Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Σπρέυ επαφών.

  1. #1

    Σπρέυ επαφών.

    Μπορώ με σπρέυ επαφών να σενιάρω τον κεντρικό διακόπτη του ΧΤ που μου κάνει νούμερα ή πάω για καινούργιo?

  2. #2
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    Re: Σπρέυ επαφών.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Μπορώ με σπρέυ επαφών να σενιάρω τον κεντρικό διακόπτη του ΧΤ που μου κάνει νούμερα ή πάω για καινούργιo?

    τι εννοεις ''νουμερα''?

    δε γυριζει ευκολα ή δε κλεινει το κυκλωμα?

  3. #3
    Σε θέμα ηλεκτρικών επαφών κάνει νούμερα, για το κλειδί έβαλα WD-40 και γυρίζει μια χαρά.

  4. #4
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Σε θέμα ηλεκτρικών επαφών κάνει νούμερα, για το κλειδί έβαλα WD-40 και γυρίζει μια χαρά.

    με τις βροχες κολλαει καμια φορα ο διακοπτης, οποτε με WD40 ή λιγο πετρελαιο ερχεται στα ισα του...

    αλλα αφου λες οτι ειναι ηλεκτρικοτο θεμα, καλυτερα να πας να παρεις εναν ημιτασιον μαιμου με 5? και θα κανεις μια χαρα τη δουλεια σου για πολλα χρονια...

    Στη Yamaha παντως θα φοβομουν να ρωτησω ποσο κανει καινουριος διακοπτης
    Γενικα σαν αντιπροσωπια μπορει να ειναι πολυ καλη, αλλα στις τιμες των ανταλλακτικων ειναι απαραδεκτοι...

  5. #5
    Δυστυχώς έτσι είναι, μάλλον πάω για καινούργιο, θενκς.

  6. #6
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    παίζει και σπρέυ επαφών χωρίς λάδι να το ζητήσεις στα ηλεκρολογικά και ηλεκτρονικά καταστήματα ανταλλακτικών. Συνήθως παίζει το Phillips σε θαλασσί συσκευασία.
    contact cleaner λέγεται

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    παίζει και σπρέυ επαφών χωρίς λάδι να το ζητήσεις στα ηλεκρολογικά και ηλεκτρονικά καταστήματα ανταλλακτικών. Συνήθως παίζει το Phillips σε θαλασσί συσκευασία.
    contact cleaner λέγεται


    Και πως φτάνουμε στις επαφές?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo24
    Εγγραφή
    26/10/2008
    Μηνύματα
    138
    Το PHILIPS σου δινει κι ενα μακρυ σωληνακι που μπαινει πανω.θα το βαλεις εκει που βαζεις το κλειδι αλλα μην ριξεις πολυ.μετα δουλεψε το αρκετα με το κλειδι,δεξια-αριστερα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114
    Kalimera, perneis to sprei ilektrikwn epafwn pou sou eipan kai ta alla paidia, twra i marka einai diko sou thema px egw exw tis wurth, kai rixneis stin ypodoxi tou kleidiou kai an mporeis vgale to polo kai kanto kamia dekaria fores on-off to kleidi. Meta vgale kai ti maska mprosta kai rikse kai sta dyo fyssakia pou vgazei o diakoptis (1i fyssa->kokkino/kafe), (2i fyssa->4mple). An den kaneis douleia pas gia diakopti, alla den iksera oti yparxei imitasion kai me 5eyrw, kalo tha itan na mas pei to palikari pou mporoume na ti vroume se periptwsi pou xalasei kai i dikia mas giati i yamaha m@l@kizet@i....

  10. #10
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παιδια απο τον Τογελο ειχα παρει 2 ιμιτασιον διακοπτες.Ο διακοπτης που ηθελα καινουριος ειχε 150?(:rotflmao: ) και αυτος που πηρα ειχε 5?.

    Οποτε και σπρει να πας να παρεις πιο πολυ θα σου κοστισει απο το διακοπτη...

  11. #11
    Εγώ βρήκα με 20 ευρώ αλλά με 5 δεν ήξερα ούτε εγώ, καλή φάση.
    Έρχεται φθηνότερα και από το σπρευ.
    Βέβαια σκέφτομαι μήπως η μαμακία έγινε όταν έβαλα WD-40 για το κλειδί...
    Πάνο, ο διακόπτης με 4 βύσματα είναι έτσι?

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2007
    Μηνύματα
    253
    απο το κλειδι το σβηνετε το μηχανακι η απο διακοπτηρε παλικαρια..?εγω ενα χρονο τωρα απο το κλειδι-λετε να εχω προβλημα αργοτερα?

  13. #13
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Εγώ βρήκα με 20 ευρώ αλλά με 5 δεν ήξερα ούτε εγώ, καλή φάση.
    Έρχεται φθηνότερα και από το σπρευ.
    Βέβαια σκέφτομαι μήπως η μαμακία έγινε όταν έβαλα WD-40 για το κλειδί...
    Πάνο, ο διακόπτης με 4 βύσματα είναι έτσι?
    To WD δημιουργεί προβλήματα στους διακόπτες. Αν εχει πρόβλημα στο εμπα εβγα το κλειδί ρίχνουμε λίγο WD μόνο στο κλειδί.
    Μαζέυεται και κολλάει πάνω στις επιφάνειες βρώμα με δυσάρεστα αποτελέσματα.
    Σπρει επαφων χωρίς λάδι λοιπόν!

    Ο ιμιτασιον διακόπτης που θα πάρεις κοίτα να έχει να εχει ιδια βύσματα με τον original. Αλλιώς θα πρέπει να κόψεισ/κολλήσεις καλώδια.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #14
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600

    Πάνο, ο διακόπτης με 4 βύσματα είναι έτσι?

    Δε ξερω, δεν εχει χρειαστει να βγαλω(ακομα )την κλειδαρια του ΧΤ.
    Παντως νομιζω οτι δεν αξιζει τον κοπο να παρεις καν το σπρει, που θα κανει πανω απο 5?, και με αμφιβολα αποτελεσματα κιολας, οταν στα ιδια λεφτα(ισως κατι παραπανω) παιρνεις καινουριο...

    Αλλα μιας και το ανεφερε ο Σαπιλας, αμα ζητησεις ημιτασιον διακοπτη για ΧΤ, και τα φυσακια θα ειναι ιδια, οποτε δε θα χρειαστει να ασχοληθεις με καλωδια...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114
    Τα καλώδια που βγαίνουν από το διακόπτη ειναι έξι σε δύο φίσες. Στη μία έχει 2καλώδια(κόκκινο-καφέ) και η άλλη τέσσερα μπλέ. Αν βγάλεις τη μάσκα θα τα δεις είναι κόκκινες και οι δύο οι φίσες

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF