Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: Αλλαγή τρόπου ζωής με GSXR1300R... Ζητούνται γνώμες και συμβουλές

  1. #16
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Σπορτ τουρινγκ δεν κανεις με SS με τίποτα...
    ιδίως αν θες και δευτερο άτομο!
    Ban 'em all

  2. #17
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Εγώ θα απαντήσω στην τελευταία σου ερώτηση μιας και τις προηγούμενες τις κάλυψαν επαρκώς τα παιδιά που έγραψαν....

    Δεν μπορείς να συγκρίνεις την Χαγια με σουπερ σπορ μηχανή!

    Την συγκρίνεις με τις υπόλοιπες της κατηγορίας.... XX, ZZR1200 ZX12, FJR κλπ....

    Αυτές οι μοτοσυκλέτες είναι πολύ καλύτερες στα ταξίδια από τις SS αλλά λόγω αυξημένου βάρους και αργότερης γεωμετρίας οι απότομες αλλαγές κατεύθυνσης είναι δυσκολότερες.

    Όπως είπε ο Στέφανος (dela) αν θέλεις να μάθεις να στρίβεις γρήγορα-αγωνιστικά η Χάγια δεν είναι η μοτοσυκλέτα που πρέπει να πάρεις...

    Αλλά επειδή κατάλαβα από αυτά που λες πως σε ενδιαφέρουν περισσότερο τα ταξίδια (και στο εξωτερικό), σου προτείνω να την πάρεις και να μην ανησυχείς ιδιαίτερα για τον τρόπο που στρίβει κλπ...

    Θέλει πολλές ώρες πάνω στη σέλα για να την μάθεις γιατί το άλμα στα άλογα που κάνεις είναι αρκετά μεγάλο!

    Αυτά και καλά χλμ!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #18
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikpaps
    Ποια μηχανή -κατηγορίας supersport- κατά την άποψη σου θα προσφέρει όσα και ή σε καθημερινή βάση καθώς και σε ταξίδι, αλλά να έχει καλύτερες αλλαγές κατεύθυνσης η και κάποιες μοίρες κλίσεις παραπάνω σε σπόρ οδήγηση αν θελήσεις.
    Συγκρίνουμε λοιπόν μια Honda CBR1000R ή μια GSXR1000 ή κάποιο της κατηγορίας αύτης -όλα αξιόλογα μοντέλα- με την Haya ?
    Σκέψου οτι μιλάμε για επιλογή που θα κρατήσει για πολλά χιλιόμετρα... Αναμένω απαντήσεις..
    bmw k 1200 s
    δεν ειναι ουτε Haya ουτε ΧΧ ουτε CBR1000R GSXR1000
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  4. #19
    Το νου σας Ρεμάλια!!! Το avatar του/της RapidShade
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    635
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
    bmw k 1200 s
    δεν ειναι ουτε Haya ουτε ΧΧ ουτε CBR1000R GSXR1000
    Με πρόλαβες!!!!
    Υ.Γ. ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!

    The more I learn,
    the less I understand...

    RapidShade

    --------------------------------
    Where is my R1?... ;(

  5. #20
    Need For Speeeeeed...... Το avatar του/της nikpaps
    Εγγραφή
    15/03/2005
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Εγώ θα απαντήσω στην τελευταία σου ερώτηση μιας και τις προηγούμενες τις κάλυψαν επαρκώς τα παιδιά που έγραψαν....

    Δεν μπορείς να συγκρίνεις την Χαγια με σουπερ σπορ μηχανή!

    Την συγκρίνεις με τις υπόλοιπες της κατηγορίας.... XX, ZZR1200 ZX12, FJR κλπ....
    Ευχαριστώ periklisk.. πιστεύω, έχω καλυφθεί πλήρως και επιβεβαιώνω με τα λόγια σου αυτό που πίστευα από την αρχή. Ξέρεις όμως, ότι ό ανθρωπος δεν είναι ποτέ ευχαριστημένος και θα ήθελε το κάτι παραπάνω, παραπάνω ακόμη και από Haya, το οποίο θεωρώ οτι είναι το απόλυτο. Αχ, να είχε πιο γρήγορη ανταπόκριση στις γρήγορες στροφές.. αχ, να ήταν ελαφρύτερη... αχ, να μην έλιωνε τα λάστιχα σαν καραμέλες...αχ, να ήταν έτσι και να ήταν αλλίως...
    Τελικά, θα έπρεπε να είχαμε όλοι περίπου 4-6 μηχανές στο γκαράζ για κάθε χρήση και διάθεση, αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται. Ώστόσο, αν πάρω κάτι, από τα λόγια όλων των φίλων που έργαψαν στη συζήτηση αυτή, καταλαβαίνω ότι η Haya είναι ότι ακριβώς χρειάζομαι για το 90% της χρήσης που προορίζεται να κάνει, όσο για το υπόλοιπο 10% θα πρέπει να ζήσω και να αρκεστώ οτι δεν μπορεί κανείς να τα έχει όλα...

    Ευχαριστώ όλους για την συμβολή σας στην τελική απόφαση μου και πιστεύω πως με καιρούς ίσως πίνουμε καφεδάκι σε κάποιο όμορφο μέρος της Ελλάδος με τις δίτροχες γυναίκες μας.. Χαιρετισμούς.
    - nikpaps -

  6. #21
    ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΑΚΟ Το avatar του/της BILL VUZAS
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    400
    ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ,ΠΟΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ?ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΑΝΙΚΗ ΔΙΤΡΟΧΗ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ?(ΠΟΛΛΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΕΠΕΣΕ).ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΙ.ΨΑΧΝΟΥΜΕ, ΟΣΟ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΣ ,ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ "ΚΑΛΥΤΕΡΗ""ΜΟΤΟ.ΜΑΣ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΚΑΤΙ,ΚΟΛΛΑΜΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΞΕΝΟΚΟΙΤΑΜΕ.ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΕΙ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΓΙΑ-R1-GSX R1000-CBR-Κ.Τ.Λ. ΠΑΡΕ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΟΥΣΤΑ.

  7. #22
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikpaps
    Ώστόσο, αν πάρω κάτι, από τα λόγια όλων των φίλων που έργαψαν στη συζήτηση αυτή, καταλαβαίνω ότι η Haya είναι ότι ακριβώς χρειάζομαι για το 90% της χρήσης που προορίζεται να κάνει, όσο για το υπόλοιπο 10% θα πρέπει να ζήσω και να αρκεστώ οτι δεν μπορεί κανείς να τα έχει όλα...

    Έτσι! Άντε με γειά λοιπόν και καλές βόλτες!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  8. #23

    hayabusa

    Αγαπητέ φίλε,αντιμετωπίζω το ίδιο δίλλημα,αν και από άλλη άποψη.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτόν τον <<πύραυλο>>,μήπως και ηρεμήσω.Εννοώ ότι δε μπορώ να βρω μηχανάκι που να μη ψάχνομαι να το αλλάζω μετά απο΄λίγο καιρό.Επειδή είναι πολλά τα χρήματα το σκέφτομαι κανα χρόνο και δε το αποφάσισα.Βέβαια φέτος εμφανίστηκε μαυροκκόκινο και κάπως,αρκετά πολύ.....,έχω ζαλιστεί.Αλλά να πάρει υπάρχει και το GSXR 1000 του 2005.Είμαι πολύ χάλια γιατρέ μου??????????

  9. #24
    Need For Speeeeeed...... Το avatar του/της nikpaps
    Εγγραφή
    15/03/2005
    Μηνύματα
    14

    Talking

    Φίλε μου, είναι όντως δίλλημα αλλά τα φιλαράκια εδώ με βοήθησαν αρκετά να συνηδητοποιήσω και να βάλω σε τάξη τα θέλω μου και το τί χρειάζομαι πραγματικά που όπως απεδείχθει δεν είχαν μεγάλη απόκλιση.. Στην δική σου περίπτωση όμως θα πρέπει πιστεύω να σκεφτείς αυτά που είπε ο "dela - liga logia kai starata" στην σελ. 1 για την haya και να αναρωτηθείς τι θέλεις ακριβώς από την μηχανή που θέλεις να αγοράζεις. Η Haya σίγουρα δεν είναι για κάποιον που δεν έχει απόλυτο σεβασμό στα άλογα που κουμαντάρει αλλιώς θα υπάρχουν ανεπιθύμητες συνέπειες. Απο την άλλη αγοράζεις το απόλυτο μηχανάκι στην κατηγορία του εννοώντας οτι δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις γνώμη για κάτι καλύτερο -τουλάχιστον για τα επόμενα 15 χρόνια- εκτός αν έχεις ορεξούλες για πολύ κλειστά στροφιλίκια και πίστες όπου η συγκεκριμένη ίσως να σε δυσκολέψει με τα κιλάκια της - δεν είναι και 600αράκι.. Το οικονομικό μέρος είναι σημαντικό και πιστεύω ότι αν δεν έχεις σκοπό να την κρατήσεις μέχρι να πεταχτούν τα πιστόνια έξω από τον κινητήρα μη δώσεις τόσα λεφτά και είναι καλύτερο να προτιμηθεί ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση. Προσωπικά αποφάσισα να το πάρω καινούργιο σε κανά δύο μήνες, μιας και είμαι μονογαμικός και θα το παντρευτώ. Πιστεύω να σε βοήθησα.. Πάντως, δεν είσαι τόσο χάλια όσο νομίζεις..!!
    - nikpaps -

  10. #25
    ax Ellada s' agapw....... Το avatar του/της Busa71
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    8

    Re: Αλλαγή τρόπου ζωής με GSXR1300R... Ζητούνται γνώμες και συμβουλές

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikpaps
    Κύριοι, ζητώ την ταπεινή γνώμη σας καθώς και τις συμβουλές σας, όσον αφορά την συμπεριφορά (εντός και εκτός πόλεως) και την μεταχείριση της ολοκαίνουργιας θεάς που πρόκειται να αγοράσω που ακούει στο όνομα Haya.. Απευθύνομαι σε ανθρώπους που είχαν την δυνατότητα να την γνωρίσουν από κοντά και να μοιραστούν τις εμπειριες τους τόσο για την απόδοση του κινητήρα όσο και για τις διαθέσεις στριψίματος και ευελιξίας..
    Ελπίζω να ενδιαφέρει το θέμα επίλογής Supersport ή Sypersport touring ??

    File exw Haya apo 11.2003 tou exw kanei 18.000 xlm. Xoris beltiwsh to bike kanei oti 8eleis. Gia Mpralo einai teleio.To exw odhghsei Sport se Schwarzwald (Germania-olwn twn eidwn strofes) kai Elvetika bouna (kleistes stenes strofes) den me stenaxwrhse to manari mou.Teleutaia omws tou ebala Superbike timoni .......h monh protash pou 8a mporousa na sou kanw.
    Einai wraia h Zwh.....alla ta exei me allon.

  11. #26
    Νέο μέλος Το avatar του/της HAYA
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Ένα γεια σε όλους και καλώς σας βρήκα. Μετά από 11 μήνες συμβίωσης με τη χοντρούλα μου το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι κάθε φορά που ανεβαίνω πάνω της χαμογελάω και νιώθω τρισευτυχισμένος με την επιλογή μου. Και τη χρησιμοποιώ καθημερινά . Το μόνο αρνητικό είναι το βάρος της αλλά αυτό είναι κάτι που το ξέρεις από την αρχή. Δεν είναι κακή ιδέα 2 tri oval πίσω και ένα ΚΝ. Καλά χιλιόμετρα σε όλους.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Γνωμες και φοτο για αισθητικη αλλαγη!
    από mparkaroutsos στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 01:39
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 14:36
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 07:45
  4. Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2005, 17:56
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 11:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF