Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 42

Θέμα: GSR vs Street Triple

  1. #1

    Τελικά πρέπει κάπου να καταλήξω!!!

    Καλησπέρα, χρόνια πολλά και από εμένα!!!
    Έπειτα από την πολύτιμη βοήθεια σας και αρκετό ψάξιμο στην αγορά...κατέληξα σε δύο street, τα οποία είναι το GSR 600 ABS και το STREET TRIPLE...Παληκάρια θέλω για ακόμη μία φορά τις ανεκτίμητες γνώσεις σας, για το ποιά από τις δύο να καταλήξω!!!!Μιλάμε πάντοτε για καινούργιες με ότι και να συνεπάγεται αυτό...
    Επίσης αν είναι ευκόλο επειδή λέω να κατεβαίνω κανένα ταξιδάκι από Θεσ/νίκη για νησί μέσω Αθήνας...
    1)το STREET TRIPLE παίρνει με άνεση δεύτερο άτομο + μπαγάζια ή τζίφος ?
    2)Yπάρχει πρόβλημα με τις εξατμίσεις του ? Άκουσα κάπου ή διάβασα δεν θυμάμαι ότι επειδή είναι πολύ κοντά στην σέλα δεν είναι καλά μονωμένες σαν του GSR με αποτέλεσμα να προκαλούν εγκάυματα σε συνεπιβάτες, αλλά και σε σαμάρια...και
    3)το ότι δεν υπάρχει ένδειξη βενζίνης στο TRIPLE είναι πρόβλημα ή συνηθίζεται με τον καιρό?
    Οτι άλλο έχετε να μου επισημάνεται πολύ ευχαρίστως να το ακούσω(μάλλον να το διαβάσω)
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και αναμένω τις απαντήσεις σας, γιατί καίγομαι να αγοράσω μία απο τις δύο πρίν αλλάξει η χρονιά, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων...!!!

  2. #2
    undefined μέλος Το avatar του/της Morton
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    31
    Κανένα απο τα δύο δεν νομίζω οτι είναι άνετο σε δικάβαλο και φόρτωμα.
    Οι εξατμίσεις του Striple φαίνεται να είναι πρόβλημα αλλά μπορείς να το λύσεις μια και καλή με μια Arrow 3-σε-1 (βέβαια 1500 ευρώ είναι αυτά).

    'Οσο για την ένδειξη βενζίνης, έχει ένδειξη χαμηλής στάθμης και σε συνδυασμό με τους δυο μερικούς χιλιομετρητές δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα.

    Για εμένα το ισχυρό δέλεαρ του GSR είναι η τιμή του και το ABS (καλά, δεν λέω οτι είναι και λίγο..)

    Το ίδιο δίλημμα είχα και εγώ αλλά καταστάλλαξα τελικά και ο λόγος φαίνεται στην υπογραφή μου...
    ☠☠☠

  3. #3
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Το Suzuki πάρε ..........

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    το SUZUKi εχει "τρεξει" στην αγορα πιο πολυ και ειναι δοκιμασμενο..

    απο την αλλη και το 3ple δεν εχει παρουσιασει σοβαρα προβληματα(εχει αλλαξει και τοσες γενιες) ειναι πιο....αντισυμβατικο και εξεζητημενο... το SUZUKI ειναι play safe(?)

    αλλα κι εμενα αν μου διναν κανα thruxton ποιος ξερει.... μπορει να μην αλλαζα ποτε
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Suzuki
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Τriumph!

  7. #7
    Πάρε και εσύ ένα Suzuki.Γιατί να πάρεις κάτι διαφορετικό? Αγόρασε ότι αγοράζουν όλοι, αυτή είναι η νοοτροπία στο Ελλάντα.
    Πάρε ρε εσύ τo Triumph που και μηχανάρα είναι και δεν θα συναντάς άλλα 5 σε κάθε φανάρι
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  8. #8
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    ...
    Πάρε ρε εσύ τo Triumph που και μηχανάρα είναι και δεν θα συναντάς άλλα 5 σε κάθε φανάρι
    Το ότι ΔΕΝ πουλάει ................ μήπως κάτι σημαίνει ;;;
    Μήπως αργότερα δεν θα πουλιέται ;;;
    Μήπως θα το παντρευτεί ;;;
    Μήπως θα χάσει ένα σκασμό λεφτά ;;;

    Και τέλος ........
    Μήπως ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ γιατί είναι σαν βάτραχος με γουρλομένα μάτια ;;;


  9. #9
    undefined μέλος Το avatar του/της Morton
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Το ότι ΔΕΝ πουλάει ................ μήπως κάτι σημαίνει ;;;
    Το Brutale να δεις πόσο ΔΕΝ πουλάει...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios

    Μήπως αργότερα δεν θα πουλιέται ;;;
    Μήπως θα το παντρευτεί ;;;
    Μήπως θα χάσει ένα σκασμό λεφτά ;;;
    Ρώτα αυτούς που πήραν GSR πριν 2-3 χρόνια να σου που ΠΟΣΑ λεφτά έχουν χάσει...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios

    Και τέλος ........
    Μήπως ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ γιατί είναι σαν βάτραχος με γουρλομένα μάτια ;;;

    Εδώ συμφωνώ απόλυτα, είναι ΚΑΥΛΑ το μηχανάκι...:a47:
    ☠☠☠

  10. #10
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Το Suzuki το έχει ο αδελφός μου. Έχει σχετικά άνετη θέση συνεπιβάτη---όχι πολύ άνετη, αλλά απολύτως εκμεταλλεύσιμη---και φορτώνεται μια χαρά: Μπορεί να πάρει σχάρα (μαμά ή givi) και βάση για πίσω μπαγκαζιέρα (givi). Μπορεί επίσης να πάρει βάσεις για σαμάρια (πολύ διακριτικές) καθώς και βάσεις για πλαϊνές βαλίτσες (givi και αυτά). Συνεπώς με το φόρτωμα δεν θα έχεις σοβαρό πρόβλημα. Δεν είναι βέβαια το υπερ-τουριστικό εργαλείο, αλλά την δουλειά του θα την κάνει και ταξιδάκια δικάβαλο θα σε πάει, με κάποιους συμβιβασμούς.

    Το street-triple τώρα, χωρίς να το έχω οδηγήσει ή να ξέρω πολλά για αυτό, φαίνεται να ανήκει στην πολύ δημοφιλή, τώρα τελευταία, κατηγορία των μοτοσυκλετών που είναι περισσότερο παιχνίδια και πολύ λιγότερο εργαλεία. Άλλα όπως είπα, ούτε το έχω οδηγήσει ούτε ξέρω πολλά για αυτό.


  11. #11
    Εαν θελεις μοτοσυκλετα να γουσταρεις...παρε το Τriumph!....μακραν καλυτερο...

    εαν θελεις αντι-σκουτερ...παρε το σουζουκι...(πολυ κουφιο στις χαμηλομεσαιες...)

  12. #12
    Ευχαριστώ παίδες !!! Βασικά απ’ότι βλέπω ο καθένας είναι ευχαριστημένος είτε με το ένα μηχανάκι, είτε με το άλλο...ουτως συ άλλος μιλάμε για τα καλύτερα της αγοράς στο είδος τους απ’τα στοιχεία που έχω τσεκάρει μέχρι τώρα ( έρευνα αγοράς, στατιστικά στοιχεία,διάφορα forums κ.λ.π)...
    Το θέμα είναι ότι δεν το παίρνω για να το πουλήσω σε 1 με 2 χρόνια, μπορεί και καθόλου μάλιστα...αλλά να είναι αξιόπιστο, ευκολοδήγητο και κυρίως να παίρνει ένα δευτερο άτομο σε κάποιες εκδρομές, γιατι η δικιά μου θα μου σπασει αν δε μπορεί να καθίσει...και κυρίως για το TRIUMPH το οποίο όπως είχα προαναφέρει με δυσαρέστησε για αρνητικά σχόλια που άκουσα λόγω εξατμήσεων...εγκάυματα συνεπιβάτη + κάψιμο σαμαριών ( ελπίζω να μην ισχύει αυτό !!!!!!)...κάτα τ’αλλα νομίζω, ότι όποιο και να διαλέξω (εκτός και αν είμαι γκαντέμης:hypnotize ) ότι δεν θα μου παρουσιάσουν ιδιαίτερα προβλήματα, πέρα απο τα συνηθισμένα...Πάντως αν κάποιο φιλαράκι έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τη μηχανή του ή άκουσε απο φίλους κάτι, ας το μεταφέρει γιατί αυτό το ΣΑΒΒΑΤΟ θα πάω να την αγοράσω ...Να στε καλά όλοι και ασφαλή αμέτρητα χιλιόμετρα !!!

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mantzou
    Ευχαριστώ παίδες !!! Βασικά απ’ότι βλέπω ο καθένας είναι ευχαριστημένος είτε με το ένα μηχανάκι, είτε με το άλλο...ουτως συ άλλος μιλάμε για τα καλύτερα της αγοράς στο είδος τους απ’τα στοιχεία που έχω τσεκάρει μέχρι τώρα ( έρευνα αγοράς, στατιστικά στοιχεία,διάφορα forums κ.λ.π)...
    Το θέμα είναι ότι δεν το παίρνω για να το πουλήσω σε 1 με 2 χρόνια, μπορεί και καθόλου μάλιστα...αλλά να είναι αξιόπιστο, ευκολοδήγητο και κυρίως να παίρνει ένα δευτερο άτομο σε κάποιες εκδρομές, γιατι η δικιά μου θα μου σπασει αν δε μπορεί να καθίσει...και κυρίως για το TRIUMPH το οποίο όπως είχα προαναφέρει με δυσαρέστησε για αρνητικά σχόλια που άκουσα λόγω εξατμήσεων...εγκάυματα συνεπιβάτη + κάψιμο σαμαριών ( ελπίζω να μην ισχύει αυτό !!!!!!)...κάτα τ’αλλα νομίζω, ότι όποιο και να διαλέξω (εκτός και αν είμαι γκαντέμης:hypnotize ) ότι δεν θα μου παρουσιάσουν ιδιαίτερα προβλήματα, πέρα απο τα συνηθισμένα...Πάντως αν κάποιο φιλαράκι έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τη μηχανή του ή άκουσε απο φίλους κάτι, ας το μεταφέρει γιατί αυτό το ΣΑΒΒΑΤΟ θα πάω να την αγοράσω ...Να στε καλά όλοι και ασφαλή αμέτρητα χιλιόμετρα !!!

  14. #14
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
    παρε βεστρομ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	carrot450.jpg 
Προβολές:	1407 
Μέγεθος:	57,2 KB 
ID:	150830

  15. #15
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Πρίν πάρεις κάποιο από τα δύο, δοκίμασέ τα έστω και για μιά σχετικά σύντομη βόλτα...

    Καλή αγορά.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Street Triple vs Z750 vs SV650
    από Morton στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2009, 20:21
  2. Street Triple Vs Ducati Monster 696
    από loumex στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2008, 22:57
  3. MCN Triumph Street Triple vs Monster, Z, Hornet, GSR, FZ6
    από 618RR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF