Σελίδα 15 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 274

Θέμα: TT600R subforum

  1. #211
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pappous26 Προβολή μηνύματος
    .μου ειπε να κλεινω την βενζινη οταν το σβηνω ...
    ΑΥτό....
    ανανήψαντας

  2. #212
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2015
    Μηνύματα
    35
    Ξερει κανεις που εινςι η βιδα του αερα στα καρμπ?νομισω οτι δεν περνει αρκετο αερα...με νεκρα κ ξερογκαζα ψιλα ειδα οτι μπερδευει κ με 5η κ σχεδον τερμα γκαζ οταν το αφηνω το γκαζ κανει σαν να μενει απο βενζινη...οταν ξαναδινω ολα κομπλε...γενικα ομως μου φαινεται οτι περνει λιγο αερα κ θελει περισσοτερο...

  3. #213
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2015
    Μηνύματα
    35
    Παιδια καλησπερα...τεληκα η μιχανη μπηκε συνεργειο για πιστονι φλατζες αλυσιδακι κ τσιμουχες βαλβιδων(αν τις λεω σωστα...)οι βαλβιδες ειναι μια χαρα απλα θα τριφτουν...το θεμα ειναι τι πιστονι να βαλω..(θα κανω κ ρεκτιφιε γιατι ο κυλινδρος ειχε γραμμες...μαλλον 0,5 χιλ....)ο μαστορας προτηνει πιστονι yamaha...οχι wiseco...οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες...τι λετε εσεις?192 κανει το πιστονι απο την yamaha με ελατηρεια κ πειρο...κ ποσα χλμ θελει μετα στρωσιμο?αλυσιδακι πηρα μαμα...θελει κ μια εισαγωγη καρμ...η μπιελα ειναι οκ....πειτε ρε παιδια καμια γνωμη...

  4. #214
    Μέλος Το avatar του/της tc-drift
    Εγγραφή
    28/05/2012
    Μηνύματα
    42
    Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

    Αν κάποιος ξέρει, πρέπει να αντικαταστησω τις εισαγωγές στο ΚΑρμπυρατερ που έχουν ξεραθεί. tt600r 2001 Belgarda

    Στην αντιπροσωπεία ζητάνε κάπου 120€! ΒρίσΚω απο ΧΤ 600 Γιαπωνέζικες Aftermarket στα 40€. Γνωρίζετα αν κάνουν?

    Βασικά αν κα΄ποιος ξέρει κάποια λύση, ευχαριστώ!

  5. #215
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2016
    Μηνύματα
    2
    Γεια σας παιδια! νεος και εγω στην παρέα, 2 βδομαδες τωρα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ProShot_20160904_122853.jpg 
Προβολές:	350 
Μέγεθος:	101,9 KB 
ID:	365243, θα βελτιωθει με τον καιρο! :P

  6. #216
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2016
    Μηνύματα
    2
    Παιδια εχει καποιος το Service Manual? Στα ελληνικα? Ευχαριστω

  7. #217
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spyros33f
    Εγγραφή
    16/10/2008
    Μηνύματα
    128
    Xερετω την ομαδα.ψαχνομε κ εγω να ρυθμησω τον αποσυμπιεστη αλλα εχω το μανουλ απο το μιζατο,εχει κανεις το μανιβελατο να μου στηλει η εστο τις σεληδες που λεει για την ρυθμηση του αποσυμπιεστη?ευχαριστο.

  8. #218
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2009
    Μηνύματα
    27
    Όποιος έχει Service μάνιουαλ από το μανιβελάτο να το στείλει και σε μας...
    Ο αποσυμπιεστής ρυθμίζεται ως προς το τζόγο από τη ντίζα του συρματόσχοινου η οποία είναι σε δύο κομμάτια με σπείρωμα και κόντρα παξιμάδι.
    Αν άλλαξες πρόσφατα ντίζα-συρματόσχοινο (πάνε σετ) ίσως χρειαστεί να κάνεις την παραπάνω ρύθμιση, αφήνοντας ένα τζόγο +/- 0.5-1mm (δες στο σχήμα, από το XT 600 - ίδιο είναι)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	XT600Decomp.jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	36,1 KB 
ID:	378356

    Υποτίθεται ότι αυτός ο τζόγος πρέπει να μετριέται όταν το πιστόνι είναι στο Ανω Νεκρό Σημείο και μπλά μπλα μπλα...

  9. #219
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spyros33f
    Εγγραφή
    16/10/2008
    Μηνύματα
    128
    Α ωραια θα το τσεκαρο αν ειναι οκ.ευχαριστο φιλος.

  10. #220
    Καλησπέρα και απο εμένα παιδιά. Κάτοχος και γώ ενός TTR 600 2003 μανιβελάτο εδώ και λίγες μέρες.

    Έχω κάποιες απορίες.

    Θα ήθελα να ρωτήσω αρχικά ποιά η λειτουργία του κουμπιού (μαύρο) πάνω απο το κόκκινο διακοπτάκι on/off;
    Δεν κάτι τίποτα σε μένα και υποθέτω ότι είναι το σβηστήρι, δηλαδή απο εκεί θα πρέπει να σβήνει η μηχανή.

    Επίσης επειδή το κοντέρ μου και γενικότερα όλα τα όργανα πίσω απο το φανάρι είναι σε λίγο άθλια κατάσταση (πρέπει να έφαγε τούμπα το μηχανάκι) θα ήθελα να ρωτήσω ποιές είναι οι ενδείξεις που θα πρέπει να έω στα λαμπάκια;

    Σε εμένα λειτουργεί σίγουρα το νεκρό και τα φώτα. Τι άλλες ενδείξεις έχει;

    Και κάτι τελευταίο.

    Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει φωτογραφία απο δική του μοτοσυκλέτα με ανοιχτό και κλειστο πλαγιοστάτη στο σημείο όπου έχει το μπουτόν που όταν βάζεις ταχύτητα με ανοιχτό πλαγιοστάτη σβήνει η μηχανή;

    Για κάποιον λόγο ο πλαγιοστάτης μου δεν πιέζει αυτό το μπουτόν όταν είναι ανοιχτός. Υποθέτο ή κάτι λείπει ή έχει στραβώσει κάπως η βάση-πλαγιοστάτης ή κατι έχουν αλλάξει τελος πάντων.
    Manifesto

  11. #221
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Καλοριζικο και καλα κουραγια με την μανιβελα..

    Το κουμπακι αυτο παντα πιστευα οτι ειναι αναμονη για μιζα. Μπορει και να κανω λαθος, παντως δεν κανει κατι.

    Οι ενδειξεις ειναι νεκρα, μεγαλη σκαλα φωτων και πιεση λαδιου. Δεν θυμαμαι να εχει κατι αλλο. (τσεκαρε το online owners manual).
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #222
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2016
    Μηνύματα
    6
    Καλημέρα και από εμένα. Ψηνομαι να πάρω ένα ttr600 2001 μοντέλο με μανιβέλα αλλά είναι παρατημένο κάνα 2 χρόνια σε αποθήκη. Ο λόγος είναι τα πηνια από ότι μου είπε ο πωλητής. Το μηχανάκι παίρνει μπρος αλλά όταν ζεσταθεί σβήνει. Μπορείτε να με βοηθήσετε με το ποιά είναι η καλύτερη λύση ? Η αλλαγή με μτχειρισμενα γύρω στο 100 άρικο η περιέλιξη με 150€ ? Είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

  13. #223
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Εγω απο μανιβελατο με ιδια συμπτωματα ενω ολοι λεγανε ηλεκτρικα τελικα τα καρμπυρατερ ηταν το θεμα.
    Θελει να βρεις μαστορα που το εχει και γενικα εχουν θεματα τοσο παλια μηχανακια με την πλεξουδα καλωδια.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  14. #224
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2016
    Μηνύματα
    6
    Εγινε μέτρηση και είναι τα πηνια. Απλά δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη λύση. Μτχειρισμενα η περιέλιξη από την αρχή?

  15. #225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    και γιατι ο πωλητης δεν βαζει 100 ευρω ακομα να στην τιμη να το φτιαξει και να το πουλησει σαν κυριος;
    αν θελει μονο πηνια........

Παρόμοια θέματα

  1. Tt600r Ηλεκτρονικη
    από gmeles στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2017, 00:41
  2. TT600R Belgarda
    από motaba στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2008, 00:32
  3. Ξενόγλωσσο subforum...
    από McGyver στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2006, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF