Σελίδα 8 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 274

Θέμα: TT600R subforum

  1. #106
    Νέο μέλος Το avatar του/της Eric
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    20
    πιστεύω οτι τα pirelli ταιριάζουν καλύτερα για την χρήση που θελεις
    Μαμά κοίτα! Χωρίς ένα χέρι.
    Μαμά κοίτα! Χωρίς δύο χέρια.
    Μαμά κοίτα! Χωρίς πόδια.
    Μαμά! Κλαψ! Κοίτα! Χωρίς δόντια!

  2. #107
    Κι εγω προς τα εκει με βλεπω. Thanks

  3. #108
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeke
    Εσύ τι προτιμάς ?
    Απο άποψη μανιβέλας-μίζας. Τώρα που έχετε τα μοτόρια τι προτιμάτε?
    Τα μανιβελάτα μοτέρ των ΤΤ και TTR προέρχονται από το ΧΤ του '87 (2KF) και έχουν σαφώς καλύτερη απόδοση από τα αντίστοιχα μιζάτα τα οποία προέρχονται από το ΧΤ του '90 (το οποίο προκάλεσε δυσάρεστη έκπληξη τότε στον ειδικό τύπο λόγω της μειωμένης του απόδοσης σε σχέση με τα παλαιότερα μοντέλα).
    Από 'κεί και πέρα σίγουρα η μανιβέλα θέλει κάποια εξοικίωση αλλά εγώ προσωπικά δεν θα θυσίαζα το γκάζι για χάρη της άνεσης.
    Όσο για το ΤΤR όταν παρουσιάστηκε απέσπασε πολύ θετικά σχόλια για το βελτιωμένο στήσιμό του (πλαίσιο - αναρτήσεις - φρένα) σε σχέση με τα ΤΤ. Επίσης έχει και κάποιες διαφορές στο μοτέρ (κοντύτερος στρόφαλος, ελαφρωμένο βολάν, μεγαλύτερα καρμπυρατέρ, διαφορετικές σχέσεις στο κιβώτιο κλπ) που του δίνουν ευστροφία και ιπποδύναμη στον τροχό 39,5 ίππους, τη μεγαλύτερη που έχει βγάλει η yamaha από αυτόν το κινητήρα.
    Τώρα το θέμα της εμφάνισης είναι τελείως υποκειμενικό, αλλά πάντως καμία σχέση με τα τέρατα του paris- dakar!!! Ένα 10άλιτρο τεποζιτάκι έχει επάνω...

  4. #109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gong
    Τα μανιβελάτα μοτέρ των ΤΤ και TTR προέρχονται από το ΧΤ του '87 (2KF) και έχουν σαφώς καλύτερη απόδοση από τα αντίστοιχα μιζάτα τα οποία προέρχονται από το ΧΤ του '90 (το οποίο προκάλεσε δυσάρεστη έκπληξη τότε στον ειδικό τύπο λόγω της μειωμένης του απόδοσης σε σχέση με τα παλαιότερα μοντέλα).
    Από 'κεί και πέρα σίγουρα η μανιβέλα θέλει κάποια εξοικίωση αλλά εγώ προσωπικά δεν θα θυσίαζα το γκάζι για χάρη της άνεσης.
    Όσο για το ΤΤR όταν παρουσιάστηκε απέσπασε πολύ θετικά σχόλια για το βελτιωμένο στήσιμό του (πλαίσιο - αναρτήσεις - φρένα) σε σχέση με τα ΤΤ. Επίσης έχει και κάποιες διαφορές στο μοτέρ (κοντύτερος στρόφαλος, ελαφρωμένο βολάν, μεγαλύτερα καρμπυρατέρ, διαφορετικές σχέσεις στο κιβώτιο κλπ) που του δίνουν ευστροφία και ιπποδύναμη στον τροχό 39,5 ίππους, τη μεγαλύτερη που έχει βγάλει η yamaha από αυτόν το κινητήρα.
    Τώρα το θέμα της εμφάνισης είναι τελείως υποκειμενικό, αλλά πάντως καμία σχέση με τα τέρατα του paris- dakar!!! Ένα 10άλιτρο τεποζιτάκι έχει επάνω...

    Αχχχχ... Με κάνεις να νιώθω τόσο όμορφα που έχω TTR μανιβελάτο
    TTR - 600

  5. #110

  6. #111
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Voliminal
    Αχχχχ... Με κάνεις να νιώθω τόσο όμορφα που έχω TTR μανιβελάτο

    Αχχχ..Δεν ξέρεις πόσο ανυπομονώ να το πω και εγώ αυτό που λες....

  7. #112
    μια, και καλη!
    Εγγραφή
    08/10/2009
    Μηνύματα
    10
    Χωρις να θελω να το πενευτω,καθοτι ανηκω και γω στους μανιβαλατους TTRαδες.Τα μοτερ των TTR εχουν καλυτερη αποδοση από αυτα με μιζα.
    Προσωπικα τωρα,δεν ειχα καθολου προβλημα με τη μανιβελα.Την πρωτη εβδομαδα μονο μεχρι να τη μαθω(Το ποτε να τραβηξω την καλη,γερη μανιβελια)

    Να πω και τον πονο μου τωρα,ειμαι κι εγω να αλλαζω λαστιχα,μπροστινο οπως και δηποτε,και δεν παιζει φραγκο.
    Και με τη βενζινη εκει που χει φτασει το σκεφταισαι ακομα και να βγεις μια βολτα στο βουνο.

    Να καλοσορισω και τους καινουριους συμφορουμητες,νυν και μελλοντες TTRαδες

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    μπηκε κ το δικο μου μεσα για σερβις κ κανιβαλισμο....

    φωτο, πληροφοριες κ τιμες μολις βγει!!!


  9. #114
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2007
    Μηνύματα
    27
    μιας και εγω ημουν μεχρι προσφατα κατοχος ttr με χωματινες ανησυχιες μα συμπληρωσω ενα πραγμα αλλα πολυ σημαντικο
    τα μανιβελατα ttr εχουν πισω αμορτισερ ohlins το οποιο δουλευει αψογα και ειναι και πιο ψηλο το μχηανακι
    εννοειται πως αν επαιρνα παλι ttr παλι το μανιβελατο θα επαιρνα και δεν θα θυσιαζα με τιποτα το παραπανω γκαζι του αλλα και το ohlins
    μετα απο λιγο καιρο η μανιβελα ειναι απλα παιχνιδι ,ασε που ειναι και ερωτας...
    Γιωργος

  10. #115
    Λοιπον παρτε τρεις φωτο απτο μηχανακι μου μετα το γενικο σερβις του. Αναμενονται και τα λαστιχακια του.:rotflmao:

    φωτο1


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tt6001.jpg 
Προβολές:	542 
Μέγεθος:	38,5 KB 
ID:	197798

  11. #116
    φωτο2


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tt6002.jpg 
Προβολές:	545 
Μέγεθος:	23,0 KB 
ID:	197799

  12. #117
    φωτο3


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tt6003.jpg 
Προβολές:	543 
Μέγεθος:	26,3 KB 
ID:	197800

  13. #118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TTdevil
    φωτο3
    Χμμ..όμορφο αλλά βγάλε τα φλασάκια,φαναρι πισω,πινακίδα κάτω,ρέμους κάνε κούρμπα να ανασηκώνετε προς τα πάνω,μοτάρντ,φάτ μπαρ και όχι το δίμπρατσο,αλλαγή μπροστινού φτερού,+μάσκα,βγάλε αυτά τα αυτοκόλλητα και βάψε το όπως του αρμόζει.

    PS.
    ΤΟ ΞΈΡΩ ΕΊΜΑΙ ΈΝΑΣ ΚΆΓΚΟΥΡΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΎΒΩ ΜΑΡΈΣΕΙ,ΓΕΙΑ ΜΑΣ

  14. #119
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeke
    Χμμ..όμορφο αλλά βγάλε τα φλασάκια,φαναρι πισω,πινακίδα κάτω,ρέμους κάνε κούρμπα να ανασηκώνετε προς τα πάνω,μοτάρντ,φάτ μπαρ και όχι το δίμπρατσο,αλλαγή μπροστινού φτερού,+μάσκα,βγάλε αυτά τα αυτοκόλλητα και βάψε το όπως του αρμόζει.

    PS.
    ΤΟ ΞΈΡΩ ΕΊΜΑΙ ΈΝΑΣ ΚΆΓΚΟΥΡΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΎΒΩ ΜΑΡΈΣΕΙ,ΓΕΙΑ ΜΑΣ
    Thanks αλλα μου αρεσουν οι original καταστασεις ΜΟΤΑΡΝΤ??? sorry αλλα ειμαι της παλιας σχολης

  15. #120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TTdevil
    Thanks αλλα μου αρεσουν οι original καταστασεις ΜΟΤΑΡΝΤ??? sorry αλλα ειμαι της παλιας σχολης
    Οκ αδερφέ,άλλη χάρη το original

Σελίδα 8 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tt600r Ηλεκτρονικη
    από gmeles στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2017, 00:41
  2. TT600R Belgarda
    από motaba στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2008, 00:32
  3. Ξενόγλωσσο subforum...
    από McGyver στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2006, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF