Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 91

Θέμα: Honda Gorilla Project!

  1. #16
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	usd2.jpg 
Προβολές:	1538 
Μέγεθος:	55,7 KB 
ID:	150892
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  2. #17
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    Site Οντως υπαρχουν πολλα στο εξωτερικο.
    Σε ενα συγκεκριμενο, www.planetminis.com εχει απιστευτα πραγματα.

    Απο αυτα που παρηγγειλα εγω ειναι το πλεον γνωστο www.cmsnl.com , to ebay.co.uk k to ebay.de
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  3. #18
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    για πες και τιμές για τα parts
    επίσης ανέφερε και καμιά πηγή να έχουμε υπόψην
    αλλά και πόσο το πήρες το μηχανάκι?
    Made in Greece...

  4. #19
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    To μηχανακι αγοραστηκε πολυ ακριβα θεωρω, στα 1200ευρω. Ναι μεν ειχε πολυ προικα αλλα δεν μου φανηκε χρησιμη.

    Links εδωσα, αν κ ενα ακομα πολυ καλο ειναι το www.monkeybike.net, αγγλικο, με φοβερα parts, αν κ ακριβο θεωρω.

    Τωρα τα parts που πηρα εγω μπορεις να δεις ευκολα ποσο εχουν απο τα site που αναφερω, μιας κ δεν θυμαμαι απο εξω τωρα τις τιμες για το καθε ενα.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  5. #20

    Geia sou Ksaderfe --- BoBo

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΞΑΔΕΡΦΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΟ ΣΟΥ!!!!!


    ΚΟΥΚΛΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΦΡΑΓΚΑ.......

    ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.......ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ.......

    ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΑΝΗΨΙΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΑΚΙΑ!!!!!


    ΑΝΤΕ !!!!
    " Life is an ass....If you won't fuck it, it will shit you!!! "

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    οταν τα μονταρεις ολα ...βαλε φωτο!


  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319
    δλδ για να καταλαβω αγορασες πανακριβα ενα μηχανακι που δεν αξιζει ουτε 500 ευρω,αγορασε χιλια δυο και στο τελος πηρες κινεζικο μπροστινο?

    αν σκεφτεσαι να το καβαλησεις παντως το κινεζικο μπροστινο να το προσεχεις ασε που θεωρω απιθανο τα καλαμια και η δισκοπλακα να ειναι ισια

  8. #23
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    Φιλε harvester για σενα μπορει να αξιζει 500. Για καποιους αλλους σε καλη κατασταση μπορει να ειναι priceless. Στο Mobile.de φαινεται εξαλλου του λογου το αληθες.

    Τα χομπυ εξαλλου ποτέ δεν ειναι φθηνα.

    Οσο για το κινεζικο μπροστινο, πολυ ευχαριστως να αγορασω ενα japan αν βρω τα 2000+ (ή 10.000) αν καποιος μου τα δωσει. Προς το παρων συμβιβαζομαι με οτι εχω. Για το αν ειναι στραβο θεωρω οτι καλο θα ειναι να γνωριζουμε κατι καλα πριν μιλησουμε, καθως με την ιδια λογικη κ οτι εχουμε σπιτι μας , που τα πιο πολλα ειναι made in china, δεν θα επρεπε να δουλευουν, βλεπε dvd players, in-car systems, κουζινες κλπ.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319

    Re: .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
    Φιλε harvester για σενα μπορει να αξιζει 500. Για καποιους αλλους σε καλη κατασταση μπορει να ειναι priceless. Στο Mobile.de φαινεται εξαλλου του λογου το αληθες.

    Τα χομπυ εξαλλου ποτέ δεν ειναι φθηνα.

    Οσο για το κινεζικο μπροστινο, πολυ ευχαριστως να αγορασω ενα japan αν βρω τα 2000+ (ή 10.000) αν καποιος μου τα δωσει. Προς το παρων συμβιβαζομαι με οτι εχω. Για το αν ειναι στραβο θεωρω οτι καλο θα ειναι να γνωριζουμε κατι καλα πριν μιλησουμε, καθως με την ιδια λογικη κ οτι εχουμε σπιτι μας , που τα πιο πολλα ειναι made in china, δεν θα επρεπε να δουλευουν, βλεπε dvd players, in-car systems, κουζινες κλπ.
    φιλε μου φεραν παιδια δισκοπλακες απο την κινα για ss με τελιο φινιρισμα και ηταν στραβες.
    τις στειλανε πισω και στειλανε αλλες παλι στραβες.
    οσο για τις στσκευες που εχουμε σπιτι και ειναι απο κινα δεν νομιζω καμια να αντεξε πανω απο 3ετια συνεχους χρησης.

    οσο για την τιμη δεν σνομπαρα ποσο το πηρες η ενσταση μου ηταν οτι θα βαλεις τοσο μερακι και θα το χαραμισεις με το κινεζικο προιον.
    νομιζω αν ψαχτεις κατι θα βρεις μιας και ουτε τα ohlins για ss δεν στοιχιζουν τοσο

  10. #25
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ...

    Το ολο θεμα προχωραει αργα αλλα σταθερα.
    Η πλεοψηφια των ανταλλακτικων ηρθε, αλλα τα προβληματα δεν λειπουν. Ετσι το κοντερ δεν ταιριαζε , μιας κ προοριζοταν για monkey με οργανο μεσα στο καβουκι του φωτος, δλδ καμια σχεση με το gorilla το οποιο εχει κανονικα βαση οργανων με ενδειξη νεκρας κ φλας. Ετσι εσταλη πισω στην εταιρια κ ειμαι σε αναμονη του καταλογου TAKEGAWA 08-09 ωστε να εντωπιστει καποιο ειδικα για gorilla.

    Απο εκει κ περα καλως εχοντων των πραγματων μεσα σε αυτη την εβδομαδα το μηχανακι θα λυθει ολο, ωστε να κατεβει ο κινητηρας, να ανοιχθει το σαζμαν οπως κ να αλλαχθει η καμπανα. Απο εκει κ περα μια μικρη διαροη λαδιου θα λυθει, μιαςκ υπαιτιος φαινεται μια εκ των κεντρικων φλατζων του κινητηρα.

    Επιπλεον, μιας κ ολα θα ειναι πλεον καινουργια το μονο που απομενει ειναι το θεμα του σασι, το οποιο θεωρουσα οτι με ενα βαψιμο θα ειναι αστερι, αλλα καποιες σπασμενες βασεις, οπως μια εξατμισης κ μια μπαταριας, με βαλαν σε σκεψεις για νεο σασι , γνησιο. Αν μαλιστα επιτρεπετε η αλλαγη του νομιμα τοτε οτι καλυτερο(λεπτομερειες μολις παω κ ρωτησω στην τροχαια).
    Το γνησιο σασι κοστιζει 250ευρω, ενω υπαρχει κ ενα γνησιο στον σαρακακη προς 150, αλλα χρωματος κοκκινου.....δλδ ασχετο με το ολο project που θα ειναι μαυρο - χρυσαφι.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  11. #26
    Τραβαμε το καναλι Το avatar του/της mars696
    Εγγραφή
    20/03/2008
    Μηνύματα
    558
    Αναμενουμε φοτο!Καλη συνεχεια
    Άμα ποθάνω βάλτε μου τη μηχανή στο μνήμα.
    Μα να τη στέσετε καλά να μη χυθεί η βενζίνα.
    :a015:

  12. #27
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    με ρυθμους χελωνας...

    Ετσι οπως κινειται το ολο project ελπιζω μεχρι να βγω σε συνταξη να το εχω καβαλησει. Ας οψοντε οι Ιαπωνεζοι που οταν περιμενεις κατι απο δαυτους τοτε ρειαζεσαι τρελη υπομονη. Παλι καλα βεβαια απο την μια καθως ετσι τα ευρω φευγουν λιγα λιγα.

    Εντω μεταξυ βαφτηκε το σασι κ μονταρακ την μια ζαντα να δω πως θα φαινεται.
    Ακολουθουν φωτο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	imag0106.jpg 
Προβολές:	1351 
Μέγεθος:	48,6 KB 
ID:	157407
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  13. #28
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ζαντα

    ιδου η πισω ζαντα.
    Εχω ηδη ενα θεμα με δαυτη. Αγοραστηκε πισω κεντρο απο Σαρακακη απο τα στοκ του, σε τιμη σουπερ, αλλα δεν βρισκω καπακι που να μπανει....μιας κ το κεντρο ειναι απο πολυ παλιο μοντελο, κ αντε να βρεις αντιστοιχο καπακι. Η λυση θα δωθει απο το μηχανουργειο, να φαγωθει λιγο το κεντρο ωστε ολα να κουμπωσουν σωστα.

    Η δουλεια γινεται προσεκτικα κ με σκοπο ολα να δουλεψουν αρμονικα κ σωστα.
    Τα λαστιχακια ειναι metzeler teen για 10ιντσες ζαντουλες, οι οποιες πραγματικα ειναι ολα τα λεφτα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	imag0108.jpg 
Προβολές:	1351 
Μέγεθος:	51,6 KB 
ID:	157408
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  14. #29
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    Next to do list.

    Επομενα στη λιστα ειναι κ ενα απο τα πιο κυρια μερη, ο κινητηρας.
    Εχει ηδη λυθει ολος, κ δυστυχως τα πραματα ηταν οπως τα περιμενε ο μηχανικος μου...ολα .......
    Παντου πατεντες, κ διαρροες.
    Ενα κυριο θεμα που αναμενουμε λυση ειναι το σασμαν. Οπως εχω αναφερει το υπαρχον ειναι 4αρι, με συμπλεκτη αλλα κ πατεντα να μη σβηνει οταν εχει ταχυτητα μεσα, κ τις ταχυτητες ολες κατω.
    Αυτο που θελω κ επιδιωκω ειναι να γινει οπως το μαμα, 4αρι, με την 1η κατω κ τις αλλες επανω, κ να δουλευει οπως καθε μηχανης,χωρις πατεντες.
    Ετσι λοιπον εχουν παραγγελθει αξονες απο μια εταιρια, ωστε αν ταιριαξουν σωστα τοτε θα αγοραστει ο μυλος απο αλλου μιας κ δεν υπηρχε στοκ απο αλλου.

    Με την λυση στο σαζμαν επομενο στην σειρα εχει το κυλινδροπιστονο. Σε αυτον τον τομεα η πρωτη σκεψη μας ειναι να βαλουμε πιστονακι απο innova ωστε να εχουμε κυβισμο της ταξης 106cc. Κυλινδρος και εκκεντροφορος θα μπουνε εμποριου, οσο το δυνατον πιο ποιοτικα, οχι χυμα κινεζικα, αλλα κ οχι Takegawa μιας κ θα πρεπει να παρω δανειο για να αγορασω κατι τετοιο...
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  15. #30
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Φίλε συγχαρητήρια για το μεράκι σου καθώς και τη διάθεση - χρήμα που θέλεις να διαθέσεις.

    Είναι βλέπεις η χαρά της δημιουργίας.

    Σου παραθέτω μια φωτογραφία από ένα Γοριλλάκι που είχα δει στη Σκόπελο πριν από χρόνια.

    Από αυτά που είδα είμαι σίγουρος πως το δικό σου θα είναι πολύ καλύτερο.

    Καλή τύχη και κράτα μας ενήμερους για την εξέλιξη του Project.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	im004866.jpg 
Προβολές:	1338 
Μέγεθος:	74,0 KB 
ID:	157416
    I had a dream ...

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CX500 V2 Brat/Cafe Racer Project
    από MiltosER στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2013, 19:38
  2. Honda Cb 400sf Project Big 1 Nc31
    από CRXBSERIES στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2011, 19:37
  3. Νεο παιχνιδι....HONDA Gorilla
    από SvsGreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2008, 18:02
  4. Τo Honda CB1100 project
    από BlaSen στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2008, 11:13
  5. Ζάντες για Honda Gorilla
    από zr-7 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2006, 16:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF