Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΟΝΤΕΡ ΓΙΑ ΧΤ 600???

  1. #1
    ογκωδες μελος Το avatar του/της ftsmf
    Εγγραφή
    23/11/2008
    Μηνύματα
    398

    ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΟΝΤΕΡ ΓΙΑ ΧΤ 600???

    ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ??? ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΣΟ??
    "ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ..........ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΟΘΟ"

    " Σωστε το μνημείο Φλωρέττα-Φλωρέττα..."

  2. #2
    ο,τι να'ναι μελος
    Εγγραφή
    13/02/2008
    Μηνύματα
    118
    Ναι υπαρχει αλλα αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα συνηθως ειναι κατι 'ψευτικα' φτηνιαρικα. Υπαρχουν βεβαια κ πιο ακριβες λυσεις αλλα τι να το κανεις ενα κοντερ 500++ ευρω σε χτ???
    Το δικο μου ειναι το μαμησιο οργανο απο κτμ lc4 prestige κ δουλευουν τα χιλιομετρα ακριβως ο μερικος χιλιομετριτης το λαμπακι των φλας το λαμπακι της νεκρας κ τα λαμπακια των φωτων (ολα δηλαδη εκτος απο το δεικτη βενζινης κ την θερμοκρασια κινητηρα).
    Το εβαλα μονος μου κ η καλωδιωση του ειναι πραγματικα πακετο.Παιδευομουν αρκετες μερες αλλα το αποτελεσμα ειναι ολα τα λεφτα. Για καινουργιο δεν συμφερει μιας κ κανει 450 ευρω κ ο αισθητηρας του κανει αλλα 70 ευρω. Αν το βρεις μεταχειρησμενο απο κανα τρακαρισμενο τσιμπα το κ σου στελνω εγω το διαγραμμα της καλωδιωσης του. Το εχω κρατιση καβαντζα να υπαρχει.

    Παντως για να λεμε τα συκα συκα κ την σκαφη σκαφη μια καλη λυση οικονομικη κ σχετικα ποιοτικη ειναι αυτη της koso (90-100ευρω). Για τα λεφτα του ειναι αριστο αλλα δεν μπορω να εκφερω αντικειμενικη γνωμη μιας κ δεν το εχω δοκιμαση εγω ο ιδιος.

  3. #3
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από captaincarnaval
    Ναι υπαρχει αλλα αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα συνηθως ειναι κατι 'ψευτικα' φτηνιαρικα. Υπαρχουν βεβαια κ πιο ακριβες λυσεις αλλα τι να το κανεις ενα κοντερ 500++ ευρω σε χτ???
    Το δικο μου ειναι το μαμησιο οργανο απο κτμ lc4 prestige κ δουλευουν τα χιλιομετρα ακριβως ο μερικος χιλιομετριτης το λαμπακι των φλας το λαμπακι της νεκρας κ τα λαμπακια των φωτων (ολα δηλαδη εκτος απο το δεικτη βενζινης κ την θερμοκρασια κινητηρα).
    Το εβαλα μονος μου κ η καλωδιωση του ειναι πραγματικα πακετο.Παιδευομουν αρκετες μερες αλλα το αποτελεσμα ειναι ολα τα λεφτα. Για καινουργιο δεν συμφερει μιας κ κανει 450 ευρω κ ο αισθητηρας του κανει αλλα 70 ευρω. Αν το βρεις μεταχειρησμενο απο κανα τρακαρισμενο τσιμπα το κ σου στελνω εγω το διαγραμμα της καλωδιωσης του. Το εχω κρατιση καβαντζα να υπαρχει.

    Παντως για να λεμε τα συκα συκα κ την σκαφη σκαφη μια καλη λυση οικονομικη κ σχετικα ποιοτικη ειναι αυτη της koso (90-100ευρω). Για τα λεφτα του ειναι αριστο αλλα δεν μπορω να εκφερω αντικειμενικη γνωμη μιας κ δεν το εχω δοκιμαση εγω ο ιδιος.
    Μπορεις να βαλεις φωτο και το σχεδιαγραμμα?
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #4
    ο,τι να'ναι μελος
    Εγγραφή
    13/02/2008
    Μηνύματα
    118
    Γιατι οχι? Το απογευμα που θα κατεβω στο γκαραζ μου θα κοιταξω να το βρω.

  5. #5
    ογκωδες μελος Το avatar του/της ftsmf
    Εγγραφή
    23/11/2008
    Μηνύματα
    398
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.. ΡΕ ΚΑΠΕΤΑΝΙΕ ΓΙΑ ΠΕΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΟΣΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΤΕΝΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΚΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ??
    "ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ..........ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΟΘΟ"

    " Σωστε το μνημείο Φλωρέττα-Φλωρέττα..."

  6. #6
    ο,τι να'ναι μελος
    Εγγραφή
    13/02/2008
    Μηνύματα
    118
    Καταρχην σορρυ που δεν εχω βαλει ακομα το σχεδιαγραμμα που υποσχεθηκα.
    Της koso για τα λεφτα του ειναι μια χαρα αλλα σε γενικες γραμμες ειναι κ ψιλομουφα σαν ποιοτητα. Δεν ξερω γιατι αλλα εμενα αυτη την εντυπωση μου ειχε δωσει οταν το ειδα την πρωτη φορα. Θυμαμαι εκανε περιπου 90 ευρω κ ειχε ολες τις βασικες λειτουργιες. Χιλιομετριτη φλας νεκρα φωτα κλπ αλλα δεικτη βενζινης δεν εχει. Αυτο για να μπει θελεις κοντερ απο lc4 μαζι με τον αισθητηρα κοντερ το φλοτερ απο το ντεποζιτο του ΚΤΜ κ ενα μικρο κομματι απο την πλεξουδα του ΚΤΜ. Σε γενικες γραμμες ειναι κομματακι δυσκολο να γινει αλλα οχι αδυνατο. Επισης το ντεποζιτο σου θα χρειαστει βαψιμο μετα απο αυτη τη δουλεια (αν φυσικα την κανεις) γιατι θα χρειαστη να κανεις καποιες τρυπες κ καποιες κωλησεις στο ντεποζιτο σου ωστε να ταιριαξει το φλοτερ του ΚΤΜ.
    Ελπιζω να σε βοηθησα.

    Υ.Γ Της koso,προς θεου, δεν ειναι μουφα, μια χαρα κοντερ ειναι απλα για τα δικα μου τα standard δε θα το προτιμουσα.

  7. #7
    ογκωδες μελος Το avatar του/της ftsmf
    Εγγραφή
    23/11/2008
    Μηνύματα
    398
    ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ.. ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΧΩ ΚΑΛΥΜΑ ΣΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ.. ΚΙ ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΗΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΙΑ.. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ...
    "ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ..........ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΟΘΟ"

    " Σωστε το μνημείο Φλωρέττα-Φλωρέττα..."

Παρόμοια θέματα

  1. σκληροτερα αμορτισερ μπροστα για ΧΤ 600
    από gusjacob στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2007, 23:37
  2. Δισκοπλακα για ΧΤ 600 ΄01 (newbie)
    από vaspiou στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2006, 23:59
  3. Φιλος ψάχνει για ΧΤ 600
    από psaroulis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 13:55
  4. ΨΑΛΙΔΙ ΓΙΑ ΧΤ 600
    από MISKIN στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 02:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF