Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 52

Θέμα: Θεση στην στροφη!!

  1. #31
    ΜΠΑΜΠΑ ΜΗ ΠΕΣΕΙΣ......
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    18
    γεια σαs παιδια μονο στην ασφαλεια τηs πισταs auτα και οχι στοus δρομοus

  2. #32
    Έχεις απολυτο δίκιο σε αυτο που ειχες πει........το καταλαβα μπορω να πω με τον καλυτερο...αλλα κ τον χειροτερο τροπο μαζι.....καλες βολτες....κ προσοχη.-

  3. #33
    Ωχ....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #34
    Ενα ωχ.....σημαινει πολλα....παρα πολλα...οι μαλακιες πληρονονται συνηθως.....και η πρωτη κουβεντα μου τοτε αυτη ητανε....απο εκει κ περα,οτι κ να πω ειναι λιγο,....ειναι σαν να επιασα το ΤΖΟΚΕΡ,το ΚΙΝΟ και οποιοδηποτε τετοιο (τυχερο)...παιχνιδι......Ειναι δυσκολο να πιασεις το ενα απο αυτα....απλα εγω ετυχε εκεινη την μερα....να τα πιασω ολα μαζι...με αλλο τροπο...το σκεφτομαι κ δακρυζω ακομα......ειμαι χαρουμενος που ειμαι εδω...μαζι σας...αλλα πραγματικα για μενα το κεφαλαιο moto....εκει που εκανα καθημερινα 150-200χλμ για 9ΜΗΝΕΣ...εκει που ημουνα μεσα στην κ@υλα....την απολυτη αυτη κ@υλα...εκει που μαθαινα....που το επιδιωκα μονος μου για να μαθω....που αν επαιρνα 1 λαθος γραμμη το σκεφτομουνα συνεχεια...κ που προσπαθουσα να το αναλυσω στο μυαλο μου το γιατι...με σκοπο να γινω καλυτερος....με σκοπο να μπορω να απολαυσω την διαδρομη κ το τερας μου........ και εκει που μπορουσα να ξεφυγω λιγο μεσα απο την ρουτινα κ την καθημερινοτητα.....απλα τελειοσε....με ενα κυριολεκτικα κατεστραμενο GSXR 1000 K8.....το οποιο μαλλον αυτο με εσωσε κατα βαση...καθως με πεταξε απο πανω του....Σιγουρα δεν θα μπορεσω να ξανα καβαλησω ετσι οπως τοτε...με τετοιο παθος...με τετοια χαρα....γιατι παντα θα θυμαμαι....απλα αυτο το ατυχημα με εβγαλε εκτος τοπου κ χρονου......σιγουρα σε καθε δυσκολια μου στην ζωη θα το θυμαμαι κ θα ξερω πως κανονικα ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...ΑΛΛΑ...ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ....ενα θα πω....το ΚΡΑΝΟΣ το ΜΠΟΥΦΑΝ...το...ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ....πρεπει να ειναι κατι σαν το βρακι σας...καλες βολτες....προσοχη στους μ@λακες....και απο την στιγμη που εχεις τετοια ροδα.....να την σεβαστεις...να την προσεξεις....για να την.....ΕΧΕΙΣ.-

  5. #35
    Αφου εσυ εισαι καλα... ολα τα αλλα περισευουν!!
    μηχανακια ερχονται και φευγουν, στραβα και ισια!!
    μολις θα παρεις τα πανω σου θα μπορεσεις να ξανακαβαλισεις !!
    Απλα δουλεψετο λιγο παραπανω και με περισσοτερο μυαλο.
    Αν εκανες οτι εκανες μεσα σε ελεγχομενο χωρο τωρα το μονο που θα χρειαζοσουν θα ηταν ενα σετ πολυεστερικα...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsxr1000k8
    Ενα ωχ.....σημαινει πολλα....παρα πολλα...οι μαλακιες πληρονονται συνηθως.....και η πρωτη κουβεντα μου τοτε αυτη ητανε....απο εκει κ περα,οτι κ να πω ειναι λιγο,....ειναι σαν να επιασα το ΤΖΟΚΕΡ,το ΚΙΝΟ και οποιοδηποτε τετοιο (τυχερο)...παιχνιδι......Ειναι δυσκολο να πιασεις το ενα απο αυτα....απλα εγω ετυχε εκεινη την μερα....να τα πιασω ολα μαζι...με αλλο τροπο...το σκεφτομαι κ δακρυζω ακομα......ειμαι χαρουμενος που ειμαι εδω...μαζι σας...αλλα πραγματικα για μενα το κεφαλαιο moto....εκει που εκανα καθημερινα 150-200χλμ για 9ΜΗΝΕΣ...εκει που ημουνα μεσα στην κ@υλα....την απολυτη αυτη κ@υλα...εκει που μαθαινα....που το επιδιωκα μονος μου για να μαθω....που αν επαιρνα 1 λαθος γραμμη το σκεφτομουνα συνεχεια...κ που προσπαθουσα να το αναλυσω στο μυαλο μου το γιατι...με σκοπο να γινω καλυτερος....με σκοπο να μπορω να απολαυσω την διαδρομη κ το τερας μου........ και εκει που μπορουσα να ξεφυγω λιγο μεσα απο την ρουτινα κ την καθημερινοτητα.....απλα τελειοσε....με ενα κυριολεκτικα κατεστραμενο GSXR 1000 K8.....το οποιο μαλλον αυτο με εσωσε κατα βαση...καθως με πεταξε απο πανω του....Σιγουρα δεν θα μπορεσω να ξανα καβαλησω ετσι οπως τοτε...με τετοιο παθος...με τετοια χαρα....γιατι παντα θα θυμαμαι....απλα αυτο το ατυχημα με εβγαλε εκτος τοπου κ χρονου......σιγουρα σε καθε δυσκολια μου στην ζωη θα το θυμαμαι κ θα ξερω πως κανονικα ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...ΑΛΛΑ...ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ....ενα θα πω....το ΚΡΑΝΟΣ το ΜΠΟΥΦΑΝ...το...ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ....πρεπει να ειναι κατι σαν το βρακι σας...καλες βολτες....προσοχη στους μ@λακες....και απο την στιγμη που εχεις τετοια ροδα.....να την σεβαστεις...να την προσεξεις....για να την.....ΕΧΕΙΣ.-
    Παλίκαρε, περαστικά κι αγύριστα...πόσα χιλιόμετρα πρόλαβες να κάνεις?
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Τελικα φιλε μου εμαθες και εσυ με τον επωδυνο τροπο .Περαστικα οπως και να εχει σου ευχομαι να ξανακαβαλησεις πλεον με διαφορετικη νοοτροπια αφουυ γνωριζεις πλεον πολυ καλα τις συνεπειες
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  8. #38
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gsxr1000k8
    Ενα ωχ.....σημαινει πολλα....παρα πολλα...οι μαλακιες πληρονονται συνηθως.....και η πρωτη κουβεντα μου τοτε αυτη ητανε....απο εκει κ περα,οτι κ να πω ειναι λιγο,....ειναι σαν να επιασα το ΤΖΟΚΕΡ,το ΚΙΝΟ και οποιοδηποτε τετοιο (τυχερο)...παιχνιδι......Ειναι δυσκολο να πιασεις το ενα απο αυτα....απλα εγω ετυχε εκεινη την μερα....να τα πιασω ολα μαζι...με αλλο τροπο...το σκεφτομαι κ δακρυζω ακομα......ειμαι χαρουμενος που ειμαι εδω...μαζι σας...αλλα πραγματικα για μενα το κεφαλαιο moto....εκει που εκανα καθημερινα 150-200χλμ για 9ΜΗΝΕΣ...εκει που ημουνα μεσα στην κ@υλα....την απολυτη αυτη κ@υλα...εκει που μαθαινα....που το επιδιωκα μονος μου για να μαθω....που αν επαιρνα 1 λαθος γραμμη το σκεφτομουνα συνεχεια...κ που προσπαθουσα να το αναλυσω στο μυαλο μου το γιατι...με σκοπο να γινω καλυτερος....με σκοπο να μπορω να απολαυσω την διαδρομη κ το τερας μου........ και εκει που μπορουσα να ξεφυγω λιγο μεσα απο την ρουτινα κ την καθημερινοτητα.....απλα τελειοσε....με ενα κυριολεκτικα κατεστραμενο GSXR 1000 K8.....το οποιο μαλλον αυτο με εσωσε κατα βαση...καθως με πεταξε απο πανω του....Σιγουρα δεν θα μπορεσω να ξανα καβαλησω ετσι οπως τοτε...με τετοιο παθος...με τετοια χαρα....γιατι παντα θα θυμαμαι....απλα αυτο το ατυχημα με εβγαλε εκτος τοπου κ χρονου......σιγουρα σε καθε δυσκολια μου στην ζωη θα το θυμαμαι κ θα ξερω πως κανονικα ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...ΑΛΛΑ...ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ....ενα θα πω....το ΚΡΑΝΟΣ το ΜΠΟΥΦΑΝ...το...ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ....πρεπει να ειναι κατι σαν το βρακι σας...καλες βολτες....προσοχη στους μ@λακες....και απο την στιγμη που εχεις τετοια ροδα.....να την σεβαστεις...να την προσεξεις....για να την.....ΕΧΕΙΣ.-
    Ρε, φιλαράκο... παρακολούθησα όλη την κουβέντα από παλιά, διάβασα όλες τις παραπομπές και πρόσεξα όλες τις προτροπές των παιδιών εδώ προς εσένα που τότε... ΔΕΝ :o
    Σίγουρα η γαμημένη ταχύτητα μέσα αλλά και έξω από τις στροφές είναι πρέζα. Δεν σου το παίζω μάστορας ή δάσκαλος, αλλά σαν ένας 50 χρόνων με κάμποσες τούμπες, χαζές και όχι και κάποια αγωνιστική εμπειρία με αυτοκίνητα. (και μην ορκίζεσαι πως μέσα στο κουτί είναι εύκολα)
    Αγόρι μου σίγουρα είσαι τυχερός ή ευλογημένος που είσαι εδώ μαζί μας ακόμα. Θέλω να σκέφτεσαι θετικά και πως ΜΕΓΑΛΗ επίσης ΚΑΥΛΑ είναι και το να βγεις ζωντανός στην έξοδο της στροφής και μέσα στα όριά σου. Ο μοτοσυκλετισμός έχει κι άλλες χαρές (ταξίδια πχ), είναι τρόπος ζωής. Υπάρχει πάντα και η πίστα για ξεκάβλωμα, αλλά και το στροφάρισμα μέσα στα όρια σου (δεν λέω να σε πάρει ο ύπνος:ZZZ: ) σε ορεινό στροφιλίκι μέσα στη φύση, είναι κι αυτό κάβλα!!!
    Είναι κάβλα να ανέβεις παίζοντας (χωρίς απαραίτητα αυτοκτονικές τάσεις) στα πάσα των Άλπεων ή να στροφάρεις στην Κορσική ή να έχεις τα μπαλλάκια να πας σε κείνο το μακρυνό ακρωτήρι, τον τόπο προσκυνήματος σχεδόν ΟΛΩΝ των μηχανόβιων.
    Θέμα στόχων είναι φίλε μου.
    Σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να έχεις τη δύναμη να βρεις πάλι τη χαρά του μοτοσυκλετισμού!
    Ειλικρινά φιλικά Χρήστος

    ΥΓ. Και που ξέρεις ίσως σε κάποιο ταξίδι σου ο αναβάτης που θα σε χαιρετήσει από απέναντι να είμαι εγώ. Στους δρόμους σου ποτέ δεν είσαι μόνος... εκτός αν το επιλέξεις εσύ
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

  9. #39
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Eνα πολυ ωραιο λινκ που αξιζει να μελετησετε και να αποθηκευσετε στα αγαπημενα

    Θεση αναβατη στη μοτοσυκλετα

  10. #40
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Φίλε πολλά περαστικά. Θα πω μια κοινοτόπια γιατί αυτή επαληθεύει με τον καλύτερο τρόπο την αλήθεια. Οι λαμαρίνες ξαναγίνονται. Σου είχα απαντήσει και τότε, σου απαντάω και τώρα. Η ταχύτητα δεν είναι το παν. Εγώ υπήρξα χειρότερος από 'σενα μιας και συνειδητά σνόμπαρα το css. Αλλά πώς να το κάνουμε υπάρχουν άνθρωποι που έχουν εντρυφήσει σ' αυτό. Είναι η ζωή τους σε κάθε πλανο.

    Μέχρι λοιπόν που ένα παλικάρι μου έδειξε ό,τι έμαθε στο 1ο στάδιο. Κι ακολούθησα επακριβώς όσα μου έδειξε και όσα μου είπε. Εγώ ένιωσα καλύτερος, καλύτερες τις γραμμές μου. Αυτή τη στιγμή δεν έχω πλέον μηχανή, αλλά μόλις ξαναπάρω είμαι σχεδόν σίγουρος (εκτός κι αν πάρω on off, δε θέλουμε να γελάσει κάθε πικραμένου η καρδιά ) οτι θα πάω να κάνω αυτά τα μαθήματα.

    Πιστεύω πως ότι σου είπανε παραπάνω είναι αληθές. Θα ξανακαβαλήσεις μηχανή, φαίνεται απ' το κείμενο σου κι αν η λαχτάρα σου δε θα 'ναι η ίδια και νιώθεις μαγκωμένος, καλύτερα για 'σενα. Το δεξί χέρι δε θέλει κόψιμο απ' τη ρίζα, μέτρο θέλει και αυτογνωσία, να ξέρεις ανά πάσα στιγμή που βρίσκεσαι οδηγητικά, εσύ για 'σενα.

    Πέρσι σε κάποιο θρεντ ο moderator sniper μου την είπε και τσαντίστηκα. Αλλά σ' αυτά που είχε γράψει είχε δίκιο. Εγώ όμως εφάρμοζα αυτά που είχα μάθει μόνος μου κι επειδή δεν ήταν λάθος πετυχαίνανε και ήμουν ζωντανός αλλά δε σημαίνει οτι ήταν και αρκετά. Εγώ δε θα σου μιλήσω για χρόνους ή τελικές, μόνο για γραμμές γιατί αυτό είναι που μετράει. Η σωστή γραμμή ποτέ δε θα χρειαστεί διορθωτικές σε ελεγχόμενο περιβάλλον. Σε δημόσιο δρόμο που υπάρχουν παράγοντες που δεν εξαρτώνται από 'σενα όλο και κάτι χρειάζεται.

    Κι αν λοιπόν δεν οδηγήσεις με την ίδια λαχτάρα, μακάρι να οδηγήσεις με άλλη λαχτάρα. Όπως σου είπε και ο κύριος Χρήστος παραπάνω, με τη λαχτάρα για το μοτοσυκλετισμό, με τη λαχτάρα για ταξίδια, με τη λαχτάρα για 'σενα με τη μηχανή ως καταλύτη.
    Πολλά περαστικά
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    πραγματικα κριμα που χρειαστηκε να μαθεις...the hard way...

  12. #42
    Βιάστηκες και κυβικά και χρονικά...περαστικά και πάλι.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    αφου εισαι γνωστης των πραγματων γιατι δεν κανονιζεται να πατε σε κανα trackday,να του δειξεις ορισμενα πραγματα?
    ΚΑΤ"ΑΡΧΑΣ φιλε με το κ8 περαστικα σου αν εχεις καποιο μικροτραυματισμο!!
    Δευτερον επειδη αγαπας τη μοτοσυκλετα γενικος και αυτο φαινεται απο αυτα που γραφεις
    μην "απογοητευσε" ετσι γινετε συνηθως μετα απο καποιο ατυχημα!! με ολους μας!!
    οταν θα περασει το "σοκ" του ατυχηματος που θα περασει γρηγορα τοτε θα το δεις σιγουρα
    διαφορετικα το θεμα!! και πιο καθαρα!!

    σου ευχομαι να εχεις γρηγορα ενα ολοκαινουριο!!! Κ10 Η Κ11 ΚΛΠ. ΚΛΠ.!!!

    τωρα ρε αδελφε Allst@rf πρεπει να σου απαντησω????
    τι να απαντησω σε μια τετοια "ερωτηση"??
    απαντησε μου εσυ ομως αν θελεις σε μια δικια μου ερωτηση

    εσυ γιατι εχεις μοτοσυκλετα??
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  14. #44
    Ανθρώπινο μελος Το avatar του/της manos*gsxr
    Εγγραφή
    16/01/2010
    Μηνύματα
    121
    Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
    Ρε, φιλαράκο... παρακολούθησα όλη την κουβέντα από παλιά, διάβασα όλες τις παραπομπές και πρόσεξα όλες τις προτροπές των παιδιών εδώ προς εσένα που τότε... ΔΕΝ :o
    Σίγουρα η γαμημένη ταχύτητα μέσα αλλά και έξω από τις στροφές είναι πρέζα. Δεν σου το παίζω μάστορας ή δάσκαλος, αλλά σαν ένας 50 χρόνων με κάμποσες τούμπες, χαζές και όχι και κάποια αγωνιστική εμπειρία με αυτοκίνητα. (και μην ορκίζεσαι πως μέσα στο κουτί είναι εύκολα)
    Αγόρι μου σίγουρα είσαι τυχερός ή ευλογημένος που είσαι εδώ μαζί μας ακόμα. Θέλω να σκέφτεσαι θετικά και πως ΜΕΓΑΛΗ επίσης ΚΑΥΛΑ είναι και το να βγεις ζωντανός στην έξοδο της στροφής και μέσα στα όριά σου. Ο μοτοσυκλετισμός έχει κι άλλες χαρές (ταξίδια πχ), είναι τρόπος ζωής. Υπάρχει πάντα και η πίστα για ξεκάβλωμα, αλλά και το στροφάρισμα μέσα στα όρια σου (δεν λέω να σε πάρει ο ύπνος:ZZZ: ) σε ορεινό στροφιλίκι μέσα στη φύση, είναι κι αυτό κάβλα!!!
    Είναι κάβλα να ανέβεις παίζοντας (χωρίς απαραίτητα αυτοκτονικές τάσεις) στα πάσα των Άλπεων ή να στροφάρεις στην Κορσική ή να έχεις τα μπαλλάκια να πας σε κείνο το μακρυνό ακρωτήρι, τον τόπο προσκυνήματος σχεδόν ΟΛΩΝ των μηχανόβιων.
    Θέμα στόχων είναι φίλε μου.
    Σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να έχεις τη δύναμη να βρεις πάλι τη χαρά του μοτοσυκλετισμού!
    Ειλικρινά φιλικά Χρήστος

    ΥΓ. Και που ξέρεις ίσως σε κάποιο ταξίδι σου ο αναβάτης που θα σε χαιρετήσει από απέναντι να είμαι εγώ. Στους δρόμους σου ποτέ δεν είσαι μόνος... εκτός αν το επιλέξεις εσύ
    :a19: :a19: :a19: :a19:
    Ποτέ μια δυνατή καρδιά
    στον πόνο δε λυγίζει,
    ακόμα και αν θα πληγωθεί
    κατέχει να ελπίζει.

  15. #45
    Νέο μέλος Το avatar του/της tkarat
    Εγγραφή
    12/09/2009
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gsxr1000k8 Προβολή μηνύματος
    Η 1η εμπειρια απο ss ειναι το μηχανακι που αναφερω(κ8 1000)
    Το προηγουμενο απο αυτο ειναι ενα NX 250.
    Το πηρα τον Ιουνιο του 2008 το (κ81000) κ μεχρι τωρα εχω κανει 17.700χλμ. ολα μες στην κ@υλα....
    Προσπαθω μερα με την μερα να μαθω να το στριβω ολο κ περισσοτερο σε δρομο με σχετικα καλη προσφυση....
    Εχω μαθει πολλα πραματα μεσα απο καποια λαθοι μου οπως το να παταω στην μυτη του ποδιου σε αριστερη στροφη για να μην βρει η μυτη του ποδιου κατω.....ΠΡΟΣΕΞΤΕΤΟ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ...
    Απλα θελω να με βοηθησει καποιως λεγοντας μου τι κανει ο ιδιος για να πλαγιασει φετα σε στροφη για να το συγκρινω κ γω με αυτο που κανω.
    Δεν το κανω για να πουλησω μουρη.
    Για να μαθω,να παρω καποιες πληροφοριες κ αν μπορω κ εγω να δωσω εννοειται.
    Το κυνηγαω πολυ το θεμα διοτι θελω να το μαθω οσο δεν παει.
    ΜΟΝΟ τοτε καταλαβαινει καποιος τι μηχανακι εχει.....κ πραγματικα τοτε ΔΕΝ θα ξεκολλατε πανω απο το μηχανακι σας...
    ....Εστω οτι υπαρχει δεξια στροφη.....
    Αν κινουμαι στην μεση,τοτε πρεπει να μετακινηθω πανω αριστερα κ προς το τελειωμα της ευθειας κ αρχη της στροφης,να εχω πεταξει τον πισινο μου δεξια εφοσον ειναι δεξια κ η στροφη,να εχω βγαλει το κεφαλι μου δεξια στο υψος του φερινκ κ τελος κρατωντας αρχικα ΣΧΕΤΙΚΑ σταθερες στροφες ΠΡΙΝ μπω στην στροφη κ ΕΧΟΝΤΑΣ το ποδι μου στο ΦΡΕΝΟ, να τραβαω με το ΔΕΞΙ μου χερι λιγο το τιμονι προς τα ΕΞΩ για να πλαγιασει κ αλλο με σκοπο να αρχισω να μπαινω πιο μεσα στην στροφη.....ΔΗΛΑΔΗ....απο τη αριστερη λωριδα να προσπαθω παση θυσια να μπω προς την δεξια λωριδα.... ανοιγωντας προοδευτικα το γκαζι κ με το που νιωσω οτι εχω περασει κατα ενα ποσοστο την στροφη να αρχισω να την ΞΕΠΛΑΓΙΑΖΩ,εχοντας ΠΑΝΤΑ το ποδι μου στο πισω φρενο σε συνδυασμω με το σταθερο ανοιγμα του γκαζιου μεχρι να αρχισω να φερνω σβουρες το ΓΚΡΙΠ του ΓΚΑΖΙΟΥ με μισος κ ενα τρελλο συναισθημα καυλας ....αφου πριν τελειωσω την στροφη ηδη βγαινω με 200+....
    Θελω να το βελτιωσω κ αλλο.
    Καθε φορα που βγαζω το μηχανακι σε αυτο τον δρομο κανω ΜΑΘΗΜΑ.
    Απλα θελω να ξερω αν το κανω σωστα..
    φλε μου αυτο με το ποδι πανω στο φρενο δεν το πολυκαταλαβαινω ειδικα σε δεξια στροφη!!
    το ποδι παταει με την μυτη στο μασπιε οποτε ειναι λιγο δυσκολο να ειναι και πανω απο το φρενο!!
    αυτο το οτι ανοιγεσαι αριστερα ειναι σωστο
    θα σου πω τι μας εχουν πει στην πιστα τωρα αν ειναι σωστα εσυ κρινεις
    οτι ενεργειες ειναι να κανεις τις κανεις πριν την στροφη
    λοιπον τα ποδια τα εχεις με τις μυτες πανω στους μασπιεδες ειδικα το εσωτερικο
    τραβιεσαι λιγο πισω απο το τεποζιτο μεχρι το σημειο που βλεπεις οτι κλειδωνει το εξωτερικο ποδι πανω στο τεποζιτο και ανοιγεις το εσωτερικο και τραβας το ενα κολομερι το εσωτερικο λιγο εξω απο την σελα ολο το ζορι στο φραναρισμα πρεπει να το εχουν τα ποδια σου και οχι το τιμονι!!!!
    αφου εχεις τελειωσει με τα φρενα και εισαι ετοιμος για την εισοδο στην στροφη χαμηλωνεις και τον κορμο και το κεφαλι σου δεξια εξω απο την ζελατινα και κοιτας μακρια και οχι μπροστα στην μηχανη
    τωρα για μεσα στην στροφη αλλοι λενε οτι πρεπει να εχεις επιταχυνομενο γκαζι (αυτο που λενε η αλυσιδα να ειναι παντα τεντωμενη) ο παναγιωτοπουλος την κυριακη (πρωταθλητης 600 φετος) μας ειπε οτι δεν χρειαζεται το γκαζι αλλα μπαινουμε με την φορα της μηχανης και μολις περασεις την κορυφη της στροφης αρχιζεις να ανοιγεις γκαζι σηκωνοντας την μηχανη αλλα εσυ θα εισαι ακομα εξω απο αυτην ελπιζω να σε βοηθησα εσυ κρινεις

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. [Συνοδηγός] Απορία στην στροφη...
    από ExTaCy1337 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2009, 16:51
  2. Vfr ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ Fazer S 600?????
    από FIRE-ZX-GSXR στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2005, 13:06
  3. Vfr ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ Fazer S 600?????
    από FIRE-ZX-GSXR στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2005, 12:09
  4. Πωσ Να Κρατατε Τα Μπικινι Στην Θεση Τουσ!!!
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2004, 20:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF