Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Συγνώμη για το φανάρι, κυρία μου...

  1. #1

    Συγνώμη φια το φανάρι κυρία μου...

    Χθες το απόγευμα, στην καταραμένη Γούναρη στην Άνω Γλυφάδα (όσοι περνούν από κει ξέρουν) mercedes βγαίνει από στοπ, περνάει ανάμεσα από τα σταματημένα στην αιώνια κίνηση αυτοκίνητα και την βλέπω στα δεξιά μου - πολύ αργά για να φρενάρω που θα ήταν και το χειρότερο που θα μπορούσα να κάνω. Φυσικά ενστικτωδώς το έκανα, αλλά ευτυχώς σχεδόν αυτόματα άνοιξα ξανά το γκάζι και γλύτωσα τα χειρότερα. Πρόλαβε να με ξύσει με το εμπρός-δεξί μέρος του προφυλακτήρα στον αστράγαλο (μία από τις σπανιότατες φορές που οδήγησα χωρίς μπότες και τελευταία) και να βρει με το φανάρι πάνω στο κάγκελο της βαλίτσας μου. Δεν έπεσα, μιας και οι ταχύτητες ήταν πολύ μικρές, οπότε αφού είχα την τύχη (ισως και το ABS) να σταματήσω πριν πέσω στα οχήματα στο αντίθετο ρεύμα, γυρίζω στην λίγο παραπάνω σταματημένη mercedes.

    Η σκηνή: Βγαίνει από το αυτοκίνητο κυρία μεσήλιξ και χωρίς να μου ρίξει ούτε μία ματιά, εξετάζει το σπασμένο φανάρι της και αναφωνεί: "πω πω πάει το φανάρι μου, μα καλά που πας αφού έβγαινα"!!!

    Την κοιτάω, δεν μιλάω, ξανακοιτάει το αυτοκίνητο της και μου λέει: "ε, αφού δεν χτύπησες πάμε να φύγουμε". Δεν με ρώτησε - μου το ανακοίνωσε! Πραγματικά δεν έχω χτυπήσει, αλλά ΕΣΥ που το ξέρεις? Σε παρόμοιο περιστατικό πριν από περίπου δύο χρόνια, γνωστός μου έκανε να περπατήσει πάνω από χρόνο.

    Τελικά, το μόνο που μου κατάφερα να της πω ήταν: "πραγματικά ελπίζω ν' αστειεύεστε" και έφυγα ανήμπορος να καταπιώ τη βλακεία και αδιαφορία που αντιμετώπιζα.

    Δεν εξετάζω το αν φταίει αυτή που βγήκε από στοπ ή αν φταίω εγώ που οδηγούσα αριστερά από τα σταματημένα, ούτε το ότι δεν είχε την ικανότητα ή τα αντανακλαστικά να σταματήσει όταν με είδε μπροστά της. Ούτε τρελαίνομαι με την έλλειψη στοιχειώδους οδηγικής παιδείας και αντίληψης, αλλά τρομάζω με την αντίδραση της και την απόλυτη άγνοια της στο τι θα μπορούσε να έχει συμβεί.

    Αν το φανάρι είναι το σημαντικό για σας, τοτε....

    .....συγνώμη για το φανάρι κυρία μου....

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987


    θλιβερο και μονο που το διαβασα.


    αφου εισαι καλα...

  3. #3
    στρίβειν εστί φιλοσοφείν Το avatar του/της mizz
    Εγγραφή
    18/06/2007
    Μηνύματα
    203
    καλά εμένα αν μου τύχαινε παρόμοιο σκηνικό θα γινόταν της π#*($#... (εξαιτίας σοβαρού τροχαίου που είχα)
    τι να πεις μωρέ για τα ζώα...

    περαστικά φίλος και ας είναι οι ζημιές πάντα υλικές!

  4. #4
    Είναι άξιον απορίας το τι άσχετο ζώο κυκλοφορεί...

    Φίλε μου, τέλος καλό, όλα καλά.

    (Φέρθηκες πολύ κύριος. Άλλος στη θέση σου... )
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  5. #5
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    Φέρθηκες πολύ κύριος.

    Η ευγένεια μας έχει φάει όλους εδώ μέσα......

    Θα την είχε πάρει ο σατανάς λέμε :a45: ......
    ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΜΟΥ ΑΤΑΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΣΛΙΚ !!!!



    Wings for Life - Φιλανθρωπικός Οργανισμός με σκοπό την Θεραπεία Τραυμάτων στη Σπονδυλική Στήλη

    http://www.wingsforlife.com


  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
    Η ευγένεια μας έχει φάει όλους εδώ μέσα......

    Θα την είχε πάρει ο σατανάς λέμε :a45: ......

    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  7. #7
    Αχ με συγχωρείτε σας έσπασα το φανάρι?Συγνωμη...μισό να σπάσω και το άλλο να γίνει σετάκι....







    ΜΠΑΜ!!!






    Καληνύχτα σας

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319
    καλα ολοι οι @@δατοι εσω μεσα μαζευτικαν.
    καλα εκανες φερθηκες σαν κυριος και θα το καταλαβει οτι φερθηκε σαν καριολα

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Φίλε Dr Luv λυπάμαι που το λέω αλλά φταις.Έπρεπε κατευθείαν τροχαία και ξεκώλιασέ την (μπα, άστο,χάρη θα της έκανες.. ).
    Αυτή η κλώσσα θα συνεχίσει να κάνει το ίδιο και στο τέλος θα σακατέψει κανέναν.
    Τροχαία καλείτε ακόμα και αν σας ακουμπήσουν τ'αμάξι,ΤΕΛΟΣ.
    Το θα τα βρούμε μεταξύ μας πέθανε,δε σε ξέρω δε σε είδα.
    Ούτε βρισίδια ούτε ξύλο.
    ΤΡΟ-ΧΑΙ-Α.
    Στην τελική δε μας νοιάζει αν κατάλαβε το λάθος της (που δε το κατάλαβε η συγκεκριμένη) αλλά ΝΑ ΜΗΝ ΟΔΗΓΑΕΙ ΠΛΕΟΝ.

  10. #10
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester

    καλα εκανες φερθηκες σαν κυριος και θα το καταλαβει οτι φερθηκε σαν καριολα
    Δυστυχώς φίλε μου δεν ζούμε σε κοινωνία που περνάνε πλέον αυτά, και θα το έχεις καταλάβει ήδη. Δέν το ισωπεδώνω, αλλά 'κόβεις΄ ποιά άτομα έχουν κάποια στοιχειώδη παιδεία, και με τη συμπεριφορά που έδειξε με βάση τα γραφόμενα η συγκεκριμένη ΄θειά΄(και το λέω προσβλητικά), δέν είναι ένα από αυτά τα άτομα....
    ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΜΟΥ ΑΤΑΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΣΛΙΚ !!!!



    Wings for Life - Φιλανθρωπικός Οργανισμός με σκοπό την Θεραπεία Τραυμάτων στη Σπονδυλική Στήλη

    http://www.wingsforlife.com


  11. #11
    και φυσικα την ενδιαφερει την κυρια το σπασμενο φαναρι καθως και ο τεραστιος ,λαστιχενιος,ζουμερος ,βαρβατος ,τριχωτος , με φλεβες ,κοκκινος ,πρησμενος δονητης ........ολα τα αλλα να πανε να γ@μηθουνε.........:ZZZ:

  12. #12
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Τροχαία λοιπόν σε κάθε περίσταση!!!!


    Κι αν αυτή πάει στους μπάτσους και πει: "Το κ@λόπαιδο! Με τράκαρε και έφυγε! Αλλά ευτυχώς έχω κρατήσει τον αριθμό του!"

    Θα τρέχεις φίλε!!!!!

    Καλύτερα να προλαβαίνεις παρά να σε προλαβαίνουν!!!!



    Ευτυχώς είσαι καλά!!!!




    πάντα όρθιος!!!!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
    Δυστυχώς φίλε μου δεν ζούμε σε κοινωνία που περνάνε πλέον αυτά, και θα το έχεις καταλάβει ήδη. Δέν το ισωπεδώνω, αλλά 'κόβεις΄ ποιά άτομα έχουν κάποια στοιχειώδη παιδεία, και με τη συμπεριφορά που έδειξε με βάση τα γραφόμενα η συγκεκριμένη ΄θειά΄(και το λέω προσβλητικά), δέν είναι ένα από αυτά τα άτομα....
    οποτε γαμησι και ξυλο

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
    οποτε γαμησι
    Σιγά μη της κάνει και δώρο!

  15. #15
    Όχι γ@μήσι και ξύλο ρε παιδιά, το πρώτο το προτιμώ με την κοπέλα μου και το δεύτερο το απολαμβάνω καθημερινά στην προπόνηση και όχι με γυναίκες...

    Όσο για την τροχαία, δεν είμαι σίγουρος ότι θα έβγαινε κάτι, διότι το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να μπορούσε να καταλάβει τη μαλακία της κι να είναι προσεκτική στο μέλλον. Δεν βλέπω με ποιο τρόπο θα το έκανε αυτό η τροχαία. Άσε που παίζει να έμπλεκα, γιατί όπως είπα δεν είμαι σίγουρος ότι δεν φταίω (κατα κ.ο.κ. πάντα) αφού περνούσα αριστερά από σταματημένα αν και όχι στο αντίθετο.

    Τέλος πάντων, ο κύριος λόγος που πόσταρα, εκτός για να το βγάλω από μέσα μου, είναι για να τονίσω ξανά ότι το να είμαστε προσεκτικοί απλά δεν αρκεί! Πρέπει να προβλέπουμε την κάθε μαλακία έστω κι αν δεν πιστεύουμε ότι κάποιος θα την κάνει. Το κέρατο μου αν πίστευα ότι δεν θα σταμάταγε αφού με έβλεπε μπροστα της!!!!!

    Πάντως, αν και λίγο άσχετο, αν μπορείτε μην ξαναπεράσετε τη γ@μοΓούναρη - άλλοι 2 φίλοι μου είχαν ατύχηματα εκεί σε διάστημα 2 χρόνων.

    Πάντα όρθιοι!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σωστή εξάτμιση για το Kaze-R μου
    από Nikoskazer2000 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2021, 12:37
  2. fairing πλαινα για το fz-1 μου
    από fz-1 vangelis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2009, 18:35
  3. Σαμάρια για το Μουλάρι μου
    από Sabre στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2006, 12:16
  4. Πείτε μου για το vstrom650
    από nikomaxia στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2006, 10:21
  5. WP για Το ΧΤακι μου
    από danaos75 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 20:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF