Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 91

Θέμα: Honda Gorilla Project!

  1. #46
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	wow.jpg 
Προβολές:	1260 
Μέγεθος:	66,3 KB 
ID:	166670
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  2. #47
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    .σε λιγο θα δωσω info...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	wow2.jpg 
Προβολές:	1261 
Μέγεθος:	61,1 KB 
ID:	166671
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  3. #48
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    Επιτελους!

    Με ρυθμο χελωνας....κ θυμιζοντας το ανεκδοτο.....μολις γυρισα στο μπαρ μετα την κλωτσια απο τον μπαρμαν.
    Δλδ επιτελους γιναν καποια βηματα εμπρος.

    Σηκωθηκε επιτελους στα ποδια του ο Γοριλλακος. Και τι ποδια....κουκλι το ατιμο.
    Τωρα ομως αρχιζουν οι ατελειωτες λεπτομερειες.
    Πρεπει να μπουν οι αποστατες στο πισω τροχο...ουτως ωστε να τσουλαει. Μη ξεχναμε οτι πισω δεν εχουμε φρενο, μεχρι να παει στον καταλληλο ανθρωπο ο οποιος θα κατασκευασει την κοντρα του ταμπουρου. Αλλα για να παει εκει θα πρεπει να τσουλησει.
    Μπροστα ειχα ενα θεμα με το που θα μπει το τιμονι....αλλα ευτυχως τα καβαλετα μαμα μπαινουν...ισα ισα. Αυτο ομως σημαινει οτι το καβαλετο πιανει μολις σε 3 πασα. Επομενως νεα καβαλετα πρεπει να αγοραστουν ή να κατασκευαστουν....
    Με το τιμονι θα μπει το γκαζι, το φρενο μας μπροστα κ οι διακοπτες. Σειρα θα παρουν τα ηλεκτρικα με την πλεξουδα απο ASTREA και την νεα μπαταρια με το κουτι της.
    Η φρεσκοβαμμενη βαση με τα φρεσκα ποδοστηρια περιμενουν κ αυτα τη σειρα τους...μονο που ο πλαγιοστατης πλεον δεν κανει ουτε για πλακα καθως το μηχανακι εχει παρει υψος (κ υφος).


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα 008.jpg 
Προβολές:	1253 
Μέγεθος:	46,9 KB 
ID:	166672
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  4. #49
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    Mπροστα γραναζακι υπαρχει ετοιμο....καθως κ χρυση αλυσιδα. Το πισω αναμενεται μεχρι την τεταρτη κ ετσι θα εχουμε κλεισει κ αυτον τον τομεα.
    Οι ντιζες ειναι ακομα ενα θεμα...καθως πλεον δεν ξερω αν θα ταιριαζουν....ας ελπισω πως ναι κ δεν θα χρειαστει να ψαξω απο αλλα μοντελα.

    Το τεποζιτο ειναι ενα διλημα...καθως ειτε πρεπει να βαφτει το μανισιο, ειτε να αγοραστει μαιμου απο ebay...καθως το γνησιο εχει ΜΟΝΟ 367ευρω...τζαμπα πραμα μωρε.
    Το πως θα τοποθετηθει το φαναρι μπροστα ειναι ενα αλλο θεματακι....μαζι με τα φλασακια. Εδω μαλλον θα αναλαβει να μιλησει η τεχνη του ανθρωπου ο οποιος θα κατασκευασει την πισω κοντρα, κ τα καβαλετα.... μαζι με μια βαση για το φαναρι κ τα φλασακια.

    Τελευταιο θα μεινει το θεμα με τα οργανα...πονεμενη κ ακριβη ιστορια η οποια ομως θα μεινει τελευταια..καθοτι κ ακριβη


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα 006.jpg 
Προβολές:	1247 
Μέγεθος:	69,8 KB 
ID:	166673
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  5. #50
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    Απιστευτο..

    Κ ομως πλεον εχει βγει απο το συνεργειο. Δεν θα το ελεγα τελειωμενο σε καμια περιπτωση.....αλλα πλεον ειναι στον δρομο....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ready1.jpg 
Προβολές:	1197 
Μέγεθος:	93,9 KB 
ID:	167049
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  6. #51
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ready3.jpg 
Προβολές:	1188 
Μέγεθος:	81,4 KB 
ID:	167051
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  7. #52
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    3

    3


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ready3.jpg 
Προβολές:	1189 
Μέγεθος:	81,4 KB 
ID:	167052
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  8. #53
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    4

    Περνει μπρος με τη πρωτη...κανει απιστευτο θορυβο ακομα κ οταν φοραει σιγαστηρα.
    Ο κινητηρας πραγματικα δουλευει ρολοι....κραταει ρελαντι απολυτα σταθερο. τραβαει ανετα σε καθε ταχυτητα, και βρσκει κ νεκρα ευκολα. Θα ελεγα σαν μανισιο δουλευει.
    Με χαλασε βεβαια η ροζ φιλτροχοανα...αλλα ας οψεται ο Αγγλος που μου εστειλε το (πολυυυ καλο κατα τα αλλα) καρμπυρατερ.

    Το μηχανακι πρεπει πρωτα να παει σε ηλεκτρολογο, μιας κ δεν δουλευει τπτ απο ηλεκτρικα επανω του. Φλασακια..κορνα, φωτα, ενδειξεις ολα πρεπει να γινουν SUPER (3) και ξερω κ τον καταλληλο ανθρωπο για τη δουλεια αυτη.

    Μετα το μηχανακι πρεπει να παει σε μηχανουργειο....εχω ηδη στο μυαλο μου εναν. Να φτιαξει μια κοντρα για το πισω φρενο, την κεφαλη που η προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε "περιποιηθει" και δεν κουμπωνει καλα η εξατμιση, νεα καβαλετα τιμονιου με πιο μακρυα βιδα ωστε να πιασουν καλυτερα και ισως κ την αριστερη κοντρα του σασι στο τιμονι...την οποια ο Χ ιδιοκτητης εχει διαλυσει.

    Παραλληλα ηδη εχει παραγγελθει νεο μπροστα μανισιο φτερακι...νικελ κιολας. Αν κ ισως ενα πιο μακρυ θα εδειχνε καλυτερα....αλλα το μαμα κ φθηνο ειναι (!!!) κ σιγουρα ποιοτικοτερο.
    Ενα οργανο χρειαζομαι κ ειμαι σε αναζητηση...το οποιο θα μπορει να μπει στην μαμα βαση οργανων.
    Πλαγιοστατης πλεον ρειαζεται νεος...για 10' ζαντες.....κ ηδη η TAKEGAWA αναμενει την παραγγελια μου. Μια νεα μανετα συμπλεκτη με ομορφη βαση κ θεση για καθρεφτη μαλλον απο ΚΙΤΑCO θα ερθει κ αυτη. Α κ φυσικα το τεποζιτο.....σκεφτομουν για ιμιτασιον νικελ....με 70 ευρω μιας κ το μαμα κανει 700(!!!!!!!) το νικελ που ειναι σπεσιαλ εκδοση, και 370 το απλο μαυρο. Αλλα τελικα θα βαψω το μαμα που εχω...μιος κ δεν εχει πολυ σκουρια απο μεσα.
    Τι χρωμα λετε? Σιγουρα μαυρο να ταιριαζει με την σελα και το σασι, αλλα να βαλω κ ενα γκρι αυτοκολλητο που ειχε το μαμα απο καθε πλευρα που καλυπτε ολο το πλαινο μερος με μαυρο σημα HONDA?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ready4.jpg 
Προβολές:	1183 
Μέγεθος:	95,1 KB 
ID:	167054
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  9. #54
    Κατ'αρχήν συγχαρητήρια γι'ακόμα μια φορά για την όμορφη δουλειά ! Ξέρω πως είναι να το βλέπεις να παίρνει σιγά σιγά μορφή, τώρα που βγήκε και στο δρόμο όλα θα κυλάνε πιο εύκολα μέχρι να το κάνεις όπως το ονειρεύεσαι !

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
    ...τελικα θα βαψω το μαμα που εχω...μιος κ δεν εχει πολυ σκουρια απο μεσα.
    Τι χρωμα λετε? Σιγουρα μαυρο να ταιριαζει με την σελα και το σασι, αλλα να βαλω κ ενα γκρι αυτοκολλητο που ειχε το μαμα απο καθε πλευρα που καλυπτε ολο το πλαινο μερος με μαυρο σημα HONDA?
    Φαντάζομαι ότι εννοείς αυτό, προσωπικά μ'αρέσει πολύ !




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1908-gorilla_black_tank_lrg.jpg 
Προβολές:	1191 
Μέγεθος:	47,3 KB 
ID:	167055

  10. #55
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ...

    Φιλε στο μυαλο μου εισαι?

    Ναι αυτο λεω...αν κ δεν μπορω να βρω το εμβλημα ρε γμτ.....δεν υπαρχει πλεον λεει στο csmnl.com
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  11. #56
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    τι ΤΡΕΛΛΑ κουβαλας ρε δικυλινδρε....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
    Φιλε στο μυαλο μου εισαι?
    Ναι αυτο λεω...αν κ δεν μπορω να βρω το εμβλημα ρε γμτ.....δεν υπαρχει πλεον λεει στο csmnl.com
    Οι Ολλανδοί δεν είναι αυτοί; Αν δεν το έχουν εκεί φαντάζομαι ότι θα είναι αρκετά δύσκολο να βρεθεί το ίδιο ακριβώς, περνάει απ'το μυαλό μου το καινούργιο σήμα που βάζει η Honda στα ντεπόζιτα αλλά δύο πράγματα σκέφτομαι, κατά πόσο θα του ταιριάξει το κόκκινο χρώμα (ίσως αν η φιλτροχοάνα μείνει ως έχει.. :wacko: ) και κατά πόσο θα ταιριάξουν τα μεγέθη του σήματος με το ντεποζιτάκι του γορίλα..

    Εγώ στο δείχνω κι αν δεν βρεις κάτι που να σε καλύψει, του ρίχνεις μια ματιά αν τυχόν οι ελπίδες λιγοστέψουν..




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	badge.jpg 
Προβολές:	1177 
Μέγεθος:	46,6 KB 
ID:	167060

  13. #58
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    Nαι οι Ολλανδοι...κ δυστυχως δεν υπαρχει καν ως ανταλλακτικο....κριμα.

    Εχωβρει ενα απο αυτοκολλητα αλλα δεν λεει το χρωμα τους....ισως το παρω κ παιζω ετσι τζοκερ για το τι θα ειναι...

    http://www.cmsnl.com/honda-z50jj-mon...ist/F23-1.html

    Αναφερομαι στο 4 και το 6.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  14. #59
    Το έψαξα λίγο μήπως και βρεθεί κάτι αλλά δεν βρήκα το συγκεκριμένο, μάλλον πως πέτυχα το 5 και το 7, μιας και μου μοιάζει για χρυσαφί στο επισυνάπτω αν και η φωτό δεν βοηθάει και πολύ.

    Θα ξαναρίξω κι άλλο ψάξιμο πάντως


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	1179 
Μέγεθος:	69,9 KB 
ID:	167061

  15. #60
    Μπελάς είναι !

    Μάλλον άκυρο το προηγούμενο ποστ... αυτό εδώ μου μοιάζει περισσότερο.
    Αναρρωτιέμαι αν παίρνοντας τους κωδικούς που δίνει ο Ολλανδός για το 4 και το 6 που σ'ενδιαφέρουν και δίνοντάς τους σε έναν αντιπρόσωπο της περιοχής σου μήπως θα μπορούσαν να σε κατατοπίσουν για το χρώμα..;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	foto-g1988.jpg 
Προβολές:	1175 
Μέγεθος:	42,8 KB 
ID:	167062

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CX500 V2 Brat/Cafe Racer Project
    από MiltosER στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2013, 20:38
  2. Honda Cb 400sf Project Big 1 Nc31
    από CRXBSERIES στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2011, 20:37
  3. Νεο παιχνιδι....HONDA Gorilla
    από SvsGreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2008, 19:02
  4. Τo Honda CB1100 project
    από BlaSen στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2008, 12:13
  5. Ζάντες για Honda Gorilla
    από zr-7 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2006, 17:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF