Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΤΟΥ R1200gs

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2008
    Μηνύματα
    3

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΤΟΥ R1200gs

    Καλημέρα σε όλους.
    Πριν λίγο καιρό αντάλλαξα ένα vstrom που είχα, με μια BMW 1200 GS που ήταν το όνειρό μου. Το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω τους προβολείς. Παρόλο που τα ρυθμιστικά έχουν τερματίσει εντούτοις φίλοι μου, οι μούτζες που εισπράττω κάθε βράδυ είναι αρκετές. Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να με βοηθήσει ?
    Ευχαριστώ
    ppaleol
    ppaleol

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2006
    Μηνύματα
    314
    Δεν εχω καταλαβει ακριβως αν εχεις προβολεις ξενον ή προβολεις ομιχλης.
    Επισης δεν εχω καταλαβει αν εχεις αλλαξει τα φωτα της "μαμας" ή εχεις βαλει επιπλεον προβολεις που στηριζονται κατω απο τα μπροστινα φλας.

    Εγω εχω το R1200GS και εχω βαλει κρεμασμενους προβολεις κατω απο τα φλας. Ειχα στην αρχη δυο ξενον αλλα ετρωγα και γω μουτζες!!!
    Στην συνεχεια αλλαξα τον αριστερο προβολεα σε ομιχλη και αφησα τον δεξι ξενον. Τα πραγματα βελτιωθηκαν αρκετα.
    Οσο αναφορα για τις ρυθμισεις το μονο που μπορουσα να κανω ειναι να εχω λιγο χαμηλωμενα τα φωτα και με μια γωνια προς τα μεσα. Να φωτιζουν δηλαδη πιο πολυ απο την διαχωριστικη λωριδα και δεξια. Οταν ανεβαινε συνεπιβατης τα χαμηλωνα με το χερι λιγο πιο κατω. Δυστυχως δεν γινεται διαφορετικα.
    Αν τωρα εχεις αλλαξει τα φωτα της "μαμας" με ξενον και τα ρυθμιστικα ειναι εντελως κατω αλλα παλι τρως μουτζες τοτε δεν νομιζω να γινεται κατι αλλο. Απλα παιξτο ξενος και θεωρησε οτι δεν σε μουτζωνουν αλλα σε χαιρετουν!!!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2008
    Μηνύματα
    3
    Ευχαριστώ για την ενημέρωση.
    Οι προβολείς είναι της "μαμάς" και δεν τους έχω πειράξει ούτε έχω προσθέσει προβολείς για να έχω αυτό το πρόβλημα.
    Δεν ξέρω ο προκάτοχός της πως το αντιμετώπισε. Μέχρι που σκέφτομαι να παραγγείλω καινούριους. Αν και δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα.
    και πάλι ευχαριστώ
    ppaleol
    ppaleol

  4. #4
    Aντιμετωπισα το ιδιο προβλημα...Πηγαινε σε ενα συνεργειο να στο λυσουν.Ειναι μανικι γιατι δυσκολα χωραει χερι εκει μεσα λογω στενοτητος χωρου εσωτερικα των προβολεων αλλά διορθωνεται..Εχουν φυγει τα ρυθμιστικα βιδακια απο τη θεση τους εσωτερικα των προβολεων -λογικα...Συμβαινει καμμια φορα.Δεν ειναι σοβαρο για να παρεις νεους προβολεις αλλά θελει ο μηχανικος σου να κατσει να ασχοληθει

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2008
    Μηνύματα
    3
    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφορία σου. Πράγματι είχε ξεμπλοκάρει το ρυθμιστικό από μέσα. Εν τούτοις θέλει ακόμα λίγο να ασχοληθώ γιατί ο μακρυνός προβολέας δεν με ικανοποιεί αρκετά.
    και πάλι σε ευχαριστώ
    ppaleol
    ppaleol

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ppaleol
    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφορία σου. ppaleol
    Παρακαλώ!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2007, 09:03
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2007, 19:29
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΗΣ ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗΣ
    από tsiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2006, 10:12
  4. Προβλημα Με Την Σελλα Του Kle 500
    από WILDCAT_mmm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 11:03
  5. power commander και προβλημα με τον αντιπροσωπο του
    από zaharakis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2005, 15:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF