Σελίδα 5 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 274

Θέμα: TT600R subforum

  1. #61
    ογκωδες μελος Το avatar του/της ftsmf
    Εγγραφή
    23/11/2008
    Μηνύματα
    398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από salingaros
    λοιπον...ιατρικη γνωματευση κανουμε?....
    το ειχα παρατηρηση πριν λιγο καιρο και τωρα δλδ σημερα που ειχα το μυαλο μου σε αυτο το καρα-τεσταρα
    εχουμε και λεμε..1η....2η.....3η........ ολα καλα...μολις βαλεις 4η ξεκινα...ενα βουητο...?...σφυριγμα?...δεν ξερω πως ακριβως να το περιγραψω....
    με επιτανχυση με κοψιμο οπως θες...μολις μπει η τεταρτη το κανει...οταν βεβαια απομονωσης δεν το κανει αλλα αισθανεσε ενα μικρο τριγμο στα μαρσπιε.....
    εχει συμβει ποτε σε κανενα?....εχει ακουσει ποτε καποιος τιποτα παρομοιο?....
    απο τα λιγα που ξερω εγω...νομιζω-υποθετο ειναι οτι μαλλων τα εχει πεξει κανενα ρουλεμανακι στο κιβοτιο της 4ης....
    .... ......
    ειχα το ιδιο προβλημα φιλαρακι μου στο ττρ μου... εμενα μου το εκανε στην τριτη... τελος παντων μονο ακουστικο ειναι το θεμα και προερχεται απο το γραναζι της ταχυτητας... δεν θελει επιγουσα αλλαγη... υπαρχει και η περιπτωση να πηγαινει το μηχανακι ετσι οπως ειναι χωρις κανενα προβλημα ποτε... αλλα καλο ειναι να αλλαχτει... αλλα με την ησυχια σου γιατι και το κοστος για ανοιγμα κλεισιμο μοτερ ειναι λιγο μεγαλο αναλογα με το μηχανικο... μη σε αγχωνει παντως....
    "ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΑ..........ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΟΘΟ"

    " Σωστε το μνημείο Φλωρέττα-Φλωρέττα..."

  2. #62
    αν ειναι να ανοιξεις μοτερ ανγκαστικα κανεις κ αλλα πραγματακια για να μη ξανα λυνεις μετα απο λιγο καιρο.

  3. #63
    καλημερα ...χθες συναντησα εναν καλο φιλο...καποτε εχει προβλημα σε κιβωτιο ταχυτητων και αυτος...
    λοιπον τα ρουλεμαν ειναι 3ή 4...
    οπως και να εχει ο θορυβος θα ακουγοταν σε καποιο φασμα στροφων σε ολες ανεξαρτητος τις ταχητητες και οχι μονο σε μια!....
    αρα εξερητε το ρουλεμαν....
    οποτε ειναι μαλλων αυτο που ειπε και ο φιλος παραπανο...κουρεμενο...η καλητερα ημη-κουρεμενο γραναζι 4ης....
    και χεστηκα δεν το αλλαζω.....το ΤΤ εχω πει δεν του δινει μια περα απο την στοιχειωδη συντηρηση...οσο παει και γι οσο παει..και οταν τα κακαρωσει ...καταθετω πινακιδα!
    το μονο προβλημα ειναι μην σπασει πριν την ωρα του και τα κανει ολα πουτ@ν@ εκει μεσα...
    αλλα ειπαμε το παω με συνεση..μπας και διακεση λιγο παραπανω....
    αποψη μου ειναι το να κατεβει ή να ανοιξεις το κηνητηρα πλεων μπορει και να μην συμφερει οσο το να βαλεις εναν αλλο....στην αγορα υπαρχουν ενα σωρω...απο χτ ..

  4. #64
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από salingaros
    καλημερα ...χθες συναντησα εναν καλο φιλο...καποτε εχει προβλημα σε κιβωτιο ταχυτητων και αυτος...

    οποτε ειναι μαλλων αυτο που ειπε και ο φιλος παραπανο...κουρεμενο...η καλητερα ημη-κουρεμενο γραναζι 4ης....

    αλλα ειπαμε το παω με συνεση..μπας και διακεση λιγο παραπανω....
    ..
    ειναι συνηθες φαινομενο σε tt-ttr και σε παλαιοτερα xt.ο λογος που συμβαινει η φθορα στα γραναζια ειναι κυριως ο λαθος τροπος λειτουργιας του κινητηρα.αν οδηγας με μεγαλη σχεση στο σασμαν και εχεις χαμηλη ταχυτητα το μηχανακι σκορτσαρει και καταπονουνται πολυ τα γραναζια.

  5. #65
    μεχρι να δω τι θα κανω και αν το φτιαξω ...σε αυτο που ειμαι σιγουρος ειναι οτι θα του αλλαξω δισκους...και το λεω και το ξαναλεω..αλλα ακομα να το κανω...το θυμαμαι οποτε παω μεγαλη βολτα....
    ενας τυπος μου ειπε οτι κακως δεν τους εχω αλλαξει ακομα...γιατι περημενω να μαζεψω μερικα ευρουλακια πρωτα...οτι οι δισκοι και καλα ειναι φτυνοι...του τεστινκ κατι λιγο παραπανω απο 50 ευροπουλα...υσχυει?....αυτος βαιβαι ειχε πριν 2 χρονια ενα χτ600 ...αλλα σε αυτο φανταζομαι πανω κατω τα ιδια ειναι....
    εχει αλλακει ποτε κανεις?

  6. #66
    Παιδιά πείτε λίγο πόσο σας καίει περίπου.

    Αυτονομία με σχετικό σκήσιμο, αλλά και χαλαρά.
    TTR - 600

  7. #67
    ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ GAZOLINEΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 11 ΕΥΡΩ ΣΤΑ 110 ΧΛΜ.ΜΕ ΜΑΜΑ ΚΑΡΜΠΙΡΑΤΕΡ...ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΤΡΟ..
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΥΡΕΜΕΝΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΤΤ-R ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Η ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ...ΑΜΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΕ 40 ΧΛΜ ΚΑΙ 4Η ΓΑΜΑ ΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 30000 ΧΛΜ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΤΤ-R...ΚΑΙ ΑΜΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΙΒΟ ΣΑΣΜΑΝ ΚΤΛ.. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΣΙΓΟΥΡΑ.....ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ GAZOLINΕΣ ΤΡΕΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΧΟΥΝΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΟΛΟΙ, ΠΡΙΝ ΜΕ 7.5ΕΥΡΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ....
    vandalos

  8. #68
    Εξαρτάται το δούλεμα που του κάνεις.Σε ταχύτητες από 140+ καίει 5,5L/100KLM.Σε ταχύτητες γύρω στα 100χλμ καίει 4L/100KLM.Σήμερα που έριξα μια γύρα Σπάρτη-Μάνη-Σπάρτη με μέσο όρο ταχύτητας 100χλμ,έκανα 150χλμ και δεν έχει πιάσει ακόμη ρεζέρβα(δηλ. δεν έχει κάψει 7 λίτρα)

  9. #69
    Εμένα στα 105 χλμ που έκανα, μου γύρισε ρεζέρβα.

    Οπότε όλο το ντεπόζιτο θα μου βγάζει 150+ χλμ.

    Μούφα ε?

    έχουν πειράξει τα ζίγκλερ
    TTR - 600

  10. #70
    αν εχει κανεις εξατμηση για το ττρ ειναι ευπροσδεκτη,γιατη η arow....

  11. #71
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    137
    Εχει αλλάξει κανεις μπαταρία στο ττρ250? Ξερετε πόσο κοστίζει και αν υπάρχει καμια αλλα μαρκα πιο φθηνη από της μαμάς?
    go big or go home!!!

  12. #72

  13. #73
    Παίδες έχω ψηθεί εδώ και καιρό για ένα TTR600,είχα το χτακι παλιά http://www.bikepics.com/members/zekulinoc/09xt600/ αλλά λόγο πώλησης του μου έχει αφήσει τραύματα στην καρδιά μετά από ένα χρόνο αποφάσισα πως χρειάζομαι ένα yamaha πάλι(όχι τυχαία) έτσι αποφάσισα για το ΤΤR με αφορμή την όρεξη μου σας ζητώ να μου απαντήσετε σε ορισμένες ερωτήσεις ενός αγοραστή.
    1)Τι να προσέξω?
    2)Τι να κοιτάξω?στο συγκεκριμένο μηχανάκι
    3)και γενικά ότι απάντηση έχετε είναι αποδεκτή !
    Ευχαριστώ μάγκες.Βοηθήστε για να πίνουμε και μπύρες μαζί όλοι οι ττρδες

  14. #74
    file an koitakseis stis proigoumenes selides exoume idi grapsei gia to ti prepei na proseksei kapios pou tha paei na agorasei ena ttr .

    Opoios fovate peftei kai koimate



  15. #75
    TTRADES πείτε τίποτα για τα εργαλεία σας ρε παίδες.Περιμένω πώς και πώς να ποστάρετε !

Σελίδα 5 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tt600r Ηλεκτρονικη
    από gmeles στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2017, 00:41
  2. TT600R Belgarda
    από motaba στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2008, 00:32
  3. Ξενόγλωσσο subforum...
    από McGyver στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2006, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF