Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 69

Θέμα: Να το πάρω το R125 τελικά;;Βοήθεια χριστιανοί

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17

    Question Να το πάρω το R125 τελικά;;Βοήθεια χριστιανοί

    Χαιρετώ όλους σας
    Είμαι καινουρια στο forum και θέλω βοήθεια. Ήρθε η ώρα να αλλάξω μηχανάκι για πρώτη φορά και προβληματίζομαι γιατι όλα τα "γυναικία" μηχανάκια δεν μου άρέσουν. Είδα το R125 της Yamaha και απο τότε το βλέπω καθε μέρα στον ύπνο μου. Έχει ακουσει κανείς τόιποτα για αυτό; Πάει καθόλου ή όλο κοκοκο κι απο αυγό τίποτε;;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά καλωσήρθες.....

    Όσον αφορά το μοτοσυκλετάκι που λες, νομίζω ότι ούτε κοκοκο δε θα μπορεί να κάνει.
    Φαντάσου το σαν ένα παπί με άλλη σχεδίαση.
    Αν το δίπλωμα σου, σου επιτρέπει κάτι μεγαλύτερο, τότε ίσως το Kawasaki Ninja 250 είναι στο στυλ που θέλεις.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kawasaki-ninja-250r-1.jpg 
Προβολές:	723 
Μέγεθος:	18,4 KB 
ID:	152781

  3. #3
    Φιλε μου σαν κατοχος του μοντελου που ενδιαφερεσαι θα σε πω το εξης:αν εχεις επυθημια για γκαζια και δυναμη αστο καλητερα(βεβαια σε σχεση με το typhoon......καμια σχεση!!) .Δεν εχει να σου προσφερει και πολλα..απο ομορφια δεν λεω το μηχανακι ειναι πολυ μπροστα.Αν θες κατι που θα σε βοηθησει να αποκτησεις εμπειριες για το πως συμπεριφερεται μια μοτο,κατι οικονομικο(απο αποψη καταναλωσης και συντηρησης),κατι με το οποιο θα μαθεις να στριβεις και να φρεναρεις τοτε παρτο!Αν και με λιγα παραπανω λεφτα μπορεις να αποκτησεις το ninja 250r το οποιο θα σου προσφερει και μεγαλυτερη ανεση(πιο ορθια σταση-θεση οδηγησης,πιο ψηλα τα κλιπ ον κτλ) και δυναμη(33h).Βεβαια εχει πιο ακριβα ανταλλακτικα αλλα πρακτικα ειναι κατι που συμφερει περισσοτερο.Υπαρχει και το rs 125 το οποιο (κατε εμε)ειναι οτι καλυτερο για αυτη την κατηγορια(ακριβουτσικο μεν αλλα τα αξιζει τα λεφτα του)!Συνεπως αναλογα με τα γουστα σου και τις αναγκες σου αποφασιζεις!!!Ελπιζω να βοηθησα!!!

  4. #4
    Όπως είπε και κάποιος φίλος παραπάνω,αν δεν έχεις πρόβλημα με το δίπλωμα τότε το Kawasaki.Το kawasaki το συγκεκριμένο είναι κανονική μηχανή ενώ το Yamaha commuter για χρήση στην πόλη με όμορφο design και καλύτερα περιφερειακά από ένα παπί.Με το kawasaki θα μπορείς να ακολουθήσεις και σε συναντήσεις τις υπόλοιπες μηχανές διατηρώντας και μία αξιοπρεπέστατη ταχύτητα ταξιδίου ενώ με το Yamaha ούτε να το σκέφτεσαι
    Fortis Fortuna Adiuvat

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    δίπλωμα έχω για οτιδήποτε. το θέμα είναι οτι μου αρέσουν οι street μηχανές κι έτσι ουτε που σκέφτομαι να πάρω transalp ή κάτι παρόμοιο. Και επίσης σκέφτομαι οτι αν δεν πάρω street σε αυτα τα κυβικά δεν ξέρω αν θα πάρω πποτέ σε μεγαλύτερα γιατι για να καταλάβετε το αγαπημέο μου μηχάνημα είναι gsxr. δεν αξίζει τα λεφτά του δηλαδή; Ούτε για δυο χρόνια;;γιατι και το kavasaki μου αρέσει. Οσο για το Aprilia είναι νομίζω πολυ ακριβό. και επίσης έχει και ακριβή συντήρηση. Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    αν θες να μπεις σοβαρα στον μοτοσυκλετιστικο χωρο με προοπτικες να ανεβεις σε κυβικα και γκαζια παρε το kawasaki.

    αν απλα θες να κανεις την μουρη σου και δεν σε νοιαζει τιποτα αλλο παρε το yamaha (ειναι 1000 φορες πιο ομορφο απο οτιδηποτε)

    καλως ηρθες.

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    [Bπαρε το yamaha (ειναι 1000 φορες πιο ομορφο απο οτιδηποτε)
    [/B]
    Τα παραλές, υπάρχει και το RS 125!


    Εγώ θα σου πρότεινα το RS αν θες καθαρά street μηχανή...
    Το ninja 250 είναι λίγο πιο touring, πιο όρθια θέση οδήγησης, πιο βαρή....
    Αλλα είναι και πιο οικονομικό σε θέμα κατανάλωσης!
    Διαλέγεις και παίρνεις!

  8. #8
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Λοιπόν, δεν θα διαφωνίσω για τις επιδόσεις. Είναι ένα τετράχρονο 125. Αλλά όταν ακούω ότι είναι ένα παπί με λίγο καλύτερα περιφερειακά τρελλαίνομαι..

    Ρε παιδιά, με όλο τον σεβασμό, μιλάμε για ένα μοτοσυκλετάκι, με deltabox, brembo, banana ψαλίδι αλουμινένιο, αλουμινένιο πλαίσιο, 4 βάλβιδο μοτέρ.. Μαζί με το aprilia rs 125 έχουν τα κορυφαία περιφερειακά στην κατηγορία.. Το kawasaki είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένο και πιο value for money μηχανάκι αλλά σίγουρα δεν έχει τα ίδια περιφερειακά. Αν έχεις 4400 go for it, σαφώς καλύτερη επιλογή..

    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  9. #9
    οτιδηποτε παρε εκτος απο καβασακι...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  10. #10
    Πάρε το Kawasaki

    Κάνε και μια συνδρομη στην Express service
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #11
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    αφού δεν έχεις πρόβλημα με το δίπλωμα γιατί δεν κοιτάς κάτι σε μεταχ/νο 400αρι? honda cb ας πούμε (όχι ότι έχεις και πολλές επιλογές σε αυτή την κατηγορία... ) και πολύ πιο φθηνά θα σου έρθει σε σχέση με καινούργιο r125 και θα σου περισσέψουν χρήματα για τις βόλτες....

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Λοιπόν, δεν θα διαφωνίσω για τις επιδόσεις. Είναι ένα τετράχρονο 125. Αλλά όταν ακούω ότι είναι ένα παπί με λίγο καλύτερα περιφερειακά τρελλαίνομαι..

    Ρε παιδιά, με όλο τον σεβασμό, μιλάμε για ένα μοτοσυκλετάκι, με deltabox, brembo, banana ψαλίδι αλουμινένιο, αλουμινένιο πλαίσιο, 4 βάλβιδο μοτέρ.. Μαζί με το aprilia rs 125 έχουν τα κορυφαία περιφερειακά στην κατηγορία.. Το kawasaki είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένο και πιο value for money μηχανάκι αλλά σίγουρα δεν έχει τα ίδια περιφερειακά. Αν έχεις 4400 go for it, σαφώς καλύτερη επιλογή..


    Μοτοσυκλετάκι είναι δεν διαφώνησε κανείς,αλλά η χρήση για την οποία προορίζεται σαφώς και είναι οι αστικές μετακινήσεις,όπως ακριβώς και ενός παπιού.Δεν είπε κανείς πως δεν είναι καλή επιλογή αλλά για να χαρακτηριστεί ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα θα πρέπει να σου δίνει και την δυνατότητα ταξιδιού με αξιοπρεπείς επιδόσεις.Το συγκεκριμένο λόγω κυβισμού και ιπποδύναμης μπορεί να χαρακτηριστεί έως και επικίνδυνο για κίνηση σε εθνική οδό και είναι σίγουρο πως λόγω έλλειψης ροπής θα ταλαιπωρήσει πολύ και σε επαρχιακό.Και μιλάμε πάντα για ένα άτομο έτσι;Με δεύτερο τί γίνεται;
    Fortis Fortuna Adiuvat

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Πάρε το Kawasaki

    Κάνε και μια συνδρομη στην Express service
    +750

    Μακρυα απο τα μπουρδελα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Μοτοσυκλετάκι είναι δεν διαφώνησε κανείς,αλλά η χρήση για την οποία προορίζεται σαφώς και είναι οι αστικές μετακινήσεις,όπως ακριβώς και ενός παπιού.Δεν είπε κανείς πως δεν είναι καλή επιλογή αλλά για να χαρακτηριστεί ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα θα πρέπει να σου δίνει και την δυνατότητα ταξιδιού με αξιοπρεπείς επιδόσεις.Το συγκεκριμένο λόγω κυβισμού και ιπποδύναμης μπορεί να χαρακτηριστεί έως και επικίνδυνο για κίνηση σε εθνική οδό και είναι σίγουρο πως λόγω έλλειψης ροπής θα ταλαιπωρήσει πολύ και σε επαρχιακό.Και μιλάμε πάντα για ένα άτομο έτσι;Με δεύτερο τί γίνεται;
    Ναι βρε συ, για αστικές μετακινήσεις προορίζεται αλλά δεν παύει να είναι μοτοσυκλέτα.. Σίγουρα δεν μπορεί να ακολουθήσει σε μία βόλτα μηχανές μεγάλου κυβισμού και το kawasaki είναι καλύτερη επιλογή, αλλά μου την σπάει πολύ ο χαρακτηρισμός παπί σε μηχανές μικρού κυβισμού.. Σαν να λες το L-159 Ανεμόπτερο επειδή είναι χαμηλών επιδόσεων
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  15. #15
    καλημερα..λοιπον ως κατοχος του ninja 250 σου το συστηνω ανεπιφυλαχτα..το εχω απο τον σεπτεμβρη και εχω κανει 6000χλμ. δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο.σε θεμα αποδοσης ειμαι πληρωσ ευχαριστημενος (με δευτερο ατομο στα κιλα μου (80) κινουμαι ανετα στην εθνικη με ταχυτητες 130-140 χλμ. εχει πραγματικα απιστευτα φρενα και αυτο το εχουν πει και ατομα που οδηγουν μεγαλυτερες μηχανες..τωρα καλο ειναι οσοι διαφωνουν για την ποιοτητα και την αξιοπιστια της kawasaki να παραθετουν και ενα δυο επιχειρηματα και οχι απλα ενα "μακρια, ειναι μπουρδελα" γιατι δεν βοηθαμε καποιον που κανει μια ερευνα αγορας..οσο για το r125 ειναι αναμφισβητητα πανεμορφο αλλα οπως και να το κανουμε καποιες φορες το λιγο παραπανω γκαζι ειδικα σε μεγαλους δρομους σωζει.. αυτα απο μενα! οτι και να παρεις καλα χιλιομετρα!
    **Gogito ero sum**

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ Cbr 600f
    από dankannn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2008, 14:24
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2006, 23:48
  3. Να το πάρω το κορίτσι?
    από WILDCAT_mmm στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 07:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF