Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 63

Θέμα: ελληνικη αστυνομια κλεμενο μηχανακι....αλλο ενα ρεκορ!!!!!

  1. #1
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026

    ελληνικη αστυνομια κλεμενο μηχανακι....αλλο ενα ρεκορ!!!!!

    Η ιστορία που ακλουθεί είναι πραγματική και οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι 100% αληθινή!!!!!

    Τέταρτη 21-1-09 κλέβουν το μηχανάκι φίλου εντουρα έξω από το μαγαζί που δουλεύει στο κέντρο της Πάτρας (suzuki drz 400) ο Μήτσος πάει στην αστυνομία και το δηλώνει.
    Χτες 23-1-09 και ώρα 1:30 το βράδυ κτυπάει το τηλ.ενω δουλευα.ειναι ενας άλλος φιλος.
    Μανωλης: ελα ρε να σου πω θυμασαι καθολου το μηχανακι του μητσου?
    Εγω: Ναι ρε φιλε αν το δω πιστευω πως ναι θα το αναγνωρισω(στην πατρα κυκλοφορουν μονο δυο τετοια μηχανακια)
    Μανωλης: οκ ελα …….. να δεις γιατι πιστευω ότι βρηκαμε το μηχανακι του μητσου
    Μετα από 20 λεπτα ειμαι εκει κοιταζω το μηχανακι λεω ναι ρε φιλε 90% αυτό είναι.
    Περνουμε τηλ. Τον μητσο
    Μανωλης:ελα ρε πιστευουμε ότι βρηκαμε το μηχανακι σου……
    Μητσος:σιγουρα για κοιτα λιγο εχει κολημενο καρτερ κοντερ μπλε αυτοκολητα ταδε και εξατσμιση χτυπημενη?
    Μανωλης:ναι ρε φιλε ακριβως ετσι!!!
    Μητσος:ωραια περνω τηλ.αστυνομια και ερχομαι εκει!!
    Ο μητσος περνει τηλ.την αστυνομια!

    Μητσος:ναι γεια σας ειχα δηλωσει ότι μου εχουν κλεψει το μηχανακι και το εχω βρει εκει……
    Αστυν:ναι καλως πηγενεται εκει και βεβαιωθειτε ότι το δικο σας και παρτε μας παλι!!!!!
    Ο μητσος ερχεται εκει που ημασταν κοιταει το μηχανακι και αμεσως καταλαβαινει ότι είναι το δικο του,μετα από κανα 20λεπτο!!!σκαει το γαλαταδικο…..οι μπατσοι δεν κατεβαινουν κατω απλα φωναζουν τον μητσο στο παραθυρο,τον ρωτανε αν είναι σιγουρος ότι είναι το δικο του,τους λεει πως ναι ειμαι σιγουρος και ότι κατεβειτε να ελενξετε και μονοι σας αριθμο πλαισιου και κινητηρα……
    Ο οδηγος μπατσος αρματομενος με αλεξισφαιρο γιλεκο οπλο σε θηκη στον μοιρο (ρομποκοπ) ο άλλος διπλα ηταν της ασφαλειας με πολιτικα……κοιτανε το μηχανακι διασταυρονουν ότι οντως είναι του μητσου και περνου ένα τηλ.σκαει και δευτερο γαλαταδικο με ακομα έναν ασφαλιτη και ακομα ένα ραμπο οδηγο!!!!
    Κοιτουν και αυτοι με την σειρα τους αδεια και αριθμο πλαισιου και διαπιστωνουν ότι οντως είναι δικο του….ξαναπερνουν παλι τηλ…..
    Ξεχασα να πω πως το μηχανακι ηταν κλειδωμενο!!!!με αλυσιδα-λουκετο στον πισω τροχο και ένα λουκετο στο μπροστινο δισκοφρενο!!!τεντομενη αλυσιδα γρασαρισμενα πατητηρια πισω και σταντ!!!!
    Μετα ξεκινα και ο διαλογος που αφησε εποχη,και εμας αφωνους!!!!!
    Μπατσος:κυριε καλως το μηχανακι οντως είναι δικο σας αλλα εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι τωρα γιατι είναι κλειδωμενο!!!με τι εχετε ερθει εδώ?
    Μητσος:με το αυτοκινητο μου…….
    Μπατσος:ωραια θα βαλετε το αυτοκινητο εδώ και θα περιμενετε να ξημερωσει για να ερθει ο γερανος που εχει εργαλεια να σπασει τα λουκετα και να την παρετε!!!!!
    Μητσος:καλα μου λετε να κατσω εγω εδώ να φιλαω το μηχανακι?
    Μπατσος:ναι κυριε μου αυτές τις εντολες εχω,εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι!!!!
    Μητσος:καλα και αν κατσω εδώ και ερθει ο κλεφτης τι θα κανω θα πεξω τις μπουνιες?
    Μπατσος:κυριε μου εμεις δεν μπορουμε να κατσουμε εδώ γιατι σημερα δεν διαθετουμε αυτοκινητο της ασφαλειας και το περιπολικο δεν μπορει να μεινει εδώ γιατι φαινεται!!!!
    Και αν ερθει αυτος και εχει οπλο θα γινει ΑΙΜΑΤΟΚΥΛΙΣΜΑ!!!!!!!
    Μητσος:δηλαδη μου λετε ότι επειδη αυτος μπορει να εχει οπλο δεν καθεστε εσεις και να κατσω εγω?
    Μπατσος:ναι……τωρα παλι αν μπορειτε να τα σπασετε εσεις σπαστε τα και παρτε την!!!!!!!!απλα περαστε αυριο από την ασφαλεια για καταθεση!!!!!

    Εμεις τα εχουμε παρει στο κρανιο με ολο αυτό το σκηνικο αλλα το μονο που μπορουσαμε να κανουμε ηταν να γελαμε!!!!η ωρα περναγε κει επειδη αυτοι δεν ειχαν σκοπο να κανουν κατι πηγα σπιτι και πηρα πριονι σφυρι και γυρισα για να σπασουμε τα λουκετα…..τα λουκετα τα σπασαμε την μηχανη την πηραμε και όλα αν και παραδοξα ελιξαν καλως!!!!
    Εγιναν και αλλα απλα εγω σας εδωσα μια ιδεα για το τι παει να πει ελλαδα και ελληνικη αστυνομια!!!!!!

    Θελω να ευχαριστησω θερμα:
    Τον μητσο
    Τον κλεφτη
    Την ελληνικη αστυνομια
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    στην αρχη μουρθε να γελασω.

    αλλα μετα σκεφτηκα ποσο τραγικο ηταν το σκηνικο.
    (συγγνωμη ζητησατε στα παιδια που τα ενοχλεισατε;; )

    επρεπε να ζητησητε το αλεξισφερο κ το οπλο στα σοβαρα κ καλα για να κατσετε σκοπια εσεις.να δειτε αντιδαση!!

    τουλαχιστον βρεθηκε το μηχανακι του παιδιου!

  3. #3
    ρε πστ μου τι άλλο θα ακούσουμε!!!!!! κατσε λέει εδώ και φύλα την και πάρτε μας τηλ όταν γυρίσει ο κλέφτης ή καθίστε μέχρι το πρωί να περιμένετε το γερανό!!!!! τι μπ@@ρδελοκρατος θεέ μου!!!

    τελοςπάντων το ευχάριστο είναι ότι τη βρήκατε, μακάρι να βρούνε και άλλοι τα μηχανάκια που τους έχουν κλέψει!!!

    φαντάζεσαι την ώρα που σπάγατε τις αλυσίδες για να την πάρετε κάνας περαστικός να ειδοποιούσε την αστυνομία και να ερχόντουσταν να σας συλάβουν για κλεφτρόνια τι σκηνικό θα παιζόταν??

  4. #4

  5. #5
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
    ρε πστ μου τι άλλο θα ακούσουμε!!!!!! κατσε λέει εδώ και φύλα την και πάρτε μας τηλ όταν γυρίσει ο κλέφτης ή καθίστε μέχρι το πρωί να περιμένετε το γερανό!!!!! τι μπ@@ρδελοκρατος θεέ μου!!!

    τελοςπάντων το ευχάριστο είναι ότι τη βρήκατε, μακάρι να βρούνε και άλλοι τα μηχανάκια που τους έχουν κλέψει!!!

    φαντάζεσαι την ώρα που σπάγατε τις αλυσίδες για να την πάρετε κάνας περαστικός να ειδοποιούσε την αστυνομία και να ερχόντουσταν να σας συλάβουν για κλεφτρόνια τι σκηνικό θα παιζόταν??
    μην το γελας!!!!οταν σπαγαμε τα λουκετα περασε το περιπολικο με τους γνωστους μπατους και μας λενε: ενταξει παιδια τα σπασατε?θα την παρετε? ναι λεμε εμεις θα την παρουμε......οκ!ελα αυριο το πρωι για καταθεση!!!!!
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
    μην το γελας!!!!οταν σπαγαμε τα λουκετα περασε το περιπολικο με τους γνωστους μπατους και μας λενε: ενταξει παιδια τα σπασατε?θα την παρετε? ναι λεμε εμεις θα την παρουμε......οκ!ελα αυριο το πρωι για καταθεση!!!!!
    βγαζει πολύ γέλιο, αν και αν το σκεφτεις λίγο, μόνο για γέλια δεν είναι τέτοιες καταστάσεις!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Το μεγαλυτερο θρασος!!! Την κλειδωσε ο κλεφτης, για να μην του την κλεψει αλλος κλεφτης!!
    ωραιιιιος!!! Φανταζεστε να ειχε βαλει και συναγερμο;;

  8. #8
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586

    Lightbulb

    Απίστευτη ιστορία πραγματικά τι να πεις.
    Πάντως, πολύη τυχερός ο Μήτσος

    Να σε πω, πόση ώρα κάνατε να σπάσετε τα λουκέτα?
    Και αν μπορείς να μας πεις και τι μάρκα είναι.....




  9. #9
    H πλάκα ειναι οτι τα παιδιά απο τον ΑΟΔΠ ειχαν δεί το τύπο να κυκλοφορεί με το drz στο κέντρο... χαχαχα

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  10. #10
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
    Απίστευτη ιστορία πραγματικά τι να πεις.
    Πάντως, πολύη τυχερός ο Μήτσος

    Να σε πω, πόση ώρα κάνατε να σπάσετε τα λουκέτα?
    Και αν μπορείς να μας πεις και τι μάρκα είναι.....



    τα λουκετα ηταν απο αυτα τα απλα της σειρας τα χρυσαφι......τωρα φαγαμε κανα 4 λεπτο να πριονισουμε το μπροστα στο δισκοφρενο και 20 δευτερολεπτα για το πισω μιας και το σπασαμε με το σφυρι!!
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
    μην το γελας!!!!οταν σπαγαμε τα λουκετα περασε το περιπολικο με τους γνωστους μπατους και μας λενε: ενταξει παιδια τα σπασατε?θα την παρετε? ναι λεμε εμεις θα την παρουμε......οκ!ελα αυριο το πρωι για καταθεση!!!!!
    Αφού δεν σας χώσανε μέσα που σπάγατε τα λουκέτα να πάρετε το δικό σας μηχανάκι να λέτε κι ευχαριστώ.

    Αλήθεια τον κλέφτη τον βρήκατε να τον σπάσετε στο ξύλο?

  12. #12
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
    Αφού δεν σας χώσανε μέσα που σπάγατε τα λουκέτα να πάρετε το δικό σας μηχανάκι να λέτε κι ευχαριστώ.

    Αλήθεια τον κλέφτη τον βρήκατε να τον σπάσετε στο ξύλο?
    οχι μωρε που να τον βρουμε!!!!αυτος και στην πολυκατοικια απο πανω να εμενε με τοσο κοσμο κατω που να κατεβει και τι να πει!!!!!
    αλλα η αστυνομια στην ερωτηση αυτη μας ειπε:
    \
    ερωτηση: θα κανετε κατι για να βρουμε ποιος την πηρε?

    αστυν:κυριε απο αυριο θα ενεργησουμε!!!!!

    τωρα και μετα απο το σκηνικο που πεχτηκε,την λεξη ενεργησουμε μονο στο οτι θα χεσουν παει το
    μυαλο μου!!!!!!
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  13. #13
    εγω πότε θα ξύσω γόνατο? Το avatar του/της PQC
    Εγγραφή
    20/01/2005
    Μηνύματα
    164
    καλα ρε παιδια ειναι εξωφρενικο.Δεν τους ενδιεφερε η συληψη του δραστη; Δηλαδη ως ποτε θα αδιαφορουν για τους πολιτες που υποτιθεται οτι υπηρετουν και απο τους οποιους πληρωνονται.
    Αν δείτε ένα μαύρο κόκκινο fazer 1000 να περνάει τάπα στην στροφή ξύνωντας μασπίεδες, αυτιά και γόνατα σίγουρα δεν είμαι εγώ

  14. #14
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Μπράβο που βρήκατε το μηχανάκι για όλα τα υπόλοιπα ο συνδυασμός της ιστορίας με τη φωτό του ψάλτη είναι αποθεωτική...
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  15. #15
    ~
    Εγγραφή
    07/12/2005
    Μηνύματα
    272
    τι ρεκορ... ρεσιταλ :a31:







    τουλαχιστον αυτο βρεθηκε

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αλλο ενα ανεκδοτακι....
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2005, 11:22
  2. αλλο ενα
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 10:51
  3. ΑΛΛΟ ΕΝΑ Ζ 750 ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 11:29
  4. αλλο ενα ακυρο !
    από transalper600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2004, 10:06
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 12:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF