Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Αγορα μηχανης--προβληματισμοι

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    22

    Αγορα μηχανης--προβληματισμοι

    Γεια χαρα σε ολους

    Πριν απο 15 περιπου μερες μου κλεψανε δυστηχως τη μηχανη μου

    Πλεον καταλαβα οτι δεν προκειται να τη βρω και εχω αρχισει να ψαχνω για καινουργια.Ειχα μια xr 250 R και τη χρησιμοποιουσα για ολες τις μετακινησης μου (εκδρομες,σχολη,βολτες,ταξιδακια,χωμα)
    Γενικα ημουν πολυ ευχαριστημενος απο αυτης αλλα μετα απο 3 χρονια που την ειχα ηθελα κατι πιο δυνατο.

    Στη μηχανη μου μου αρεσε που δεν ασχολιομουνα ολη μερα με τη συντηρηση της αλλα μονο τακτικα λαδια και κανα σερβις που και που.

    Ετσι τωρα σκευτομαι να δω τη θα αγορασω και θελω να μου πειτε τις αποψεισ σας.

    Δεν ειχα προβλημα με τα χωματινα λαστιχα στην ασφαλτο και σκευτομαι κατι σε εντουρο

    Μου αρεσουν πολυ τα εξης

    1. ΚΤΜ EXC 400-450

    2. Crf x 450

    3. WR 450

    Το προβλημα μου ειναι οτι αυτα τα μηχανακια δεν ειναι για ''καθε μερα'', δεν ειναι για ταξιδια , και θελουν πολυ σερβις.

    Τι λετε ?

    Εχετε κατι αλλο να προτεινετε ???

  2. #2
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.188
    ποσα διαθετεις?
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  3. #3
    Φίλε iratus, πολύ σωστά σκέφτεσαι.

    Επειδή εσύ χρειάζεσαι πολυ-εργαλείο απ' ότι έγραψες, η γνώμη μου είναι να ψαχτείς για ένα ΧΤ500-600. Είναι τίμιο μηχανάκι, με νορμάλ συντήρηση και μπορείς να πηγαίνεις και χώμα (ιδιαίτερα με ένα ζευγάρι εντουρο-λάστιχα). Όχι βέβαια όπως θα πήγαινες με το XR, αλλά δεν θα απογοητευτείς.

    Μπορείς να βρεις αρκετά ΧΤ σε καλή κατάσταση και σε καλή τιμή.
    Τα πιστόλια που σου αρέσουν είναι φονικά εργαλεία αλλά οπωσδήποτε δεν είναι για μικτή χρήση και οι φόβοι σου για συχνή και δαπανηρή συντήρηση θα βγουν αληθινοί.

    Καλή επιλογή.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  4. #4
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    DR??
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    22
    Σκευτομαι να φερω απο το εξωτερικο κατι μεταχειρισμενο οποτε ελπιζο να βρω κατι σε ποιο καλη τιμη.

    Το xt δεν νομιζο να αποτελει επιλογη !!!! Καλο μηχανακι αλλα δεν μου αρεσει εξωτερικα και αν και δεν κανω δυναμικα πραγματα στο χωμα που αρεσει να πηγαινω μονος σε πολη δυσκολα μονοπατια στη κρητη (χαλαρα) οποτε νομιζω οτι δεν μου κανει.

    Για husqvarna κανενας ξερει ???

  6. #6
    Πιστευω οτι ενα all-around μηχανακι με πολλες χωματινες δυνατοτητες και χωρις συχνα διαστηματα σερβις ειναι το DRΖ 400 .θα το δουλευεις καθε μερα και στο χωμα δεν λεει σε τιποτα οχι..

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hararm123
    Πιστευω οτι ενα all-around μηχανακι με πολλες χωματινες δυνατοτητες και χωρις συχνα διαστηματα σερβις ειναι το DRΖ 400 .θα το δουλευεις καθε μερα και στο χωμα δεν λεει σε τιποτα οχι..
    Συμφωνώ σε όλα.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    22
    Το crf εχει και αυτο πολυ τρεξιμο ???

    Το dr μου κανει εντυπωση οτι δεν το βλεπω να κυκλοφορει και πολυ.

    Για xr 600-650 τη λετε ??? Η για το Honda cre ???

  9. #9
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432
    Ρε φιλαράκι αυτά είναι enduro μηχανάκια δεν είναι παπιά.Δεν τα έχεις για πηγαίνεις στη σχόλη και μετά για καφέ.Ή πάρε ένα εντουρακι για τα χώματα ΜΟΝΟ και ένα παπί για κάνεις τις δουλειές σου ή ένα που να κάνει λίγο από όλα οπώς Drz,ttr,xr ή αλλιώς κάνα on-off.

    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    22
    Γενιkα κοιταω για μια μηχανη σαν το Xr αλλα πιο δυνατη.

    Η husqvarna κανουν η και αυτες ειναι δυναμητες και μονο για χωμα ???

  11. #11
    Κοιτα husqvarna,berg,gasgas,KTM EXC,μπορει να ειναι αστερια μηχανακια για το χωμα αλλα σε καθημερινη χρηση δεν....Καποια απο αυτα δεν εχουν ουτε καν διακοπτη με κλειδι.Υπολογισε αλλαγες λαδιων καθε το πολυ 1000χλμ και βαλβιδες καθε 2000.Φωτα υποτυπωδη.Σε αυτες τις κατηγοριες ΧR δεν προκειτε να βρεις.Επιμενω να κοιταξεις την περιπτωση DRZ400 καθως πιστευω οτι ειναι το πιο πολιτικο απο τα χωματινα και οχι το πιο χωματινο απο τα πολιτικα αν το εκφραζω σωστα και καταλαβαινεις τι εννοω.Οτι και να αποφασισεις παντως καλα χιλιομετρα χωματινα και μη, και παντα ορθιος....

  12. #12
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    XR + XT .....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    22
    Eυχαριστω για τις απαντησεις.

    Απο ΚΤΜ υπαρχουν μοντελα για 'καθημερινη' χρηση ???

  14. #14
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iratus
    Eυχαριστω για τις απαντησεις.

    Απο ΚΤΜ υπαρχουν μοντελα για 'καθημερινη' χρηση ???
    θελει καποιες "θυσιες" και λιγο παραπανω "προσοχη"
    Accipere quam facere praestat injuriam

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Δυνατότερο απο το 250 είναι το xr400 και εξίσου φιλικό οικονομικό και αποτελεσματικό στο χώμα.
    Αν βέβαια είσαι οδηγάρα και προπονήσαι αρκετά με το crf θα είσαι πιό γρήγορος αλλά ταξιδάκια και βολτούλες θα είναι πολύ ακριβότερες.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF