Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: σωληνακια υψηλης σε v-strom 650 ABS

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2006
    Μηνύματα
    16

    σωληνακια υψηλης σε v-strom 650 ABS

    Καλησπερα παιδια!

    Σκεφτομαι να βαλω σωληνακια υψηλης στο v-strom 650 με ABS και θα ηθελα να σας
    ρωτησω αν εχει καποιος ηδη βαλει? Τιμη? Τι μαρκα γιατι ειμαι αναμεσα σε fren tubo,hel brakes line kit και goodrich line kit? τι υγρα φρενων χρησιμοποιησε? και γενικοτερα αν αξιζει μια τετοια κινηση απο αποψη βελτιωσης των φρενων?

    Ευχαριστω!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2008
    Μηνύματα
    130
    γιατι να βαλεισ??? ποιοσ ο λογοσ να βελτιωσεισ την αισ8ηση στο φρενο αφου και αν το παρακανεισ μπαινει το abs και δε μπλοκαρει ο τροχοσ
    εγω στα αλλα μηχανακια που ειχα εβαζα για να εχω καλυτερη αισθηση στο φρενο οποτε να μπορω να φρεναρω και να εχω την καλυτερη δυνατη πληροφορηση για να αποφευγω μπλοκαρισματα του τροχου

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos1709
    γιατι να βαλεισ??? ποιοσ ο λογοσ να βελτιωσεισ την αισ8ηση στο φρενο αφου και αν το παρακανεισ μπαινει το abs και δε μπλοκαρει ο τροχοσ
    εγω στα αλλα μηχανακια που ειχα εβαζα για να εχω καλυτερη αισθηση στο φρενο οποτε να μπορω να φρεναρω και να εχω την καλυτερη δυνατη πληροφορηση για να αποφευγω μπλοκαρισματα του τροχου
    διαφωνώ με αυτή τη λογική.
    χρειάζονται πρωτίστως καλά-δυνατά φρένα με abs και όχι φρένα που μπορεί να είναι αμφιβόλου απόδοσης και διάρκειας αλλά να διαθέτουν abs.
    το abs είναι μεν σημαντικό υποσύστημα αλλά δεν είναι πανάκεια.
    σκέψου κάθε φορά που θες να φρενάρεις γρήγορα-απότομα να ενεργοποιείται το abs του μπροστινού. Προσωπικά δεν θα μου άρεσε καθόλου!!
    και επειδή το dl έχει ένα θέματάκι- έως θεματάρα με τα φρένα που κατά την άποψή μου είναι ανεπαρκή, καλά θα κάνει το παληκάρι να ψαχθεί και με σωληνάκια υψηλής. (που στο δικό μου μηχανάκι έδωσαν μεν λίγο καλύτερη αίσθηση στο φρενάρισμα αλλά παραμένουν ανεπαρκή)

  4. #4
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    όΤαν είχα ακόμη το strom και είχα βάλει της HEL, μπορώ να σου πω οτι η διαφορά ήταν πολύ μικρή ως μηδαμινή.... τα φρένα του strom δεν είναι κακά αλλά δεν είναι και καλά.....νομίζω οτι θα δώσεις τσάμπα λεφτά....βάλε κάτι άλλο αν θέλεις να κάνεις κατι στην μηχανή....

    Κράτα τα λεφτά και βάλε καλύτερα λάστιχα....:smilea:

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2007
    Μηνύματα
    352
    οταν τα λαστιχα ειναι σε καλη κατασταση (καινουργια) το ABS δεν μπαινει ευκολα σε λειτουργια.αυτο το παρατηρησα κ εγω οταν επεσα στα φρενα αποτομα κ το ABS δ μπηκε καθολου σε λειτουγια.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2008
    Μηνύματα
    130
    τα σωληνακια υψηλησ το μονο που κανουν ειναι να βελτιονουν την αισ8ηση ουτε δυναμονουν τα φρενα ουτε τιποτα αλλο κουλο

  7. #7
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Πιο δυνατά φρένα δεν θα έχεις με τίποτα φίλε μου!!!!
    ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΩ!!!! Άσκοπα χρήματα...
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

Παρόμοια θέματα

  1. Μπαταρία σε V-Strom 650...?
    από lkol στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2012, 12:23
  2. Σωληνάκια υψηλής σε honda με c-abs;
    από arazw.ara.zw στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2011, 17:53
  3. Σωληνάκια υψηλής σε 1000rr
    από Tigas στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 07:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF