Σελίδα 4 από 19 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 274

Θέμα: TT600R subforum

  1. #46
    welcome!
    Opoios fovate peftei kai koimate



  2. #47
    exei kaneis to manuall tou ttr 99?
    Akatanomastos ta link pou exeis vali stin arxiki gia ta manuall den doulevoun
    thanks
    Opoios fovate peftei kai koimate



  3. #48
    λοιπον να μια απορια..οκ ?
    εχουμε λοιπον ενα μονοκυληνδρο αεροψυκτο 10ετιας..ειμαι σιγουρος οτι τσιμπαει αγρια τα λαδια...οκ αυτο ειναι κατανοητο...
    πως ελενχω την σταθμη λαδιου και ποσο πρεπει να συμπληρωνω.
    στα αριστερα που εχει το δοχειο εχει ενα μικρο τσαμακι....εκει λοιπον πρεπει να φενετε το λαδι οταν δουλευει..?...οταν το σβησω?.....στο σταντ?.
    ποσο πρεπει να φενετε σταθμη?.....επεισης εχει και το θερμομετρο λαδιου το οποιο βγενει ποσο πρεπει να ειναι σε σταθμη και ποτε να γινετε η μετρηση..ζεστο ή κρυο?....
    αυτα για την ωρα !

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2007
    Μηνύματα
    27
    το ttr δεν πρεπει να καιει λαδι η τουλαχιστον να καιει λιγο

    το λαδι το κοιτας ζεσταινοντας το μοτερ μεχρι να ανεβει κανονικα η θερμακρασια του μοτερ ,γυρω στο 5 λεπτο η και λιγο παραπανω ,μετα απλα σβηνεις το μοτερ και περιμενεις 10 δευτερολεπτα ,κοιτας το τζαμακι με το μηχανακι σε οριζοντια θεση και το λαδι πρεπει να ειναι ενδιαμεσα ,αυτο ειναι ολο.

    οταν λες θερμομετρο μαλλον εννοεις τον δεικτη του λαδιου ,αυτος επανω εχει δυο διαβαθμισεις οι οποιες αντιστοιχουν στο υψος απο το τζαμακι ,οποτε ειναι το ιδιο πραγμα
    Γιωργος

  5. #50
    ε!!που ειστε κρυμμενοι εδω!
    καλως σας βρικα
    ειμαι νεο μελος κ ειμαι απο λαρισα.
    σας παραθετω κ εγω το δικο μου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00193.jpg 
Προβολές:	727 
Μέγεθος:	96,7 KB 
ID:	193326

  6. #51
    Καλώστονε!
    Σου έδωσε τίποτα η arrow;
    Αν ναι, ψηλά ή χαμηλά;

  7. #52
    Opoios fovate peftei kai koimate



  8. #53
    ετσι το πειρα με την εξατμηση κ δε ξερω.
    εφυγαν τα πριτσινια πριν λιγες μερες,την εβγαλα την πριτσινωσα κ σημερα ξεκωλησε παλη.αμα παω σε αξατμησα κ μου την κανει ενα γαζι γυρω γυρω θα ειναι καλα λετε?η να παω για αλλη εξατμηση?
    ξεκωλησε απο τη μερια του σωληνα

  9. #54
    ογκωδες μελος Το avatar του/της ftsmf
    Εγγραφή
    23/11/2008
    Μηνύματα
    398
    δεν ξερω αν ειναι συμπτωση η γενικο το κακο αλλα και η δικια μου η arrow οταν ειχα το xt600 ειχε ξεκολλησει ακριβως στο ιδιο σημειο... την εκανε ενα γαζι ο εξατμισας οπως ειπες και της εβαλε λιγο πιο χοντρα πριτσινακια και ολα καλα... λες να το εχουν ολες οι arrow??? ιδιο μοντελο arrow ειχα και γω αλλα δεν ειχε κιτρινο ταμπελακι...
    "ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ..........ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΟΘΟ"

    " Σωστε το μνημείο Φλωρέττα-Φλωρέττα..."

  10. #55
    ευχαριστω gee για την πολυτιμη απαντηση σου!!!!:smilea:
    εκανα το τεστακι και οντως αν εσυ λες οτι δεν καιει ...εγω αντιθετος βλεπω οτι καιει..και μου φενετε λογικο...
    μικροποσοτητα ειπαμε αεοψυκτο μονοκυλινδρο 10ετιας...τι να κανουμε δηλαδη!...εενταξει ειναι παντως σε φυσιολογικα ορια..πολυ λιγο!
    τωρα επειδη αυτο δεν ειναι το μοναδικο μου μηχανακι και επειδη οπως ειπα δεν ειναι η πρωτη μου προτεραιοτητα...καποια στιγμη που θα με ξυνη ο κολος μου και θα μου περισσευουν τα ευρουλακια σκεφτομαι να του κανω ενα ψυλομαζεματακι...με κυρια αλλαγη τα εξεις 2!

    1.πλαστικο πισω.....υπαρχουν ..τα βρισκεις ευκολα στο εμποριο?
    και περιπου ποσο κοστιζει?
    2.δισκοι.
    οπως και διποτε λεμε ...μολις ζεσταθη ειναι πασιφανες....
    χοντρικα αν εχει αλλαξει κανεις ..ποσο παει το μαλι?...

    ευχαριστω εκ τον προτερων

  11. #56
    Το πλαστικάκι πίσω απο Yamaha, 45 euro το πήρα σε λευκό.
    TTR - 600

  12. #57
    ογκωδες μελος Το avatar του/της ftsmf
    Εγγραφή
    23/11/2008
    Μηνύματα
    398
    παιδια για το δικο μου ττρ ειχα παρει φτερο μπροστινο, πλαστικο πισω και μασκα 80 ευρω ολα απο yamaha νικολακοπουλο στην βουλιαγμενης...
    "ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ..........ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΟΘΟ"

    " Σωστε το μνημείο Φλωρέττα-Φλωρέττα..."

  13. #58
    αυτο ειναι!!!!!!!
    με 80 ευρουλακια αλλαζεις κουστουμι!!!!...ουτε παπι να ηταν!
    τελεια!...

  14. #59
    λοιπον...ιατρικη γνωματευση κανουμε?....
    το ειχα παρατηρηση πριν λιγο καιρο και τωρα δλδ σημερα που ειχα το μυαλο μου σε αυτο το καρα-τεσταρα
    εχουμε και λεμε..1η....2η.....3η........ ολα καλα...μολις βαλεις 4η ξεκινα...ενα βουητο...?...σφυριγμα?...δεν ξερω πως ακριβως να το περιγραψω....
    με επιτανχυση με κοψιμο οπως θες...μολις μπει η τεταρτη το κανει...οταν βεβαια απομονωσης δεν το κανει αλλα αισθανεσε ενα μικρο τριγμο στα μαρσπιε.....
    εχει συμβει ποτε σε κανενα?....εχει ακουσει ποτε καποιος τιποτα παρομοιο?....
    απο τα λιγα που ξερω εγω...νομιζω-υποθετο ειναι οτι μαλλων τα εχει πεξει κανενα ρουλεμανακι στο κιβοτιο της 4ης....
    .... ......

  15. #60
    οπως το περιγραφεις νομιζω πως ακουγεται πολυ για να ειναι ρουλεμαν.
    αλλα οτι κ να ειναι κοιταξετο μη σου κανει μεγαλη ζημια....

Σελίδα 4 από 19 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tt600r Ηλεκτρονικη
    από gmeles στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2017, 00:41
  2. TT600R Belgarda
    από motaba στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2008, 00:32
  3. Ξενόγλωσσο subforum...
    από McGyver στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2006, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF