Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 67

Θέμα: μηχανακι χωρις διπλωμα, πινακιδες κ λοιπα?

  1. #1

    μηχανακι χωρις διπλωμα, πινακιδες κ λοιπα?

    Αρχικα συγνωμη αν ξεκιναω topic σε λαθος κατηγορια...
    Δεν εχω μηχανακι, εχω αμαξι ομως.κ θελω να παρω ενα μηχανακι για το χωριο ισα ισα για να κανω καμια βολτιτσα κ γενικα για χαβαλε κ τπτ αλλο.θα ψαξω να παρω οτι πιο φτηνο βρω γιατι οπως ειπα εχω αμαξι ετσι κ αλλιως κ μ αυτο μετακινουμαι.
    επειδη ομως ουτε χρονος ουτε χρημα υπαρχει για διπλωματα κ τα σχετικα κ ουτε ψηνομαι να μπαινω σε τετοιεσ διαδικασιες αναρωτιεμαι αν καποιος μπορει να μου πει αν υπαρχει προβλημα με το να παρω μηχανακι χαρις διπλωμα χωρις πινακιδες χωρις τιποτα.επαναλαμβανω οτι το θελω μονο για βολτιτσα στο χωριο οπου θα ειμαι εγω με τα πουλια κ τα δεντρα.με το ζορι περναει κανα προβατο.για αμαξι δεν το συζηταω.
    αν δλδ δεν υπαρχει προβλημα ανοιγω επιτοπου topic στις ζητησεις για το πιο φτηνο μηχανακι που μπορει να βρεθει.
    ευχαριστω εκ των προτερων!!!

  2. #2
    πλάκα μας κάνει, δε γίνεται....



    :wacko:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    γιατι πλακα...???

  4. #4
    αγαπητέ κίτσο, ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει σε αυτή τη ζωή και είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του, δεν νομίζω να βρεθεί κάποιος να επικροτήσει αυτή σου την απόφαση από εδώ, κάνε αυτό που νομίζεις, αλλά θα έχεις και τις ανάλογες συνέπειες αν γίνει καμοιά <<στραβή>>

    καλως όρισες στο φόρουμ!!!

  5. #5
    ευχαριστω φιλε μου!καλως σας βρηκα!
    οσο για τις συνεπειες μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμενος?

  6. #6
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kitsos33
    ευχαριστω φιλε μου!καλως σας βρηκα!
    οσο για τις συνεπειες μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμενος?

    Αν δεν εχεις χαρτια ιδιοκτησιας της μηχανης (αδεια στο ονομα σου πχ) μπορει να σου πουν οτι το εκλεψες.

    Για διπλωμα πας δικαστικα

    Αν προκαλεσεις ατυχημα


    ΟΤΙ ακριβως θα γινοταν αν κυκλοφορουσες αμαξι χωρις χαρτια χωρια τιποτα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο και με το μηχανακι

    Απ' την αλλη οπως ειπε ο φιλος παραπανω οτι ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του.


    Πως διασφαλιζεσε εσυ οτι αυτο που αγοραζεις ΔΕΝ ειναι κλεμμενο????

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kitsos33
    ευχαριστω φιλε μου!καλως σας βρηκα!
    οσο για τις συνεπειες μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμενος?





    Παληκάρι μου, πήγαινε στο σάιτ του υπουργείου μεταφορών και κατέβασε τον ΚΟΚ, τα λέει όλα








    να δω τι άλλο θα μας ρωτήσουν ρε πουστη μου
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    καλως ηρθες...


    σε περιπτωση που θα γινει καποιο ατυχημα την εχεις βαψει αγρια...ενα αυτοκινητο να περασει δεν χρειαζεται παραπανω και να πεσει απανω σου, εσυ να μην φταις κιολας θα εχεις μπλεξιματα αν δεν εχεις διπλωμα ποσο μαλλον αν δεν εχεις πινακιδες και τετοια...

    δεν λεω καταλαβαινω το σκεπτικο σου αλλα αν μια στις τοσες περιπτωσεις κατση η στραβη υπαρχει περιπτωση να πληρωνεις πολλα...

    φιλικα
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ρε Ηλία μη βαράς το κεφάλι σου το μόνο που θα σου μείνει είναι πόνος!

    Δε τα συνήθισες αυτά τα θρεντ;;; Δλδ κάποιος να ρωτάει τα αυτονόητα;;;


  10. #10
    Ρε μαγκες το παληκαρι ειπε σαφεστατα τι θελει, και εξηγησε αναλυτικοτατα οτι το θελει για χαβαλε για το χωριο και οτι δεν θελει να μπλεξει με τις π@π@ριες που του τσαμπουνατε.

    Που θα τα παθει ολα αυτα που του λετε, οταν σας λεει οτι εκει που θα πηγαινει ειναι αυτος , ο Θεος , και κανα δυο προβατα.

    Αδερφε, παρε ενα διχρονο εντουρακι και ουτε για πινακιδα μην πας.

  11. #11
    Μωρέ ας κάνει οτι θέλει, μεγάλο παιδί είναι
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kitsos33
    ευχαριστω φιλε μου!καλως σας βρηκα!
    οσο για τις συνεπειες μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμενος?
    δεν μπορώ να είμαι συγκεκριμένος γιατί υπάρχουν 100000000 παραδείγματα που μπορώ να σου αναφέρω που αυτό που λες είναι απαράδεκτο. θα σου αναφέρω μόνο 1 και κάτσε σκέψου μόνος σου όλα τα υπόλοιπα.

    Ερχομαι εγώ με τη τζιπάρα μου που έχω χαθεί στο δρόμο και μπαίνω στο χωριο το δικό σου που που αναφέρεις, και κατα τύχη εσύ εκείνη την ώρα κάνεις τη βόλτα σου, σου δίνω μία τράκα καθότι είμαι απρόσεχτος οδηγός και σε στέλνω νοσοκομείο με σοβαρές βλάβες σε χέρια πόδια κεφάλι. Αφού δεν έχεις δίπλωμα, ασφάλεια και γενικά τίποτα πάνω σου όχι μόνο δεν κρίνομαι ένοχος για το ατύχημα που σου προκάλεσα, όχι μόνο θα βρεθείς να πληρώσεις πρόστιμα στην τροχαία που δεν έχεις δίπλωμα ασφάλεια, όχι μόνο δεν θα πάρεις φράγκο τσακιστό από την αφάλεια μου για το ατύχημα, αλλά θα σου κάνω και μια γερή μύνηση οτί προκάλεσες το ατύχημα και θα μου τα σκάσεις χοντρά παρόλο που είμαι εγώ υπεύθυνος.

    σκεψου και τα υπόλοιπα τώρα μόνος σου. μπορεί το παράδειγμα να είναι ακραίο, αλλά υπάρχουν άλλα πολύ πιο πιθανά που δεν είναι καθόλου ακραία.

    εγώ στα αναφέρω αυτά για καλό σου, σκεπτόμενος άνθρωπος είσαι κανε ό,τι νομίζεις εσύ.

  13. #13
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954

    Re: μηχανακι χωρις διπλωμα, πινακιδες κ λοιπα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kitsos33
    Αρχικα συγνωμη αν ξεκιναω topic σε λαθος κατηγορια...
    Πρώτα-πρώτα δεν θα μπορούσες να είσαι σε σωστότερη κατηγορία.

    Δεύτερον, καλωσήλθες.

    Τρίτον, πες μας δυό-τρία περισσότερα πράγματα για την χρήση που θα κάνεις στο μηχανάκι


  14. #14
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Ρε μαγκες το παληκαρι ειπε σαφεστατα τι θελει, και εξηγησε αναλυτικοτατα οτι το θελει για χαβαλε για το χωριο και οτι δεν θελει να μπλεξει με τις π@π@ριες που του τσαμπουνατε.

    Που θα τα παθει ολα αυτα που του λετε, οταν σας λεει οτι εκει που θα πηγαινει ειναι αυτος , ο Θεος , και κανα δυο προβατα.

    Αδερφε, παρε ενα διχρονο εντουρακι και ουτε για πινακιδα μην πας.
    Ωραια συμβουλη ρε Λιακο.Κι οταν τρακαρει με κανα αγροτικο να πας στο δικαστηριο μαρτυρας υπερασπισης.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  15. #15
    Αμα πεσει σε κανεναν περιεργο, θα τον τσιμενταρει με κανα δυο συγχωριανους του σε κανενα ποταμακι στο χωριο του.

    Σιγα μην μπλεξει με μυνησεις και δικαστηρια στο χωριο.

    CIRUS, μην πας εκει με το τζιπ, θα μπλεξεις.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




















    Οσο πιθανο ειναι το σεναριο μου, με το τσιμενταρισμα, ειναι και τα δικα σας με τα ξενερωτα ατυχηματα στην μεση του πουθενα.
    Αφηστε τον ανθρωπο του το βγαλατε ξυνο το μηχανακι πριν καν το παρει.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2010, 04:33
  2. Ασφάλεια Χωρίς Δίπλωμα
    από GodLess στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2008, 23:43
  3. Αδεια,διπλωμα,πινακιδες κτλ..
    από GIXXERAKIAS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2008, 08:17
  4. χωρις διπλωμα
    από XRakIa$ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2007, 00:49
  5. Χωρις διπλωμα?
    από zak_18 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2006, 11:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF