Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 64 από 64

Θέμα: Νέοπας

  1. #61
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    8
    Ζεύκας ευχαριστώ για την πρόταση για το sym citicom θα το ψάξω περαιτέρω.

    Afortistos Το σκέφτηκα για τα τρίτροχα αλλα το κόστος τους, ειδικά για καινούργιο είναι αρκετά μεγάλο. Παρόλα αυτα θα το σκεφτώ. Όσο για τις μπύρες εννοείται οτι αναφέρομαι σε μικρή και νόμιμη κατανάλωση που παρόλα αυτά σε ενα άπειρο και αγχωμένο οδηγό επηρεάζουν αρκετά (ίσως ψυχολογικά και μόνο.)
    Θα μπορέσω να συγκρίνω τον πήγασο μόνο όταν καβαλήσω σκούτερ αν και καταλαβαίνω τι εννοείς. Και μόνο οι τροχοί αλλα και η θέση οδήγησης...

    Blitzer συγγνώμη αλλα κάπου παρεξηγηκάν τα λεγομενα μου. Αναφέρθηκα σε 2 μπύρες γιατι νομίζω οτι είναι κοντά στα όρια του ΚοΚ. Παρόλα αυτά αγνόω τα όποια όρια και λέω το απλούστερο, οτι ακόμα και το ελάχιστο να με επηρέαζε θα ήταν πρόβλημα ως άπειρος οδηγός. Εκτός αν κάποιος πιστεύει οτι η κατανάλωση 2 μπυρών συνιστούν οδήγηση σε μέθη, οπότε να με συγχωρεί. Επειδή όμως είμαι και υπέρ της ασφαλούς οδήγησης δεν θέλω να μείνουν εντυπώσεις. Και μόνο που πήγα και πήρα Shoei για 1ο κράνος στην 1η μηχανή που ακούμπησα, νομίζω κάτι λέει.
    Απο κει και πέρα ακούω την συμβουλή σου για το μεταχειρισμένο, και εγω το ίδιο σκέφτόμουν.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και να ξέρετε οτι θα ληφθούν υπόψιν. Ελπίζω να μην χρειαστεί ακόμα μια 8ετία όπως λέει ο bob

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Παντως αν θυμάσαι οτιδήποτε από τη συμπεριφορά του πήγασου, η οδήγηση σκούτερ θα σε απογοητεύσει.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Η γνώμη που γράφω βασίζεται σε μικρομεσαία (100cc-200cc) σκούτερ, που έχω οδηγήσει κατά καιρούς και για λίγο. Μικροί τροχοί, κινητήρας πανω στον πίσω τροχό κλπ. Μάρκες, τύπους δεν θυμάμαι. Δεν μου άρεσε η συμπεριφορα κάποιου από αυτά.
    Αυτό που ήθελα να θίξω είναι ότι η γνώμη των περισσότερων σχετικά με τα σκούτερ βασίζεται συνήθως σε εμπειρίες με παλιά ,μικρά σκούτερ με μικρούς τροχους κλπ τύπου Typhoon.
    Τα σκούτερ από τότε έχουν αλλάξει πολύ (και ακριβυνει βέβαια)!!!

  3. #63
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_gr Προβολή μηνύματος
    Ζεύκας ευχαριστώ για την πρόταση για το sym citicom θα το ψάξω περαιτέρω.

    Afortistos Το σκέφτηκα για τα τρίτροχα αλλα το κόστος τους, ειδικά για καινούργιο είναι αρκετά μεγάλο. Παρόλα αυτα θα το σκεφτώ. Όσο για τις μπύρες εννοείται οτι αναφέρομαι σε μικρή και νόμιμη κατανάλωση που παρόλα αυτά σε ενα άπειρο και αγχωμένο οδηγό επηρεάζουν αρκετά (ίσως ψυχολογικά και μόνο.)
    Θα μπορέσω να συγκρίνω τον πήγασο μόνο όταν καβαλήσω σκούτερ αν και καταλαβαίνω τι εννοείς. Και μόνο οι τροχοί αλλα και η θέση οδήγησης...

    Blitzer συγγνώμη αλλα κάπου παρεξηγηκάν τα λεγομενα μου. Αναφέρθηκα σε 2 μπύρες γιατι νομίζω οτι είναι κοντά στα όρια του ΚοΚ. Παρόλα αυτά αγνόω τα όποια όρια και λέω το απλούστερο, οτι ακόμα και το ελάχιστο να με επηρέαζε θα ήταν πρόβλημα ως άπειρος οδηγός. Εκτός αν κάποιος πιστεύει οτι η κατανάλωση 2 μπυρών συνιστούν οδήγηση σε μέθη, οπότε να με συγχωρεί. Επειδή όμως είμαι και υπέρ της ασφαλούς οδήγησης δεν θέλω να μείνουν εντυπώσεις. Και μόνο που πήγα και πήρα Shoei για 1ο κράνος στην 1η μηχανή που ακούμπησα, νομίζω κάτι λέει.
    Απο κει και πέρα ακούω την συμβουλή σου για το μεταχειρισμένο, και εγω το ίδιο σκέφτόμουν.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και να ξέρετε οτι θα ληφθούν υπόψιν. Ελπίζω να μην χρειαστεί ακόμα μια 8ετία όπως λέει ο bob
    Σκέφτηκες επενδύσεις σε καποιο σχολείο ασφαλούς οδήγησης;
    Ετσι θα "πιάσουν τόπο " τα χρήματα που θα θες να δώσεις.
    Με το να αλλάξεις κατηγορία στο δίκυκλο δεν θα γίνεις και ασφαλέστερος οδηγός καθότι και τα σκούτερ καρφώνουν πίσω από οχήματα
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #64
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Σκέφτηκες επενδύσεις σε καποιο σχολείο ασφαλούς οδήγησης;
    Ετσι θα "πιάσουν τόπο " τα χρήματα που θα θες να δώσεις.
    Με το να αλλάξεις κατηγορία στο δίκυκλο δεν θα γίνεις και ασφαλέστερος οδηγός καθότι και τα σκούτερ καρφώνουν πίσω από οχήματα
    Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον και θα το ψάξω που και πως.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF