ασφαλιστη σου και εναν δικηγορο...και καλα ξεμπερδεματα....

    Συμφωνώ, με τον black, αλλά θα τον διορθώσω κιόλας

    Από την στιγμή που έκανε ο άλλος δήλωση ότι φταίει, και υπάρχει τραυματισμός, αποζημιώνεσαι κανονικά, ανεξαρτήτως διπλώματος ή όχι

    Θα δικαστείς για το δίπλωμα, και τέλος. Το θέμα είναι ότι η ασφαλιστική μάλλον θα αμφισβητήσει την ικανοτητα οδήγησης σου, και θα χρειαστεί να πας δικαστικώς, αλλά θα δικαιωθείς και εκεί.

    Πάντως μην αγχώνεσαι, από τηνστιγμή που φταίει ο άλλος, δεν τρέχει πρόβλημα. Και το καλύτερο είναι που σου έκανε και δήλωση.


    Θέλει υπομονή, και συμβουλή δικηγόρου οπωσδήποτε

    Καλή τύχη

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/06/2008
    Μηνύματα
    6
    Παιδια ευχαριστω πολυ θα κοιταξω ολα οσα μου ειπατε, μακαρι να πληρωσω μονο μια κληση και ολα τα αλλα να αποζημιωθουν, αυτος και να αλλαξει την δηλωση εχω αυτοπτη μαρτυρα οποτε τι γινετε?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΕΖΟΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2008, 11:05
  2. Sos!!ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΜΠΟΥΦΑΝ
    από jek στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 15:47
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 15:08
  4. Σε απογνωση!!!
    από myselfathens στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 13:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF