Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 41

Θέμα: αγορα νεου v-strom

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της calmen
    Εγγραφή
    25/10/2008
    Μηνύματα
    102

    αγορα νεου v-strom

    εαν και παρατηρω καιρο το φορουμε ειναι το πρωτο ποστ που κανω,
    αποφασισα να παρω το v-strom 650.
    εαν και ειναι η πρωτη μου μηχανη (κατι παπακια /σκουτερακια)
    αποφασισα να παρω καινουργια και οχι μεταχειρισμενη μιας και η διοφαρα ειναι κοντα στα 2000 $
    .το θεμα ειναι οτι πριν κανενα μηνα η τιμη ειναι στα 7200 τωρα πηγε στα 7600...
    παιζει να παει και αλλο πανω...εδω λενε για κριση και τα ανεβαζουν..??
    απο οποιο μαγαζι το παρω το ιδιο ειναι??σε ενα δυο που ρωτησα σχεδον τα ιδια μου ειπαν..και απο εχτρα μιαβαλιτσα 47 ή 52 ,χουφτες καγκελα.
    συναγερμο να βαλω απο το μαγαζι που θα παρω?περιπου 300$

  2. #2
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530

    Re: αγορα νεου v-strom

    Αρχικά δημιουργήθηκε από calmen
    εαν και παρατηρω καιρο το φορουμε ειναι το πρωτο ποστ που κανω,
    αποφασισα να παρω το v-strom 650.
    εαν και ειναι η πρωτη μου μηχανη (κατι παπακια /σκουτερακια)
    αποφασισα να παρω καινουργια και οχι μεταχειρισμενη μιας και η διοφαρα ειναι κοντα στα 2000 $
    .το θεμα ειναι οτι πριν κανενα μηνα η τιμη ειναι στα 7200 τωρα πηγε στα 7600...
    παιζει να παει και αλλο πανω...εδω λενε για κριση και τα ανεβαζουν..??
    απο οποιο μαγαζι το παρω το ιδιο ειναι??σε ενα δυο που ρωτησα σχεδον τα ιδια μου ειπαν..και απο εχτρα μιαβαλιτσα 47 ή 52 ,χουφτες καγκελα.
    συναγερμο να βαλω απο το μαγαζι που θα παρω?περιπου 300$
    καλως ηρθες στη παρεα μας.
    πιστευω να μιλας για ? και οχι $,ε;
    (ασχετο,αν θες να γραψεις ? τοτε πατα ALTGR+E)

    αν σου δινουν 47 ή 52 λιτρα βαλιτσα βαλε την 52 ωστε να χωρανε ανετα 2 κρανη και οταν πας καμια βολτα τα 5 λιτρα σε μια μηχανη ειναι υποθεση.
    η τιμη της θα ανεβει στα 8000?+ οχι λογο κρισης αλλα λογο ¥ (γιεν)
    εγω θα σου προτινω κατι... αν βρεις το Κ8 παρτο,κανει 7200? και ειναι το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ με το Κ9.
    το θεμα ειναι τι χρωμα το θελεις,αν το θες ασπρο ή πορτοκαλι τοτε Κ9.
    αν θες μαυρο τοτε παρε το Κ8 αν και τα μαυρα διαφερουν (Κ8: ματ , Κ9: γυαλιστερο)
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της calmen
    Εγγραφή
    25/10/2008
    Μηνύματα
    102
    ναι για ευρω μιλουσα..
    ο ενασ μου δινε 47 και ο αλλοσ 52
    για να παρω το κ8 που που θα το βρω?ολα τα suzuki moto πρεπει να εχουν μονο κ9 ε??

  4. #4
    Oχι υπάρχουν και τα K8 με μια αύξηση στην τιμή των 400 ευρώ περίπου
    Oι κόντρες δεν είναι ένας εύκολος τρόπος για να κερδίσεις λεφτά είναι ένας εύκολος τρόπος για να χάσεις τη ζωή σου!!!

  5. #5
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Παραεισαγωγής, βρες με 6,800!! Κ8 ή Κ9. Το μαύρο ματ Κ8 παίζει να έχει εξαντληθεί!
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της calmen
    Εγγραφή
    25/10/2008
    Μηνύματα
    102
    γιατι δεν εχω ιδεα τι ειναι τα " παρε εισαγωγης"??
    τι διαφορα εχουν??στην εγγυηση?
    και ξερετε καποιο μαγαζι να παω να ρωτησω αθηνα..??

  7. #7
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΜΟΛΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΚΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΣΑΙΤ.
    Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ V STROM 650 ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΛΟ 2009.ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ Η ΙΔΙΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΨΑΧΤΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ.

    Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΒΥΝΙΟΥ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ,ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ.
    ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ.
    ΤΙ ΦΟΛΑ ΦΑΓΑΜΕ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ.ΟΛΟΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ!!!

    ΠΗΡΕ ΛΟΙΠΟΝ ΔΩΡΑ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΜΕΤΑ,ΚΡΑΝΟΣ ΑΝΟΙΓΟΜΕΝΟ AIROH,ΒΑΛΙΤΣΑ GIVI ΓΙΑ ΔΥΟ ΑΝΟΙΓΟΜΕΝΑ ΚΡΑΝΗ 46 ΛΙΤΡΩΝ,ΜΠΑΓΚΣΤΕΡ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ,ΚΑΓΚΕΛΑ GIVI,ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ,ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ.ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ.
    ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ.

    ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΜΑΚΗ!!

  8. #8
    Κάτι ανάλογο κάνει και ο Τερζής στη Θεσσαλονίκη.Αυτός δίνει 1000? δωροεπιταγή να διαλέξεις ότι θες για τη μηχανή ή για σένα.Οι τιμές της δωροεπιταγής είναι λίγο τσιμπημένες αλλά πάνω κάτω τα ίδια έρχονται
    Φιλικά Δημήτρης
    Βέροια

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    270
    Για ρίξε και μια ματιά και στην Suzuki στην Γαλατσίου (σε μένα είχε κάνει την καλύτερη προσφορά με τα αξεσουαρ που ακριβως ήθελα.... χωρίς καμία αλλαγή

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
    Παραεισαγωγής, βρες με 6,800!! Κ8 ή Κ9. Το μαύρο ματ Κ8 παίζει να έχει εξαντληθεί!
    Χρόνια πολλά σε όλους,
    Θα σε ρωτήσω κι εγώ το ίδιο... "Ποιες διαφορές έχουν τα παρα-εισαγωγής με τα εκ Ιαπωνίας εισαγώμενα?"
    Πριν σε ζαλίσω με τις ερωτήσεις μου απευθύνθηκα σε κάνα δυο φιλαράκια μου που ασχολούνται με το δίτροχο χόμπυ και μου είπαν ότι το παρα-εισαγωγής μοντέλο δεν παρασκευάζεται σε εργοστάσιο της Ιαπωνίας άλλα σε καμιά Αγγλία-Γερμανία-Τουρκία και επομένως έρχεται χωρίς service book. Σε ερώτηση μου, αν υπάρχει ποιοτικά καμιά διαφορά, γνώμη τους ήταν πως όχι. Αλλά κανένας τους δεν είχε προσωπικό παράδειγμα για να είναι 100% σίγουρος. Υπάρχει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία να μας διαλευκάνει το θέμα?
    Καλές γιορτές και το 2009 να φέρει ευτυχία και (ιδίως για τα μέλη-καβαλάριδες του φόρουμ) υγεία σε όλους!

    P.S.:"Το Κ9 είναι το μοντέλο του 2009 και το Κ8 του 2008 και η διαφορά τους είναι μονάχα στο χρώμα(Κ9 γυαλιστερό - Κ8 Ματ)?"

  11. #11
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από prezakis
    Χρόνια πολλά σε όλους,
    Θα σε ρωτήσω κι εγώ το ίδιο... "Ποιες διαφορές έχουν τα παρα-εισαγωγής με τα εκ Ιαπωνίας εισαγώμενα?"
    Πριν σε ζαλίσω με τις ερωτήσεις μου απευθύνθηκα σε κάνα δυο φιλαράκια μου που ασχολούνται με το δίτροχο χόμπυ και μου είπαν ότι το παρα-εισαγωγής μοντέλο δεν παρασκευάζεται σε εργοστάσιο της Ιαπωνίας άλλα σε καμιά Αγγλία-Γερμανία-Τουρκία και επομένως έρχεται χωρίς service book. Σε ερώτηση μου, αν υπάρχει ποιοτικά καμιά διαφορά, γνώμη τους ήταν πως όχι. Αλλά κανένας τους δεν είχε προσωπικό παράδειγμα για να είναι 100% σίγουρος. Υπάρχει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία να μας διαλευκάνει το θέμα?
    Καλές γιορτές και το 2009 να φέρει ευτυχία και (ιδίως για τα μέλη-καβαλάριδες του φόρουμ) υγεία σε όλους!

    P.S.:"Το Κ9 είναι το μοντέλο του 2009 και το Κ8 του 2008 και η διαφορά τους είναι μονάχα στο χρώμα(Κ9 γυαλιστερό - Κ8 Ματ)?"
    Ασφαλώς όχι. Γιατί θέλεις να πεις οτι έχουν πάρα πολλά εργοστάσια σε πολλά κράτη
    που παράγουν V-Strom; Όχι ασφαλώς. Τα παραεισαγωγής είναι ασφαλώς τα ίδια,απλά
    δεν περνάνε από το στρατόπαιδο του Σφακιανάκη. Δε σε καλύπτει δηλαδή η εγγύηση
    του Σφακιανάκη, αλλά θα σε καλύψει η εγγύηση από το κατάστημα παραεισαγωγής
    που θα σου δοθεί.
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  12. #12
    Νέο Μέλλον Το avatar του/της subman21
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    129
    Αρχικά δημιουργήθηκε από prezakis
    Χρόνια πολλά σε όλους,
    P.S.:"Το Κ9 είναι το μοντέλο του 2009 και το Κ8 του 2008 και η διαφορά τους είναι μονάχα στο χρώμα(Κ9 γυαλιστερό - Κ8 Ματ)?"
    Χρόνια Πολλά και καλωσόρισες

    Η μία διαφορά είναι αυτή που αναφέρεις
    Η δεύτερη είναι τα αυτοκόλλητα
    Η τρίτη είναι τα πλαστικά των φλάς (Κ8 πορτοκαλί - Κ9 λευκά)
    Η τέταρτη είναι το πλαστικό κάλυμμα της εξάτμισης (Κ8 ασημί - Κ9 μαύρο(μόνο στο μαύρο και το πορτοκαλί))

    Η πέμπτη και σημαντικότερη για εμένα Κ8 7200? - Κ9 7600? και άνω

    P.S. Τα μαύρα Κ8 έχουν ξεπουλήσει εδώ και καιρό.
    Ένα κακό υπάρχει, η αμάθεια.
    Σωκράτης

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της calmen
    Εγγραφή
    25/10/2008
    Μηνύματα
    102
    k8 με 7200 που??ξερεισ κανενα μαγαζι??

  14. #14
    Σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο 1-2 ετών ή το Κ8. Μετά τις γιορτές θα πάρω την απόφαση. Μέχρι τότε ελπίζω να έχει έρθει κανένα Κ8 μαύρο .

  15. #15
    Γειά σας,
    είμαι κάτοχος ενός honda shadow 50cc και λέω να μεγαλώσω.
    Μετά από πολύ σκέψη και με άσπρους κροτάφους αποφάσισα να καβαλήσω ένα vstrom 650
    Περιμένω βέβαια να πιάσουν οι ζέστες πρώτα αλλά μια και μένω στην επαρχία, Ιωάννινα συγκεκριμένα θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.
    Vstrom k9 black αντιπροσωπίας ή παραεισαγωγής?
    Καμιά καλή προσφορά γνωρίζετε?
    Η αγορά θα είναι με δόσεις.
    Να περιμένω μήπως το Κ9 βγάλει προβλήματα ή να προχωρίσω άμεσα?
    και ότι άλλο θέλετε να με συμβουλέψετε.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Νέου Fazer - απορίες
    από edrimon στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2007, 09:09
  2. Ποιότητα κατασκευής νέου V-Strom
    από VforVSTrom στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2007, 12:17
  3. Αγορά νεου Παπιου
    από betover στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2007, 18:15
  4. Αγορα Νεου Μοτερ
    από noble στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2004, 07:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF