Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΟΥ

  1. #1

    ΑΓΟΡΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΟΥ

    Ψάχνω για παντελόνι. Θα πρέπει να πάω αναγκαστικά σε dainese καθώς έχω μπουφάν και θέλω να μπορώ μέσω του φερμουάρ να τα ενώνω. Το μπουφάν είναι η κοντή γραμμή, επομένως ενώνοντας το με το παντελόνι δεν θα περνάει αέρας, κυρίως από το πίσω μέρος. Επίσης δεν θέλω δέρμα καθότι το μπουφάν δεν είναι δερμάτινο και δεν θα ταιριάζει.
    Είδα δύο σε μαγαζί και μου φάνηκαν πολύ άσχημα. Δεν μπορείς να τα φορέσεις και να μπεις σε ένα μαγαζί. Πολύ χάλια γραμμή. Το ένα ήταν goretex το άλλο d-dry (clint). To clint μου φάνηκε λίγο πιο normal για χρήση εκτός μηχανής. Είδα στο internet το dock elastıc και μου άρεσε, αλλά μου φαίνεται πολύ καλοκαιρινό.
    Είμαι από Χίο και δεν υπάρχει και τόσο μεγάλη ποικιλία.
    Καμμία πρόταση συγκεκριμένου μοντέλου, ίσως και συγκεκριμένου site με καλές τιμές;
    Απόψεις για τα dainese clint και dainese dock elastic;
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    καλως η κακως φιλε το παντελονι μοτοσυκλετας ειναι αυτο που λεει η λεξη.παντελονι για να οδηγεις τη μοτοσυκλετα.δεν εχω δει παντελονι μοτοσυκλετας που να μπορει να φορεθει σαν τζιν.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    καλως η κακως φιλε το παντελονι μοτοσυκλετας ειναι αυτο που λεει η λεξη.παντελονι για να οδηγεις τη μοτοσυκλετα.δεν εχω δει παντελονι μοτοσυκλετας που να μπορει να φορεθει σαν τζιν.
    Δε σημαινει οτι δεν υπάρχει.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #4
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δε σημαινει οτι δεν υπάρχει.
    μα πως μπορεις να μΕ ανεβασεις την πιεση βρε ηλια πρωι-πρωι !!!

    δεν λες αν ξερεις κατι...πετας απλα ενα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει και το ξερω οτι το κανεις για να με ανεβασεις την πιεση.και ξερεις οτι θα τα καταφερεις.και σε βλεπω να γελας πισω απο την οθονη του πισι σου.και με ανεβαζεις πιο πολυ τη πιεση και.....λεγε ρε που μενεις.ερχομαι απο κει !!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #5
    Παιδιά ψυχραιμία.
    Βασικά δεν είπα να είναι και σαν τζην, αλλά να μην είναι και σαν τσουβάλι για πατάτες. Έχω δει στο δρόμο μερικά παντελόνια που φαίνονται εντάξει στο μάτι. Αυτά που είδα στα μαγαζιά ήταν πολύ χάλια. Κυρίως στο πίσω μέρος όπου δεν είχαν τσέπες.

  6. #6
    Επίσης, φίλε Trooper παρακαλώ όπως διατηρήσεις την ψυχραιμία σου και να μην απαντάς στις προκλήσεις. Σαφώς και ο Ηλίας λειτουργεί βάση οργανωμένου σχεδιού με σκοπό να σΕ ξεσηκώσει το νευρικό σου σύστημα και να γελάει πίσω από την οθόνη του υπολογιστή του, αλλά μπορείς να του καταστρέψεις το σχέδιο πολύ εύκολα και απλά.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Δοκιμασε ενα παντελονι της RICHA, συνηθως η αντιπροσωπια της YAMAHA τα φερνει! Εγω τετοιο εχω και μου ειναι πολυ ανετο, με προστασιες, ειναι και αδιαβροχο πριν 3 χρονια το ειχα παρει 120 ευρω και δεν εχει ακομη την παραμικρη φθορα! μονο που ενω εγω φοραω Large στο συγκεκριμενο μου εκανε το Medium.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeletiadis

    . Κυρίως στο πίσω μέρος όπου δεν είχαν τσέπες.
    φιλε ,ειναι επικινδυνο με τσεπες ........γιατι αν βαλεις κλειδια ,αναπτηρες και συρθεις στο οδοστρωμα ...θα μεινεις ακωλος

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    ΠΩ!ΠΩ! επειτα απο τρια χρονια μαθαινω για ποιο λογο δεν εχει τσεπες κανονικες, παρα μονο μια που ανοιγη απο πανω και χωραει μονο μερικα κερματα!!!!! να΄σαι καλα φιλε μου για την τοσο σημαντικη πληροφορια!!!

  10. #10
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Η μόνη λύση είναι να έχεις δύο παντελόνια. Ένα που θα πήγαίνει assorted με το μπουφάν ώστε να ενώνεται κι άλλο ένα για μικροβολτούλες π.χ. σαν αυτό που εισάγει η Hellinmoto που έχει εμφάνιση τζιν.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  11. #11
    Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου αυτό το ενδεχόμενο με τις τσέπες. Έτσι κι αλλιώς πάντως δεν σκόπευα να βάλω κάτι εκεί καθώς όπως κάθεσαι στην μηχανή θα ενοχλεί. Μόνο από πλευρά εμφάνισης το είπα.

    Όσον αφορά τα richa όντως φαίνονται αρκετά ποιοτικά, αλλά θα πρέπει να πάω σε dainese για να μπορώ να το ενώνω με το μπουφάν.

  12. #12
    Η μόνη λύση είναι να έχεις δύο παντελόνια. Ένα που θα πήγαίνει assorted με το μπουφάν ώστε να ενώνεται κι άλλο ένα για μικροβολτούλες π.χ. σαν αυτό που εισάγει η Hellinmoto που έχει εμφάνιση τζιν.

    Προς το παρόν αυτή φαίνεται η πιο πιθανή λύση. Θα πάρω ένα που να ενώνεται με το μπουφάν και για μικροβολτούλες βλέπουμε.

    Άρα αναγκαστικά πάω σε dainese λόγω μπουφάν. Καμμία πρόταση για συγκεκριμένο μοντέλο ή/και συγκεκριμένο μαγαζί ή website;

  13. #13
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gmeletiadis
    Επίσης, φίλε Trooper παρακαλώ όπως διατηρήσεις την ψυχραιμία σου και να μην απαντάς στις προκλήσεις. Σαφώς και ο Ηλίας λειτουργεί βάση οργανωμένου σχεδιού με σκοπό να σΕ ξεσηκώσει το νευρικό σου σύστημα και να γελάει πίσω από την οθόνη του υπολογιστή του, αλλά μπορείς να του καταστρέψεις το σχέδιο πολύ εύκολα και απλά.
    ναι ρε φιλε αλλα δε βγαινει να μιλησει το καθικι !!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    ριξε μια ματια εδω

    http://www.dragginjeans.com.au/index.htm
    http://www.hoodjeans.co.uk/

    κ γενικα αρκετες εταιρειες εχουν παντελονια που φερνουν σε καθημερινα ρουχα.απλα οπως ειναι λογικο ειναι λιγο πιο χοντροκομενα.

    icon, alpinestars εχουν σιγουρα.ψαξε λιγο απο internet να δεις τι παιζει.

  15. #15
    Δες και αυτο αν θες κατι σε τζιν!
    ειναι οτι πρεπει για καθημερινο.
    το φοραω πολυ συχνα και αξιζει..........μονο το καλοκαιρι ειναι λιγο ζορι λογο ζεστης.

    http://www.esquad.fr/film.php?version=en

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά κράνους + παντελονιού
    από ectel στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2010, 09:34
  2. Απoρίες για αγορά παντελονιου goretex
    από Βασίλειος στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2009, 10:57
  3. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  4. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF