Σελίδα 14 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 274

Θέμα: TT600R subforum

  1. #196
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2013
    Μηνύματα
    145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gong Προβολή μηνύματος
    Φανταστικό! Μόλις γύρισα από Κέρκυρα, αν το ήξερα θα ερχόμουνα να σε βρώ για να ζητήσω βόλτα!
    μακαρη να ηταν δικο μου,εγω απλως το ανακατασκευασα

  2. #197
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    1
    re filaraki mou...mipws sou einai eukolo na mas peis kai ti eixe telika to prama??? etsi na kseroume kai emeis prooliptika!!! euxaristw!!

  3. #198
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    4

    Tt600r

    Καλησπέρα τώρα πήρα και εγώ ένα TT600R BELGARDA 2001
    Φοβερό μηχανάκι με απίστευτη ροπη(έκανα και το κόλπο με το
    Καλώδιο)!!
    Τα κουστούμι του είναι καμένο από τον ήλιο και θέλω
    Την βοήθεια σας για το που μπορώ να βρω ένα
    After market κουστούμι;;
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων image.jpg‎  

  4. #199
    Από όσο θυμάμαι, γιατί είναι πολλά τα χρόνια, τα original πλαστικά του δεν ήταν ιδιαίτερα ακριβά το αντίθετο μάλιστα...
    Ακριβά, όπως πάντα, ήταν τα αυτοκόλλητα...
    Aftermarket πλαστικά (UFO κτλ) δεν υπήρχαν τότε... Μόνο universial με μάλλον κακό αποτέλεσμα...

    Αχ!!! Το ΤουΤουΡι μου, που να αλωνίζει τώρα;

  5. #200
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    4
    Βρήκα μετά από ψάξιμο σε Μαγαζι στην θες/κη όλο του κουστούμι του κάτι λιγότερο από 140 ευρώ γνήσια.
    Είναι πολύ καλή τιμή νομίζω και θα τα παργγειλω σύντομα.
    Για το βουϊτο στην γλριστρα της αλυσίδας έχουμε καμία λύση;;

  6. #201
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2013
    Μηνύματα
    2
    Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα μιας και προκειται να γινω και εγω κατοχος ενος ΤΤR μεσα στον επομενο μηνα.
    Ισως ειναι λιγο νωρις που μπηκα στην παρεα αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε σχεση με το αν γινεται να μπουν τα πλαστικα και αν ναι ολα ή ποια
    του TT ή αλλου SM γενικοτερα στο τουτουρι! Απ'οτι διαβασα πιο πριν μαλλον ναι ειδικα του προγενεστερου ΤΤ.

    Το μηχανακι αυτο απο τοτε που το οδηγησα το αγαπησα καιρο τωρα... απλα το μονο που με χαλαγε παντα ηταν το ντεποζιτο του και θα ηθελα να ξερω αν γινονται τιποτα μοντες για την αλλαγη του (ακομα και αν χρειαζεται να πειραχτει ή να αλλαχτει και η σελα).
    Το μονο που χω βρει μεχρι τωρα ειναι ενα μεγαλυτερο ντεποζιτο της acerbis που ειναι κακασχημο, γι'αυτο και απελπισμενα ρωταω εδω.

  7. #202
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    4
    Δεν έχω δει άλλο τεποζιτο αλλά νομίζω ότι αν του
    Αλλάξεις γραφικά ή το ντυσεις θα του αλλάξεις
    Και όψη αλλά η γνώμη μου είναι να μην το πειραξεις.

  8. #203
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    4
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpg 
Προβολές:	354 
Μέγεθος:	98,2 KB 
ID:	298957

  9. #204
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2013
    Μηνύματα
    2
    παιδια δε ξερει κανεις αν μπαινει το ντεποζιτο+το πλαστικο του TT στο TTR ?

  10. #205
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/09/2013
    Μηνύματα
    3
    hello .. καινουριος στο φορουμ καινουριος και στα ττρ 600.. εχω προβλημα.εκανα την ερωτηση μου στο τεχνικο φορουμ και με παρεπεμψαν εδω,στους ττρακιδες. εχω θεμα με τα ηλεκτρικα. ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να λυσω μια και καλη το προβλημα? ειναι κριμα να δο δωσω πισω, προλαβα και το εκανα μια βολτα πριν τα φτυσει, και καραγουσταρα.

  11. #206
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis ttr Προβολή μηνύματος
    .εκανα την ερωτηση μου στο τεχνικο φορουμ και με παρεπεμψαν εδω,στους ττρακιδες.
    Όλα να τα πεις, πια....
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #207
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2013
    Μηνύματα
    1
    καλως σας βρηκα! Ειμαι καινουργιος στο forum και μολις πηρα ενα ttr 600 του 2004, θα ηθελα λοιπον τις γνωσεις σας....
    το μηχανακι εχει πισω αμορτισερ της sachs και δεν παιρνει επισκευη... ελεγα λοιπον να βαλω ενα ohlins αλλα με φοβησαν οτι μπορει να μην μπαινει..
    Eχει διαφορετικο ψαλιδι το μανιβελατο απο το μιζατο ttr?

  13. #208
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2015
    Μηνύματα
    35
    Καλησπερα παιδια...πηρα κ εγω ενα TTR 600 του 01...οπως εγραψα κ αλλου..(παλι στο moto.gr...;-)...)εχω δυο προβληματα.α)χανει λαδι απο το καπακι το δεξι...εκει που ειναι το φιλτρο λαδιου.εχω παρει την φλατζα αλλα θελω να την αλλαξω μονος μου...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΙΔΙΕΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ...οπως πχ στον αποσιμπιεστη...λυνω μανιβελα φιλτρο κ τις βιδες του καπακιου κ αλλαζω φλατζα?τοσο απλο ειναι??και β)για να το βαλω μπροστα...(μαλλον κανω λαθος)τραβαω αερα...βαραω 5-6 μανιβελιες...κλεινω αερα...ανοιγω γκαζ κ βαραω 1-2 μανιβελιες κ περνει!!!με αερα κλειστο...κ ας ειναι κ κρυο...!!ΟΥΦ!!!ΣΑΣ ΕΠΡΥΞΑ...ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ!!!

  14. #209
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pappous26 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδια...πηρα κ εγω ενα TTR 600 του 01...οπως εγραψα κ αλλου..(παλι στο moto.gr...;-)...)εχω δυο προβληματα.α)χανει λαδι απο το καπακι το δεξι...εκει που ειναι το φιλτρο λαδιου.εχω παρει την φλατζα αλλα θελω να την αλλαξω μονος μου...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΙΔΙΕΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ...οπως πχ στον αποσιμπιεστη...λυνω μανιβελα φιλτρο κ τις βιδες του καπακιου κ αλλαζω φλατζα?τοσο απλο ειναι??και β)για να το βαλω μπροστα...(μαλλον κανω λαθος)τραβαω αερα...βαραω 5-6 μανιβελιες...κλεινω αερα...ανοιγω γκαζ κ βαραω 1-2 μανιβελιες κ περνει!!!με αερα κλειστο...κ ας ειναι κ κρυο...!!ΟΥΦ!!!ΣΑΣ ΕΠΡΥΞΑ...ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ!!!
    Πως τραβας αερα;; Εννοειες το choke?
    Γενικα, αν ειναι κρυο (αφημενο 1 μερα συν πχ) τραβας τσοκ. Κατεβαζεις μανιβελα και ψαχνεις την συμπιεση (εκει που δεν κατεβαινει το ποδι αλλο χωρις αντισταση) μεχρι να εμπλεξεις τον αυτοματο αποσυμπιεστη (πανω πανω δεξια σχεδον διπλα απο το καπακι τις βαλβιδας βρισκεται, μπορεις να τον δεις να κινειται) συνεχιζοντας να πατας και να ακουσεις ενα βαθυ κλανκ. Μετα το κλανκ πατας λιγο ακομα να κατεβει λιιγο πιο κατω η μανιβελα.
    Αφηνεις την μανιβελα να ανεβει μεχρι πανω και ριχνεις μανιβελια. Σε αυτην που θα ριξεις δεν θα πρεπει να νιωσεις σχεδον καθολου συμπιεση.
    Πρεπει να παρει με την πρωτη αντε με την δευτερη. Αν οχι, ή κανεις κατι λαθος ή εχει καποιο θεματακι το μηχανακι.

    Αν ειναι ζεστο κανεις ακριβως οπως και παραπανω απλα χωρις να εχεις τραβηξει τσοκ.
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #210
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2015
    Μηνύματα
    35
    Παιδια πηγα σημερα στο μηχανικο μου κ αφου αλλαξαμε τη φλατζα κ ολα καλα προς το παρων...(η φλατζα ειναι ιδια με το xt 600)τον ρωτησα για το προβλημα που εχω στο να την βαλω μπροστα κ μου ειπε να μην τραβαω τσοκ γιατι λογο ζεστου καιρου δεν χρειαζετε...μου ειπε να κλεινω την βενζινη οταν το σβηνω γιατι το σταντ μου ειναι στραβο(σαν χαρλεη ειναι βασικα..!!)τι να πω...ακουγετε να εχει βαση η αποψη παντως...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ....

Παρόμοια θέματα

  1. Tt600r Ηλεκτρονικη
    από gmeles στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2017, 00:41
  2. TT600R Belgarda
    από motaba στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2008, 00:32
  3. Ξενόγλωσσο subforum...
    από McGyver στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2006, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF