Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 45

Θέμα: Ολίσθηση πίσω τροχού

  1. #31

    Re: Re: Chicken strips στην Αγγλία; :)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Έχει δρόμο ακόμα (πολύ δρόμο όμως) για να τελειώσει το συγκεκριμένο μπροστινό...


    Τώρα για το βιντεάκι του αρχικού πόστ..... δεν μπορώ να καταλάβω τι συζητάμε....

    @ rein : +954
    Σπινιάρισμα πίσω τροχού και πως γίνεται !;. Ο φίλος είναι από Αγγλία και του κάνει εντύπωση είναι σχετικά άγνωστο "κόλπο" - λόγω ασφάλτου.

    Για το μπροστινό, να τελειώσει ναι, αφού έχεις ακόμα κλίση και αφού πατήσει όλο, να πατήσει δεν έχει πολύ ακόμα, λιγότερο από πόντο, το είδες καλά Στην Ελλάδα πατάω τα λάστιχα πολύ λιγότερο (στο δρόμο) δεν έχω μπει πίστα.
    ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΧΝΑΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΤΑΙ
    ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της laryfz1
    Εγγραφή
    18/08/2008
    Μηνύματα
    171
    1)διαφωνώ ότι όσοι κάνουν τέτοιου είδους σταντ σημαίνει ότι δεν είναι και καλή οδηγοί ο συγκεκριμένος σίγουρα όχι΄, άπλα πιστεύω ότι δεν έκανε τίποτα σημαντικό 2)είμαστε καλά?!!που ζούμε ρε πούστη μου?αν είναι έτσι όπως τα ΛΕΕΙ το παλικάρι αν είχαμε στην ΕΛΛΑΔΑ τούς δρόμους της ΑΓΓΛΙΑΣ θα είχαμε τα μισά ατυχήματα και που επιβιώνουμε πάλι καλά.πως και να μην αναρωτηθεί π[ως γίνετε αυτό.το λοιπόν φίλε πάρε το παπί πήγαινε αγ. ΜΕΛΕΤΙΟΥ βάλε τα ποδιά κάτω πάτα γκάζι και θα δεις
    gogogo!!!

  3. #33
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Re: Ολίσθηση πίσω τροχού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
    Λοιπόν παίδες μπορεί κανείς να μου πει πως γίνεται αυτό;
    http://www.youtube.com/watch?v=hucl1iLbyhg

    είναι σκέτο γκάζι ή και συμπλέκτης; και γιατί δεν κάνει σούζα άμα είναι μόνο γκάζι;

    Να εξηγηθούμε, δεν με ενδιαφέρει να το κάνω γιατί ξέρω πόσο επικίνδυνο είναι και τι μεγάλη παπαρία είναι.

    Απλώς από περιέργια. Πάντα βλέπω να το κάνουν κάτι κάγκουρες στο στύλ του κύριου Μπάμπη που ξέρουν μόνο να οδήγουν σε ευθεία με κάτι τεράστια chicken strips που φανερώνουν ότι η τελευταία φορά που πήρε η μηχανή στροφή ήταν όταν την σαβούριασαν στο ίσιωμα.

    Το βλέπω κάθε φορά που έρχομαι στο Ελλάντα και πάντα είναι το ίδιο στερεότυπο αναβάτη. Α και πάντα στην μηχανή ξεκράνωτος και με το t-shirt.

    Τέλος πάντων...να μην βγούμε εκτός θέματος. Πως γίνετε αυτό το (πολύ σημαντικό) τρικ;

    ομερτα!

  4. #34
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591

    Re: Re: Ολίσθηση πίσω τροχού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    ομερτα!
    το παιδι μιλησε !!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    πουλα το R1...αμεσα...


    Ρεινμειστερ χαχαχααχχαχα κλαίω.....



  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/04/2009
    Μηνύματα
    29
    loipon egw kserw oti to petyxeneis afto (na spiniaris proxorontas)patontas to 1/4 tou brostinou frenou kai 1/5 tou syblekti......

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
    γκάζι σκέτο ή γκάζι + συμπλεκτής; αποφασίστε μεταξύ σας και πείτε μου.

    Το ότι έχω R1 δεν σημαίνει ότι έχω πάρει χρυσό μετάλλειο στις επι του δρόμου καγκουροβλακίες. Όταν το βάλουνε στο τέστ διπλώματος θα το μάθουμε κι αυτό.
    sorry που πεταγομαι σαν τη.... πορδη(δεν εχω διαβασει τι εχει ειπωθει μετα απο αυτο το μυνημα) και μη με παρεξηγησης(δεν παω να στην πω), αλλα το οτι εχεις R1 και δεν ξερεισ πως γινεται αυτο εμενα μου λεει οτι δεν ξερεις τι καβαλας. Οι καγκουρες στους οποιους αναφερεσαι(και εχεις δικιο σε πολλα απο οσα ειπεσ), οταν θα του φυγει το πισω σε στροφη εχει πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες να το μαζεψει απο οτι εσυ, συμφωνα με οσα λες παντα. Φιλικα παντα

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    πουλα το R1...αμεσα...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  9. #39
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Γι΄αυτο τον λογω υπαρχουν καποιοι αγραφοι νομοι, οπως αυτος της προδευτικοτητας,...απο τα πολλα στα λιγα..., απο τα ευκολα στα δυσκολα...,απο τα απλα στα συνθετα...
    μετα δεν εχεις τετοιου ειδους αποριες που δημιουργουν σατυρικες καταστασεις και ειρωνικα σχολια
    Παντως αν η απορια οντως υπαρχει, οσο και το R1 σου, τοτε η συμβουλη του reinmeister πιανει τοπο...
    γεια χαρα μαγκες
    υ.γ. εχω μεινει αγγλια 1 χρονο (1998-99) και ξερω πως ειναι τα πραγματα αλλα εχω δει και πολυ κοσμο με τα κλασσικα (για αγγλια... ) cbr και r1 να κανουν πατιλικια και burn out με σχετικη ανεση μετα απο pints (οχι πολλες ) σε τοπικες μπυραριες
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #40
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Διορθωση...απο τα λιγα στα πολλα εννοουσα μαγκες...σορρυ
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  11. #41
    γκαζι και συμπλεκτης απλα -ανεβασε στροφες αφησε συμπλεκτη αποτομα και πιεση στην μπροστινη ροδα--προσοχη με μεγαλες μηχανες δεν ειναι αστειο..

  12. #42
    Ενώ με μικρού κυβισμού είναι ΟΚ.Σοβαρευτείτε..
    www.myspace.com/deathmetalito

  13. #43

    Re: Re: Re: Ολίσθηση πίσω τροχού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Είτε το θέλεις, είτε όχι. Με συμπλέκτη και χωρίς. Και με πρώτη και με δευτέρα και με τρίτη. Τώρα που το σκέφτομαι... το δύσκολο είναι να μην κάνεις, όχι να κάνεις.

    ΕΤΣΙ!!!
    money cant buy me love !!!

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
    γκάζι σκέτο ή γκάζι + συμπλεκτής; αποφασίστε μεταξύ σας και πείτε μου.

    Το ότι έχω R1 δεν σημαίνει ότι έχω πάρει χρυσό μετάλλειο στις επι του δρόμου καγκουροβλακίες. Όταν το βάλουνε στο τέστ διπλώματος θα το μάθουμε κι αυτό.
    Το συγκεκριμενο οπως ειπαν και οι υπολοιποι ειναι γκαζι και συμπλεκτης μαζι!

    Απο 'κει και 'κει ειναι θεμα μηχανακιου και υποδυναμης (και οδοστρωματος )
    Το R1 σου, στους ελληνικους δρομους με ξερο ανοιγμα του γκαζιου "πεταει κωλο" για πλακα με 3η, μπορει και με 4η!
    Ενα cbr 125 λογω μικρης υποδυναμης παιζει να χρειαζεται συμπλεκταρισμα ακομα και με 1η!

    money cant buy me love !!!

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
    το οτι εχεις R1 και δεν ξερεισ πως γινεται αυτο εμενα μου λεει οτι δεν ξερεις τι καβαλας. Οι καγκουρες στους οποιους αναφερεσαι(και εχεις δικιο σε πολλα απο οσα ειπεσ), οταν θα του φυγει το πισω σε στροφη εχει πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες να το μαζεψει απο οτι εσυ, συμφωνα με οσα λες παντα. Φιλικα παντα
    + 600
    Rock hard ride free

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΧ1 Πατέντα σινε-μπλόκ Πίσω Τροχού
    από kiriakost στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2017, 12:18
  2. χοροπηδημα πισω τροχου
    από Athotyros στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2008, 16:17
  3. ΧΤ660Χ ΦΤΕΡΟ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΥ Mud Guard)
    από hotcarver στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 23:18
  4. Γλύστριμα πίσω τροχού..
    από motaba στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2006, 13:42
  5. Αξεσουάρ πίσω τροχού
    από webman στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 18:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF