Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Όταν δεν παίρνεις ότι πληρώνεις

  1. #1
    Άλλα 380 μου λείπουν
    Εγγραφή
    11/12/2006
    Μηνύματα
    29

    Όταν δεν παίρνεις ότι πληρώνεις

    Λανθασμένα ή όχι είχα την αίσθηση ότι τα παραπανίσια φράγκα που πληρώνω στα ντουκατίσια σέρβις και αξεσουάρ είχαν να κάνουν και με την ποιότητα τους. Προφανώς κάνω λάθος. Όταν μ@@ς περαστικός μου έσπασε τον αριστερό καθρέφτη (εντάξει την είχα παρκάρει πάνω σε πεζοδρόμιο, αλλά μεγάλο και με πολύ χώρο για να περάσουν και δύο άτομα) είπα να κάνω την υπέρβαση και να πάρω τους καθρέφτες με LED φλας (είναι και λίγο σπαστικοί οι μαμά, στην εθνική τρεμοπαίζουν τόσο που και δε βλέπεις και σου ρχεται να ξεράσεις μετά από λίγο).

    200 ευρώ μου περίσσεψαν ξαφνικά από κάπου που δεν το περίμενα. Ωραίοι θα ναι είπα. Ας τους πάρω.
    2 - 3 βδομάδες μέχρι να έρθουν και νά τοι πάνω στο multi μου.
    Εεε πολύ εύκολα δε ρυθμίζονται (με το χέρι, δε σφίγγεις παξιμάδι όπως με τους μαμα) μήπως ύστερα από λίγο χαλαρώσουν; Μπα αποκλείεται.
    Ωχ έχουν και λιγότερη ορατότητα από τους μαμα (τουλάχιστον είναι σταθεροί). Η ομορφιά πάνω από όλα (μώρε μήπως έκανα μαλακία).

    Στις δύο μέρες άλλος μ@@ς κουτάκιας ξεπαρκάρει μου τη ρίχνει κάτω πάει ο αριστερός. Όχι ρε γαμώτο. Πάλι παραγγελία (ευτυχώς έρχονται χώρια). Άλλες 2 - 3 εβδομάδες και 100 Ευρά. Νάτοι πάλι. Όμορφοι είναι.

    Σε 1 μήνα: σκουριά είναι αυτή; Σκουριά. Εξαπλώνεται και στους δύο. Βραχίονας και παξιμάδια βάσης. Σκουριά γιατί; Μπάνιο τους έκανα;

    Στους τρείς μήνες τίγκα στη σκουριά. Επιπλέον τους ακουμπάς και αλλάζουν θέση.
    Να πάω στο hellinstore να τους τρίψω στη μούρη τους; Δεν προλαβαίνω μα το Θεό. Πέρασε το καλοκαίρι που 1 φορά τη βδομάδα τακτικός είχα γίνει, καφές τσιγάρο κουβεντούλα. Βαρέθηκα να τρέχω διαρκώς για 2 - 3 απλά ανταλλακτικά 125 φορές και πολλούς μήνες. Και να τα πληρώνω και ντουκατίσια. Θα βγάλω άκρη ή τα συκώτια μου; Αει στο καλό πια.

    Ε τα πα εδώ και ησύχασα. Δηλαδή δεν ησύχασα. Αν προλάβω θα κάνω και καμια βόλτα από Ν. Ιωνία να τους τα πω ένα χεράκι. Σε ποιους όμως στα παιδιά που δουλεύουν εκεί; Τι φταίνε κι αυτοί; Καλά παιδιά είναι και τα γουστάρω

    Και ποιος φταίει; Ο Υψιστος; Τεσπα
    Άλλα 380 μου λείπουν

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2006
    Μηνύματα
    167
    Καλημέρα.
    Να πας και να ζητήσεις αντικατάσταση.
    Πάντως για δες και αυτόν: www.cyccon.com
    Δες τι μου έγραψε για τους καθρέφτες που έχει για το Multi

    - MULTISTRADA (Basic / Large and new compact size)
    - GRANDTOUR ( Exclusive design)
    - STEALTH Aero/ LED (Futuristic)
    - OVAL Softline ( Very sophisticated)

    MULTISTRADA Basic
    ± Wide 250 mm/ Height 200mm - Mirrorglass surface. 145x86 / Wedge bulbs
    Code 5963/ 5964 L/R - SatinBlack 58,75 Euro a pc.

    MULTISTRADA Largemodel
    ± Length total 380mm - Wide 260 mm/ Height 300mm - Mirrorglass surface. 145x86 / Wedge bulbs
    Code 5963/ 5964 L/R - SatinBlack 64,75 Euro a pc.

    GRANDSPORT ± Length 280 mm/ Wide 260mm/ Height 150 mm - Glass 125x62 / Wedge bulb/ 8-10mm
    Code 5273/ 5274 - SatinBlack 44,75 Euro a Pc
    Code 5303/ 5302 - CarbonStandard 49,75 Euro a Pc
    Code 5795/ 5796 - Yellow 49,75 Euro a Pc

    GRANDTOUR ± Wide 260mm / Heigth 165mm - Mirrorglass surface 165x80 mm / Wedge bulbs
    Code 5827/ 5828 - SatinBlack 59,75 Euro a pc
    Code 5829/ 5830 - CarbonGray 64,75 Euro a pc
    Code 5831/ 5832 - DucatiRed 64,75 Euro a pc
    Code 5833/ 5834 - DucatiYellow 64,75 Euro a pc
    (all incl. sets white and orange transparant glasses/ white and orange bulbs)

    STEALTH Aero ± Wide 250mm / Height 180mm - Mirrorglass surface 120x71 mm / with LED
    Code 6295/ 6296 L/R - SatinBlack 59,75 Euro a pc
    Code 6297/ 6298 - CarbonGray 64,75 Euro a pc
    (There is also a more expensive European homologated type - 250 mm lengte/140x85 mm mirrorglass surface)

    OVAL Softline ± 235mm - Mirrorglass surface 130x60 mm / Wedge bulbs
    Code 6303/ 6304 L/R - SatinBlack 57,75 Euro a pc
    Code 6305/ 6306 - CarbonGray 62,75 Euro a pc

    You have to consider that the mentioned Height measures are without 50 mm for the attached Duc adapter Kit.
    Colours are SatinBlack, CarbonGray glossy Hardcoating, (genuine DucatiRed and DucatiYellow, handsprayed Lack only for GrandTour model).
    Solid metal leg, buffing trambling and highspeed compatible. Mirrorhouse with inside cup/spring/pressure Joint.
    Ducati suitable adapter kit attached. Lightsmoke optical straight glass.
    They are genuine and are manufactured by Ducati's first supplier.
    Attached white and orange, glasses for your own choice of image. For GRANDTOUR also white and orange bulbs.

    See for more information, www.cyccon.com > mirrors > News, Model and Gallery etc.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2006
    Μηνύματα
    167
    Για συνολικά 134,25 ευρώ,ελπίζω να αξίζουν οι παρακάτω:
    http://www.advrider.com/forums/showt...69#post8851969

  4. #4
    Άλλα 380 μου λείπουν
    Εγγραφή
    11/12/2006
    Μηνύματα
    29
    Ευχαριστώ. Θα περάσω μια βόλτα από Ν. Ιωνία κι αν δε βγάλω άκρη βλέπουμε.
    Άλλα 380 μου λείπουν

  5. #5
    γιατί δε ρίχνεις μια ματιά σε αυτούς εδω?

  6. #6

  7. #7
    Άλλα 380 μου λείπουν
    Εγγραφή
    11/12/2006
    Μηνύματα
    29
    Πέρασα από Νέα Ιωνία σήμερα και ο Θωμάς μου είπε ότι θα στείλει τη φωτό και θα δούμε τι θα γίνει.
    Αν δεν βγάλω άκρη κάποια από αυτά που προτείνατε θα ακολουθηθεί, γιατί πέραν από τη σκουριά οι καθρέφτες αυτοί που έβαλα έχουν και μικρή ορατότητα.
    Ευχαριστώ και πάλι.
    Άλλα 380 μου λείπουν

  8. #8
    oi rizoma pantws pisteuw 8a tou phgainan mourlia... ase pou de paizei na skouriasoun....

  9. #9
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Δεν νομιζω οτι φταινε απο την Ντουκατι και θα σου πω γιατι..
    Οι καθρεφτες (εγω εχω τους καρμπον)
    στην βαση αρχηζουν να σκουριαζουν για τον απλο λογω οτι οταν τους μονταρεις επανω στην μηχανη πιανεις το κλειδι και τους σφυγγεις...εκει γινεται η ολη δουλεια...το κλειδι τριβει/βγαζει την επιστρωση της μπογιας η οτι ειναι αυτο και μετα απο καιρο (συνηθως οταν εχει πολυ υγρασια) αρχηζει να βγαινει σκουρια η οποια εξαπλωνεται...
    Εγω ετσι την πατησα και μου ξεκινησε απο την βαση της μπιλιας /απο τα 2 κοντρα παξιμαδια που εχει/και για να τους σφυξουμε καλα να μην γυρνανε απο τον αερα φαγαμε την μπογια!

    Αν ειναι μαυροι και οχι νικελ επιδιορθωνεται...υπαρχει ενα αντιδιαβρωτικο που τρωει την σκουρια και γινεται μαυρο στο χρωμα...δεν θυμαμαι τωρα πως λεγεται,το εχω καπου οταν το βρω θα σου πω.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  10. #10
    Άλλα 380 μου λείπουν
    Εγγραφή
    11/12/2006
    Μηνύματα
    29
    Δεν αντιλέγω. Αλλά: Η σκουριά εμφανίστηκε πρώτα στο βραχίονα του καθρέφτη (ίσως εγώ να την παρατήρησα πρώτα εκεί). Επίσης είναι διάσπαρτη στο βραχίονα και όχι συνεχόμενη. Τέλος από τον πρώτο μήνα;
    Anyway θα δούμε τι θα μου απαντήσουν. Αν λάβω αρνητική απάντηση θα κοιτάξω προσωρινά για το αντισκωριακό που λες. Κάποια στιγμή πάντως θα τους αλλάξω.
    Άλλα 380 μου λείπουν

Παρόμοια θέματα

  1. Ότι πληρώνεις, παίρνεις...
    από Cpt. Haddock στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2008, 21:22
  2. Όταν δεν εχετε τι να κανετε.....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2008, 13:26
  3. Όταν δεν έχεις δουλειά...
    από sas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2006, 08:56
  4. crs-k.......δεν ξερεις οτι...
    από ireneepi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2004, 21:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF