Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 50

Θέμα: Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.

  1. #1
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611

    Τιμές ανταλλακτικών για CBF 250.

    Μανέτα συμπλέκτη : 16€

    Το μαύρο κάλυμμα των οργάνων που φαίνεται στη φωτογραφία : 16€ (δεν την έχω εξακριβώσει)

    Το ασημένιο πλαίσιο των οργάνων πάει πακέτο με τα όργανα και είναι πολύ πιο ακριβό. Δεν ξέρω την ακριβή του τιμή.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	copy.jpg 
Προβολές:	4729 
Μέγεθος:	17,1 KB 
ID:	9964
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  2. #2
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    καλα τωρα γιατι μας τα λες αυτα? Στουκα εφαγες και θες ανταλλακτικα για τα οργανα?

  3. #3
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Πριν από μέρες την ξάπλωσα κάτω και τα χρειάστηκα.

    Σκέφτηκα ότι ίσως θα ήταν καλό να υπάρχει μια λίστα με τιμές ανταλλακτικών.

    Οκ;
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  4. #4

    Unhappy

    Πως έπεσε ;
    Το μαύρο κάλυμα πως γδάρθηκε ;
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  5. #5
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Στην ΑΜΦΕΙΑΣ στου Γκύζη (τι πρωτότυπο) σταμάτησα εγκάρσια στο δρόμο και κατέβασα το αριστερό πόδι που ήταν προς την κατηφόρα. Ξάπλωσα εγώ κάτω και η μηχανή πάνω από το πόδι μου... Η μηχανή πρέπει να έπεσε με τη μούρη πρώτα, οπότε:

    Γδάρθηκε το πλαστικό κάλυμμα του ντεπόζιτου (η γρατζουνιά σε αυτό έφυγε με αλοιφή), ο καθρέπτης και το φλασάκι.
    Έσπασε η μανέτα του συμπλέκτη στην άκρη (την άλλαξα αν και δεν χρειαζόταν άμεση αλλαγή) και το μαύρο κάλυμμα των οργάνων ράγισε σε ένα σημείο και έκανε μια τρυπούλα την οποία βούλωσα με σιλικόνη και την έβαψα μαύρη μετά (αλλά σκέφτομαι να αλλάξω το κάλυμμα κάποια στιγμή αφού είναι τόσο φθηνό).
    Έφυγε από τη θέση του και το στηριγματάκι της ντίζας του ταχυμέτρου (αν δεν κάνω λάθος) που βρίσκεται πάνω στο φτερό, αλλά ευτυχώς το ξανατοποθέτησα δίχως πρόβλημα...
    Τέλος, μπήκε μέσα και ο μοχλός των ταχυτήτων. Θα τον φέρω κάποια στιγμή...

    Αυτά...

    Α, και κάποιες γρατζουνίτσες σε κνήμη και γόνατο και πολύ πεσμένο ηθικό...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  6. #6
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αν και δεν αφορά (υποθέτω ακόμα) γνήσιο ανταλλακτικό μάλλον εδώ είναι το καταλληλότερο σημείο για το post:

    Ρώτησα τον Μπαξεβάνη για bagster και μου είπε ότι μάλλον θα έχει από αρχές του Μάη για ασημί και μαύρο.
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  7. #7
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    λοιπον παιδια νομιζω οτι σε μερικες μερες που θα μπορω να περπατω ξανα θα παω στον αντιπροσωπο να μου πει τιμες για ανταλλακτικα οποτε εδω θα σας εχω μεγααααααλη λιστα... Εχουμε απο ρεζερβουαρ, οργανα, πλαστικο πλαισιο, δισκοφρενο, ζαντα, καλωδια, ηλεκτρικα, τιμονι χερουλια καθρεπτες μανετες και οτι αλλο βαζει ο νους σας... Καταλογο ανταλλακτικων θα το κανουμε το ποστ αυτο.

  8. #8
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Ρε γίνε εσύ καλά και μετά βλέπουμε...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    λοιπον παιδια νομιζω οτι σε μερικες μερες που θα μπορω να περπατω ξανα θα παω στον αντιπροσωπο να μου πει τιμες για ανταλλακτικα οποτε εδω θα σας εχω μεγααααααλη λιστα... Εχουμε απο ρεζερβουαρ, οργανα, πλαστικο πλαισιο, δισκοφρενο, ζαντα, καλωδια, ηλεκτρικα, τιμονι χερουλια καθρεπτες μανετες και οτι αλλο βαζει ο νους σας... Καταλογο ανταλλακτικων θα το κανουμε το ποστ αυτο.


    swstooooos.exeis arxisei na to pairneis sth plaka pleon.etsi thelei file mh maseis.k ego prosfata efyga se strofh me transalp alloynoy kai th mamisa + ena katagmataki se agkona poy akoma den perase teleios (to xeri einai akoma strabo) alla etoimazomai gia agora mhxanhs me 2plodoyleies k ta sxetika...arrwstia file

  10. #10
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xt 125
    swstooooos.exeis arxisei na to pairneis sth plaka pleon.etsi thelei file mh maseis.k ego prosfata efyga se strofh me transalp alloynoy kai th mamisa + ena katagmataki se agkona poy akoma den perase teleios (to xeri einai akoma strabo) alla etoimazomai gia agora mhxanhs me 2plodoyleies k ta sxetika...arrwstia file
    αφου δεν πληρωνω γω... γιατι να με παιρνει απο πανω?


    Τωρα στα ανταλλακτικα:

    Ρεζερβουαρ...τζαμπα σχεδον (σε σχεση με τα υπολοιπα) αποτι λεει ο τυπος (δεν ειπε ακριβως την τιμη)

    Φλασακια 5-10 Ε

    Καθρεφτες 15-30Ε

    οργανα 50-200 Ε παιζει εκει καθως εχει χαλασι και η πλακα και η θυρα κλειδιου

    πιρουνι....χμμ να ο μεγας υπαιτιος. υπολογιζω πως ειναι πολυ ακριβο καθως η συνολικη ζημια ανερχεται στα 2000Ε..
    Τα υπολοιπα θα σας τα πω αργοτερα οταν μου πουν τιμες..θα βαλω συντομα και φωτο

  11. #11
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Φιλε φτιαξτο και πουλατο μετα. Ειναι πολυ πιθανο να εχεις προβληματα μετα. Αν δεν γνωριζεις καλα, και δεν εισαι απο πανω απο αυτον που θα στο φτιαξει, θα σε μια ζωη με την ανυσηχια. Εγω με το gilera runner που εχω, αφου το εφτιαξα απο γερη τρακα (ζημια 1400 euro) εχω μεινει στο δρομο 6 φορες εδω και ενα χρονο. Πριν το τρακαρισμα δεν ειχα προβληματα! Πχ, αφου το εφτιαξα, μετα απο ενα μηνα ραγισαν τα συνεμπλοκ στην βαση που δενει η μηχανη. Μετα τρογοτανε ο ιμαντας καθε 2000 χλμ. Ειχε στραβωσει ελαχιστα το combler στην μεταδοση και τον γαμαγε. Πολλες φορες μια βλαβη φερνει την αλλη... και ετσι επειδη ειναι οτι επειδη ηταν στραβο το συστημα μεταδοσης, ζοριζοταν να παρει μπροστα το μηχανακη, και ετσι εκαιγε μια ασφαλια, και στην συνεχεια γαμισε και την μπαταρια! Και αλλα πολλα. Σκεψου το πολυ πριν το κρατησεις....

    Γιαυτο και εγω τωρα το πουλαω ... το πληρωσα σαν βλακας χρυσο βεβαια τοσο καιρο περιμενοντας οτι οι ζημιες θα σταματησουν... Τελος Παντον θα παρω CBF 250 και θα γινω ανθρωπος! Αντε 40 μερες μηνανε ακομα. Πρωτη Ιουνιο θα το εχω!

    Αντε και περαστικα σου

  12. #12

  13. #13
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    λοιπον για τον εμπλουτισμο του ποστ βαζω και δω την φωτο για να βλεπετε απευθειας τις ζημιες.

    Τελικα το πιρουνι ειναι ακριβο αλλα τελικα ισιωνει και το ρεζερβουαρ ισιωνει επισης οποτε δεν νομιζω γενικα να χρειαζεται να βαλω τιμη εδω. Ειναι υποθετω εργασιες 300-600 Ε αυτες συν τα ανταλλακτικα που θα σας πω αργοτερα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bike destroy 1.jpg 
Προβολές:	4559 
Μέγεθος:	97,3 KB 
ID:	13611

  14. #14
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Τιμόνι CBF250: 84 euro
    (τοποθέτηση σε εξουσιοδοτημένο: 15 euro)

    Εμπειρία να γλιστράς σε στροφή: Priceless...
    ...

  15. #15
    μανέτα φρένου = 14,48

    βάση μπροστά φλας = 5,81

    πλαστικό προστατευτικό μπροστά (ντεπόζιτο) = 55,00

    καθρέπτης = 46,21

    καπάκι κοντέρ (πάνω) = 72,00

    καπάκι κοντέρ (μπροστά) = 15,77
    ONLY THE GOOD DIE YOUNG


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-600
    από makis206 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2024, 16:04
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF